Jump to content

Kayropraktik Tedavi


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Kayropraktik Tedavi Nedir?

 

Kayropraktik tedavi kökeni çok eskilere kadar giden insanlığın ilk tedavi yöntemlerinden biridir. Kayropraktik kelimesi köken itibariyle Eski Yunanca'dan gelmekte ve el ile tedavi etme anlamında kullanılmaktadır.

 

Vücudun kendi kendini iyileştirme yeteneği olduğunu vurgulayan bu yöntem, vücuttaki bozulan yapıyı el ile eski hâline getirmek suretiyle, o bölgeye tekrar kan akışı sağlamak ve oradaki dokuları vücudun iyileştirmesine izin vermektir.

 

Kayropraktik Yöntem ile Hangi Rahatsızlıklar İyileştirilir?

 

Bel Fıtığı

Boyun Fıtığı

Migren Atakları

Bel Kayması

Omurga Eğriliği (skolyoz)

Omuz ve Sırt Ağrıları

Diz ve Bilek Ağrıları

Bacak ve Ayak Uyuşmaları

El ve Kollardaki His Kaybı

Boyun Tutulması

Boyun Tüzleşmesi

Kamburluk (başlangıç evresinde)

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_rFClJ9XtyQ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • zararlı düşünce ve fikirleri tedavi etmek

   bir sorum olacak, bir insanın çevresindeki bir çok insana zarar veren düşünceleri ve tavırları var, bu düşünceleri ve bu karakteri değiştirmek mümkün müdür?

   , Yer: Psişik Yetenekler

  • Eski Türklerde Şamanik Ocak Kültü ve Tedavi Şekilleri

   TÜRKLERDE OCAK KÜLTÜ KÜLTÜRÜ – Arşt. Turan Ali ÇAĞLAR   Türklerin kam (Şaman) kültlerinin en önemlilerinden birisi de , OCAK kültüdür, Önem sıralaması yaparsak; Gök tengri, güneş, ay, yer – su, ata kültlerinden sonra, Ocak kültü yer alır.   Kült: Dinsel, inanç duyulan objelere denir.   Eski Türk tarihinde ateş kutsaldır. Yalnız bunu, eski İran dini olan ateşe tapma ile karıştırmamak gerekir. Çünkü eski İran, da ateş, fanatik bir görüşle, her şeyi yaratan güç sayılırken; Türk inancında ateş,

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Sınırda (Borderline)Kişilik - Teşhis ve tedavi

   Asagidakilerden en az besinin varligi ile birlikte ,genc eriskinlik doneminde baslayan , kisilerle olan iliskilerde, kendilik algisinda ve duygulanimda tutarsizliklar ve ani durtusel davranislarla karakterize bir durumdur.   1 -Gercek ya da varsayilabilecek , olasi bir terkedilmeyi onlemek icin cilginca caba harcamak.   2 -Karsisindakileri asiri buyutup, goklere cikarma ve asiri degersizlestirip, gozden dusurerek, yerin dibine sokma gibi baskalarina asiri deger.degersizlik verme ile giden tut

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Radyoloji uzmanı doktor, alerjik astım rahatsızlığını çörekotuyla tedavi ediyor.

   Hastalıklarına şifa arayanlar, alternatif olarak bitkilere yöneliyor. Bu bitkilerin en önde gelenlerinden biri de 'kara şifa' olarak bilinen çörekotu.         Radyoloji uzmanı Dr. Mehmet Kılınç, bronşiyal astım kaynaklı alerjik rahatsızlığını taze öğütülmüş çörekotu tüketerek atlatmış. Astım hastası olan ağabeyi de bu yöntemle rahatlarken, 4 ve 8 yaşındaki çocukları da günlük daha az miktarda çörekotu kullanıyor.   Konya Numune Hastanesi'nde çalışan Kılınç, hastalığıyla birlikte tüm ilaçları

   , Yer: Sağlık

  • Psikolojik rahatsızlıklar için alternatif tedavi ?

   Herkese iyi günler, uzun yıllardır psikolojik tedavi görüyorum, ama pek bir faydasını göremedim. Kendimi geliştirmek istediğim bazı konular var, fakat rahatsızlığımdan dolayı fazla ilerleyemiyorum. Forumda şifa gönderme diye bir konu gördüm, ama maalesef uygulama sonlandırılmış. Bu konuda bana yardımcı olabilecek insanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

   , Yer: Alternatif Terapiler

×
×
 • Yeni Oluştur...