Jump to content

Geceleri uyumamanın zararları nedir ?


muhammed55

Önerilen Mesajlar

Uykunun düzensiz olduğu göz önüne alındığında, düzenli bir hayatın olmasını beklemek de biraz güç olur.

Bence gündüz uyuklamalarına bir son ver. Gün içerisinde bedenini çok fazla yormadan egzersiz filan yap. Uyumaya çalışmaya başlamadan önce de kitap oku bir süre. Akşam normal saatlerde uyumaya çalış. Zor olsa da denemeye devam et, başaramayacağın bir şey olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zararı olarak yalnız oluyorsun öyle diyeyim... Bir ara bende de öyle bir sıkıntı vardı ve 1-2 saat uyku beni gün boyu daha dinç yapıyordu.Fakat berbat bir şey ... Ama neden uyumuyorsun bir korkun mu var yoksa sıkıntıdan mı uyuyamıyorsun? Problemi söylersen yardımcı olabilirim.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sosyal hayatın çöp olur.

O kadar az uykuyla da tam olarak uyanık olmazsın gün içinde, hayalet gibi gezersin. Kafam çalışıyor ama, gibi düşünebilirsin ama hissizleşirsin.

Rahatsızlık konusunda tedirginliğin varsa mutlaka bi doktora gitmeni öneririm ben de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen başka bir bir rahatsızlığın belirtisi.Sinir sisteminde ve beyinde uykusuzluğun bıraktığı kısa süreli veya kalıcı hasarlarla ilgili son dönemde araştırmalar mevcut.Ki bu zararlar olmasaydı bile,bu şekilde devam edersen yaşam kaliten düşeceği gibi melatonin dengesi daha fazla bozulacak ve uykun her geçen gün düzensizleşecek ve düzensiz uykuya bağlı başka uyku bozuklukları sırayla belirecektir.Bu durum başka bir rahatsızlığın belirtisi değil de salt uyku bozukluğu ise uyku sırasında kullandığın ortamı kaliteli uykuya elverişli hale getirmen sorunu günden güne düzeltebilir.Düzeltmeye de bilir.Hep derim,kaliteli uyku önce kaliteli uyanıklık süreciyle mümkündür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...