Jump to content

Anlam Masalı


NizaL

Önerilen Mesajlar

Ahmet İnam

 

Yazı bakıyor bana. Ben de ona. Soruyor: "Anlamım ne?"

İçini yazanın anlamı. Kendini kazanın anlamı. Hayatını yazıya vuranın anlamı. Yazıyla kendini saranın anlamı. Yazıyla kapı açanın, göz açanın, ötenin eşiğinde duranın anlamı. Öteye gitmiş gelmişin anlamı. Kıyısında ömrümün soruyorum yazıya:"Anlamın ne?"

 

"Hiçliğe salınmış çıkrığım ben" dedi yazı. "Ben de" dedim.

 

Böcek bakıyor bana. Ben de ona. Soruyor: "Anlamım ne?"

Cânın evrene vuruşunun anlamı. Yeryüzünün göğe kendini açışının anlamı. Uçmanın, karanlığın, maddenin kalp atışının anlamı. Ölümü dirime katmanın anlamı. Yeryüzünün zenginliğinin anlamı. Önünde saygıyla eğildiğim varlık olmanın anlamı. Kendimden çıkıp, uçuşarak soruyorum böceğe: Anlamın ne?

 

"Bitip tükenmek bilmeyen dönüşümün imâsıyım ben" dedi böcek. "Ben de" dedim.

 

Pınar bakıyor bana. Ben de ona. Soruyor:"Anlamım ne?"

Kanısın bu gezegenin, can suyu. Devinerek akmanın anlamı. Akarak can katmanın anlamı. Tükenivermenin, kurumanın, bitimli oluşun, ortadan kalkmanın anlamı. Serpilmenin, dinelmenin, gelişmenin, bozulmanın anlamı. Pınar pınarken değerini bilmeyişimizin anlamı. Yaşamak, çağlamak demek, can vermek, akarak, kuruyarak tohum olana. Çatlamış dudaklarıyla ruhumun varıyorum pınara, soruyorum: "Anlamın ne?"

 

"Kuruyuncaya, tükeninceye dek var kılmanın kaynağıyım ben" dedi. "Ben de" dedim.

 

İnsanım ben. Hayat bakıyor bana. Ben de ona.

Sınavlarında çırpınarak, atıyorum kendimi ona. "Ruhum sana teslim. Korkmadım geldim. Acılarına varım. Kahrına. Sendenim ey hayat!" Soruyor bana: "Anlamım ne?"

 

"Ne olursa olsun" diyorum, "sana taktığım anlam çiçekleriyle, dikenleriyle yürüyeceğim" "Ben de sana" diyor, hayat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • On üçüncü Burç Masalı

   [TABLE=width: 99%] [TR] [TD]Artık 13 burç var ve hepsinin günü değişti! Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü, gökbilimciler arasında fırtına koparacak yeni bir çalışma yaptı.   Üniversite, Güneş'in günümüzde 1 yıl boyunca hizasında bulunduğu burçlar ve burçlara geldiği tarih aralıklarını yeniden hesapladı. Burçların gün aralıklarının farklılaşmasıyla pek çok kişinin burcu değişti.   Gökbilimciler "Dünya, dönme ekseni hareketi nedeniyle 30 derece batıya kaydı. Dolayısıyla g

   , Yer: Burçlar

  • Yaşamınızda Yeterince Anlam Bulamamanızın Nedeni .

   Bu aralar şu sonyazımda sizlerle paylaştığım ve danışanlarımla hemen her çalışmanın merkezinde olan o yedi soru üzerinde düşünüyor, yazıyor, çalışıyorum. Keyifli okumalar ;   Ben kimim? Kalbimin arzusu, özlemi ve taahhüdü ne? Kalbimin bu taahhüdüne dayanarak dünyaya, çevreme, işime, sevdiklerime vermek istediğim hediye, yani vizyonum, yani yaratmak istediğim şey ne? Kendimi nasıl durduracağım? Hangi yoğun duygular beni yolumdan alıkoyar? Çevremde nasıl duygular tetikleyeceğim? Çevrem beni

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Aylardır anlam veremediğim olay

   öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar sizlere hayatımın en berbat dönemini paylaşıcam sizinle . bugünle birlikte geçtiğimiz ocak ayı boyu süresince . Belirtmek isterimki dinim İslam bu olayıda hep İslam dinine göre yorumlamaya çalıştım fakat bir yararı olmadı . arkadaşım parapsikolojiyle uğraştığını oğrendim ve kendince etraftaki insanlara benim kendime göre özel cinim var dediğini duymuştum ( ben pek inanmamıştım) arkadaşımın ben ve kızlar haric erkeklere suratı sanki dünyanın en güzel kızıy

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Kış Masalı – Winter’s Tale

   Az önce izlediğim , olağan üstü filmlerden biriydi. Filmin başında oynayanlara göz atmadığımdan, LUCİFER karakterini canlandıran kişiyi görünce epey bir sevindirik oldum ve şaşırdım. Fantastik, aşk, gizem, paranormal ne ararsanız var..kesinlikle izlemelisiniz.   Gerçek bir hikaye değil, gerçek bir aşk ..   iyi seyirler..

   , Yer: Filmler

  • Evde yaşadığım anlam veremediğim durum, nedir?

   Öncelikle herkese merhaba.. Forumu çok uzun zamandır üye olmadan takip ediyorum birçok konuda sayenizde fikir sahibi oldum.Ancak başıma gelenler aklımı kaçırmama sebep olacak korkusu ile üye olup yardım istemek şart oldu.Yazım biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın çok doluyum..   Kendimi bildim bileli paranormal olaylar en büyük merakımdır.Malum ufak yaşlarda ruh/cin çağırma vs gibi şeyleri çoğumuz denemiştir.. Ben de arkadaşlarımla çok denemiştim hiç gelen olmadı, ki zaten ortamda gel

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

×
×
 • Yeni Oluştur...