Jump to content

Klasik Savaş Uçağı MiG-31


NizaL

Önerilen Mesajlar

Rusya'nın imzası haline gelmiş klasik savaş uçağı MiG-31, modern savaş teknolojisinin son ürünü Kinjal füzesi ile donatılmasından sonra, Avrupa ülkelerinde ve Amerika'da büyük bir tehdit unsuru olarak görülmeye başladı.

 

http://i.hizliresim.com/1ENYR1.jpg

 

Global çapta askeri silahlar hakkında araştırma haberleri sunan Military Watch Magazine’in haberine göre Rusya’nın MiG-31 adlı klasikleşmiş savaş uçağının modern teknoloji ile donatılmış hali, potansiyel rakip ülkeler nezdinde ciddi kaygılara sebep olmuş durumda.

 

http://i.hizliresim.com/r1Eg7M.jpg

 

Rusya’nın uzay teknolojisini Dünya’da kullandığı, 80’li yıllardan bu yana imzası haline gelen savaş uçağı MiG-31; cüsseli boyutu ve yüksek hızı ile son derece yıkıcı bir güç potansiyeli barındırıyor. Büyük cüssesi nedeniyle diğer savaş uçaklarından çok daha ağır mühimmatlar ile donatılma potansiyeli taşıyan uçak, hava hedeflerini bir sinek gibi avlayabilmesinin yanında ağır mühimmat kapasitesi ile uçak gemilerinin ya da herhangi bir kara hedefinin de korkulu rüyası haline gelebilir.

 

MiG-31’e “Zaslon” adlı radar sisteminin entegre edilmesinin yanında uzun menzili ile yüzlerce kilometre uzaktaki hedefleri vurabilen P-33 ve P-37 füzeleriyle donatılması, Rusya’nın korkutucu silahının tüm potansiyelini açığa çıkartmaya kararlı olduğunu ve tüm dünyaya gözdağı verdiğini belli ediyor.

Bu mühimmata ek olarak hipersonik Kinjal füzeleri de eklenen katil savaş uçağı, durdurulamaz uzun menzilli bir başka füzeyi de cephanesine katıyor. Bahsi geçen füzeler, günümüzün hiç bir savunma sistemi tarafından durdurulamıyor.

 

webtekno

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Antik Yunan'ın Eşcinsel Savaş Birliği

   THEBAİ'NİN AŞIKLAR BİRLİĞİ Tebai'nin (Thebai) Kutsal Grubu, yalnızca savaşçı değil aynı zamanda aşık olan 300 Tebaili askerden oluşan seçkin bir savaşçı bölüğüydü. Yunan tarihçi, biyografi ve deneme yazarı Plutarhos'a göre bu birliğin oluşturulması bir askeri lider olan Gorgidas tarafından MÖ 379 ve 378 yılları arasında gerçekleşmişti. Gorgidas, sıradan askerlerden farklı olarak aşıklardan oluşan bir bölüğün birbirlerini hayatta tutmak için daha vahşice ve istekli savaşacağına inanan bir

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • Klasik Astroloji ile Modern Astroloji Arasındaki Farklar

   Bana en çok sorulan sorulardan biri olduğu için, klasik astroloji ve modern astroloji arasındaki genel yaklaşım ve tekniksel farkları maddeler halinde sıralamaya çalışacağım. Bunu yapmaktaki amacım hangisinin daha doğru çalıştığını saptamak değil, sadece aralarındaki ayırıcı farkları belirlemektir. 1) Klasik astroloji ve modern astroloji arasındaki en önemli fark, modern astrolojinin daha ziyade harita sahibinin psikolojisini öne çıkarması nedeniyle, tüm haritayı sadece harita sahibini ilgil

   , Yer: Astroloji

  • Savaş ya da Kaç Tepkisi Nedir?

   Kaç ya da savaş tepkisi hem insanlarda hem de hayvanlarda görülen, canlının tehlikeli bir durumda kaçmak ya da savaşmak için gerekli olan enerjiyi hızlı bir şekilde üretmesini sağlayan biyokimyasal bir reaksiyondur.     Savaş ya da Kaç Tepkisinin Fizyolojisi Kaç ya da savaş tepkisi ilk olarak WalterCannon tarafından keşfedilen bir biyolojik reaksiyon. Bu tepkinin öğretilmiş olması gerekmez, canlı doğuştan bu özelliği taşıyarak yaşar. Ani bir stresi tetikleyen bir durumla karşılaşıldığında,

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Klasik Gitar ve Elektro Gitar Dersi Ankara

   26 yıllık gitar hocasıyım. Sadece bu işi yapıyorum. Klasik Gitar, Pop Gitar ve Teori üzerine yayımlanmış 3 tane kitabım vardır. Detaylı bilgi için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: www.gitardersiankara.com . Klasik gitar ve elektro gitarda; pop (akustik), fingerstyle, doğaçlama , blues, rock, jazz gitar dersleri veriyorum. Ayrıca ileri düzey ve elektro için teori ve armoni dersleri de veriyorum. Armoni, gamlar, bir şarkıda solo nasıl atılır, nasıl solo yazılır, şarkının tonu nedir, hangi akorla

   , Yer: Rock / Metal

  • Klasik tarot sarayli kartlar hakkinda?

   Mrb.rider waite destesinde sarayli kartlarin yorumlanisi fal bakarken nasil yapiliyor.? Yontemi bakis acisi nedir?

   , Yer: Tarot

×
×
 • Yeni Oluştur...