Jump to content

QR Kod Suratlı Antik Maya Heykeli


NizaL

Önerilen Mesajlar

Meksika’nın antik Maya harabelerinin neredeyse tamamında farklı ve açıklanamayan heykeller vardır, ancak birkaç tanesi, Meksika’nın her tarafındaki müzelerde sergilendikten sonra hazineler kadar değerli olduğu söylendiğinden müzenin en özel yerinde sergilenmekte.

 

http://i.hizliresim.com/WD1dV8.jpg

 

Bununla birlikte, birçok kişiyi şok eden şey, uzaylıların Dünyamızı yıllar önce herhangi bir zamanda ziyaret ettiğinin kanıtı olarak gösterilen QR kod yüzüne sahip heykeldir.

 

Heykelin sıradan bir görünüşü vardır, ama yüzü modern ve akıllı cihazlarımızda taramak için kullandığımız QR kodları gibi gözüken düz bir tabletten ibarettir.

 

Şüphesiz, buradaki niyetinin binlerce yıl sonra insanların bir tarama kodu olarak kullanılmasını sağlamak değildi. Ama benzerlik cidden inanılmaz ve kodun ne anlattığı çözülebilmiş değil.

 

Uzmanlar, gelecekte bir tür felaket olabileceğine dair bir uyarının kodun içinde gizlendiğinin muhtemel olduğu sonucuna varmışlardır. Bu yüz içindeki QR kodu gibi görünen şey, sosyal medyada, eski uzaylıların kanıtı olarak anılmakta.

 

QR kodları sadece 1994 yılında icat edildi. Bu bize eski uzaylıların zaman yolculuğu yapabileceğini ihtimalini de gösteriyor olabilir mi ? Yine de pek çok kişi bunun antik uzaylılardan gelen bir mesajın saklandığı QR KODU olduğuna da inanıyor.

 

Birçok kişi, hiçbir sonucu olmadan kodu akıllı telefon ve tabletleri ile taramaya çalıştı ama sonuçlar aranan cevapları vermedi. Pek çok kişi de bu heykel için Google’da arama yapıyordu ancak heykelin yüzüne eklenmiş farklı QR kodlarına sahip yüzlerce fotoğraf buldular, insanları aldatıcı bu kodlar ise onları farklı alışveriş sitelerine, reklam sitelerine ve mağazalara yönlendirmektedir.

 

Alper Erdem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Antik Yunan ve Güneş

   Yunan Mitolojisi’ne baktığımızda; Zeus ile Letho’nun ikiz çocuklarından Apollo Güneş Tanrısı, Artemis Ay Tanrıçasıdır. Kehanet, müzik ve şifa tanrısı olan Apollo iyi bir okçudur. Kehanet kültünün ortaya çıkışı Delphoi’deki Python’u öldürmesine dayanır. Salgınları başlatma ve bitirme gücünden dolayı Hekimlik tanrısı Asklepios’un babası sayılır. Lir çalmakta ustadır. Düdük çalan Pan’ı müzik yarışmasında yener (Yazarın görüşü: Sur’a üfleyen İsrafil – düdük çalan Pan ile karşılaştırılmalıdır ve

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • Antik Mısırdaki Piramitlerin Mimarisi

   Amerika Kıtası’ndan Asya Kıtası’na kadar Dünya’nın birçok bölgesinde rastlanan piramitlerin içinde en fazla ilgi uyandıranları Mısır’daki piramitler olmuştur. Bu nedenle de, Mısır deyince kuşkusuz ki, ilk akla gelen konuların başında, o devasa piramitler gelir… Bu gizemli yapıları gerçekten de alnından ter damlayan ve kırbaç altında zorla çalıştırılan binlerce köle mi inşa etmiştir? Tek parça tonlarca ağırlığındaki dev taş blokları sadece kas kuvvetiyle mi üst üste yerleştirildiler?!… Bu nasıl

   , Yer: Mısır Mitolojisi

  • Uzay Radarı Antik Nil’in Sırlarını Çözdü

   Nil nehrinin en büyük gizemlerinden biri, Sahra çölünün kum tabakaları altında gömülü antik nehir kanalının bulunmasıyla çözüldü. Toprağın altındaki nehir kanalı, daha önce 1994 yılında iki defa uzay mekiği Endeavour ile uçan bir Uzayboşluğu Görüntüleyici Radar(*) sayesinde tespit edildi. Radar görüntüleri, California-Pasadena’daki NASA’ya ait Jet İticileri Laboratuvarı’nda (JIL) ve Dallas’taki Teksas Üniversitesi’nde incelendikten sonra sonuca varıldı. Teksas Üniversitesi’nde SIR-C (**) bi

   , Yer: Kayıp Medeniyetler

  • Antik Mısır'da Mumyalama İşlemi

   Uzun ömürlü ve etkili Eski Mısır medeniyetinin eşsiz özelliklerinin çoğu sanki dünyaya değil de başka bir yere aitmiş gibi görünebilir. Eski Mısır'ın bazı tuhaf inançlara ve ilginç geleneklere ev sahipliği yaptığı gerçeği bir sır değildir. Fakat bunların tümü Mısır halkı için derin anlamlar taşıyordu ve dini öneme sahipti. Bu geleneklerin en eski ve en tuhaflarından biri kesinlikle mumyalama sürecidir. Peki eski Mısır'da ölüler nasıl ve neden mumyalanıyordu?  Yıllar geçtikçe ketenle sarılmı

   , Yer: Mısır Mitolojisi

  • 5 Antik Büyü Kitabı - Metni

   ABRAMELİN'İN BÜYÜ KİTABI Bu kitaplardan biri Kabalistik bilginin ezoterik (gizli, özel) kitabı olan Büyücü Abramelin'in kitabıdır.  Batı ezoterik düşüncesinin kökleri Doğu Akdeniz'deki Geç Antik döneme dayanır. Bu, doğunun batı ile buluştuğu bölgeydi. Dolayısıyla bu aynı zamanda Babil, İran, Mısır, Levant ve Yunanistan'ın din ve entelektüel geleneklerinin birbirine karışabildiği bir alandı. Bu türden çeşitli geleneklerin karışmasıyla ana akım Hristiyanlıktan farklı olarak Hermetizm, Gn

   , Yer: Maji ve Türleri

×
×
 • Yeni Oluştur...