Jump to content

QR Kod Suratlı Antik Maya Heykeli


NizaL

Önerilen Mesajlar

Meksika’nın antik Maya harabelerinin neredeyse tamamında farklı ve açıklanamayan heykeller vardır, ancak birkaç tanesi, Meksika’nın her tarafındaki müzelerde sergilendikten sonra hazineler kadar değerli olduğu söylendiğinden müzenin en özel yerinde sergilenmekte.

 

http://i.hizliresim.com/WD1dV8.jpg

 

Bununla birlikte, birçok kişiyi şok eden şey, uzaylıların Dünyamızı yıllar önce herhangi bir zamanda ziyaret ettiğinin kanıtı olarak gösterilen QR kod yüzüne sahip heykeldir.

 

Heykelin sıradan bir görünüşü vardır, ama yüzü modern ve akıllı cihazlarımızda taramak için kullandığımız QR kodları gibi gözüken düz bir tabletten ibarettir.

 

Şüphesiz, buradaki niyetinin binlerce yıl sonra insanların bir tarama kodu olarak kullanılmasını sağlamak değildi. Ama benzerlik cidden inanılmaz ve kodun ne anlattığı çözülebilmiş değil.

 

Uzmanlar, gelecekte bir tür felaket olabileceğine dair bir uyarının kodun içinde gizlendiğinin muhtemel olduğu sonucuna varmışlardır. Bu yüz içindeki QR kodu gibi görünen şey, sosyal medyada, eski uzaylıların kanıtı olarak anılmakta.

 

QR kodları sadece 1994 yılında icat edildi. Bu bize eski uzaylıların zaman yolculuğu yapabileceğini ihtimalini de gösteriyor olabilir mi ? Yine de pek çok kişi bunun antik uzaylılardan gelen bir mesajın saklandığı QR KODU olduğuna da inanıyor.

 

Birçok kişi, hiçbir sonucu olmadan kodu akıllı telefon ve tabletleri ile taramaya çalıştı ama sonuçlar aranan cevapları vermedi. Pek çok kişi de bu heykel için Google’da arama yapıyordu ancak heykelin yüzüne eklenmiş farklı QR kodlarına sahip yüzlerce fotoğraf buldular, insanları aldatıcı bu kodlar ise onları farklı alışveriş sitelerine, reklam sitelerine ve mağazalara yönlendirmektedir.

 

Alper Erdem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...