Jump to content

Vatikan'ın Gizli Güneş Tanrısı Ayini


NizaL

Önerilen Mesajlar

Dünyanın en büyük bilgi kaynağı şüphe götürmez şekilde Vatikan’ın kütüphanesidir.1988 Yılında araştırmacı piskopos Alessio Bappiste arşivlerde;Antik Mısır Rahiplerinin Güneş Tanrısı RA ile iletişim kurmak için yaptıkları ayininin detaylı tarifini bulmuş, bunun üzerine nüfusunu kullanarak papa 2. Paulus ile bir görüşme ayarlamış ve yanına birkaç uzman alarak Mısır'a bir keşif gezisine çıkması için gerekli izinleri almıştır.

 

http://i.hizliresim.com/j6VA8j.jpg

 

Kısa bir hazırlığın ardından yola koyulan Psikopos ve ekibi mısıra ulaştıktan sonra Kahire Üniversitesinden yerel yetkililer ile iletişime geçerek bilgi toplamaya başlamışlardır.

Ellerindeki bilgilere göre Ayinler Heliopoliste Bulunan kutsal RA tapınağında özel bir sunakta gerçekleştiriliyordu. Ancak şu ana kadar bu sunak keşif edilememişti.Tapınakta araştırma yapmak üzere Mısır hükümetinden izin alındı ,daha sonra Kahire üniversitesinden bazı uzmanlar da ekibe dahil edilerek tapınak araştırılmaya başlandı. Yürütülen hummalı çalışmalar sonucunda daha önce keşfedilmemiş gizli ayin odasını keşfettiler. Odanın kapısında hiyeroglif harflerle RA’nın yolculuğu hakkında bilgiler yer alıyordu. Yazının tercümesi şu şekildedir;

 

http://i.hizliresim.com/Z37nZk.jpg

 

Ra, her gece Duat’a geçmek için; bir saltanat kayığı ile yolculuğa çıkar .

Sabahları, Atet; öğleden sonraları da, Sektet ona eşlik eder.

Maat, kaos antitezi; kayığın gideceği yolu belirler.

Ay’ın sembolü Thoth eşlik eder; Horus’un yanında geceleri beklerdi.

Bir çok diğer Tanrı, bu kayıkla beraber RA’ya eşlik etmiştir.

Mehen’in yardımcılığında. Sen Mehen’i bilirmisin?

Onun gözleri ateş pençeleri çeliktir. Mehen’in işi; kayığı karanlık canavarlardan korumaktır.

 

http://i.hizliresim.com/VDvB0P.jpg

 

Sunak odasının içerisinde Altından ve değerli taşlardan oluşan ayinlerde kullanılan bazı parçalar buldular. Bunlar bugün mısır müzesin de sergilenmektedir.

 

Piskopos Alessio vatikana gelişmeleri bildiren bir mektup yazarak Antik ayini gerçekleştirmek için izin istedi. Oldukça uzun bir süre geçtikten sonra Vatikanda’ki diğer piskoposlar ve papa 2. Paulus duruma şüpheli yaklaşıyordu. Bu yüzden ayinin kayda alınması koşuluyla izin verdiler.

 

Ayin ritüeli hakkında çok az bilgi mevcuttur, bu bilgiler kısaca şöyledir:

 

Sunak odasında üzeri güneş tanrısı RA nın sembolleriyle işli taştan iki halka bulunur.

Bu halkaların yanlarındaki duvarlara üzerine ne yazıldığını bilmediğimiz iletken bakır levhalar asılır.

 

Ayini gerçekleştirecek olan rahip kel başına iletken altın veya bakır başlık giyerek bu çemberlerden bir tanesinin ortasında durur. ( Antik mısırda Rahiplerin saç uzatmasının yasak olmasının sebebi iletken başlıkları kullanmak olduğu düşünülmektedir.

 

Tapınakta bulunan Bir başka hiyerogrif yazısında RA’nın saçı olan rahiplerle görüşmeyeceği bildirilmektedir.

 

Konumuza dönecek olursak gerekli hazırlıklarından ardında piskopos ayine başlar ve RA’nın diğer çembere geldiğini ve onunla konuştuğunu iddia eder.

 

http://i.hizliresim.com/g6Zbqb.jpg

 

Piskopos Alessio, Romay’a döndükten kısa bir süre sonra 1989 yılında evinde ölü olarak bulunmuş tüm notları çalınmıştır. Olay Polis raporlarına hırsızlık amacı ile cinayet olarak geçmiştir ancak psikoposun kardeşinin elinde bazı notlar bulunmaktadır ve olayları o nakletmiştir. Piskopos ile RA Latince konuşmuştur.

 

Ra’nın piskoposa aktardığı bilgilere göre Ra; kendi anlattığı dizgeye göre 6. yoğunluk derecesinin sonlarındaki gelişmişlik seviyesinde bir varlık. Hatta bir varlık değil, bir ‘varlıklar topluluğu’, kendi deyimiyle ‘toplumsal bellek bileşimi’. Aynı amaç ve niyette oldukları için bellek/deneyim bankalarını birleştirmiş bir grup varlıktır. Bu varlıklar Aldebaran Güneş Sisteminde yaşamaktadır.

 

http://i.hizliresim.com/lZv4dp.jpg

 

Daha önce birkaç kez Mısır’a yardım amacıyla gelmiş ancak çabaları saptırıldığı için geri çekilmiştir. Ra birin yasaları adına yardıma geldiğini söylemiş ,birin yasaları nedir diye sorulunca da;

 

Diğer tüm yasalar, yasa gibi görünenler aslında bu yasadan birer sapma.

Örneğin özgür irade yasası, BİR’in yasasının birinci sapması.

Sevgi ikinci sapması ve ışık da üçüncü sapması.

Çünkü asıl yasa tek bir şeye/ tek bir varlığa/ tek bir kimliğe izin veriyor.

Yani Bir’in yasasına göre aslında çokluk/sonluluğun kendisinin sapmasıdır.

Zaten BİR kavramının kökeni sonsuza dayanıyor.

Sonsuz olan sınırsız olduğu için tek ve başka da bir şey yok.

Aslında evren/varlık/olay/kavram/duygu/düşünce diye ayrımsadığımız ve farklı farklı şeyler olarak gördüğümüz şeyler aynı/tek/BİR sonsuzluğun sonlu yüzleri sadece.

 

diye cevap vermiştir.

 

Piskoposun kardeşinin sağladığı notlarla Medyum Carla Rakırt ve Don Elkins aynı metodları kullanarak varlıkla tekrar iletişime geçmişlerdir. Elin MC Carty tarafından ilki 1990 yılında yayınlanan toplam 4 ciltlik RA Bilgileri isimli kitap bu araştırmaların derlemesi olarak kaleme alınmıştır.

 

Alper Erdem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası çok ianamadım,sonda bahsedilen yazarların kiabı gerçekten mevcut ama psikopos hakkında hiç bilgi bulamaım ingilizce.Ayrıca böyle bir şey gerçek olmasa bile son derece sansasyon yaratıp tüm dünyayı yerinden oynatmaz mıydı?Yani sonuçta büyük haber epey ilgi çekici,ama hakkında hiç bir şey duymuyoruz.Tuhaf,bence sallamasyon.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası çok ianamadım,sonda bahsedilen yazarların kiabı gerçekten mevcut ama psikopos hakkında hiç bilgi bulamaım ingilizce.Ayrıca böyle bir şey gerçek olmasa bile son derece sansasyon yaratıp tüm dünyayı yerinden oynatmaz mıydı?Yani sonuçta büyük haber epey ilgi çekici,ama hakkında hiç bir şey duymuyoruz.Tuhaf,bence sallamasyon.

 

Gerçek olarak gösterilenlerin ne kadarı gerçek?

Yorumunuz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Stalk(Gizli Takipçi) Hikayeleri

   https://onedio.com/haber/ustun-stalk-yetenegiyle-butun-istihbarat-teskilatlarinin-agzini-acik-birakacak-23-cilgin-728699   https://onedio.com/haber/stalk-isine-gonul-verenlerden-dolu-dolu-guldurecek-whatsapp-diyaloglari-700216   Çoğunlukla kızlar yapıyor sanılıyor ama erkeklerden de yapanlar az değil.Hastalık gibi bir şey...Normal yaşamda birini takip edecek raddeye gelsende takip etmek zor ama sosyal medya bu sorunu da ortadan kaldırdı...   Burada ki üyelerden de eğlenceli şeyler çıkar.Hikay

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • ''Gizli yüz'' filmi hakkında bir yorum

   Aziz Rut(h)kay'ın Peşine Düştüğü "Gizli Yüz"ü Anlamak   Orhan Pamuk’un "Kara Kitap"ının içinden bir bölüm olan daha sonra da senaryosunu da yazdığı filme de çekilen "Gizli Yüz"de ne anlatmak istediği de hasidizmde gizli. Hasidizm, 18. Yüzyılda ortaya çıkan bir akım. Sabetaycılık gibi Luria Kabalası’na dayanıyor. Devekut kavramını merkeze alıyor. Devekut, Tanrı ile birlikte olmak demek. Çok sofu ve tutucu bir Yahudi inancı özetle. Hasidizmde insan yüzleri çok önemli ve hasidikler yüz okuyorlar.

   , Yer: Filmler

  • Pan Tanrısı Ve Pan Flüt

   Yunan Mitolojisi'nde Pan (Παν), Hermes'in Arkadya'lı bir periden (Penelopeia, Sose veya Thymbris) doğma oğlu olup çobanların, sürülerin, avcılığın, dağlık ve tenha arazilerin, pastoral müziğin tanrısıdır. Belden aşağısı keçi biçimindedir, ayrıca keçi gibi boynuzları ve kuyruğu vardır. Kulakları sivri ve uzun, burnu ise küçük ve sürekli etrafını koklar gibi kalkıktır. Şarap tanrısı Dionysos'un eşlikçilerinden biri olarak bahar, doğurganlık ve bereketle yakından ilgili bir tanrıdır. Mitolojid

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • Ölüm Ritüeli / Ayini

   Bu ayin yalnızca kişi evde öldüyse yapılabilir; aksi halde bunu alternatif bir cenaze töreni ya da anma olarak yapın.   Eğer kişiyi ölüm döşeğinde bekliyorsanız odanın içinde bir sürü taze çiçek olmasına dikkat edin ve yakmak için biraz öküzgözü yağı ve beyaz mumlar bulundurun.Kişi öldüğünde camı açın,mumu yakın ve ayrılmakta olan ruhu şu sözlerle kutsayın:   '' Yüksek ruh! Bulutların çok üstüne yüksel Karanlık boşluğa doğru Anneye,başlangıcı yaptığın kutsal yere geri dön ''   Üç kez küçük

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Iyileştirme Ayini

   Bazı cadılar yeni ay ve dolunayda biraraya gelerek iyileştirme grupları oluştururlar ve hasta kadınlar için ayinler yaparlar. Genellikle bu çalışma bitkiler,masaj,sağaltım ve diğer hayat veren iyileştirme sanatlarıyla desteklenir.Ayin, hasta için ona hastalığının içereğinin bilgisini ve yavaş yavaş iyileşmesini, enerjisini besleyerek yoğunlaştırmasını sağlayan boşalımsal bir öğrenim yaşantısı olabilir. Tek başına olan cadılar, iyileştirme ayinlerini birebir ya da hasta kişi olmadanda yapabilirle

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

×
×
 • Yeni Oluştur...