Jump to content

Immortal


gozdeist

Önerilen Mesajlar

13 yıl boyunca kuzeyin kara çalan adamlarının öncülüğünü yapmış black metalci gençliğin gönlünde taht kurmuş baba grup Immortal'in öyküsü 80 lerin sonlarında Norveç te Bergen de başlar. O dönem death metale gönül vermiş bir yiğit olan Abbath ve 2 kankası ( ki kankalarda boru deil Tyr ile Varg Vikernes!) ile Old Funeral adlı death metal grubunda takılır.

Grup dağılınca Abbath kendisiyle aynı kafada olan Demonaz'ı bulur. Davulda Armagedda nın (Diabolical Fullmoon Mysticism'in arka kapağındaki fotoda elinde kemik tutarken görülen parlak yüzlü arkadaş enteresan duruyordu Abbath ve demonaz'ın yanında) ve 2. gitar olarak Jorn Inge Tunsbergin (bu eleman kim şuanda necidir bilmem) gruba katılması ile Suffocate ve Northern Upins Death demolarını kaydederler.

92 de Osmose Productions dan Diabolical Fullmoon Mysticism albümünü çıkarırlar. Bu albümün son parçası olan A Perfect Vision Of The Rising Northland bambaşkadır, sonlara doğru yavaşlayıp ( ki zaten çok da süratli bir parça deildir) Abbath'ın ''a wind of red i rode a wind of evil cold'' diye girdiği yerden sonrası çok gazdır.

Hemen bir yıl sonra 93 te albümde davulu kimin çaldığını hala bilemedğim Pure Holocaust albümü çıkar. Grup bu albüm ile daha süratli bir hal almıştır. Ayrıca grubun albüm kapağına resmini koyma olayı bu albümle başladı denebilir. Diabolical Fullmoon Mysticism'in kapağında da elemanlar görülür ama Immortal albüm kapağı ekolü Pure Holocaust ile başlamıştır.

1995 te grup kanımca en baba albümleri olan Battles In The North'u çıkarır. Albümde hiç boş yok. Battles In The North , Blasyrkh ( çok çılgın klibi vardı. Abbath bass çalarak dağdan aşağı depar atıyordu), Cursed Realms Of Winter Demons... hepsi canavar maşallah.

Ardından 1997 de grup nihayet davulcu problemini çözmüştür: insanoğlunun geriye doğru evrimi olduğunu düşündüğüm Horgh grubun yeni davulcusudur Blizzard Beasts albümünde. Albümün kaydı önceki 3 albümden daha temizdir. Sadece Mountains Of Might parçası bile bu albümü edinmek için yeterli bir sebep. Fakat bu süper albümden sonra Demonaz maalesef kas bişeyleri enfeksiyonu olur ve bir daha eline gitar alamaz. (Van Basten'in sakatlanıp futbolu bırakması gibi bir olay)

Abbath'ın 90 yılından beri kankası olan Demonaz sız ilk albümü olan At The Heart Of Winter'ı 99 da herzamanki gibi Osmose dan yayınlar. Osmose'un tarihinde en güzel sakal yaptığı albümdür bu. Peter Tägtgren tarafından yapılan pırıl pırıl kaydı, grubun en farklı (ve bence en güzel) abüm kapağı, Demonaz'ın yazdığı sözler ve Abbath'ın albümdeki gitar, bass ve klayvelerin hepsini süper çalması ile efsane bir albümdür At The Heart Of Winter.

2000 yılında Damned In Black'in çıkması ile Immortal yine eski albüm kapaklarına dönmüştür. Gruba basçı olarak şimdiki Necrophagia bassçısı Iscariah eklenmiştir. At The Heart Of Winter kadar olmasa da canavar albümdür Damned In Black. Hatta Osmose albümü ''Şimdiye kadar piyasaya sürdüğümüz en iyi albüm'' sloganı ile piyasaya sürmüştü sanırsam. Ama bu Osmose dan çıkan son İmmortal albümü olur. Grup o yıllarda 99 daki Manowar transferi ile sapıtan adeta uçanı kaçanı kadrosuna katan Nuclear Blast ile anlaşır. Bir nevi Real Madrid durumu vardı Nuclear Blast da o aralar:)

Grubun Nuclear Blast dan çıkan ilk (ama ne yazık ki kariyerinin son) albümü 2002 de Sons Of Northern Darkness adıyla çıkar. Yine bir Peter Tagtgren yapımı yine süper bir kayıt. One By One, Tyrants gibi sağlam parçalar barındıran bu albümden sonra önce Iscariah gruptan ayrılır. Daha sonra ise 2003'ün yazında Abbath kişisel sebeplerden grubun dağıldığını açıklar.

Grup dağıldıktan sonra Abbath çok sevdiği Motorhead coverları çalacak bir projeye girdi. Horgh Hypocrisy de kariyerine devam ediyor. Iscariah ise Amerikalı death metal grubu Necrophagia ile takılıyor. Necrophagia 2003 den beri sessiz ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Riding through the blackfires of endless time

The icy dawn lifts with an horizon like nordens on fire

Still peace breathes throughout the realm...

This ride will be the one...

 

The morning sun gleam upon these peaceful plains...

Far beyond the realms of fire and ice

The legions marches on...

Now blow the might horns of war

 

Fly throughout the sky... set fire to the land

Fly throughout the sky... Sons of Northern Darkness

 

Anger rideth with the one that knows no fear

Who's eyes like fire - who's hearts like ice

 

Spirits rideth with the ones that knows no fear

They are the Sons of northern darkness

 

Wisdom rideth with the ones that knows no fear

As old as the northern wind blow

Blow over grim moors...

 

Gathered we all storm the land...

The sound of triumph in the air

The legions marches on...

Now hear the mighty battleblasts

 

Fly throughout the sky... set fire to the land

Fly throughout the sky... Sons of northern darkness

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya bu abbath ile demonaz çok fena nasl bir beyin var adamlarda abbath'ın I solo projesi harika zaten de Demonazda kendi adını taşıyan solo projesi demonaz la 2011in en iyi 100 albümünün içine girer kesin listeler çıkınca bakarım artık baya iyi yapıyorlar bu işi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...