Jump to content

paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Munch-i-Cezanne-zvijezde-proljetnih-drazbi-u-New-Yorku.jpg

 

Panik yaşandığında meydana gelen şey, psikolojik açıdan zekânın, daha genel bir deyişle üstün zihinsel faaliyetin devre dışı kalması olarak görülür, onun yerini daha ilkel bir ruhsal faaliyet alır; ancak şunu da ekleyebiliriz ki, bu tür durumlarda anlama gücünün işlememesi ve düğümlenmesiyle birlikte, içgüdüsel davranışa doğru bir yönelme olsa da, asıl yaşanan, bu davranışın içinden geçilmesiyle son çare olarak başvurulacak içgüdüye ve son bir acil davranış biçimine gitmektir. Bu davranış biçimi tam bir kafa karışıklığı görünümündedir, plansızdır, ne mantık vardır orada, ne de başka bir kurtarıcı içgüdü; ama farkında olmadan yaptığı plan, davranışların niteliğinin yerine onların sayılarını koymaktır, bu sayıların kısa sayılmayacak listesi, gelişigüzel yapılıp başarısızlıkla sonuçlanan yüz atış içinde bir tanesinin hedefi bulacağı ihtimali üzerine kuruludur. Şaşkın durumdaki bir kişi ve kapalı pencere camına çarpıp duran, sonunda tesadüfen denk geldiği bir yarıktan dışarıya "kaçan" sinek - ikisinin de o kafa karışıklığı içinde yaptığı şey, savaşı yönetenlerin, kendi çıkarlarını gözeterek, hedeflerini yaylım ateşine tutmasıyla, evet, hatta onun üzerine şarapnel ya da el bombaları fırlatmasıyla aynıdır.

 

Robert Musil - Ahmaklık Üzerine (Kırmızı Kedi Yayınevi)

 

-- Ahmaklık Üzerine | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Panik Atak (Her yönüyle)

   Panik Atak Nedir?   Bilindiği gibi panik atak tüm dünyada giderek artan bir önemi ve dikkati üzerinde toplamaktadır. Bu önemi hak etmesinin birinci nedeni, giderek yaygınlaşması, toplum sağlığını tehdit eder boyuta ulaşmasıdır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma sonucuna göre ABD de her beş kişiden birinin panik atak geçirdiği belirlenmiştir. Ülkemizde de her yüz kişiden 4'nün tedavi gerektirecek düzeyde panik atak problemiyle karşı karşıya olduğu sanılmaktadır. Her yüz kişiden 10' u da panik

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Panik Videoları

   YouTube - Panik Diskotek

   , Yer: Videolar

  • UFO Taşıyan Kamyon Panik Yarattı

   http://g1.milliyet.com.tr/Detail/2012/06/15/dunya-bu-goruntuleri-tartisiyor-ufo-tanimlanamayan-ucan-cisimler-gorunen-gizemli-cisimler-1314581.jpg   Washington DC'de acil durum hattını arayan vatandaşlar, Twitter'da bazı fotoğraflar gördüklerini söyleyerek, bazı kamyonların UFO taşıdığını ihbar ettiler.   Çarşamba günü Washington ’da ilginç bir araç gören vatandaşlar 911 hatlarını ve sosyal medyayı uzun süre meşgul etti. Gece 11 sıralarında bazı motorcular bir kamyonun arkasında gördükleri arac

   , Yer: Gündem

  • Twitter'da Büyük Panik

   Twitter'ın onbinlerce kullanıcısının isim ve şifresinin bir dosya paylaşım sitesinde yayınlanması tedirginlik yarattı.   Twitter'dan yapılan açıklamada, 55 bin civarında kullanıcıyla ilgili bilgilerin internette yayınlanması üzerine inceleme başlatıldığı belirtildi.   Açıklamada, "Durumu inceliyoruz ve bundan etkilenmiş olabilecek hesapların şifrelerinin yenilenmesi için çalışma başlattık" denildi.

   , Yer: Gündem

  • Panik ataksiz yaşama

   Arkadaşlar panik atak hastasi ollanlar bu konuyu mutlaka bana yazarsa sevinirim son günlerde eft diye bir teknikten bahsediliyor yani akapunktur gibi birşey bilen yada uyguluyan varmi acaba?

   , Yer: Sağlık

×
×
 • Yeni Oluştur...