Jump to content

Satürn Retrosu’nun burçlar üzerindeki etkisi 2018


Thyke00

Önerilen Mesajlar

Satürn 17 Nisan tarihinde Oğlak burcunda Retro hareketine başlıyor. 7 Eylül'e kadar devam edecek olan bu dönemde burçları neler bekliyor? İşte ayrıntılar...

 

 

Nisan 14, 2018

 

 

 

saturn-retro-burclar_16_9_1523371947.jpg

Satürn 17 Nisan itibari ile 7 Eylül tarihine kadar Oğlak burcunda Retro hareketine başlıyor.Geçmişe bakarak, geçmiş deneyimlerden ders çıkartarak hayatınızı yeniden düzene sokma sürecidir. Bu dönem belki biraz hayatın hızlı akışında bir frene basma hem yaptıklarınıza hem de kendinize şöyle bir dışarıdan bakma dönemidir. Peki Satürn Retro döneminde sizin burcunuz nasıl etkilenecek? İşte ayrıntılar…

[h=2]KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ[/h]

7 Eylül’e kadar 10. evinizde geri gitmeye başlayan Satürn iş ve mesleki anlamda kaygı ve endişeleri de beraberinde getiriyor. Acaba doğru bir karar mı verdim, yoksa o işi seçsem daha mı iyi olurdu, acaba işimi değiştirmeli miyim gibi soruları sorabilirler kendilerine. Üstlerle ilişkilerde kendinize göre bir yapılandırma içine girebilirsiniz. İş hayatınızda takım çalışması ve sabır Eylül ayına kadar daha çok vurgulanacaktır. Toplumda daha ciddi bir şekilde görünecek veya öyle bir tavır takınmanız gerekecek. Mesleki anlamda sorumluluklar daha da artıyor. Daha çok çalışmanız, işinize odaklanmanız beklenecek sizden.

[h=2]BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA[/h]

7 Eylül'e kadar kadar ideallerinizi, hayata bakış açınızı ve inanç sisteminizi sorgulamaya, eleştirmeye başlayabilirsiniz. Satürn 9. evinizden geçerken ideallerinize ulaşmanız için gerçekten doğru kişilerle mi irtibat kurup kurmadığınızı düşünmenize neden olabilir. İlerde işinize yarayacak özellikle mesleki anlamda kullanacağınız yeni tekniklerle ilgili eğitim, öğrenim sürecine girebilirsiniz. Yalnız bu süreç hem ağır hem zahmetli olabilir sizin için. Bir avukattan yardım ve destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra sonuçlanmasını istediğiniz, beklediğiniz bir mahkemeniz veya hukuksal konular biraz daha zamana yayılabilir.

[h=2]İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER[/h]

7 Eylül’e kadar 8. evinizde geri gitmeye başlayan Satürn, ödemeler konusunda sizi bir parça sıkıntıya sokabilir. Ödeme yapmanız gereken yerler ve ödemelerde gecikebilirsiniz. Eşinizin veya ortağınızdan finansal anlamda destek görmek biraz zorlaşabilir. Başvurduğunuz kredileri dilediğiniz miktarlarda alamayabilir veya bazı koşullar öne sürebilirler. Tazminat, vergi, burs, nafaka, prim ödemeleri gibi konularda gecikmeler yaşanabilir.

saturn-retro-yengec.jpg

[h=2]YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ[/h]

7. evinizde geri gitmeye başlayacak olan Satürn; ortaklıklarınızı ve ilişkilerinizle ilgili konularda etkilerini gösterecektir. Birlikte olduğunuz kişi ile ilişkinizi gözden geçirme, sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Eğer ilişkiniz sağlam temellere dayanıyor ise bu süreçte nasıl daha iyi olabilir sorusuna yanıt ararken, eğer bağlar zayıf ve sorunlu ise bu ilişkiyi acaba nasıl kolayca bitirebilirim diye sorgulayabilirsiniz. İlişkinizin ihtiyaçlarını, size kattıklarını düşünebilirsiniz. Üzerinde çok durulmayan eski konular tekrar gündeme gelebilir. Biriyle birlikte iken kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Bir diğer olası etkisi ise partnerinizle ilgili sorumluluklarınız artabilir, onun iş veya sağlığını ilgilendiren konularla yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. İkilemler, karar vermekte zorlanma, ortağınızın veya partnerinizin tekliflerine karşı uyum göstermek adına daha kolay kabul edici olabilirsiniz. Bu dönem partnerinizin veya ortağınızın ihtiyaçları daha da artabilir. Yalnız olanlar ise yeni başlayacakları ilişki çok ağırdan alınarak devam edebilir.

[h=2]ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN[/h]

7 Eylül’e kadar 6. evinizde geri gitmeye başlayacak olan Satürn; sağlığınız başta olmak üzere günlük işler ve çalışma ortamınızı ilgilendiren konularda etkilerini göstermeye başlayacaktır. Özellikle geçmiş gibi gözüken sağlık sorunları tekrar nüks edebilir, bünyeniz her zamankinden daha hassas olabilir. Özellikle bel bölgesi ağrıları meydana gelebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir iş veren iseniz ihtiyaçlarınızı yeniden belirleyebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız projelerde gecikmeler, askıya alınmalar olabilir. Günlük yaşamınızı ilgilendiren ihtiyaçlarınızı yeniden gözden geçirme zamanı sizler için. Birlikte çalıştığınız kişi ve kurumlarla ilişkileriniz testten geçebilir.

[h=2]BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK[/h]

7 Eylül’e kadar 5. evinizde geri gidecek olan Satürn; aşk ve çocuklarla ilişkilerimizi yeniden yapılandırma ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şeyleri belirleme zamanı. Özellikle sizden yaşça büyük kişilere aşık olabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünenler bu konuyu tekrar düşünebilirler veya bazı gecikmeler ile karşılaşabilirler. Ayakları yere sağlam basan, daha mantıklı ilişkiler kurma zamanı. Fakat hızlı gelişmelerin olmasını beklememek gerek. Bu dönem risk almak için uygun bir dönem değil, eğer doğduğunuz anda Satürn’ünüz geri gitmiyor ise. Çocukları olanlar ise onların ihtiyaçlarına karşı daha duyarlı olmaları gereken bir dönemdeler. Fakat yeri geldiğinde hayır demeyi de unutmamanız gerekiyor. Bu özel hayatınızda da geçerli.

saturn-retro-terazi.jpg

[h=2]TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ[/h]

7 Eylül’e kadar aile içinde geçmişe ait çözülmemiş konuların tekrar gündeme geleceğine işaret eden Satürn 4. evinizden geçmekte. Aile içi ilişkilerin vurgulanacağı bu dönem, ilişkileri yapılandırmak için gerekli sabrı ve zamanı Satürn size sunacaktır. Yalnız gecikmeler ve engellenmeler ile de karşılaşabilirsiniz. Ev almak, ev satmak gibi işlerde özellikle bürokratik, evraksal gecikmeler yaşanabilir. Biraz daha kendinize dönük olabilir, içinizdekini dışarıya tam olarak yansıtmakta zorlanabilirsiniz. Özel hayatınıza çeki düzen vermek, hayatınızın gerçek ihtiyaçlarını saptamak için ideal zamanlar. Bir diğer olası etkisi ise daha önce almayı planladığınız, kaçırdığınız evi yeniden almak için fırsatınız olabilir. Yalnız dibe vurmamaya, depresyona girmemeye özen gösterin. O kadar dibe dalabilir. Kendinize dönebilirsiniz ki size ulaşmak çok zor olabilir.

[h=2]AKREP VE YÜKSELEN AKREP[/h]

7 Eylül’e kadar 3. evinizde geri gidecek olan Satürn; yakın çevre ve kardeşlerinizle yeniden yapılandırmaya başladığınız ilişkileri test etmeye başlayacak. Doğru adımlar atıp atmadığınızı öğrenebileceksiniz bu sayede. Özellikle yaşça büyük kişilere kendinizi daha çok ifade etmenizi gerektirecek durumlar ortaya çıkabilir. Eski yarım kalan işlerinizi tamamlamak, üzerinden geçmek için harika zamanlar. Oturduğunuz apartmanın yönetimsel işleri size kalabilir. Kardeşleriniz ile daha çok bir araya gelebilirsiniz. Eski yazıları tasnif etmek, düzeltmek, elden geçirmek, eski hesapları tekrar gözden geçirmek için ideal zamandır. Daha önce ziyaret ettiğiniz, gittiğiniz yerlere tekrar gidebilirsiniz. Dışa dönük iletişim sergilemektense daha içe dönük olabilir, daha önce yazdıklarınızı çevrenizdekiler ile paylaşırken, paylaşımlarınızda biraz cimri olabilirsiniz.

[h=2]YAY VE YÜKSELEN YAY[/h]

7 Eylül’e kadar 2. evinizde geri hareket eden Satürn; finans ve bütçe konuları, sahip olduğunuz kaynaklar, eşyalar, değerlerinizle ilgili konularda etkilerini gösterecektir. Özellikle ortaklaşa kazançlarınızda hareketliliğin yerini durağanlığa bırakabilir, size yapılması muhtemel ödemelerde gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu süreç gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek, kaynaklarınızı akıllıca yönetmek, lüks ile gerekli şeyleri ayırt etmenizi sağlayacak olan bir dönem olacak. Eğer paylaşıma çok açık biri iseniz sizler için belki de daha az paylaşmayı öğrenmeniz gereken bir süreç iken, paylaşmayı bilmeyenler için bunun nasıl yapılacağını öğrenecekleri bir süreç.

saturn-retro-oglak.jpg

[h=2]OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK[/h]

7 Eylül’e kadar Satürn sizleri biraz melankolik ve depresif bir ruh haline sokabilir. Özellikle ilişkilerde güven ve kaybetme korkusu ortaya çıkabilir. Fiziksel görünümünüzde değişiklikler yapmak için ideal bir zamanlar değil, eğer doğduğunuz anda Satürn’ünüz geri gitmiyor ise. Kişisel yeteneklerinizi ve hobilerinizi kazanca dönüştürmek için daha çok zamana ihtiyacınız olacak ve elbette daha çok emek harcamanız gerekebilir. Bu geri dönüş döneminde daha bireysel olmaya çalışabilir, kendinizle ilgili konularda daha eleştirel yaklaşabilirsiniz. Yarım kalan işleri tamamlamak için ideal zamanlar. Bu dönem gerçekten hayatınızda birisine ihtiyacınız var mı sorusuna yanıt arayabilirsiniz. Yalnız çok fazla düşünmek sizi kararsızlığa da itebilir. Geçmişe ait unuttuğunuz, önemsemediğiniz konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

[h=2]KOVA VE YÜKSELEN KOVA[/h]

7 Eylül’e kadar 12. evinizde geri gitmeye başlayan Satürn sizleri korkularınız ile yüzleştirmeye başlayabilir. Geçmişte kalan adalet ve devletle ilgili konular gündeme gelebilir. Çok geride bıraktığınız bir ilişki yeniden karşınıza çıkabilir ve sosyal paylaşım ağları ile sizi bulabilir. Bilinçaltınızda geriye ittiğiniz, unuttuğunuz konuları tekrar hatırlamanızı sağlayabilir. Burada hareket eden Satürn, sosyal fobide yaratabilir. Acaba insanlar bana zarar mı verecek endişesi de yükleyebilir size. Bilinçaltınızı, ruh sağlığınızı ve en önemlisi uyku düzeninizi yeniden düzenlemekte fayda var. Belki de zihninizi biraz rahatlatma, arınma, endişe ve korkularınızdan arınma zamanıdır ne dersiniz?

[h=2]BALIK VE YÜKSELEN BALIK[/h]

7 Eylül’e kadar 11. evinizden geçen Satürn; sosyal ve arkadaşlık ilişkilerinizi yeniden yapılandırırken, geri gitmeye başlaması ile ilişkilerinizi daha çok sorgular bir hale gelebilirsiniz. Acaba şu kişiyi hayatıma almakla iyi mi ettim veya hayatımdan çıkarırken çok mu peşin hükümlü davrandım gibi zihin durumu yaşayabilirsiniz. Kalabalık gruplar içinde kendinizi yalnız hissedebilir, arkadaşlarınızla ortak projelere girişirken daha temkinli ve sorgulayıcı yaklaşabilirsiniz. Satürn geri giderken hayatınıza giren yeni kişilerle ilişkileri devam ettirmek biraz daha zaman ve emek isteyebilir. Oldukça eski ve çok uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınız sizlerle irtibata geçebilirler, onlarla eski zamanları yad etmek için bir çok fırsat yakalayabilirsiniz. Var olan sosyal çevre ve arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz.

 

Alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satürn bilinmezi, aykırıyı ve alışılagelmişe karşı verilen ilk tepkidir. Düzen ve kaosu belirleyen uçsınırdır ve Satürn sonrası gezegenler daha kaotik ve daha belirsiz çalışırken Satürn'e kadar olan gezegenler kendi içinde tutarlılık taşır. Bu yüzden Satürn hem düzenin hem de kaosun işaretçisi, anahtarıdır. Satürn'ün çalışma prensibi şöyle gerçekleşir.

 

1- Çok sıkı, çok kapalı, çok sistematik

2- Çok aykırı, çok açık ve çok kaotik

 

Ama hal ne olursa olsun şu kesindir ki, Satürn prensibi etkiliyse artık topluluktan veya yakın çevreden dışlanmak kaçınılmaz olur. Zira Satürn sivriltir, haliyle farklılaşmadan dolayı yalnızlaştırır ve müttefiklerle olan ilişkileri sıkılaştırır. Seçkin bir topluluğun ortak çalışması Satürn'dür, örneğin bilimsel çalışmalar Satürnle ifade edilir ve çok az kişi bilimle içli dışlı olabilir. Bu, bilimin getirdiği yalnızlaşmanın ve haliyle kısıtlanmanın getirdiği ifadesidir.

 

Şimdi gelelim retroya... Retro, bir gezegenin çalışma prensibinin tersine dönmesi ve nasıl çalışıyorsa zıttına işlemesidir. Örneğin Satürn ileri giderken yalnızlaşmaktan ve toplumdan kopmaktan mı bahsediyoruz? Geri dönerken topluma katılmak ve karakteristik özelliklerin çözülmesinden bahsederiz. Ama sonra Satürn elbette ki ileri gideceği için, bu çözülme süreci daha sonra sivrilmeye dönüşecektir. Bu yüzden retrolardan biraz da hataları telafi etmek için şans olarak tanımlarlar. Hele ki Satürn gibi etkisi çok uzun süreli bir gezegenden bahsediyorsak, geçmişte görünen hataları düzeltmek elbette ki elzemdir. Bu sivrilmenin nerede gerçekleştiğini görmek ve potansiyel hataları keşfetmek adına önce hangi evde gerçekleştiğini görmek gerekir.

 

Mesela ki, Satürn benim tepe noktası ile kavuştuğu zaman topluma karşı gayet soğuk, yaklaşılmaz ve kavgacı bir insan olarak tanınmıştım. Zira çevreye yeni katılmıştım ve üzerimde bir bıkkınlık havası vardı. Bu yüzden, haliyle çekinen epey olduğu için epey yalnız bir insan olarak kendi halimde kalmıştım. Sonra satürn retro yaptı, bu esnada insanlara yaklaştım ve onlarla konuşmaya başladı. Satürn tekrar ileri gittiğinde yine soğuk bir insan olarak tanınıyordum, ama bu sefer çevremde daha çok insan vardı ve zamanla daha da benimsenmeye başladım.

 

Haliyle Astroloji bir süreci ifade eder, önemli olan sürecin nasıl ilerlediğini kontrol edebilmektir. İyi veya kötü diyemem, ama süreç istediğiniz gibi mi gidiyor yoksa tamamen kendinizi sefalete mi sürüklüyorsunuz bunu öğrenmek gereklidir. Zira süreçte kullanılan semboller aynıdır ama sembollerin ifadesi oldukça farklıdır. Satürn kemikleşmeyi gösteriyorsa, yalnız başınıza mı kalacaksınız yoksa bir kaç insanla iyice bir arada mı olacaksınız bunlar değişebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

satürnün burç değişimleri ki ilk başlarında beni çok zorluyor heh diyorum tamam alıştım derken bakmışım 3 sene geçmiş gene başka burca geçmiş ve bana gene bir ders verme peşinde tahminimce bir 6 sene daha( (önemli gezegenlerimin bulundukları evlerden geçiyor anlamında) böyle gidecek o sebeble hem seviyorum hem kızıyorum satürne

bana öğrettiği şeyler için gerçekten minnettar kalıyorum ama çok farklı adaptasyona sokuyor geçişlerde..ille de değişeceksin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz baştan savma bir yorum olmuş. Yükselen İkizler Burcu olarak sadece İkizler burcu kısmını yorumlarsam 8. ev sadece ödemelerle ilgili değil. 8. ev'de Satürn'ün gerilemesi yükselen İkizler'in gücünün sınanacağı anlamına geliyor. 8. ev zor evlerden biri ama Satürn gibi zorlayıcı gezegenler zorlayıcı evlerde daha iyi çalışırlar. Satürn'ün Oğlak'ta gerilemesi de Yay'da gerilemesinden daha az zorlayıcı olacaktır. Çünkü Satürn kendi evinde geriliyor. Yay burcu kısıtlanmaya gelebilecek bir burç olmadığı için, genişleyen bir enerjisi olduğu için Satürn Yay'da gerilerken insanlar kendisini çok güçsüz hissedebilirler ama Oğlak'ta kararlı bir şekilde güçlüklerle mücadele etmeye çalışırlar. Yükselen İkizler de bu dönemde korkularıyla, travmalarıyla, psikolojik ve cinsel sorunlarıyla yüzleşecekler ve bunu doğrudan, korkusuzca yapacaklar. Büyük bir değişim geçirecekler ve dönemin sonunda çok daha güçlü hale gelecekler. Bu dönemde şantajla, güç savaşlarıyla karşılaşabilirler. Yanlış kişileri kendilerine yaklaştırmış olmakla ilgili sorunlar yaşayabilirler. İşyerinde normalden daha çok çalışmak zorunda kalabilirler. İyi ya da kötü birçok ani gelişen olaylar yaşayabilirler. Ama dediğim gibi 8. evle ilgili her zorluğu aşacaklar. Zayıflıklarıyla, korkularıyla mücadele edecekler. Otorite figürleriyle karşı karşıya kalabilirler. Satürn 2. 10. ve 5. evlerle de açı yapacak. Bu evlerin temsil ettiği şeylerle ilgili yüzleşmeleri gereken zayıflıkları ortaya çıkabilir. Aklıma gelenler bunlar. 6. evdeki Jüpiter retrosu ve Mars'ın da 8. eve gelmesiyle birlikte bu sıralar yükselen İkizler için zorlayıcı bir dönem.

GOZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...