Jump to content

Bu kadar tesadüf normal mi?


cakarta

Önerilen Mesajlar

Yaklaşık 1 saat önce bu yazıyı yazacaktım, aman boşver dedim. Az önce ekşi sözlük'ü açtığımda sol kenarda en başta "höpürdeterek çay içmek" başlığına gözüm iliştiği an dedem yandaki koltukta çaydan bol höpürdetmeli bir yudum aldı :) İnsanların konuştuklarında, bir yerlerde gördüğüm yazılarda, televizyon açıkken duyduğum konuşmalarda, bazen de sayılarda çok sık şekilde bu tür tesadüflere rastlıyorum. Bazen kısa süre içerisinde o kadar çok raslantı oluyor ki, bu raslantılara şaşıramayacak kadar alıştım. 1 saat önce yazmaktan vazgeçmemin sebebi de artık bunları sıradan şeyler olarak görmemden kaynaklanıyordu. Fizik kanunlarına aykırı bir durum olmaması nedeniyle aslında paranormal değil bu yaşadıklarım ama normal de değil :)

 

Bu kadar sık tesadüf yaşamadığım yıllardan bir örnek vermek gerekirse, lys sınavında sıra numaramın sonu lisedeki platoniğimin okul numarasıydı. O sınavda platoniğimle ilgili bir sayı daha vardı ama hatırlayamadım. Kızın babasının arabasının plakasının sonundaki sayı da benim ilkokul numaramın bir fazlası. Yakın zaman önce adliyede icra ile ilgili bir dosyamız vardı. dosyanın esas numarasının bir fazlası, tuşlu telefonda kızın adının T10 özelliği ile yazılışına denk geliyor. Biraz Ömer Çelakılımsı oldu ama benim hayatım böyle akıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...