Jump to content

Evde neler oluyor ?


SessizGeceler

Önerilen Mesajlar

Selamlar

 

Arkadaşlar bundan bir sene kadar önce babamın memur olması nedeniyle Giresun'a taşındık. Giresunlu olan var mı bilmiyorum ama bildiğiniz gibi Karadeniz bölgesinde eskiden Rumlar , Ermeniler ve diğer unsurların yerleşimleri varmış. Biz Giresun'da Rumlardan kalma ( restore edilmiş ) bir eve kiracı olarak yerleştik. Evi anlatmam gerekirse 2 katlı , bahçeli , kuyulu , bahçesinde 2 tane incir ağacı ve çeşitli meyve ağaçları olan güzel bir mekan. Sanırım Rumlar gittikten sonra devlet bu evlere el koyup Türklere vermiş , haliyle mahalliler de evleri restore etmişler vakti zamanında.

 

Neyse , eve taşındık. Ailemiz 3 kişi , çekirdek aileyiz yani. Babamın işleri çok yoğun olduğundan eve pek uğramıyordu ; Annem de öğretmen olduğu için ben evde yalnız takılıyordum. Ben Üniversite sınavlarına tekrar hazırlanmakla meşguldüm o dönemler.

 

Evde tek başıma takılırken bir izlenilme hissine kapılıyordum. Sanki böyle kapıdan birisi bana bakıyormuş gibi geliyordu. Ateisttim ve bu tür durumları psikolojiye ve yeni taşınmamıza bağlıyordum. Bir gün evde akşam 7 civarlarında kapı çaldı ( eski evlerin kapılarında tokmak olur tahtadan onu birisi vurdu kapıya ) ben kapıyı açmaya gittiğimde kimse yoktu. Bahçeye çıktım acaba birisi mi çalıp kaçtı diye bakarken açık bıraktığım evin kapısı şiddetle geri kapandı. Ortada hiç rüzgar falan yoktu zaten kapı çok ağır tahtadan bir kapıydı , yani böyle çok şiddetli bir biçimde çarpması için hiçbir neden yoktu. Ben hafiften '' ne oluyor lan '' moduna geçmeye başladım. Ateist olduğum için herhangi bir dua falan etmedim ve evi incelemeye başladım. Evin alt katında ( eski evlerde bilenler bilir büyük kilerler vardır ) kilere indim , biz o zamana kadar pek incelememiştik alt katları. Duvarlarda garip kazınmış yazılar vardı ( sonradan ibranice yazıldığını öğrendik ) ben fotoğrafını falan çekip ibranice de master yapan bir arkadaşıma gönderdim. Arkadaşım bunun ne olduğunu tam olarak çözemediğini ancak bunun dini bir şey olduğunu bir hahama sorması gerektiğini söyledi. Ben de Annem'e konuyu açtım , annem müslüman olduğu için hemen tabi kuran okumalara başladı. Babam eve hoca getirdi , hoca bir muska yazıp hiçbir şeye dokunmadan gitti.

 

1 ay boyunca yine izlenme hisleri yaşadım , arkadaşım da olmadığı için kimseye derdimi anlatamıyordum. Liseden arkadaşım olan ve ilahiyat okuyan Rümeysa'ya durumu telefondan anlattım. O da şu sureleri oku atlatırsın dedi. İnsan çaresizlikten ne yapacağını şaşırıyor , abdest aldım , iman ettim , sonra başladım sureleri okumaya. Okurken sanki içimden bir şey beni engelliyor ve uykumu getiriyordu. Ben biraz dayanıp okumaya devam edince içeriden bir fısıltı geldi. Ciddi manada kafayı yemiştim artık , evin geniş salonundan çok iyi duyduğum bir yılan tıslaması gibi bir konuşma gelmişti. Odamın kapısını kilitledim , sinirlerim bozuldu başladım ağlamaya. O gün de Annem ve Babamı sabah dedemlere , Ankara'ya yolcu etmiştim.

 

Evde tektim , hemen internete girip vakit geçirmeye başladım. Kafamı dağıtacak şeyler yapmaya çalışıyordum. İçimdeki ürperti bir türlü gitmiyor gittikçe şiddetleniyordu. O stresle uyumuşum , gece ( yalan olmasın saati hatırlamıyorum ) saat 1-2 gibi camıma taş geldi. Taşın cama çarpma sesiyle uyandım evde elektrikler gitmiş ve dışarıda yağmur yağıyordu. Öncelikle bunu taşa değilde yağmura yormalıyım diye düşündüm sonra elektrikleri kontrol ettim bizim ev hariç karşı evler ( karşı ev dediğimde arada bayağı mesafe var ) elektrikleri yanıyordu. Sigortalara bakmaya elimde telefon feneriyle aşağıya indim , tabi korku hat safhada. Kendi kendime moral veriyordum '' ya olum yeni taşındığın için psikolojin bozuldu böyle şeyler anca filmlerde olur '' diye geçiştiriyordum ama izlenme duygusu hiç yok olmuyordu. Aşağı kilere inip sigortaları kontrol ettim , ana sigortayı birisi aşağı indirmişti. Ben haliyle sigortayı yukarı kaldırınca kilerin ışıkları da yandı , şöyle bir etrafı kolaçan ettim bir şey yoktu. Kilerin kapısını kapayıp tam yukarı çıkacakken tekrar sigorta attı. Tırstım haliyle , gidip tekrar yukarı kaldırdım ama kaldırmaz olaydım , kaldırdığım anda ışıklar yanınca kapıya doğru baktım , kapıda rahibe gibi bir kadın duruyordu. Beni görünce merdivenlerden yukarıya doğru çıkmaya başladı. Şok olmuştum '' lan ne oluyor '' demeye kalmadan deli cesaretiyle hemen arkasından koştum fakat tahmin edebileceğiniz gibi hiçbir şey yoktu. Hemen üstümü başımı değiştirip tüm eşyalarımı alıp evi terk edip bir otele yerleştim.

 

Otele yerleştikten sonra ailemi arayıp olanları anlattım. Onlar da hemen geleceklerini söylediler. Otel de mutluydum takip edilme hissi yoktu. Ailem gelince tekrar geri eve gittik babama olanları anlattım , babam da Ankara'da bulunan çok alim bir hocayı getireceğini bu süre zarfında evde anneme göz kulak olmamı tembihledi. Ekonomik sıkıntılarımız olduğu için otele gidip uzun zaman kalamazdık. Babam gitti biz annemle yalnız kaldık , evde sürekli bir şeyler geziniyordu ama neydi bilmiyorduk. Annem bir gün kur'an okurken yatak odasındaki büyük ayna tuzla buz olarak patlamıştı , evet bildiğiniz patlamıştı , ne çatlama ne bir şey bildiğiniz ayna yok olmuştu. Annemin çığlığıyla odaya koştuğum vakit gördüğüm manzara karşısında nutkum tutulmuştu doğru şokta olan anneme su getirdim ve kendi odama kadar refakat ettim. Kendi odamızda annemle olanları tartışırken içeriden bir başka parçalanma sesi geldi. Ankara'dan getirdiğimiz büyük taşlı-camlı olan bir avizemiz parçalanmıştı. Annemle birbirimize sarılarak dualar ede ede uyumaya çalıştık. Allah'tan o gece başımıza bir şey gelmedi ancak oradaki varlıkların bizi orada istemediklerini biliyorduk.

 

Babam hocayla birlikte geldi , hoca gayet modern bir hocayı. Takım elbiseli gayet kibar konuşan birisiydi. Yani pek öyle filmlerde gördüğümüz tiplerden değildi. Ancak daha içeri girer girmez burası cinlerin evi dedi. Biz şoktaydık , taşındığımız para harcadığımız bu ev bizim değil cinlerinmiş. Adam doğruca incir ağaçlarının olduğu yere gidip bir kaç dua yazdı ağaca sapladı ( ne olduklarını bilmiyorum )

 

Hocaya olanları anlattım , hoca '' evladım burası sahiplenilmiş bir ev , buraya vakti zamanında güçlü bir cin grubu yerleşmiş '' dedi. O sırada evin içine girer girmez kilere gitti yazıları okudu ( hoca ibranice , arapça , farsçayı çok iyi konuşuyordu ) hemen yazıyı bize de okudu bu bir büyüdür dedi. Taşa kazınmış yazıların üstüne bir kaç şey okuyup bazı bilmediğim maddeler sürdü. O sırada Annem yukarıda hoca geldiği için yemek hazırlıyordu , annem ocağı yaktığı vakit ocağın altında olan ( mermi geçirmez denen ) kalın cam Annemin suratına patlamıştı. Annemin çığlığını duyunca artık yeter deyip yukarıya koştuk ki annemi can havliyle yerde yatarken gördüm. Doğruca hastaneye kaldırdık , babam hastanede annemle kaldı ben de hocayla eve tekrar döndüm.

 

Hoca bana yolda '' Evladım bu tür varlıklardan korkma , seninle iletişim kurarlarsa konuşma , göz göze gelme , hiç bakma , duaları oku '' gibi tavsiyeler veriyordu. Hocanın işinin ehli olduğunu bildiğim için bana da bir güven gelmişti veya alışmıştım sanırım. Evin bahçe kapısından adım atar atmaz evin ışıklarından birisi yanıp söndü. Hoca ibranice bir şeyler okuyor , sanki normal sohbet eder gibi birileriyle konuşuyordu. Ben yanımdan geçen gölgeleri artık iyice hissediyordum. Arkanızdan bir köpek geçtiğinde nasıl hissediyorsanız bir şeyin geçtiğini de hissediyorsunuz. Hoca bu sefer yanıma gelip korkmamamı tembihledi , tam o sırada evin camlarının hepsinde kıpkırmızı ateş gibi yanan gözler gördüm. Gözler öyle büyülüyordu ki insanı sanki başka bir boyutun içine dalmış gibi hissediyordunuz. Tabi bakmamam gerektiğini hatırlayıp yine yerimde durmaya başladım. Hoca eve tek başına girdi , evden gürültü patırtı çağırışlar gelmeye başladı. Evin bazı camlarının çatladığını gördüm. Hoca içeride sanki bir savaş veriyor gibiydi. Tam o sırada birisi arkamdan beni sertçe yere itti. Bu öyle bir güçtü ki anlatmam mümkün değil.

 

Yere yığılmamla üstüme bir ağırlık çöktüğünü hissettim , evet sanki üstüme birisi oturmuştu. Hoca evden çıktı , yine ibranice olarak bana doğru bağırarak bir şeyler söyledi. 1-2 dakika sonra ağırlık yavaş yavaş üzerimden kalktı ama ben gözlerimi açıp ne olup olmadığına bakmak istemiyordum , açıkçası birisi bana kaç dese ardıma bakmadan kaçacaktım. Hoca tekrar eve girdi.

 

Ben dışarıda dua ederken , hoca çıktı bazı muskalar yazıp evin çeşitli yerlerine koyduğunu söyledi , hocanın üstü başı yırtık içindeydi , pantolonu diz hizasından yırtılmıştı sanki evin içerisinde bir şeylerle kavga etmiş gibiydi. Dışarı çıkıp elini yüzünü yıkadı.

 

Sonradan bizimle yaptığı görüşmede bu evin sahiplenilmiş olduğunu , bu büyüyü yapanın zamanında evini terk etmek zorunda kalan bir papaz tarafından yapıldığını anlattı. Büyüyü kendisinin bozamayacağını İstanbul'dan başka bir hocanın bozacağını söyledi. Sonra bize dönüp '' hoca çağırmayın siz bu evden taşının '' dedi. Biz de bankadan kredi çekip bir apartman dairesine taşındık. Ve olaylar kesildi

 

İbranice bilen arkadaşımdan hamamın cevabını öğrendim : hamam bunun ( ismini unuttum ) cin büyüsü olduğunu söylemiş ve başından savmıştı.

 

Sonra merak edip evin geçmişini araştırmaya başladım , o mahalledeki o ev devrin papazlarından birine aitmiş. Daha doğrusu papazların lojmanı gibi bir işlevi varmış. Müslümanlarla mübadele olununca da bazıları evlerini büyüleyerek gitmişler. Sonra yerel imamlara da konu hakkında başvurunca o tarz eski mahallelerde bu tarz olayların yaşandığını ancak müdahale edemediklerini söylediler.

 

Ev ise tekrar KİRALIK olup , yeni kiracısını beklemeye başladı...

 

Annem geçirdiği bu olaylardan sonra psikolojik destek aldı. Ben de ilaca başladım.

 

Benim de başımdan böyle bir geçti , filmlerden izlediğimiz şeylerin bazen gerçekleşebileceğini görmek , ve bunu ateist iken görmek kadar acı bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...