Jump to content

Uçmayı bilmediği için seni affedemem


darqrose

Önerilen Mesajlar

Gözlerinin mavi veya kahverengi olması, saçlarının sarı veya gri olması yada hiç saçının olmaması benim umurumda değil, ancak eğer ayakların hala yerlerde bir yerde dolaşıyorsa, işte bunu affetmiyorum. Hayal gücünü serbest bırakmazsan, rüyalarınla hayatını çevrelemezsen ve nasıl uçacağını bilmezsen, seni affetmem.

Nasıl uçacağını bilmeyen bir insan, sizi yaşadığınız yere sabit tutar. Sizi tutsak alır, kanatlarınızı bağlar ve rüyalarınızın gerçekleşmesine izin vermez. Bulutları, güneşi, kumu ve dalgaları düşünmenize izin vermez. Nasıl uçacağını bilmeyen bir insan, kendiniz olmanıza izin vermez.

“Uçmak için kanatlarım varsa ayakları ne yapayım?”

– Frida Kahlo

Nasıl uçacaklarını bilenler

 

Nasıl uçacağını bilen bir insan, size ilham verecek, ruhunuzu ve kalbinizi ateşleyecektir. Sizin hayal etmenizi sağlayacak ve tüm duyularınızı bir yolculuğa çıkaracaktır. Sizinle dans eder, kulağınıza fısıldar, cildinizi ve zihninizi okşamaya başlar. Aynı zamanda, nasıl uçacağını bilen bir insan, sizi de uçurur.

 

Duyarlılığa değer verir

 

Nasıl uçacağını bilenler, yaptıkları her şeyde duyarlı bir şekilde hareket eder. Nasıl uçacağını bilen bir kişi, tüm duyularını, varlıklarının her ayrıntısına yerleştirecektir. Bulutların kokusunu alabilecek, ıslak çimlerin kokusunu hissedecek, söylenen her kelimeyi tadabilecektir. Doğal olarak hayatı gözlemleme yeteneğine sahip olan bu insanlar, yaşam ve başkaları hakkında da meraklıdır. Duyarlılıkları aşırıdır. Bir çiçek yada meltem bile onları güldürebilir, ağlatabilir ya da heyecanlandırabilir.

%C3%A7i%C3%A7ekler-kad%C4%B1n-ku%C5%9F.jpg

Gözleri açık hayal kurar

 

Her gün, dikkati dağılmış bir insan gördüğünüzde, hayallerine kapılan birini gördüğünüzde, bu durum o insanın uçmayı bildiğinin göstergesidir. Bu kaygısız ruh hali, çok büyük fikirlere gebe olabilir. Hayal kurmak büyük cesaret ve öğrenme arzusu gerektirir. Uçmayı bilen insanlar içinde yaşadıkları anı, geçmişi ve geleceği görselleştirip, hayallerinin dokusunu oluşturmak için onları birbirine bağlar.

Yalnızlığın tadına varır

 

Yalnızlık, kim olduğunuzu anlamak, ruhunuzun her köşesini araştırmak için bir fırsattır. Yalnızlık, kötü hissettiğimizde iyi bir arkadaştır, çünkü yalnızlığın iyileştirici güçleri bizim üzerimizde olacaktır. Yalnızlık,düşüncelerimizi dile getirmeye ve düzenlememize izin verir. Eğer uçarsanız, siz de öğreneceksiniz.

 

Düşselerde tekrar ayağa kalkarlar

 

Uçmayı bilen insanlar, düşselerde, nasıl ayağa kalkacaklarını iyi bilirler. Eğer aynı taşa takılıp, yine düşerlerse, bunun bir engele takılma olmadığını ama bir seçim olduğunu bilirler. Binlerce hata yapar, ancak cesaretlerini yitirmezler. Hatalarından ders çıkarırlar. Değer vermeyi bilen bir kişi, her hatayı yeni bir fırsat olarak görür.

“Hiç bir kuş, sadece kendi kanatları ile uçmaz.”

– William Blake

Risk alır

 

Uçmayı bilen bir insan, risk almayı sever. Bunun iyi bir sonuç verebileceğini bilir, eğer sonuç da bekledikleri gibi olursa, hayatları mükemmel olur. Eğer bu güzel insanların, hayatınıza girmenize izin verirseniz sizi sevme riskini de alacaklardır. Sizi gülümsemeler, öpücükler ve sarılmalarla karşılayacaklardır. Sizi, aldığınız risklerde destekleyecek ve bu riskleri nasıl yöneteceğiniz konusunda rehberlik edeceklerdir.

Tutkularını takip eder

 

Eğer birisi nasıl uçmayı biliyorsa, tutkularını izleyecek, neyin gerçekten yüreğini yakaladığını keşfetmek için savaşacak ve onu takip etmeyi bırakmayacaktır. Nasıl uçacağını bilen biri, eğer herhangi bir şey hakkında tutkulu hissederse, duyularının yükselmesine izin vereceklerdir. Acı çekecekler, ağlayacaklar, gülerler ve yaşarlar. Kendilerini, kalplerinin yönlendirmesine izin verirler. Eğer kalplerinin attığını hissederlerse, onu attıranın peşinden daha sert adımlarda ve daha hızlı koşarlar . Kalplerinde acı hissederlerse, hayata üzüntü ile değil de inançla bakacaklardır.

kad%C4%B1n-kelebek-su.jpg

Zamandan uzaklaşır

 

Eğer uçarsanız, hayaller kurduğunuzda, günlerin, saatlerin, dakikaların ve saniyelerin bir anlamı kalmaz. Artık bir saat bir saniye, bir hafta bir yüzyıl gibi olacaktır. Ama her an, yaptığınız şeyin farkında olacaksınız. Bunu yaşamanın ve o anı yaşamanın değerini bileceksiniz. Eğer uçabilirseniz, zaman göreceli bir kavram haline gelecek. Sadece kanatlarınızı açmanız ve kendinizi akışa bırakmanız gerekir.

“Bir kadının göğüsleri ister incir gibi ister çiçek gibi olsun,

İster şeftali, ister çorak arazi, hiç umurumda değil.

İster deli dolu arzularla yanıp tutuşsun,

İster zehir salsın, benim için zerre önemi yok.

Bir havuca benzeyen bedeni, kainat güzeli seçilsin, o da kabulüm.

Ama şunu sakın unutmasın ki, hiç bir koşulda,

Uçmasını bilmeyen bir kadına tahammül edemem.

Eğer uçamıyorsa, beni baştan çıkarmaya boşuna uğraşmasın.”

– Oliveiro Girondo

 

 

ALINTI YAPTIM CANLAR DAHA FAZLA BİLGİYE ŞU SİTEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

“Bir kadının göğüsleri ister incir gibi ister çiçek gibi olsun, İster şeftali, ister çorak arazi, hiç umurumda değil. İster deli dolu arzularla yanıp tutuşsun, İster zehir salsın, benim için zerre önemi yok. Bir havuca benzeyen bedeni, kainat güzeli seçilsin, o da kabulüm. Ama şunu sakın unutmasın ki, hiç bir koşulda, Uçmasını bilmeyen bir kadına tahammül edemem. Eğer uçamıyorsa, beni baştan çıkarmaya boşuna uğraşmasın.” – Oliveiro Girondo

 

En cok bu kismi sevdim

Ellerine saglik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...