Jump to content

The Economist'in Kapağındaki Tarot Kartları ve 2017 Kehanetleri


BlueQueen

Önerilen Mesajlar

THE ECONOMIST’IN KAPAĞINDAKİ TAROT KARTLARININ SIRRI NE?

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161603421436566_3.jpeg

The Tower- Yıkılan Kule Kartı

Bu kart, ABD seçimlerini kazandıktan sonra dünyanın üzerine yıldırım gibi düşen Trump’ın yaratacağı kaosun habercisi.

Kule gücü temsil etse de, gerçek anlamda bakarsak Trump Tower’ı da sembolize edebilir. Beyaz Saray’a bir süre yerleşmeyeceğini açıklayan yeni ABD Başkanı, Trump Tower’da büyük bir güvenlik zafiyetiyle karşı karşıya kalabilir. Bu görsel bana 9/11 saldırılarını hatırlattı. 11’inci ayın 9’unda başkan seçilen Trump‘ın, 2017’nin dokuzuncu ayında neler yaşayacağını ben de merak ediyorum. Bu sene yedi rakamının gücüne ve şiddetine dikkat edilmeli. Dünyanın yedi harikasının olduğu yerler, ABD’deki yedi eyalet, yedi krallığın birleşmesinden olaşan Britanya alarm veriyor.

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161604061439764_3.jpeg

Judgment- İmparator Kartı

Her ne kadar Türkçe’de bu figür, adalet ya da mahkeme kartı olarak yorumlansada da derginin kapağında yer alan görsel, İmparator’u daha fazla çağrıştırıyor. Bu kartta Trump’ın dünyanın üzerine çökme hevesi açıkça belli oluyor. Özgürlükler Ülkesi’ne fikren hiç uymayan, kraliyet düşüncesi net bir şekilde ortada. Ama bu ego patlaması yaşayan adamın ABD bayrağından yapılmış oturağı; onun makamına ne kadar güvenirse güvensin sırtını dayayacağı bir güç olmadığı gibi ayaklarının da yere sağlam basmadığı mesajını veriyor. Oysa gerçek tarot kartlarında İmparator; hem sağlam bir tahtta oturur, hem de ayakları yere sağlam basar. Düşünülmesi gereken diğer nokta ise, Judgement kartında bir e harfinin eksik olması. Burada acaba ekonominin e’sine bir gönderme mi yapılmış?

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161604231431981_3.jpeg

The World- Dünya Kartı

Bir yanda elitler yeni dünya düzeni kurmak isterken, diğer taraftaysa yeni başkan kendi ‘Trump Gezegeni’ni yaratmaya çalışıyor. Siyasi, kültürel, dini ve sanatsal elementleri barındıran tasarımın temelinde, dünyanın merkezini yeniden belirleme isteği olduğu açıkça ortada. Dikkat ederseniz bunların hepsi örümcek ağlarıyla korunuyor. Bu ilahi koruma, böyle bir değişime izin verilmeyeceğinin de işareti. Olan her şeyin, sonuçta dünyanın hayrına hizmet edeceğini unutmayalım.

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161604451430507_3.jpeg

The Hermit- Ermiş Kartı

Biraz önce bahsettiğim o ilahi koruma ermiş kartıyla destekleniyor. Bana göre çizimde, dünya üzerindeki belirsizliği vurgulamak için ermiş kartı, ay kartıyla birleştirilmiş. Protestolarla, ayaklanmalarla, her şeye hayır demekle hayali kurulan yeni dünya düzeninin olamayacağı resmedilmiş. Eğer bu hayal gerçekleşirse başta uluslararası ticari anlaşmalar ve Avrupa Birliği olmak üzere her şeye zarar verir, dünya parçalanmanın eşiğine kadar gelebilir. Daha iyi bir yer hayal ederken, gezegenimiz cehenneme dönüşebilir. Neyse ki ermiş, eline hapsettiği yıldızın aydınlığıyla geleceğimizi koruyacağının müjdesini veriyor.

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161605061439078_3.jpeg

Death- Ölüm Kartı

Nükleer saldırılar, salgın hastalıklar, biyolojik silahlar, büyük ölümler, ünlülere ve liderlere suikastler, depremler gibi korkulan her şey işte bu kartta sembolize edilmiş. Bunların hiçbiri gerçekleşmeyecek mi diye sorarsan; evet malesef bir kısmı yaşanacak. Ama bu zannedildiği gibi dünyanın sonunun yaklaştığı şeklinde yorumlanmamalı. Çünkü bu kartta, insanlığı öldürmek için dünyaya inen Azrail’in bizzat kendisinin ölü olduğu görülüyor. Felaket senaryoları yine şizofrenik beynlerin zihinlerinde beyhude kurgular olarak kalacak.

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161605251431413_3.jpeg

The Magician- Büyücü Kartı

The Economist’in kapağındaki bu tasvirde yine klasik iki major kart birleştirilmiş. Büyücü ve kapalılık yani kılıçların sekizlisi kartı. Bu iki kart normalde yan yana geldiğinde şiddetli bir tılsımı gösterir. Bana göre burada anlatılmaya çalışılan, teknoloji ve medyayla kurgulanan sanal gerçekliğin sona erişidir. Medyanın evrende oluşturmaya çalıştığı sanal kurgular sona erip, bu yalan dünyanın varlığı nihayet bulacak. Bütün medya Hillary’i desteklerken Trump’ın başkan seçilmesi de anlattığıma örnek değil miydi? Yaratılmış sanal gerçeklikler yerine özümüze dönmeliyiz. Teknolojiyle ‘Black Mirror’ dizisindeki gibi bizi insanlığımızdan uzaklaştıran bir dünya inşa etmek yerine, insanlığın hayrına buluşlar yapmak zorundayız.

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161605411439509_3.jpeg

Wheel of Fortune- Kader Çarkı Kartı

Taşıma akılla, bu dünyanın çarkının dönmeyeceğinin bir işareti bu kart. Avrupa Birliğini’nin sonuna gelindiğini gösteriyor. Gelecek sene yapılacak seçimlerde kanıksanmış liderler büyük kayıplar yaşayacak. Küreselcilerin hayalini kurduğu siyasi düzen, ne yapılırsa yapılsın devam etmeyecek çünkü evrensel karma devreye girecek. Korkarım büyük kaosun kapıları aralanıyor.

http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161606001437980_3.jpeg

The Star- Yıldız Kartı

Sekiz uçlu, sekiz yıldız burada, aralarında siyasi liderlerin de olduğu sekiz dünyaca ünlü star’ın yaşayacağı büyük olayların simgesi. Derginin kapağında bu isimlerin yüzlerinin gözükmemesi de, onların geleceğiyle ilgili neler olabileceğinin mesajlarını içeriyor. Kartın ortasındaki sekiz kollu ahtapot ise, o sekiz kişinin sonunu hazırlıyor. Bizlere burada başka bir uyarı olduğuna da inanıyorum. Bence, kendi geleceğimiz için uzaydaki ve diğer alemlerdeki canlıları rahatsız etmemiz vurgulanıyor. Evrenin karanlık köşelerinden sadece iyilik geleceğini zannedenler büyük bir yanılgı içinde. Farkında olmadan karanlığın kapılarını aralıyor olabilirler. Stephan Hawking boşuna “Uzaya sinyal gönderip durmayın” diye çırpınmıyor. Bilmediğimiz o varlıklar ‘beyaz adamın’ kızılderelilere yaptığını, biz insanlara yapabilir. Kimse unutmasın ki eğer siz cehenneme çok bakarsanız, onlar da size bakmaya başlar…

-ALINTIDIR-

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güzel ama yetersiz ve üzücü son derece karamsarca trumptan ya da nükleerden falan değil tüm bu melanetlerin hala dünyanın sonunu getirmeyeceği açıkça ortada en az yüzyıl belki de bin yıl daha bu dünya sürecek adına tekamül denen saçmalıklarla uyutulacağız esas komik olan bu. abzürdizm forever.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ABD Başkanı Barack Obama'nın ABD'nin 44. ve ilk siyah başkanı olacağını bilen Baba Vanga'nın kehanetleri, 8 Kasım'daki seçimlerin ardından bir kez daha basının ilgi odağı.

 

Zira Bulgar kahine göre, ABD'nin 45. başkanı ülkenin SON başkanı olacak. Trump'ın seçilmesinin ardından ABD'de her şeyin kötüye gideceğini söyleyenler, Baba Vanga'nın bu kehanetini de kanıt olarak kullanıyor

 

BA VANGA'NIN GELECEKLE İLGİLİ KEHANETLERİ 2016 — Avrupa'nın nüfusu azalacak

2018 — Dünyanın yeni hakimi Çin olacak. Çin ekonomik olarak güçlenecek.

2043 — Müslüman bir devlet yeniden Avrupa'nın tek hükümdarı olacak.

2046 — Tedavi edilmeyecek organ kalmayacak. Hastalıklı organın yerine yenisi yapılacak.

2076 — Bütün dünyada sınıfsız komünizm sistemi yerleşecek.

2088 — Bütün hastalıklar bir kaç saniyede tedavi edilecek.

2097 — Çabuk yaşlanmanın önüne geçilecek.

2167 — Yeni bir din ortaya çıkacak.

2304 — Ay'ın sırrı, gizemi çözülecek.

3005 — Mars'ta savaş yaşanacak.

3797 — Dünyanın sonu gelecek. Başka bir gezegende insan yapımı yeni bir hayat başlayacak.

neredeyse 2000 yıl sonra dünya yok oluyor ama herşeyin başlangıcı Trump görünüyor bu kehanetlere bakınca :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...