Jump to content

Simatik Terapi


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Simatik terapi, işitme yoluyla değil deri yoluyla, vücuda doğrudan ses dalgaları gönderen araçlar ile uygulanan bir tür ses terapisidir. Bu yöntemin vücuttaki iyileşme oranını artırdığı düşünülmektedir. Yöntem, bu araçları satan ve simatik eğitim veren kuruluşun ticari marka adı olan Cymatherapy şeklinde de bilinmektedir. Ses, hava, su ya da simatik terapide olduğu gibi vücut benzeri bir ortam içinde yolculuk eden mekanik titreşimlerden oluşur. Ses şifacıları vücudun tüm bölümlerinin farklı titreştiğine ve dolayısıyla ya sağlıklı, ahenkli bir frekansa ya da hasta ve uyumsuz bir frekansa sahip olduğuna inanırlar. Simatik terapistler, rezonans ve armoniyi sağlamak için vücuda doğrudan şifa frekansları gönderirler. Şifalı frekanslar, sağlıklı organlar ya da vücut bölgelerinden yayılır. Simatik şifacılara göre, bu yolla bağışıklık sistemi ve diğer doğal düzenleme fonksiyonları harekete geçirilir. Frekanslar doğrudan uygulanabileceği gibi, akupunktur meridyenleri üzerinden de iletilebilir.

 

Simatik terapi, uygulayıcılara göre, doğrudan iyileştirmemektedir. Daha ziyade, organlar için ideale yakın bir ortam oluşturur. Böyle bir ortamda, vücut herhangi bir ilaç ya da cerrahi müdahaleye gerek duymadan kendini iyileştirebilir. Terapi aynı zamanda bu tür cihazlar kullanılmadan diyapazon gibi aletler kullanılarak da uygulanabilir.

 

Kaynak; >>> Simatik Terapi Nedir - Alternatif Terapi

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...