Jump to content

Ay Burçları


Lethal Perfection

Önerilen Mesajlar

Ay Koç'ta

 

Bu konum bir anlamda savunmak için saldır anlayışını bilinçaltına işler. Marsın bulunduğu konuma göre ve Ay'ın aldığı olumsuz açılara göre kişinin hareketleri saldırganca olabilir, kişi yerine göre oldukça sabırsız olabilir. Göze çarpan ilk şey detay kişinin aktif davranışları ve doğrudan reaksiyon veriyor olmasıdır. Kişi enerjisini bir şekilde atmak için çabalayacaktır, eğer atamazsa kişide huzursuzluk, asabiyet ve güvensizlik hissi kendisini gösterebilir. Çoğu zaman sadece bir şey yapıyor olmak bir işe kalkışırlar, başarılı olup olmadığı ile çok ilgilenmedikleri için doğrudan, direkt bir yol çizerler.

Ebeveynlik algısı: Öfkeli, kolay sinirlenen, dengesiz ama güçlü, cesur ebeveynler

Olası hastalıklar: Baş ve kaslarla ilgili. Mars Yengeç gibi güçlü fakat kontrolsüz konumlarda sık sık baş ağrıları kendisini gösterebilir.

Cilt: Mars'ın konumuna göre değişir fakat genellikle duyarsızdır ve çok hoş görünmez.

Duygusal mizaç: Basit, ani ve doğrudandır. Ani olarak verdiği kararların dengelenmesi ve kontrol edilmesi gereklidir. Kişinin enerjisini atacak faaliyetler kişiyi mutlu hissettirir.

Ay Boğa'da

 

Genellikle rahattan ve hazdan keyif büyük keyif alan pasif mizaçlı tiplerdir. Bilinçaltı genel olarak rahat etmeye, rahatını güven altına almak üzere hareket eder. Haz ve rahatlık kişinin içgüdüsel olarak istediği şeyler olduğu için kişi ister istemez kendi rahatını sağlamak için farkında olmadan hareket edebilir, saatlerce oturduğu pozisyonu bozmak için dahi isteksiz olabilir. Venüs'ün toprak grubunda olması durumunda kişinin güçlü sanatsal bir yaklaşımı olabilir. Ani ve geçici şeyler için tepkisizlerdir fakat rahatlarını bir şeyin sürekli etki etmesi durumunda tepki gayet güçlü olabilir.

 

Detay bilgi: Ay bu konumda güçlüdür. Ay güvenlik ile ilişkilendirilir ve minimal güvenlik ihtiyacı en iyi Ay Boğa'da karşılanır.

Ebeveynlik algısı: Sakin, tembel ama her türlü ihtiyacı karşılayan ebeveynler.

Olası hastalıklar: Boyunla ilgilidir.

Cilt: Oldukça hoş bir görünümdedir ve kişi temaslardan keyif alır.

Duygusal mizaç: Yavaş, geç ama oldukça güçlüdür. Bir yere kadar kişi oldukça tepkisizdir fakat bir yerden sonra tepkileri kontrolsüz ve aşırı olabilir.

Ay İkizler'de

 

Genellikle motor motor becerilerini kullanarak kendisini tatmin eden aktif mizaçlı tiplerdir. Yeni şeyler öğrenmeyi severler ve her türlü insanla iletişime geçerek kendilerini tatmin ederler. Kimi zaman sadece o anı yaşamaya odaklı oldukları için verdikleri sözleri unutabilirler, umursamayabilirler ve o an iletişim kurdukları insana kolayca güvenme ihtimalleri vardır. Hareketli ve aktif olmayı severler. Hayatı adeta bir rpg oyunu gibi sürekli oradan oraya giderek, sürekli yeni insanlarla iletişim kurarak yaşar. Mental yönden dolu ve zekicedir.

 

Ebeveynlik algısı: Yoktur. Genellikle ebeveyn çocuğu meşgul olduğundan dolayı özgür bırakmıştır. Kimi zaman evi erken yaşta terk etme gibi durumlar bile olabilir. Kimi zaman ise ebeveyn çocukla oynayan, zekice ve kurnazca şakalar yapan ebeveyndir.

Olası hastalıklar: Zeka ve kollarla ilgilidir.

Cilt: Açıkçası bir şey diyemeyeceğim. Genellikle Ay Koç gibi duygusal temaslara ani tepkiler verirler.

Duygusal mizaç: Anlıktır. Duygularını daha çok sözel kanallarda ifade eder ve duygularını konuşarak anlatırlar. İletişim kuramazlarsa veya mental bir aktivite ile ilgilenmezlerse mutsuz olabilirler.

Ay Yengeç'te

Sıcak bir yaklaşımdan, anne tarzı ilgilenmekten keyif alan tiplerdir. Güvendiği insanlarla, büyüdüğü çevrelerde beraber olmaktan keyif alırlar ve genellikle bu tarz ortamların dışına çıktıklarında kendilerini güvensiz ve mutsuz hissederler. Ay İkizler'in daha üst seviyesi olarak kontrolsüzlük ve erdemsizlik kendisini gösterebilir. Kişi şımarıkça ve çocukça bir mizaçta olabilir, saygısız ve kontrol yaklaşımlar gösterebilir. Ayrıca insanları oldukça yanlış değerlendirebilirler. (Anılarındaki kötü adam tipine yakın kişiyi kötü, iyi adam tipine yakın kişiyi iyi olarak değerlendirmek gibi.) Bu yüzden içinde bulunduğu sıcak yuvanın dışına çıktığında çok sık hayal kırıklıklarıyla karşılaşabilir, toplumdan kaçan korkak bir insan olabilir.

 

Ebeveynlik algısı: Sıcak, besleyici ve eğlenceli ebeveynler. Kişiyle küçük yaşta fazlasıyla ilgilenen mutlaka bir kişi vardır.

Olası hastalıklar: Göğüslerle ilgilidir.

Cilt: Sönük ve hoş cilt. Temaslara karşı oldukça duyarlıdır ve sevdiklerine çok sık sarılır.

Duygusal mizaç: Kontrolsüz, içten ve samimidir.

Ay Aslan'da

 

İlgi çekmekten müthiş keyif alan ve insanların ilgisini çektiği sürece kendisini mutlu hisseden tiplerdir. Kişinin burcuna göre (Güneş) kişinin ilgi çekme şekli değişir. Kişi kendisini gösteri yapar, kişiliğini yönlerini vurgulayan insanlardır. Duygularını oldukça dramatize edebilir, ihtiyaçlarını doğrudan ilgi çekici bir şekilde ifade edebilir ve insanların ilgisini çekmek için insanlarla ilgilenir. İlgi çektiği zaman oldukça mutludur ve ilgi çekme işini farkında olmadan içgüdüsel olarak gerçekleştirirler. Bunun dışında cesur ve enerjiklerdir, duruşlarından kolay kolay taviz vermezler.

 

Ebeveynlik algısı: Resmen evin içi bir şov alanıdır. Evin içerisinde herkes kendi özelliklerini oldukça ilgi çekici bir şekilde (Komik, eğlenceli, dramatik) vurgulayabilir. Ebeveyn resmen bir kahramandır, o her şeyin muhteşemidir.

Olası hastalıklar: Kalp hastalıkları

Cilt: Gergin ve parlak bir cilt. Temas etmekten hiç çekinmez.

Duygusal mizaç: Kontrollü, içten ve samimidir. Etrafında insan kalmadığı zaman oldukça mutsuz olurlar.

Ay Başak'ta

Her şeyin tamam ve düzenli olduğunu bilmesine ihtiyacı vardır. Çocukluğunda yetenekli ve zeki görüldüğünden dolayı evin sorumlulukları ona yüklenmiştir. Stresli bir mizaca sahip, sürekli olarak günlük konuları irdeleyen bir mizaçları vardır. Dağınıklıktan ve düzensizlikten rahatsız olurlar. Her zaman bu kadar stresli değillerdir fakat bir şey tasarlanacağı zaman idealistliği ve kendisine güveni yüzünden kimseye önemli işleri vermez, bütün işleri kendisi yapmaya çalışır. Genellikle detayların içinde kaybolur ve büyük resmi pek çok kez kaçırır. Gizli bir şekilde ilgi çekmeyi arzulamaktadır (Hatta idolleşmeyi) fakat tamam olmadığını düşünürse ilgi çekmekten çekinir. Teknik konularla ilgilenmeyi severler.

 

Ebeveynlik algısı: Stresli, her işin altından kalkan, suçlayıcı ebeveynler.

Olası hastalıklar: Bağırsaklarla, cilt hastalıklarıyla ve psikolojik komplekslerle ilgilidir.

Cilt: Beyaz tene yakın, hassas cilt. Genellikle fiziksel temaslara aşırı tepki verir.

Duygusal mizaç: Soğuk ve kapalıdır. Genellikle robot gibi görünürler, duygusal yönden zayıf ama teknik yönden güçlüdür. Duygusal olarak karmaşık hissettikleri zamanlar bunları tanımlayamaz ve genellikle duygusal yönlerinin üstünü kapatırlar.

Ay Terazi'de

 

Genellikle önceliği karşısındakine veren, dostane ve uyumlu insanlardır. Karşısındaki insandan büyük ölçekte etkilenirler ve ona yaklaşmak isterler fakat bu vıcık vıcık bir yaklaşım değildir. Hayatta adımlarını atarken destekleyici bir güce büyük bir ihtiyaç duyarlar. Kolaylıkla kararsızlığa kapılabilirler ve bu durumlarda yardımcı bir güce mutlaka ihtiyaç duyarlar. Zarif ve hoş bir görünümleri vardır. Genellikle insanların karşısında elde edilmesi gereken bir hedef olmaktan keyif alırlar ve kendisiyle ilgilenen insanlara genellikle bilinçsizce, içgüdüsel olarak yaklaşırlar. Bunun dışında başak burcunun bir üst seviyesi olarak güçlü bir teknik anlayışa ve zekaya sahiptir. Kendisini hoş ve alımlı göstermek için teknik bilgisini bu yönde kullanabilir.

 

Ebeveynlik algısı: Onunla özel olarak ilgilenen ebeveynlerdir. Genellikle ebeveynler ayrı yaşıyordur ve karşı cinsten olan ebeveynle aynı evde kalan çocuk ebeveynin zarif, flörtçü ilgisiyle muhatap olmuştur.

Olası hastalıklar: Böbrek üstü bezlerle ilgili hastalıklar.

Cilt: Hassas ve duyarlı, hoştur.

Duygusal mizaç: Hayatında kendisi dışında ikinci kişiye ihtiyaç duyar. Duyguları karşısındaki kişiye göre değişkendir.

Ay Akrep'te

 

Her şeyin altında başka bir neden arayan, huzursuz ve mutsuz insanlardır. Manipüle edilme korkusu ağır basar ve bütün insanları kontrol altında tutmak için bilinçsiz bir arzu duyar. Her zaman insanların iç dünyasını tahmin etme, onları incelemeyi ve özel yönlerini bilmeyi bilinçsizce gerekli duyar. Küçük yaşta ölüm, cinsellik gibi konularla tanışmıştır ve çocukluğu gizlenen gerçekliği araştırmakla geçmiştir. Gizli bir güç sağlamaya ihtiyaç duyar, mars oğlak, güçsüz ama kararlı, hırslı konumlar haritada görünürse yavaş ama güçlü adamlar atarak kontrolü ele geçirmek isteyen tehlikeli biri olarak görünür. Kişi çıkarları doğrultusunda insanlarla çok inandırıcı bir şekilde ilgilenme gücüne sahiptir.

 

Ebeveynlik algısı: Gerçeği gizleyen, şüphenilen ebeveynler

Olası hastalıklar: Teorik olarak cinsel hastalıklardır fakat benim yoruma göre her türlü hastalık kendisini gösterebilir.

Cilt: Çekici ama çirkincedir. Kişi temaslardan hoşlanmaz.

Duygusal mizaç: Kişi duygularında insanları yanıltabilir. Gerçek duygularını gizleyerek yapay duygularını ön plana koyar.

Ay Yay'da

Kişi bir ortak ülküye faydalı olduğu sürece kendisini mutlu hissedecektir. Erken yaşlarda kişi çok kolay bir şekilde mutlu olan, hiçbir şeyi umursamaz ve gayet boş denebilecek yapıya sahiptir ama zaman içinde kendi boşluğunun farkına vardıkça farkında olmadan bilinçsizce daha güçlü bir amaç için çabalamak ister. Zaman içinde hayattaki neşeli ve mutlulukları azalınca daima temeldeki gerçek bilgi için hareket eder bir hale gelirler. Teorik yönleri güçlüdür, zaman içinde mental yönleri gelişecektir ve daha zor tatmin olan bir yapıya sahip olacaktır.

 

Ebeveynlik algısı: Eğlenceli, fanatik ama boş amaçları olan ebeveynler

Olası hastalıklar: Baldır bölgesi

Cilt: Genellikle yağlı bir cilde sahiptirler. Temaslar çok fazla hissedilmez.

Duygusal mizaç: Abartılı ve ani tepkiler. Bir kaç dakika içinde bu tepkiler sönecektir.

Ay Oğlak'ta

Kimi ebeveynler çocuklarına resmen bir projeymiş gibi yaklaşır. Çocukları için en iyisi isterler fakat çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektikleri konusunda kendilerine güvenmezler. Onun yerine uzmanların ve yaşlıların tavsiyesini uygulamayı gayet doğru görürler. Bu durumda kişi çocukluğunu fazla yaşayamadan, bilirkişilerin doğru tavsiyeleri altında ebeveynlerin iyi niyetli fakat samimiyetsiz yaklaşımları altında büyürler ve aradıkları ilgiyi ebeveynlerden değil, toplumda ararlar. Kendilerini bu yüzden kendilerini toplum karşısında kanıtlama isteğini bilinçsiz olarak kavrarlar ve her zaman haklı olan ebeveynlerin tavsiyesi doğrultusunda hareket ederler.

 

Ebeveynlik algısı: Doğru, haklı ve destekleyici ebeveyn

Olası hastalıklar: Diz bölgesi ve kemikler

Cilt: Sönük ve esmer renktedir. Kimi zaman dengeleyici etkilerle cilt rengi açık renkte olabilir. Hassastır fakat tepkileri belli etmez.

Duygusal mizaç: En az Ay Yengeç kadar yoğun ve güçlüdür fakat kişi toplumsal amaçları doğrultusunda bu tepkilerini göstermek istemez. Genellikle en yoğun depresyonu yaşasa bile dışarıdan güçlü görünür.

Ay Kova'da

 

Sıradan, klasik ve boğucu bir evin içerisinde yetişmiş insanlardır. Ebeveynler gayet klasikçe insanlardır ve kişi klişe anlayışta bir aile içerisinde yetişir. Çocuk bu sıkıcı evin karşısında şansını kendi yaşındaki arkadaş çevresinde denemiştir ve kendi içinde gerçekleştiremediği sıra dışı hayatı arkadaş ortamında rahat bir şekilde gerçekleştirdiği için kişi daha çok arkadaş çevresiyle ilgilenmiştir. Tarafsız ve sempatik bir mizaçları vardır. Herkes tarafından sevilen, sıra dışı kişilerdir.

 

Ebeveynlik algısı: Sade ve klasik ebeveynler

Olası hastalıklar: Diz ve ayak arasındaki bölümle ilgilidir

Cilt: Sıra dışı ve farklı bir yönü mutlaka bulunur, bu her zaman iyi olmayabilir.

Duygusal mizaç: Duygusuzca denebilir.

Ay Balık'ta

Kişi kendisini tam olarak nasıl mutlu hissettiğini tanımlayamaz. Karmaşık, düzensiz ve kolay etkilenen bir mizacı vardır. Genellikle kendi duygularını ifade etmek yerine bir başka insanın duygularını kendi duygularıymış gibi hissedebilir. İnsanlar hakkında çok büyük oranda iyimserdir, bu yüzden manipüle edilmeleri kolaydır fakat bir yerden sonra insanları suçlayan, insanlardan tiksinen bir mizantropik halini alabilir.

 

Ebeveynlik algısı: İnsani duyguları güçlü, insanlığa karşı suçlayıcı, anlaşılmaz ve alıngan ebeveyn

Olası hastalıklar: Her türlü hastalık türeyebilir.

Cilt: Hassas ve hoş cilt. Temaslara karşı duyarsızdır.

Duygusal mizaç: Karmaşık, anlaşılmaz güçlü duygulara sahiptir. Rahatsızlık verici olduğu için iyi hissedilmesi için çabalanır hatta manipüle edilir.

Lethal Perfection tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gençler siz yanlış anlamışsınız olayı. Bu sizin burç yorumunuz değil, bu sizin ay burcu yorumunuzu yapar. Ay burcu da güneş burcuna çok benzer fakat güneş burcu kişinin bilinçli yönünü gösterirken ay kişinin bilinçaltını gösterir. Bu yüzden yaklaşımları bilinçsizce olur. Bilinçaltını oluşturan etkenler (Aile, ev, çocuklar vs) ve bilinçaltının oluşturduğu etkenler (İçgüdü, duygular vs) Ay tarafından yönetilir. Yorumların güneş burcuna tutma ihtimali elbet var ama yorumlar asıl Ay içindir. Ay burcuna şuradan bakabilirsiniz:

 

Ay Burcu Hesaplama ve Bulma - Duygu Burcunuz ve Özellikleri - AstroRehber®

Eğer daha da derinine girmek isteyen olursa fi tarihinde ay ile ilgili açtığım konuya bakabilir.

 

http://www.gnoxis.com/ay-62372.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ay burcum da kova ama tutmadı let, nasıl iş bu ya :(

 

Şöyle bir yorum getireyim, haritanda çok fazla plütonik açı var. Plütonik açılarda kişi üzerinde derin korkular ve gizli olana yönelim verir. Bu kişiyi Akrep burcuna yaklaştırır epey bir. Zaten çok geniş açıdan Güneş Plüton karesi görünüyor. Bu kişinin kendi yönlerini bastırmasına ve gizlemesini de sağlar.

 

Ne yanlışı yahu, ay burcum Kova işte :D Güneş Boğa shjdh Ben ay burcumun fazla etkili olduğunu düşünüyorum sadece üzerimde swh

 

Direkt sana söylemedim. PiaA'yı görmüşken uyarayım dedim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ay Oğlak'ta

 

Kimi ebeveynler çocuklarına resmen bir projeymiş gibi yaklaşır. Çocukları için en iyisi isterler fakat çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektikleri konusunda kendilerine güvenmezler. Onun yerine uzmanların ve yaşlıların tavsiyesini uygulamayı gayet doğru görürler. Bu durumda kişi çocukluğunu fazla yaşayamadan, bilirkişilerin doğru tavsiyeleri altında ebeveynlerin iyi niyetli fakat samimiyetsiz yaklaşımları altında büyürler ve aradıkları ilgiyi ebeveynlerden değil, toplumda ararlar. Kendilerini bu yüzden kendilerini toplum karşısında kanıtlama isteğini bilinçsiz olarak kavrarlar ve her zaman haklı olan ebeveynlerin tavsiyesi doğrultusunda hareket ederler.

 

Ebeveynlik algısı: Doğru, haklı ve destekleyici ebeveyn

Olası hastalıklar: Diz bölgesi ve kemikler

Cilt: Sönük ve esmer renktedir. Kimi zaman dengeleyici etkilerle cilt rengi açık renkte olabilir. Hassastır fakat tepkileri belli etmez.

Duygusal mizaç: En az Ay Yengeç kadar yoğun ve güçlüdür fakat kişi toplumsal amaçları doğrultusunda bu tepkilerini göstermek istemez. Genellikle en yoğun depresyonu yaşasa bile dışarıdan güçlü görünür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ay Yay'da

 

Kişi bir ortak ülküye faydalı olduğu sürece kendisini mutlu hissedecektir. Erken yaşlarda kişi çok kolay bir şekilde mutlu olan, hiçbir şeyi umursamaz ve gayet boş denebilecek yapıya sahiptir ama zaman içinde kendi boşluğunun farkına vardıkça farkında olmadan bilinçsizce daha güçlü bir amaç için çabalamak ister. Zaman içinde hayattaki neşeli ve mutlulukları azalınca daima temeldeki gerçek bilgi için hareket eder bir hale gelirler. Teorik yönleri güçlüdür, zaman içinde mental yönleri gelişecektir ve daha zor tatmin olan bir yapıya sahip olacaktır.

 

Ebeveynlik algısı: Eğlenceli, fanatik ama boş amaçları olan ebeveynler

Olası hastalıklar: Baldır bölgesi

Cilt: Genellikle yağlı bir cilde sahiptirler. Temaslar çok fazla hissedilmez.

Duygusal mizaç: Abartılı ve ani tepkiler. Bir kaç dakika içinde bu tepkiler sönecektir.

ben ne bilem bu kadar satürnden mi bilmem boş bulamıyorum kendimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...