Jump to content

Sanpaku Gözler


celali

Önerilen Mesajlar

Yazıya geçmeden öne kısa bir özet geçeyim.Aşırı baskı altında gözlerdeki değişimler sanpaku olarak bilinir...

Gözlerin normalde sadece sağında ve solunda olan ak kısımların gözün altında ve üstündede çıkması durumudur.

Altta çıkarsa yin denilip aşırı strese

üstte çıkarsa yang adı verilip öfkeye

İkisi birden olursa delilik veya dahiliğe

Yorumlanır diyenler var.

Tarihte veya günümüzdeki politikacıların,seri katillerin,ünlü insanların gözünde rastlanıyor.

 

Yazıya geçiyorum:

 

GÖZLERDEN TEHLİKE SİNYALLERİ OKUNABİLİR Mİ?

 

 

http://i.hizliresim.com/mLmgG2.jpg

 

TEHLİKE GELİYORUM DER Mİ?

GÖZLERDEKİ TEHLİKE İŞARETİ SANPAKU GÖZLER

Normal olanı, göz bebeğinin sağında ve solundaki göz akı olan beyaz bölgenin görülmesidir. Göz altındaki veya üzerindeki göz aklarının görülmesi, o kişinin yaşadığı stresin seviyesi, akıl sağlığı ve hatta dahi olup olmadığı hakkında ayrıntılı ipuçları verir.

Dengeli bir insanda göz bebeği gözün tam ortasında konumlanmıştır ve sadece her ikitarafında göz akları görülür. Zihin, beden-ruh arasındaki iletişimde yaşanan sorunların etkisiyle geçirilen stres göstergesi olarak gözün altında, üstünde veya hem altında hem de üzerindeki göz akları görünmeye başlar. Japonlar akları üç ya da dörttaraftan görünen gözlere “Sanpaku Göz” adını verirler ve tehlike işareti olarak görürler. Bu tanımlama, Çin Yüz Okuma Sanatı'nda da kabul görür. Sanpaku gözler, yaşam enerjisi olan Ki enerjisinin azaldığının habercisidir. Stresin derecesiyle görünen göz aklarının miktarı artabilir. Böyle gözler, bir kişinin zihin, beden ve ruh bütünlüğünün olmadığının işaretidir. Kişinin sezgi gücünün kapalı olduğunu dolayısıylainsanları ve durumları değerlendirmede zayıf kalacağı söylenilebilir.

Göz bebeğinin altındaki göz aklarının görülmesi yin bir özelliktir. “ Yin Sanpaku Gözler” , yüksek düzeyde stresin, huzursuzluğun, bağımlılığın ve aşırı çalışmanın habercisidir. Ayrıca, aşırı derecede şeker, rafine edilmiş tahıl, alkol ve tıbbi ilaçalımının bir sonucudur diyebiliriz. Çin Yüz Okuma Sanatı'nda Yin Sinpaku Gözlerin varlığının dışarıdan bir tehlike gelebileceğinin işareti olduğuna inanılır. Bu kişi, farkında olmadan kendisini istemeden ölümle sonuçlanabilecek tehlikeli ve tehdit eden durumlar içerisine sokabilir.

 

 

HintBaşbakanı İndra Gandhi öldürüldüğünde, Time Dergisi bir çok fotoğraf yayınladı. Bunlardan biri öldürülmeden önce çekilen fotoğraftı. Bu fotoğrafta, İndra Gandhi”nin tehlikede olduğunu haber veren gösterge olan Yin Sinpaku gözleri dikkati çekiyordu. Aynı ayrıntı, bir suikasta kurban giden ABD başkanı J.F.Kennedy için de söylenilebilir.

Göz bebeğinin üzerindeki göz aklarının görülmesi yüksek düzeyde endişe ve akıl hastalıkları olabileceğinin belirtisidir. Bu tip gözlere “Yang Sanpaku Göz” adı verilir. Böyle kişiler, öfke ile dolu, şiddet yanlısı, hırslı ve aşırı ben merkezci oldukları içinmuhtemelen kendisi ve başkaları için bir tehdit oluşturabilirler. Aşırı et, tuz, ve sert peynirler tüketiminin deYang Sanpaku gözlerin oluşmasında etkisi var olduğu söylenilmektedir. Bu tehlikeli veya şiddet karakterini ortaya koymaktadır . Ünlü seri katil Charles Manson'ın fotoğraflarına bakıldığında, Yang Sanpaku gözleri hemen dikkatleri çektiği görülür.

 

http://i.hizliresim.com/kvm7jv.jpg

 

 

 

Teröristlerin fotoğraflarına bakıldığında göz bebeklerinin altındaki ya da üstündeki, ya da hem altında hem üstündeki göz aklarının görülebildiğini gözlemleyebiliriz. 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika'daki İkiz Kulelere saldıran teröristlerin sonradan yayınlanan fotoğraflarına bakıldığında göz altları veya göz üstlerindeki göz aklarının görünürlüğü dikkatlerden kaçmıyor. Yine, ABD’de 22′si çocuk 28 kişinin hayatını kaybettiği okul katliamını yapan Adam Lanza'nın fotoğraflarında göz bebeklerinin altından göz akları görülüyor. Görüldüğü üzere, göz aklarının üç ya da dört yönde de görülebilirliği o kişinin içinde bulunduğu ruh yapısı hakkında çok önemli ipuçları veriyor. ABD başkanlarından John F. Kennedy, ünlü yıldızlardan Marilyn Monroe ve Betty Davis ve daha bir çoğu, Steve Jobs gibi çok ünlü kişilerin bazı fotoğraflarında gözlerindeki beyaz aklarının üç ya da dört yönden görüldüğü izlenebilir.

Niğde Ulukışla- Adana otoyolunda iki askerimizi şehit eden teröristin gazetelerdeki fotoğrafına baktığımda şok olmuştum. Çünkü, göz bebeklerinin altından göz akları görülüyordu hem de oldukça fazla bir miktarda . Toplumsal düzeni tehdit eden birçok şüphelinin fotoğraf ya da görüntüleri incelenip “Sanpaku Göz” taraması yapılarak bir çok suç hayata geçirilmeden önlenilebilir.

 

http://i.hizliresim.com/nrZ9Aa.jpg

SEVGİ KARACA

 

Kaynak:GÖZLERDEN TEHLİKE SİNYALLERİ OKUNABİLİR Mİ? - VivaHiba

 

 

 

EKSTRA:

Bazıları illuminati eye diye de tanımlar

http://i.hizliresim.com/r9nXVB.jpg

 

Orta çağda bir hastalık kabul edilirmiş

 

Ekstra Kaynak:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sanpaku

 

Acaba toplumdaki insanların kaçında bu var ve gerçekten de karakterimizi yaşadıklarımızı yansıtıyormu ?

İngilizcem düzgün çevirmeye yetmeyeceği için ingilizcelere pek bakmadım araştırabilirsiniz araştırırsanız bilgilendirin lütfen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Gözler kalbin aynası mı?

   Gözler başta bulunduğu için, Koç burcu ve 1. evi ilgilendirir. Güneş ve Ay, görme işlevleriyle ilgili olarak, tüm medikal astrologlar tarafından tartışmasız kabul edilen iki yıldızdır.  Güneş; erkeklerde sağ, kadınlarda sol gözü,  Ay kadınlarda sağ, erkeklerde sol gözü idare eder.  Çağdaş astrologlarca ise Uranüs, Kova burcu ve Neptün’ü de gözlerle ilişkilendirmişlerdir.  Göz hem anatomik ve fizyolojik olarak, hem beyinle bağlantıları yönünden ve hem de kendisine komşu ve yardımcı (Göz yuv

   , Yer: Astroloji

  • Gözler

   Konuyu buraya açmak nekadar doğru bilmiyorum ama gündüz gece fark etmiyor gözlerimi kapadigimda gözler görüyorum farklı farklı bazen gözlerimi kapamadıgımdada oluyor okulda evde bir yere baktığımda göz şekli görüyorum ve bu uzun zamandır var. Bir gece saat 3 3 buçuk gibiydi uyandım o saatte napicam diye yine yatmaya karar verdim. Yine gözler görmeye başladım bu bazen insan suratları veya karmaşık yazıda oluyor. O gece insan suratı ve bir yazı gördüm bu sefer ne olduğunu anlamıştım. 'Grems'yazdiğ

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Parlayan Gözler

   Arkadaşlar belki saçma gelecek ama ben gözlerimin parlamasıni istiyorum. İnternetten araştırdım, göze limon sıkmak gibi bi yöntem var, ama çok acı verdiğini ve sağlıksız olduğunu yazmışlar.Neticesi çok iyiymiş gerçekten gözler parıl parıl parlıyormuş ama yine de yapmayın filan demişler.Sizlere de bi danışayım dedim.Ne dersiniz?

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Gözler Neden Dalar ?

   [h=2]Gözlerimiz neden dalar?[/h] Çok eski zamanlarmış. İnsanların hepsi büyülere itimat ediyor onlara inanıyorlarmış. Bir gün bir hanede büyük bir yangın çıkmış ve evin heryerini alevler sarmış. Herkes evdekilerin öldüğüne kesin kanaat veriyorlarmış çünkü o yangından birilerinin kurtulması imkansızmış. Yaşlı büyücü artık ayakta duramıyormuş cünkü oğlunu, gelinini ve henüz 3,5 yaşında olan torununu kaybettiği için artık ayakları kendini taşımıyormuş. Birden alevler içinde yanan kapıdan küçük drol

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Görmeyen Gözler Görecek

   Son gelişmelerle gözün içine sığabilen yeni nesi lretina implantların da nano ölçekte elektronik bileşenler yer alacak ve kullanıcının görüş kalitesi önemli derecede artacak. Şu an kullanılan retina protezleri, örneğin Second Sight firmasının ürettiği Argus II, dejeneratif göz hastalığı nedeniyle görmeyen kişilere sınırlı ve bulanık görme sağlıyor.Kullanıcılar ışığı karanlıktan ayırabiliyor, şekillerin ve nesnelerin ana hatlarını fark edebiliyor. Altmış elektrot içeren ve 60 piksel çözünürlüğe s

   , Yer: Bilim & Teknoloji

×
×
 • Yeni Oluştur...