Jump to content

Çok Önemli Birkaç Bilgi


efemera

Önerilen Mesajlar

EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA

KİLİTLİ UNUTURSANIZ

 

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa,(aradaki mesafe ne olursa

olsun)o kişiyi cep telefonunuzla arayın.Aracınızın kapısına 25-30 cm

uzakta cep telefonunuzu tutun,karsı taraf da yedek anahtarın açma

düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.:whistling::rolleyes::D

GİZLİ PİL GÜCÜ

 

Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu rezerv pille çalışır hale getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde,rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.Denenmiştir harbiden oluyo.:whistling::rolleyes::D

 

Türkiye'deki tüm hastaneler ayni numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakin hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.

 

Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek.

 

Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.:whistling::rolleyes::D

İnternette yapılan aramada yeni bir dönem başlıyor. IBM, arama motoruna kelime yazarak girip yapılan arama dönemini sona erdirecek bir sistem geliştiriyor. Peki arama nasıl yapılacak.

 

 

IBM, İnternet’te resim, video ve ses dosyası aramanın standardını değiştirecek bir araştırmaya liderlik edeceğini açıkladı.

 

Avrupa Birliği’nin 6. Çerçeve Programı kapsamında, 4.5 milyon Euro bütçeyle yürütülecek SAPIR (The Search on Audio-visual content using Peer-to-peer Information Retrieval – Eşler Arası Bilgi Edinme Yoluyla Ses ve Görüntü İçeriği Araması) projesi kapsamında, kullanıcılara arama motoruna kelime girerek veriye ulaşmak yerine, resim, video ya da ses dosyası girerek o konuyla ilgili siteleri görebilme imkanı getirilecek.

 

IBM’in liderliğinde geliştirilecek yeni teknolojide, dosyalar mantıksal bir yapıda sınıflandırılacak ve kullanıcılar arama motorlarına resim girerek, o konuyla ilgili web sitelerine ulaşabilecek. İleri ses tanıma teknolojileri sayesinde, bir müzik ya da video dosyasının küçük bir bölümü arama motoruna girilerek, şarkının ya da filmin tamamına ulaşılabilecek. Kullanıcılar, aradıkları bilgileri arama motorlarına yazarak değil, konuşarak belirtebilecek.

 

Yaklaşık 3 yıl sürecek araştırmanın sonunda, İnternet’teki hacmi büyük bir hızla artan resim, ses, müzik ve video dosyalarının analiz edilmesi, sınıflandırılması ve bulunması için yeni yöntemler geliştirilecek. IBM’in İsrail Hayfa’daki araştırma laboratuvarının liderliğini üstlendiği araştırma projesinde, Almanya’dan Max-Planck Enstitüsü, İtalya’dan Padova Üniversitesi ve Eurix, Fransa’dan Xerox, Çek Cumhuriyeti’nden Masaryk Üniversitesi, İspanya’dan Telefónica I+D ve Norveç’ten Telenor’a bağlı bilim adamları ve AR-GE uzmanları yer alacak.

 

 

İşin kısacası öncende arama motorlarına kelime girmek yerine Resim , ses veya video'nun bir bölümünü girerek o konuyla ilgili siteye yada şarkının yada videonun tamamına ulaşıyoruz.:whistling::rolleyes::D

 

 

Youtube’un kurucularından Chad Harley, yaratıcılığı ödüllendirmek amacıyla böyle bir karar aldıklarını açıkladı.

 

Reklam gelirlerinin bir bölümünün paylaşılması yönündeki karar, önümüzdeki aylardan itibaren uygulanmaya başlanacak. Ancak ödemelerden, sadece görüntülerin yayın hakkına sahip olanlar yararlanabilecek.

 

Ayda 70 milyon kişinin kullandığı Youtube, kasım ayında 1 milyar 650 milyon dolara Google tarafından satın alınmıştı.:whistling::rolleyes::D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...