Jump to content

Kavanozdaki Bebek Ejderha


Elesis

Önerilen Mesajlar

http://aycu34.webshots.com/image/24913/2002555839100129183_rs.jpg

İngiltere'de kavanozda bulunan ejder yavrusu bilim adamlarını şaşırttı. Oxford Üniversitesi, ejderin gerçek olup olmadığını anlamak için biyopsi yapmak istiyor.

 

Oxfordshire'da işadamı Allistair Mitchell'in bir garajda, kavanoz içinde bulduğu esrarengiz bebek ejder İngiltere'de günün konusu oldu. Bozulmaması için formaldehitte saklanan ve göbek bağından dişlerine kadar kusursuz görünen bebek ejderle birlikte 1890'lardan kalma, eski Alman harfleriyle yazılmış belgeler de bulan Mitchell, Oxford Üniversitesi'nden bir uzmana başvurdu. Gördüklerine şaşıran uzman, bunun gerçek olup olmadığını anlamak için biyopsi yapmak istediğini söyledi.

 

Almanların oyunu mu?

 

Araştırmalarını sürdüren Mitchell, olayın, 1800'lü yılların sonlarına doğru, İngiliz ve Alman bilim adamları arasında var olduğu saptanan rekabet ürünü olabileceği ihtimalini ortaya çıkardı. O dönemde Almanların, İngiliz bilim adamlarını aldatmak için balmumundan bir ejder yavrusu yaparak kavanoz içinde yollamış olabilecekleri belirtiliyor. Belgelerde de kavanozun yollandığı İngiliz Doğal Tarih Müzesi'nin, bunu kabul etmeyerek imha için bir görevliye verdiği yazılı. Ancak görevlinin bunu sakladığı sanılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten gerçek olsa dna ları %100 oranında elde etme imkanı da bulunduğu için bunu klonlama yöntemiyle ejderha nesli elde edilebilirdi :D

O kadar basit değil diye biliyorum. Soyu tükenmiş hayvanları dediğin gibi klonlamak için daha yeni yeni ilerleme kaydedildiğini okumuştum bir yerden. Bunun nedeni de DNA yapısının karmaşıklaşması gibi birşeymiş. Onları da tek tek çözmek çok uzun süreler alıcağı için daha uygun bir teknoloji falan geliştirilmesi gerekiyormuş. Hatırladığım kadarıyla böyleydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...