Jump to content

Tanrıya Ulaşan Üç Peygamber - Uw-on Onulus Uqus


reincarnated

Önerilen Mesajlar

Tanrıya Ulaşan Üç Peygamber

Herkesin öğrenmiş ve inanmış olduğu din bilgilerine saygı duyuyoruz. Fakat din konusunda kabul edilmiş, doktrin hâline gelmiş olan bilgilerin dışında bir de bu bilgiler, saf, katıksız bilim süzgecinden geçirilir, ortaya bambaşka gerçekler çıkar. Sümela manastırındaki merasim nedeniyle konuya ayırımlara girmeden bir de bilim açısından bakacağız.

 

Ortodoks inancına göre Meryem Ana Sümela’dan göğe uçmuştur. Ön-Türk uygarlığı incelendiğinde gerçekler bambaşkadır:

 

Tanrıya erişen, göğe uçan ;

 

ÜÇ peygamber vardır.

 

1- İlki, Mısır’da, NİL’de göğe uçmuştur.

 

2- İ.Ö.545’te doğmuş olan ÖKÜL TÏGİN(Tanrısal nasîp)e, İ.Ö.533’te peygamberlik vahiy olmuştur ve İ.Ö.514’te Trabzon’dan göğe uçmuş, Tanrıya erişmiştir. (Altı Yarıq Tïgin, s.101) Bu bilimsel verilere inanmamızı sağlayan iki grup belge vardır. Trabzon mağaralarında bulunmuş olan iki Ön-Türkçe yazıt:

 

110.jpg

 

 

Trabzon Aya-Sofya kilisesinde Ön-Grekçe olduğu iddia edilip, asla Grekçe okunamamış fakat Mirşan tarafından Ön-Türkçe okunmuş yazıtlardır.

 

 

27.jpg

 

 

Buna göre de yukarıdaki figürde Meryem ananın alnındaki(+) şeklindeki OQ damgasısağında solunda Ön-Grekçe olduğu sanılan Ön-Türkçe yazılar.

 

 

35.jpg

 

 

EMİR ve EZÜY okunur, cümle halinde KUTSAL OQ ANASI diye Ön-Türkçe okunur. Ön-Grekçe sanılıp Ön-Türkçe okunmuş bir yazıt daha

 

 

45.jpg

 

 

Bilimsel gerçek şudur ki, bu Ön-Türkçe cümleyi, en Ön-türk Uygarlığını ne de Ön-Türkçeyi bilmediklerinden, Ön-Grekçe’ye uydurup bunu YEZUS KRİSTUS diye okumuşlar ve bu okunuş günümüze kadar gelmiştir.

Trabzon kilisesinde âyinler, İstanbul’da olduğu gibi, yaklaşık İ.S.8’nci yüzyıla kadar Ön-Türkçe yapılmıştır.

 

3- Üçüncü peygamber ise, ZüMRAN’lıdır, (İzmir), bir mağarada yaşamıştır. Buradan Jerusalem’e(Yer- i selâm / barış yeri)ne gitmiştir.

 

Doğum tarihi, Fransız kaynakları tarafından İ.Ö.60 olarak verilir.

 

Gazetecilerimizin bu konuyu tüm ayırım ve açıklamalarıyla öğrenmeleri için mutlak surette Bodrum’ a gidip Kâzım Mirşan’la temasa geçmeleri gerekir.

KAYNAK: Haluk TARCAN

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hz.muhammed de miraçta ; tanrının huzuruna çıkmıştır .Tanrıya bizi neden yarattın diye sormuştur ? , Tanrıda ben gizli bir hazine idim , tanınmak istedim diye cevap vermiştir . Yani İslami inanca göre hz.muhammed de tanrıya ulaştı . İnanca bağlı olarak değişir , Ayrıca tanrıya ulaşmak sözü , Spiritüel açıdan oldukça komik . Tanrı bir yol sonu mu ? veyahut özgürlük heykelinin tepesinde bizi bekleyen güzel bir kadın mı ? . :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Tanrıya/Tanrıçaya

   Tanrı veya Tanrıçaya vb diğer şeylere söylemek veya kusmak istediklerinizi yazabileceğiniz başlık. Asıl olan kaybolduğu için bunu açıyorum, Bir gün bulunursa buna gerekli işlem yapılır. Yaratanın şikayetlerimizden kaçmasına izin veremem.

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Tanrıya Küsmüş İmam..

   bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. ansizin iceri dalan bir köylü köyü sel basmakta oldugunu haber verir. butun cemaat hemen kendilerini disari atip, kacar. sadece imam butun israrlara ragmen köyü terketmeyi reddeder ve tanri nin kendisini koruyacagini soyleyerek, camide kalir. kisa bir sure sonra sular camiye ulasir, imam caresiz minareye cikar. sular minarenin ilk katina yukselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir. ancak dinibutun imam, tanri nin kendisini koruyacagini soyleyer

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Tanrıya Dava açıldı

   http://i.hizliresim.com/mrZRdY.gif   AP - LINCOLN - Tanrı'ya dava açan meclis üyesi, beklemediği bir şeyle karşılaştı: Bir cevap. Omaha Eyalet Senatosu'nun en eski üyelerinden hukukçu Ernie Chambers, geçen hafta, dünya üzerinde terörist tehditler yaratıp korku salmaktan ve geniş çaplı ölüm, yıkım ve her daim milyonlarca insanın terörize olmasına yol açmaktan, Tanrı'ya dava açmıştı. Chambers, hareketini ciddiyetsiz bulduğu bir federal hukuk davasının tetiklediğini, herkesin herkesi dava et

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Arzu delili:Arzulardan Tanrıya ulaşmak

   Hep ateizm üzerine felsefe yapılıyor objektif ve sentezleyici bakış açısı için teist ,Agnostik bütün felsefelere önem vermeliyiz ,Bu makalede teizmin varlığı savunuluyor ÖZET Biz insanların en temel özelliklerinin başında doğal arzularımız gelmektedir. Bu makalede, insanların altı tane doğal ve temel arzusunu ele alacağım. Bunlar; 1- yaşam arzusu, 2- korkuların giderilmesi arzusu, 3- mutluluk arzusu, 4- gaye arzusu, 5- şüpheden uzak bilgi edinme arzusu ve 6- başkaları tarafından iyi davranılm

   , Yer: Felsefe

  • Peygamber Vitesi

   [video=youtube;-jN-brVM_KU]http://www.youtube.com/watch?v=-jN-brVM_KU Düşte ısırık Yeryüzünde hinlik var bu sabah Yüzün çiçek açmış Kızıl hüzünlü otlara Sendeki korkuluk İşe yaramaz o kargaya Karışır pamuktan ipliğin Mucize gelir sana hiç bilmediğin   Sen sal üstüme Gölgeye saklananları Her gece kendini yıkıp yeniden yapanları Sen dön sırtını Parlak ışığı çalanlara Yaktığı ateşlere kendini atanlara   Ağaç kadar kökü derin Saymadığın o günlerin Gözlerin nasıl p

   , Yer: Videolar

×
×
 • Yeni Oluştur...