Jump to content

tekrar üniversiteye..


rebelgoth

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar bu konuya ciddi bişekilde cevap bekliyorum...

ben gazi fizik bölümünden 2. sınıfta terk ettim babamın zoruyla çünkü okumadım ders çalışmadım.. müzikle uğraştım ve müzik beni hiç birşekilde bir adım ileri götürmedi.. anlatcaklarımın devamında kendimi acındırmak için söylemiyorum.. benim 2 sene önce babam vefat etti.. ordan oraya sürüklendim otoparkta çalıştım turizm acentasında işe girdim şimdide devremülk satış işindeyim aslında askere gitmeyi planlıyordum ama baktım ki askere gidip gelsemde yapabileceğim en iyi iş amelelik olcak.. bu zamana kadar hayatta kimseyi önemsemedim babamı bile .. herkesi ezip geçtim hiçbirşeye değer vermedim... ama artık hayatımı değiştirmek istiyorum annem emekli maaşı alıyor babannemden de bize bir ev kaldı .. bitanede ev alıp kiraya vercez. annemle konuştuğumda okuyacağımı düşünmüyordu ama sana engel olmayım oku dedi. bu sene üniversite sınavına tekrar girip çalışmak istiyorum .. başarabilirmiyim bilmiyorum.. ama hayatta en iyi yapabileceğim eğer okumazsam eğer sadece boş işler olcak yada illegal işler .. ben bu adımı atmak istiyorum ama hayatımı idam ettirmem içinde para da gerekiyor. yarın bigün evlenmemde gerekecek.. 4 sene okuyum 28 yaşında askere gidicem gelcem .. bana bir öneride bulunun ne durumlarda okuyan insanlar var biliriz ki.. benim lükste gözüm yoktur birşeyler çabalayıp başarmak istiyorum artık.. sadece öneride bulunun bana şu şekilde yapabilirsin diye

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gelecekte aklına gelip keşke okusaydım demektense şimdi vaktini değerlendirip üniversiteye gitmek bence daha mantıklı :) . Hem daha gençsin ne olacak 40 yaşında bile üniversitede okuyan insanlar var , hayatta her şey zamanında yapılacak değil ya :) . İleride de üniversiteni bitirdikten sonra illaki bir iş bulursun , dediğin gibi ortalıkta amele gibi dolaşacağına yaptığın işin bir ismi olur en azından .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gazi Fiziği bir kere kazanabilmişsin her türlü okursun başarısız da olmazsın kendine inan ve güven. Liseyi bile sürünerek bitiren ne insanlar üniversite bitiriyor. Okurken de çalışmaya çalışırsın. Lüksün zaten yokmuş annen de destek olmuş hiç düşünme hazırlan sevgili rebelgoth.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de üniversiteli sıkıntısı yok. Teknik eleman sıkıntısı var.. 2 yıllık teknik bir yüksekokul oku.. Hem 2 sene masraftan kurtulursun.. Hem anında iş bulursun.. Tavsiyem sağlık sektörü.. Kazanması da kolay.. okuması da kolay.. iş bulması da kolay.. Aksi takdirde üniversite hayatını geriletir.. Pişman bile olabilirsin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Topalla aynı fikirdeyim. Sağlık alanlarına bak. Hatta bazı iki yıllıkların devlet kadrosu imkanı bile hayli fazla. Eğer ciddi bir düşüncen varsa her türlü araştırmanı yap. Sağlıkla ilgili forumlara gir, gerekirse bu işin içinde olan adamlarla görüş. Tabi hastane yönetimi falan gibi abuk bir şey okuma bir zahmet :D . Sağlık memurluğu, ya da diğer teknik alanlardan bir şeyi kastediyorum. Laboratuar, anestezi vb. gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maddi durumumuz birebir aynı. Babam da yok. Benim tek farkım bir çocuğumun olması. Ve şu an önümüzdeki sınavlara hazırlanıyorum. Tabi bir de açık lise öğrencisiyim(kredim tamamlanmak üzere, son sınıf öğrencisiyle eşdeğerim)

 

Gerisini sen düşün sen karar ver artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...