Jump to content

Kediler İçin Ev İdaresi


SCARRED

Önerilen Mesajlar

EV DURUMLARI

 

Kapılar: Evin içinde kapalı kapılar olmamasına dikkat edin. Bir kapıyı açtırmak için arka ayaklar üzerine kalkın ve ön ayaklarla tırmalayın. Kapı açıldığında, onu kullanmak artık şart değildir. Açtırdığınız sokak kapısıysa tam arada durun, bekleyin. Burada birkaç başka şey düşünebilirsiniz. Bu özellikle hava çok soğukken veya sivrisinek mevsiminde önemlidir..

 

Misafirler: Hemen hangi misafirin kedilerden en çok nefret ettiğini veya korktuğunu tespit edin. Mutlaka onun dizine oturun. "Ay ben kedilere bayılırıımmm" diyen bir misafirin önce ellerine dalın. Ya da pantolonuna veya külotlu çorabına iyi bir pati atıp kaçabilirsiniz. Misafirlere tuvalette mutlaka refakat edin.. Birşey yapmanız şart değil, sadece onunla içeri girin, oturun ve gözlerinizi ona dikin.

 

Zorluk Çıkarma: İnsanlarınızdan biri konsantrasyon gerektiren bir işle uğraşıyor, diğeri ise boş boş oturuyorsa, çalışanla birlikte olun. Buna "yardım etme" (onların diliyle "zorluk çıkarma") denir.. Mesela, yemek pişirme işine yardım ederken işi yapanın tam topuğunun arkasına oturun.. Böylece tekme yeme, dolayısıyla da kucaklanıp çok güzel bir yere oturtulma ihtimalini kuvvetlendirirsiniz.

 

Ya da kitap okuyan biriyle karşı karşıyaysanız tam çenesinin altına, kitap ve gözler arasına bir yere yerleşin, tabi kitabın kendisinin üzerine oturma veya yatma şansınız yoksa.

 

Kağıt / evrak işleri (yazı yazma, resim çizme, gazete okuma) ile uğraşan insanınızın her zaman yanında olmalısınız, yardım için. Bu onlar için zor bir iştir, onu rahatlatın. Sadece oturuyor gibi yapın ama sık sık ve ani bir şekilde gidip kalemine bir pati atın. Üzerinde çalıştıkları kağıdın üstüne oturun. Eğer masadan uzaklaştırılırsanız ilk firsatta aniden masaya zıplayıp kağıtların aralarında yuvarlanın ve yeteneğiniz el verdiğince patinize geleni tırmalayın. İkinci kez masadan alındığınızda, bu kez çıkıp masa üzerindeki kalem ve silgileri sakince birer birer yere yuvarlayın ve düşüşlerini izleyin.. İnsanlarınızdan biri gazete okuyorsa, mutlaka arkasından kağıda atlayın, buna bayılırlar.

 

Yürüyen bir insanınızın aniden adımlarının önüne çıkın. Özellikle merdivenlerde, karanlıkta ya da ellerinde birşeyler taşırlarken.. Veya sabah uyandıkarında yataktan inerken.. Bu onların koordinasyon yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olur.

 

Bir insan yatak düzeltiyorsa yardımınıza ihtiyacı olacaktır. Yatağın üzerine zıplayın, tam ortada yuvarlanın ya da insanınızın düzeltmeye çalıştığı çarşafın kenarlarından çekiştirin. Eğer insanınız üzerinize çarşaf kapatmak suretiyle sizi görmezden geliyorsa daha çabuk hareket etmeye başlamalı ve herşeyi birbirine karıştırmalısınız. Odadan çıkarılacak olursanız bir kenarda oturup yüksek sesle protesto edin.

 

OYUN

 

Bu, hayatınızın önemli bir parçasıdır. Bunun için gündüz vakitlerinde yeterli uyku uyumaya çalışın.. Aşağıda birkaç oyun okuyacaksınız. Unutmayın, bir kedi itibarını hep korumalıdır.. Oyun sırasında kaza geçirirseniz (bir sandalyeden düşmek veya birşey kovalarken duvara/kapıya çarpmak gibi) hemen durun, oturun ve yalanmaya başlayın. Bu "zaten yapmak istediğim buydu" anlamına gelir... İnsanlar buna hep kanarlar.

 

 

Fare Yakalama: İnsanlarınız, örtülerin altında hareket eden o kabarıklıkların kendi elleri ya da ayakları olduğuna sizi inandırmaya çalışırlar. Onlar aslında örtü fareleridir, söylentiye göre dünyanın en lezzetli fareleri bunlardır, ve henüz hiçbir kedi bunlardan birini yakalayamamıştır... Belki SİZ ilk olabilirsiniz..

 

Dönen Fare: Bu, banyoda oynanan bir oyundur. Büyük beyaz su kabının yanında dönebilmesi için duvara uygun bir şekilde tutturulmuş bembeyaz yumuşak bir rulo kağıt bulunur. Bunun içinde dönen bir fare vardır. Ruloyu yerinden çıkarmayı başardığınızda fare sizden kaçmak icin rulonun içinde koşar ve rulonun yuvarlanmasıyla sizden kaçar. Yakaladığınızda ise, içeride korkudan ölür ve esrarengiz bir şekilde yok olur.

 

Herhangi bir ufak obje: Eğer insanınız birşeyi sizin elinizden almaya çalışıyorsa bu onun değerli bir oyuncak olduğu anlamına gelir, sakin peşini bırakmayın. Kızgın görünmeye çalışın. Onu nereye koyduğunu dikkatle izleyin ki daha sonra çalabilesiniz. Aşağıda birkaç oyuncak örneği göreceksiniz..

 

Parlak ve renkli şeyler: Anahtar, bozuk para veya yüzük/broş gibi.. Bunları oynadıktan sonra saklayın ki insanlarınız bulup elinizden almasınlar. Bunlarla oynamak için en eğlenceli yerler halısız zeminlerdir.

 

Yuvarlanan, sarkan ya da ipe benzeyen herşey: Ayakkabı bağcıkları, kolyeler, veya diş ipleri. İnsanlarınız sizin eğlenmeniz için onları ellerine alır, bir uçlarını sallandırır ve evin içinde yürürler. Bir ip bir örtünün ya da gazetenin altına doğru çekiliyorsa birden bire sihirli bir şekilde ?örtü/gazete faresi?ne dönüşüverir ve ne pahasına olursa olsun öldürülmelidir. (Unutmayın, insanınız ayakkabılarını giymeye çalışırken bağcıklarla oynamak onlara yardım etmek için en güzel fırsattır)

alıntıdır. çevirene gönülden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kağıt / evrak işleri (yazı yazma, resim çizme, gazete okuma) ile uğraşan insanınızın her zaman yanında olmalısınız, yardım için. Bu onlar için zor bir iştir, onu rahatlatın. Sadece oturuyor gibi yapın ama sık sık ve ani bir şekilde gidip kalemine bir pati atın. Üzerinde çalıştıkları kağıdın üstüne oturun. Eğer masadan uzaklaştırılırsanız ilk firsatta aniden masaya zıplayıp kağıtların aralarında yuvarlanın ve yeteneğiniz el verdiğince patinize geleni tırmalayın. İkinci kez masadan alındığınızda, bu kez çıkıp masa üzerindeki kalem ve silgileri sakince birer birer yere yuvarlayın ve düşüşlerini izleyin.. İnsanlarınızdan biri gazete okuyorsa, mutlaka arkasından kağıda atlayın, buna bayılırlar.

 

Bizim evde artık kabullenilmiş bir durumdur :D

aslında sanırım diğerleri de öyle:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Allah için yardım edin..

   arkadaşlar 34 yaşında 2 çocuk babası sıradan bir aile hayatı olan sıradan bir esnafım  fakat ergenlik dönemin'den beri açıklayamadığım kavrayamadığım anlayamadığım şeyleri istemsizce yapıyorum  uzun uzun anlatıp vaktinizi çalmak istemiyorum yaptığım şeyleri kısaca paylaşayım ve yardım edebilecek kişilerin yardımını bekleyeyim  öncelikle hafızası çok güçlü biri değilim dün yedim hatırlamam ama 2. yaşımda ki doğum günümü hatta koltuğa tutunarak yürüdüğümü hatırlıyorum anneme o dönem

   , Yer: Psişik Yetenekler

  • Yeni Başlayanlar İçin Cadılık İlkeleri

   Cadılığın, tüm yeni başlayanların aşina olması gereken bir kaç prensibi vardır.Cadının piramidi'nden zihni eğitmeye ve enerjiyi nasıl kullanacağını bilmeye. ZİHNİ EĞİTİM Büyücülük öğrenmek istiyorsanız zihni eğitim çok önemlidir.Bir büyü rehperine ihtiyacınız yoktur ve bir sunak yapmanızada.İlk olarak yapmanız gereken zihni eğitmek.Meditasyon yaparak zihninizi disipline etmeyi öğrendikten sonra görselleştirme tekniklerine geçebiliriz.Daha sonra yapacağımız çalışmalarda imajine çok önem

   , Yer: Witchcraft

  • Başarı ve motivasyonu sağlamak için şans bilekliği majisi

   Forumda sınava girecek yada kendi işinde motivasyon ve başarıyı sağlamak isteyenlere basit bir maji uygulamasını paylaşmak istedim.Bu konu ile ilgili okul zamanlarında çok sıkıntılar çekiyordum.Kendimce yaptığım ufak araştırmadan sonra reçetemi çıkardım.Benim işime çok yaradı ve sizede iyi geleceğine inanıyorum dostlar. MALZEMELER 1.Susam (1 tatlı kaşığı) 2.Dört adet yonca 3.Bir Adet tarçın 4.Üç tatlı kaşığı nane 5.Gri ve yeşil renkli bileğinizi saracak uzunlukta ip

   , Yer: Witchcraft

  • büyünün 3 temel prensibi (yeni başlayanlar için)

   büyünün 3 temel prensibi özellikle büyüye yeni başlayanlar ya da temele geri dönenler içindir. büyü çalışmalarında üç katı geri gelir diye bir şey YOKTUR. Ancak büyüde 3 temel prensip vardır. 1. enerjini yükselt 2.enerjini programla 3.enerjini yünlendir enerjinizi yünlendirirken yapmak istediğiniz şeyi hayal ederek programlamaya devam etmelisiniz.   ilk adımla başlayalım. herşeyden önce çalışabilmek için daha güçlü bir enerjiniz olmalı.sizin enerjiniz ne kadar güçlü ise o kadar çok enerj

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Benden Nefret Etmen İçin Üç Sebep

   çünkü ben bir gezegenim, küçük bir tabancayım ve beyin kıvrımlarınım

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...