Jump to content

Çiftlerin Haritasındaki Uyum


GOZ

Önerilen Mesajlar

Biraz dağınık olacak, kusura bakmayın.

 

Güneş-Merkür kavuşumu: Birlikte sorunları çözebilirler. Birbirlerinin zekasına saygı duyarlar. Entelektüel açıdan uyumludurlar ve merak duydukları konular benzerdir.

 

Güneş-Mars kare açı: Sık olarak anlaşmazlıklar yaşarlar. Bu zamanlarda sakin bir şekilde konuşmakta güçlük çekebilirler. Birbirleri üzerinde üstünlük sağlamak isterler, anlayışlı bir tavır gösteremezler.

 

Merkür-Uranüs kavuşumu: Entelektüel açıdan çok uyumlular. Fikir alışverişi yapmaktan, entelektüel tartışmalardan hoşlanırlar. Birlikte yaratıcı fikirler ve çözümler ortaya çıkarabilirler.

 

Venüs-Jüpiter sekstil: Bu çift birlikte yaşamaktan zevk alıyor. Birbirlerine güveniyor. Entelektüel anlayışları ve zevkleri benzer. Birbirlerini mutlu etmeyi çok istiyorlar. Birbirleriyle vakit geçirmekten çok büyük zevk alıyorlar. Birlikteyken çok rahat ve neşeli hissediyorlar. Affedicilik ve merhamet bu ilişkinin karakterini oluşturuyor.

 

Güneş-Satürn sekstil: İstikrarlı bir ilişkidir. Arkadaşlık yavaşça aşkın yerini alır. Satürn, Güneş'in üzerinde üstünlük kurar. Güneş bunu kabul etmekte zorlanır. Yine de Güneş, güvende hissetmeyi sever ve Satürn mükemmel bir partnerdir.

 

Güneş-Neptün kavuşumu: Fiziksel çekimin ötesinde bir çekim. Bu ilişkinin kimyasında affedicilik ve merhamet var. Özgürlük duygusuylu birlikte aynı hayalleri paylaşırsınız. Birbirinize karşı hoşgörülüsünüz.

 

Merkür-Jüpiter 120 derece: Başarılı, mutlu, entelektüel açıdan uyumlu, birbirine güvenen, başarılı bir aile yaşamı olan bir çift.

 

Mars-Jüpiter karşıtlığı: Birbirlerine karşı iyi niyetliler. Ama genelde tutamayacakları sözler veriyorlar. Büyük planları var ama gerçekleştiremiyorlar. Partnerlerden biri özgür olmak istediğinde diğeri onunla vakit geçirmek istiyor veya onunla vakit geçirirken başka bir yerde olmayı hayal ediyor. Özgürlükle yakınlığın karşıtlığı sık olarak bu ilişkide kendini gösteriyor.

 

Venüs-Mars karşıtlığı: Tutkulu bir aşk ama birçok olumsuz yönü var: sahiplenme isteği, kıskançlık, öfke. Bu birliğin devam etmesi zor. Eğer devam ederse de incinmiş duygular ve fırtınalı tartışmalarla devam edebilir. Cinsel çekim özellikle başlarda güçlüdür. Ama anlaşmazlıklar cinsel yaşamda büyük olumsuz etki yaratır.

 

Mars-Plüto karşıtlığı: Cinsel tutku yıkıma neden olur. Bu ilişkiden sonra toparlanmak çok zor olacaktır. Eğer biterse dargınlıkla biter.

 

Venüs-Neptün sekstil: Aynı artistik zevkleri paylaşırlar. Yaşamları fantaziyle doludur.

 

 

Jüpiter-Uranüs sekstil: Birbirlerine saygı duyarlarsa iyi bir ilişki yaşayabilirler. İkisi de özgürlüğüne düşkün.

 

Güneş-Venüs Kare Açı: Birbirlerine karşı çekim hissederler. Ama bu ilişki birden sonlanabilir. Çünkü cinsel yönden anlaşamazlar ve bu da hayal kırıklığı yaratır.

 

Merkür-Uranüs Kare Açı: Birbirlerine sabır göstermekte zorluk çekerler. Eğer birlikte yaşamakta ısrar ederlerse birçok sorun ve tartışmalar yaşarlar.

 

 

Merkür-Plüto Kare Açı: Partnerin düşüncelerini veya fikirlerini yönetme isteği gibi bir eğilim var. Sürekli konuşmalarında satır aralarını okuyorlar. Merkür insanı, düşüncelerini ifade etmekte özgür hissetmez ve Plüto insanının entelektüel yapısı onda boğuluyormuş hissi yaratır.

 

 

Merkür-Mars Karşıtlığı: Birbirlerinin sıklıkla sözünü keserler. Partnerlerden biri çok patavatsız olursa sorunlar ortaya çıkabilir. Canlı sohbetleri olabilir ama sıklıkla tartışmaya dönüşür.

 

 

Satürn-Uranüs Birleşimi ve Saturn-Uranüs trine: Bu birliktelik keşfetme, orijinallik ve düşünceli davranışlarla uyumlu bir birlikteliktir. Birlikte harika şeyler başarabilirler.

 

 

Venüs-Uranüs Karşıtlığı: Bu birliktelik sonunda hayalkırıklığı yaratabilir. Çekim güçlü ama bu birliktelik istikrarlı değil. Birbirlerinden soğudukları zamanlar olabilir.

 

 

Jüpiter-Neptün sekstil: Potansiyel bir birliktelik. Bu destekleyici bir açıdır ve tek başına uyumu göstermez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merkür-Merkür trine: Bütün iletişim tipleri uyumlu. Fikir alışverişi yapmaları çok kolaydır ve aralarındaki zihinsel enerji harikadır. Birbirlerinin fikirlerine saygı duyarlar.

 

Güneş-Jüpiter kare: İlk tanıştıklarında aynı fikirleri ve zevkleri paylaşırlar ama yıllar geçtikçe fikirleri değişir ve kendilerini farklı şekillerde geliştirirler. Birbirlerini anlamamaya başlarlar ve birbirlerini artık sevmedikleri için ayrılabilirler. Çünkü artık hiçbir ortak özellikleri yoktur.

 

Jüpiter-Uranüs kare: Uyumsuz birliktelik ve hiçbir ortak özellik yok.

 

Merkür-Neptün kare: Bu birliktelik sadece aldanmadan ibaret. Bu yüzden hayal kırıklıkları yaşanabilir. Bu ikili birbirini asla anlayamaz. Birlikte yaşamakta ısrar ederlerse birbirlerine yalan söyleyebilirler ve ihanet edebilirler.

 

Güneş-Plüto trine: İlk görüşte birbirlerine aşık olurlar. Aralarında müthiş bir tutku vardır. Mıknatıs gibi birbirlerine çekilirler. Birbirlerini sürekli görmek ve birbirlerine sürekli dokunmak isterler. Cinsel açıdan birbirlerini çok iyi anlarlar. Ancak bu ilişki sona erebilecek bir ilişkidir. İlişkileri sakin ve hassas bir aşka evrilemez. İlişkileri biterse arkadaş kalamazlar. Çünkü birbirlerini gördükçe yaşadıkları tutkulu ilişkiyi hatırlarlar. Ayrıldıklarında bir taraf çok acı çekecektir ve uzun süre atlatamayacaktır. Eğer ayrılmazlarsa birbirlerinden güç kazanırlar.

 

Güneş-Satürn Kare: Birlikte yaşamak için yaratılmamışlar. Satürn etkisi çok sert, şiddetli ve Güneş'e göre daha çok daha fazla sessizlik istiyor. Bu ilişkide iki taraf da mutlu olamaz.

 

Güneş-Uranüs Kare: Uzun süreli bir beraberlik olamaz. Başlangıçta birbirlerini takdir ederler ve birlikte olmaktan hoşlanırlar. Ama kısa zamanda anlaşmazlıklar ve karşıtlıklar ilişkiyi çekilmez hale getirir.

 

Güneş-Plüto Kare: Şiddetli fiziksel çekim bu çifti bir araya getirecektir. Ama bu ilişki sağlıklı bir ilişki sayılmaz. Plüto, Güneş'i değiştirmeye çalışır ama Güneş bundan hiç hoşlanmaz ve çok şiddetli bir çatışma çıkabilir.

 

Jüpiter-Plüto Karşıtlığı: Plüto, Jüpiter'in inanç sistemini veya hayata bakışını değiştirmek isteyebilir. Bu da anlaşmazlığa neden olur. İlişkide uyumu sağlamak açısından birinin diğerine fikrini zorla kabul ettirmeye çalışmaması gerekir.

 

Satürn-Uranüs kare: Özgürlüğün engellenmesi konusunda tartışmaları olabilir.

 

Venüs-Satürn sekstil: Eğer Venüs olgun birini arıyorsa bu ilişki uzun ömürlü olabilir. Bu çift, her zaman ne yaptığının bilincindedir, birbirlerine hep sadıktırlar ve birbirlerine karşı sorumlu hissederler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazı çok hoş, isabetler çok doğru ancak sinastriyi sadece romantik yoluyla almak yanlış bence. Bu haritalar eşyaya karşı da olabilir. Bununla beraber, ebeveyn çocuk ve patron işçi tarzı yaklaşımlarda da incelenmeli. Mesela babamın güneşi benim marsla kavuşuyor diye babamla tutkunlar sevişmiyoruz sonuçta. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazı çok hoş, isabetler çok doğru ancak sinastriyi sadece romantik yoluyla almak yanlış bence. Bu haritalar eşyaya karşı da olabilir. Bununla beraber, ebeveyn çocuk ve patron işçi tarzı yaklaşımlarda da incelenmeli. Mesela babamın güneşi benim marsla kavuşuyor diye babamla tutkunlar sevişmiyoruz sonuçta. :D

Romantik ilişkiye bakılırsa böyle durumlar oluyor. Tabi diğer ilişkilerde durum farklı. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...