Jump to content

Tavlaya Değişik Bir Bakış (Biraz Ezoterizm İçerir)


Tkw

Önerilen Mesajlar

Büyük çoğunluğumuzun ezoterizmi ve tavlayı ayrı ayrı bildiğini düşünüyorum. Biliyorsunuz, eskiden kalma oyunlar genelde mesajlar içerirler. Hayata olan bakış açınızı birazcık etkileyip bu gizemleri fark etmeniz amacı ile açıyorum bu konuyu. Öncelikle tavla hayatı temsil eder. Evrenin verdiklerini zarlar temsil eder, oynayış ise seçimlerimizi.. Elbette olay bundan ibaret değil.

 

Tavlada toplam otuz pul bulunur, tahmin edeceğiniz üzere bu pullar bir ayı temsil etmektedir.. Taşların durabileceği dört bölge var, dört mevsimi temsilen. Bir köşeden bir köşeye (tavla oynar pozisyodayken aynı çizgi üzerinde bulunan iki köşe) giderken taşı koyabileceğimiz on iki çizgi var. Bir ayı temsil eder. Ve zarın üst yüzü ile alt yüzünün sayılar toplamı bildiğiniz üzere yedidir. Bir haftayı temsil eder bu da..

 

Birkaç farklı sonuç çıkabilir tavla üzerine, biri başta bahsettiğim hayatı temsil etme durumu. Bir diğeri zamanın geçtiği mesajını vermesi. Veya aklınıza gelebilecek tüm diğer teoriler de mümkün olabilir..

 

Peki soru şu, bir pulun bir diğeri üstüne gelip kırması sizce neyi temsil ediyor olabilir ?

 

Hepimize iyi forumlar.. =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...