Jump to content

Biyoplazma (Biyolojik Plazma Beden )


sidar

Önerilen Mesajlar

Canlıların, fiziksel bedenlerinin bir tür kopyası denebilecek, iyonize–uyarılmış elektron, proton ve diğer partiküllerden oluşan bir plazma halinde olduğu varsayılan enerji–bedenlerine verilen ad. Terim, Rus bilim adamı V. S. Grischenko’nun maddenin beşinci halini adlandırmak üzere ortaya attığı “plazma” teriminden türetilmiştir. Biyoplazma varsayımı 1960’ların sonlarında Sovyet bilim adamları tarafından ortaya atılmıştır. Buna göre tüm canlılar, bitki, hayvan ve insanlar, atom moleküllerinden oluşan fiziki bir bedenin yanı sıra, onun benzeri olan bir enerji–bedene sahiptirler. Fizik beden, biyoplazma ya da “biyolojik plazma beden” adı verilen bu enerji beden üzerine kuruludur. Fizik beden ile enerji beden arasında sıkı bir ilişki vardır. Biyoplazma her doku ve her biyomolekül için ayrı bir özellik göstererek, organizmanın biçimini belirler. Bir canlının enerjisi fiziki hücresinin yanı sıra, daha hareketli yapıdaki biyoplazmasından yapılmıştır. Enerji bedendeki enerji miktarını belirleyen etmenlerden biri solunan oksijendir.

 

paranormal17lh.jpg

Biyoenerji incelemelerinin yapıldığı Doğu Avrupa ülkelerinde biyoenerjiye dayalı birçok uygulama ve tedavi teknikleri geliştirilmiştir. Dr. Zdenek Rejdak, biyoenerjiye dayalı tedavi tekniklerinin esasını enerji dengesi bozulmuş hastaya, kendi yaşam (vital) enerjisini aktarabilen bir kişiden bu enerjinin aktarımı sağlanarak dengenin yeniden kurulması şeklinde açıklar. Aktarımın biyoenerji akımlarıyla sağlandığı ve uzak mesafeden de gerçekleştirilebileceği kabul edilir.

 

Biyoplazma canlıların fiziksel bedenlerinin bir tür kopyası denebilecek varsayımsal enerji-bedenlerine verilen addır. Biyoplazmik bedenin iyonize-uyarılmış elektron, proton ve diğer parçacıklardan oluşan bir plazma halinde olduğu varsayılır. Terim Rus bilim adamı V.S. Grischenko tarafından 1960’ların sonlarında ortaya atılmıştır. Sözkonusu varsayıma göre, tüm canlıların fiziksel bedenleri bu biyoplazmik bedenleri üzerine kuruludur. Biyoplazma, her doku ve her biyomolekül için ayrı bir özellik göstermek suretiyle, organizmanın biçimini belirler. Fiziksel bedenle sıkı bir ilişkisi vardır.

 

Kirlian fotoğrafçılığı, yüksek voltajlı, yüksek frekanslı, düşük amperli elektrik alanına dayalı aygıtlarla canlı nesnelerden yayılan birtakım biyolojik ışınımları fotoğrafik olarak saptamayı amaçlayan elektrografik fotoğrafçılık tekniğine verilen addır.

 

Alıntı:Vikipedi-Özgür Ansiklopedi

 

 

’’İnsanoğlu, evren denilen bir bütünün parçasıdır.Kişiliğini, düşüncelerini, duygularını maddeden ayrıymış gibi algılar. Modern bilim, burada söz konusu olanın ve bilinci etkileyenin ne olduğunu araştırmalıdır.Bu araştırmanın yansımaları, bizi bugün için bilinmeyen büyük hakikatlere götürebilir. Kozmik yönden sezişler bilimsel çalışmalarda çok daha kuvvetli hissedilmektedir. Evrenin yapısını bilimsel ve akılcı bir şekilde anlamak ve anlatabilmek insana derin bir iman duygusu verir.’’

 

’’İnsanoğlu, evren denilen bütünün bir parçasıdır. Uzay ve zamanla sınırlanmış bu parça, kişiliğini, düsüncelerini, duygularını geri kalandan ayrıymış gibi algılar. Burada söz konusu olan, bilincini etkileyen bir çeşit optik yanılsamadır. Bizim için, bu yanılsama, bize yakın bazı kişilere karşı olan sevgimiz kadar, kişisel arzularımızı da sınırlayan bir hapis gibidir. Görevimiz, bütün canlıları ve tüm güzelliğiyle doğayı içine alacak kadar, merhamet çemberimizi genişleterek bu hapisten kurtulmak olmalıdır. Kimse bu noktaya tam olarak gelemeyebilir ama, böyle bir amacın peşinden koşmak, içinde yine de, kısmen özgürlük ve temelde iç huzuru barındırır.’’

 

ALBERT EINSTEIN

 

Forumdaki bu konu dikkatimi çekti biraz sizi nevermore ın açtığı şu konuyada yönlendireyim ;

 

http://www.gnoxis.com/biyoenerji-gucu-ve-evren-ahenk-armonisi-38743.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fizikçiler, kimyacılar, matematikçiler, tüm bilim insanları, bir büyük hargli Sır gibi, durmadan açıklama peşindeler.

Bunun gibi bir uğraş içine girmek boşuna. Çünkü bugünün kodlarıyla başka kodlar yaratıyoruz. İçeridekine ikna olmuyoruz, bir zorunluluk olarka bilimsel açıklamayı okumak istiyoruz. Bu yazıları boşuna uğraşlar olarak görüyor.

Fakat Einstein, sadece iç'e dair birşeyler söylüyor. Matematikle, fizikle, kimyayla açıklamaya çalışmıyor. Biyoplazma, biyo enerji, iç'eridekini idnleyen kişi bunların açıklamasına gerek duymaz, hisseder, açıklamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fizikçiler, kimyacılar, matematikçiler, tüm bilim insanları, bir büyük hargli Sır gibi, durmadan açıklama peşindeler.

Bunun gibi bir uğraş içine girmek boşuna. Çünkü bugünün kodlarıyla başka kodlar yaratıyoruz. İçeridekine ikna olmuyoruz, bir zorunluluk olarka bilimsel açıklamayı okumak istiyoruz. Bu yazıları boşuna uğraşlar olarak görüyor.

Fakat Einstein, sadece iç'e dair birşeyler söylüyor. Matematikle, fizikle, kimyayla açıklamaya çalışmıyor. Biyoplazma, biyo enerji, iç'eridekini idnleyen kişi bunların açıklamasına gerek duymaz, hisseder, açıklamaz.

 

Hisseder açıklamaz ne demek dostum ? Bugünün kodları ile yarının kodlarını yaratıyoruz evet bu tümcenin kendi içerisinde bir doğruluk payı var . Lakin mental yapımız ne olacak ? . Açıklama ihtiyacımız yok mu ? , Olaya çok dar bir pencereden bakıyorsun .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle birşeyin varlığını en kolay aura yerine normal bioenerjiyi kullandığınızda farkedebiliyorsunuz.Odaklanmalarda,gücünüzü arttırmada yapılan imajinasyonlarda bioenerji veya meditasyonla güçlendirilmiş enerjinizi kullanırken,enerjinin tüm vücudunuzu sardığını,sizle bir bütün olduğunu görür ve birkez daha zihninizi temizlersiniz ki,daha kolay enerji akışı olsun ve hissedebilin diye.O an enerjiye bakarsanız akıştaki enerjinin belli bir rengiyle,enerjinin fiziki bedeni değil "enerjiye benzeyen bir renk,veya aynı renkte" bir bedeni sarmaladığını görürsünüz.İşte normalde siz fiziki bedeni çok kullandığınız için pekçok yan etki (seyirmeler,istemdışı titreme,sıcaklık ve benzeri)zihninizi o bedende tutmak için zihnin o bedende olduğunu düşünün ve sonra kafa kısmının zihninizi çektiğini ve o bedene girdiğini düşünün.Bunu trans halindeyken yapın çünkü diğer türlü olmaz ve zorladıkça başınız ağrır.Titreşimleri orda hissetmeye başlayınca,normalde 2.olan o bedenin 1. Olduğunu ve fizikinin ona uyduğunu hissedersiniz.Ben bu bedeni kullanarak yapıyordum pekçok şeyi ama adını bilmiyordum.O bedeni kontrol edebilmek ve görmek için de zihni güçlendirmek için çalışma yapmanız yeterli (göz çakra ve taç çakra temizlemek olabilir.) Dahası,bioenerji de o bedenden gelir.Yani siz ne kadar o bedendeki kontrolü ele alırsanız,o kadar hızlı yenilenme ve üretmeye sahip olursunuz.Konu için teşekkürler sidar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle bir konu açılınca normal olarak sorulacak soru astral beden ile biyoplazma beden aynı şeyden bahseden iki farklı terimmidir yoksa arasında fark olan farklı bedenlermidir.

Sanırım bu tarz konular hep varsayımlar ve tezler üzerinden yürüyecek.

Sanki bu tarz konularda gerekli teknolojimiz olmadan daha ötesini görmeye çalışıyoruz gibi geliyor banada. Tabiki kendi kişisel deneyimlerimizden bir şeyler deneyimlemiş olabiliriz fakat bunu herkeze kanıtlamaksa ayrı konu bence.

Birde şöyle bir durum var neden kanıtlama ihtiyacı hissedilir.

Sanırım bu tarz konulara hakim olabilmemiz için bu tarz metafizik konularında bir bilim dalı gibi incelenmesi gerekiyor.

Henüz insanlık böyle bir bilinç seviyesinde değil bence. Düşünsenize astral bedenimiz var bunun olduğunu bile kanıtlayamıyoruz bu bile gelişmiş uzaylı dediğimiz medeniyetlerden ne kadar aşağıda olduğumuzun kanıtı.

Bir kitapta henüz insanlığın gelişim açısından kreşte olduğunu okumuştum belkide doğrudur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Ruhsal cerrahi-Eterik beden ameliyatı

   İlgilenen kişiler için kitaptan fotoğrafları direkt olarak atıyorum. Bunu yapmak için aura görme yetiniz ve koruyucu meleklerle iletişimde olmanız gerekir. Uzun bir süreçtir. Brezilya'da John Of God ismindeki şifacı da bu tekniği kullanarak her gün binlerce hastayı iyileştiriyor. Youtube'da biraz aratın hastanın burnuna metal soktuğunu ve hastanın hiçbir acı çekmediğini göreceksiniz.

   , Yer: Bioenerji

  • Kişiliği Şekillendiren Biyolojik Etkenler

   Kişilik özelliklerinin birçoğu dışarıdan gözlemlenebilir; ama bu özellikleri şekillendiren birçok biyolojik etken de var.   http://i.hizliresim.com/BzD7N9.jpg   Kişilik özelliklerini genellikle gördüğümüz farklılıklar üzerinden değerlendiririz. Birinin güleç ve konuşkan olduğunu, diğerinin huysuzluğunu, bir başkasının düzenli oluşunu dile getirebiliriz. Bu farklılıklar kendi başına ilginçtir; ama sadece gözlenebilir davranışlara odaklanırsak kişilik özelliklerinin kökenleri konusunda fazla b

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Biyolojik Fotoğraflar

   20 yıldır düzenlenen Wellcome Image Awards isimli fotoğraf ödüllerinde biyoloji dalında finale çıkmış fotoğraflar   http://i.hizliresim.com/ED52jB.jpg     http://i.hizliresim.com/2a8Ppd.jpg     http://i.hizliresim.com/BzDGjQ.jpg     http://i.hizliresim.com/Z37nlo.jpg                                          

   , Yer: Fotoğraf

  • Beden Dilinde Uzmanlaşmış Bir At

   Matematik sorularına doğru yanıt veren Akıllı At'ın Sırrı!

   , Yer: Gnoxis Cafe

×
×
 • Yeni Oluştur...