Jump to content

2015 Türkiyesi Mundane Yorumu


sidar

Önerilen Mesajlar

[TABLE=width: 1096]

[TR]

[TD]TÜRKİYE İÇİN AKREP 2015 INGRESSUS HOROSKOPU

 

Adalet Sahneye Çıkıyor...

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

Türkiye'nin 2015 Koç Ingresus horoskopunu analiz yaparken "Ekonominin ve adaletin zarar göreceği kötü bir yıl" başlığını yazmıştık. Henüz 2015 Yılı başlamadan hazırlanan analiz maalesef Türkiye'nin duvara toslama manifestosu gibi oldu ! Hatta yazımızı haber veren ana sayfada kullandığımız açıklama şöyle hazırlanmıştı : "2015 Yılı keşke hiç yaşanmasaydı diyeceğiz.." Dünyada petrol fiyatları dibe vurduğu bir zamanda ülkede akaryakıttan alınan vergi adeta uçmuş ama bütçe yine de büyük açık vermişti. Cari açık ülkenin 7 senelik bir kriz dönemine girdiğini gösteriyordu. Karanlık günlere doğru hızla koşan Türkiye'de diğer yandan birbirinden dehşetli kanunlar çıkartılıyor ve adeta demokrasi beyninden vuruluyordu. Polis devleti olmanın geldiği nokta, Orwell'in ünlü 1984 romanındaki distopya ülkeyi bile geride bırakmıştı. Türkiye sınırları içine kaçan iki milyondan fazla mülteci Arap bir ur gibi büyüyen sorunları beraberlerinde taşımıştı. Türkiye'deki mutlu kesim bu facialardan para kazanmasını beceren ve vicdanlarını fermuarla kapatmış insanlardı.

 

Ingresus haritasının Yükselen burcu Yay olduğundan haritanın geçerlik sürecinin 6 ay olduğunu açıklamıştık. Daha sonra Eylül ayında yeni bir Ingresus haritasının kurulması gerekiyordu. Kurulacak harita aşağıda verilmiştir. 23 Eylül 2015 saat 11:20 ve Ankara için hazırlanan horoskopta Yükselen burç 25 derece Akrep burcunda yerleşmiştir. Akrep burcu sabit burç olduğundan kurulan Ingresus haritasının geçerlik süreci 1 yıl olacaktır. Bu duruma göre Ingresus haritası daha güçlü bir gelecek göstergesi olacaktır. Uzun zamandan beri Türkiye'nin böyle güçlü Ingressus horoskopu ortaya çıkmıyordu. Güneş 0 derecede olup Terazi burcuna girmektedir.

 

ing2309.gif

 

 

 

 

Türkiye'nin 23.09.2015 Ingresus horoskopu

 

Yükselen burcu akrep olan Ingresus horoskopunda tam kaos zamanları için ancak kozmik güçlerin ortaya çıkartacağı tuhaf bir tablo görülmektedir. Yukarıda verdiğimiz Ingresus horoskopunun analiz ve yorumlarını aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

1) Halkın tümünü temsil eden 1.evde yerleşen dehşetli SATURN göze çarpıyor. Saturn yönetici burcu olan Oğlak burcu 2.evde "Kesişen Burç" (Intercepted) olması ise gerçekten mistik bir kozmos olayıdır. Halkı ezecek ekonomik sorunları ve acıları gösteriyor. Para evi olan 2.ev ülke ekonomisini temsil eder. Burada yerleşen Kesişen Burç ortada kalan Oğlak burcunun ev çizgileri (cusp) olmaması demektir. Yönetici Satürn ise 1.evde aslında tüm haritaya zarar vermekte ve yılın en önemli sorunun ne olacağını gösteriyor. Ekonomi haritanın bedenini saracak hastalıktır. Bu arada 2.evde yerleşen AY halkın duygularını gösterir. 2.Ev yuva mutluluğudur aynı zamanda. İnsanların yaşadıkları yerde hayata ve dünyaya nasıl bakacaklarını gösterir. Türkiye'de halk mutluluk duygusunu kısıtlanmış olarak hissedecektir.

 

2) Ingresus horoskopunun yine müthiş yerleşimlerinden bir başkası da Ekliptik ekseninde yerleşen Güneş oluyor. Güneş devletin başını temsil eder. Güneş 10.evde yine muktedir ve baskıcıdır. Burada çok kuvvetlidir ama Ay Düğümleri ekseni ile 1 derece içinde kavuşumdadır. Bu durum aslında zamanla en ağır sonuçları çıkartacak hatta deprem oluşturacak kozmik fırtınanın işaretidir. Ekliptik ekseninde yerleşen Güneş müthiş bir ego ve ihtirasın işaretidir ama aynı zamanda bundan büyük zarar görmenin göstergesidir.

 

 

3) Ingresus horoskopunun 11.evinde geri (retro) Merkür göze çarpıyor. Komşuları ile bozuşan ve başı derde giren siyaseti ve burnundan soluyan entelektüel kesimi gösterir. Bu kesimin üzerindeki baskıların ağır faturalarıdır. Ticaretin de zarar görmesidir. Merkür aynı zamanda geri Uranüs ile karşıt görünüm yapıyor. Aniden ve beklenmedik gelişmeleri gösteriyor. Gerçekten yaşanacak zaman her şeye gebedir. Böyle bir zamanın yorumunu yapmak bile kolay değildir. Akla gelmeyecek her şeyin gerçek olabileceği söylenebilir !

 

4) Ingresus horoskopunun Başucu (MC) noktasında yerleşen Jüpiter her ne kadar gücünü kısıtlayan Başak burcunda olmasına karşın adalete olan ihtiyacın zirveye çıkacağını gösteriyor. Jüpiter henüz adaleti dilediği gibi dağıtamıyor ama yolunu gösteriyor. Adalet artık hayal olmaktan çıkmaktadır. Belki de artık sahneye çıkmanın zamanı gelmiştir !

 

Türkiye'nin Akrep Ingresus horoskopu Haziran 2015 seçimlerinden hemen sonrasına rastladığından ülkede büyük olayların çıkacağını ve değişimlerin başlayacağını gösteriyor. Özellikle 1.evde yerleşen Satürn maalesef henüz mutluluğun uzak olduğunu zira ekonominin buna izin vermeyeceğini anlatıyor. Ancak hukuk ve adaleti temsil eden Jüpiter'in konumu belki de ilahi adaletin gerçekleşeceğini bize müjdeliyor.

 

 

TÜRKİYE İÇİN KOÇ 2015 INGRESSUS HOROSKOPU

 

GÜNEŞ TUTULMASININ ETKİLERİ

 

 

EKONOMİNİN VE ADALETİN ZARAR GÖRECEĞİ KÖTÜ BİR YIL

 

 

2015 Yılının Mundane Ingressus horoskopuna bir bakış atmak dahi çok farklı ve sert bir yıl olacağını anlamaya yetecektir. Ingressus horoskopu ülkenin baş kenti Ankara koordinatlarında güneşin Koç burcuna girme zamanı için hazırlanır. 2015 Yılında bu zaman 21 Mart günü saat 00:45 olarak saptanmıştır. Kurulan Koç Ingressus horoskopunda Yükselen Burç yerleşimi Değişken burçlardan Yay burcunda yerleşmiştir. Bu yerleşim nedeniyle kurallara göre haritanın geçerlik süreci 6 aydır ve 2015 Sonbaharına kadar geçerli olacaktır. Ortaya böyle bir haritanın çıkması hem Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlara hem de siyasi durumlara uymaktadır. Ülkenin içinden geçtiği siyaset ortamı insanları bölmüş ve kutuplara ayırmıştır. Bunlar yetmiyormuş gibi siyasi komşuları da karışık manzaralar göstermektedir. Bunu da 7.ev çizgisinin yer aldığı İkizler yönetici gezegeni Merkür ile 12.evdeki Satürn arasındaki sert kare açı gösteriyor. Eğer yaşanan periyot olumlu ve güzel olsaydı her şeyden önce Ingresus horoskopu uzun ömürlü çıkardı. Haritanın duyarlı yerlerinde yerleşen Satürn, Jüpiter, Plüto ve Uranüs yerleşimleri ülkenin yaşayacağı sürecin ne kadar karmaşık olacağını gösteriyor. Nostalji yapan kişilerin çoğu "Keşke 2015 gibi bir yıl yaşamasaydık !" diyeceklerdir. 20 Mart 2015 günü Kuzey yarım kürede gerçekleşecek yılın ilk Güneş Tutulması (Ekliptik) TC haritasında 3.evde olmakta ve 12.evde yerleşen natal Ay ile sert kare açı ortaya çıkmaktadır. Medya ile siyasetin savaşı büyük kaosa neden olabilir. 3.ev medya, iletişim ve kültür alanlarını temsil eder.

 

 

 

 

 

 

Türkiye'nin 2015 Ingresus Koç Horoskopu

 

 

INGRESSUS HOROSKOP

 

 

Ülkelerin Mundane horoskopları içinde özel bir kurgu ile hazırlanan “İngressus Horoskoplar” tarihin eski çağlarından beri büyük bir önem taşırlar. Harita genel olarak Güneş’in Koç burcuna girdiği tarih ve zaman ile ülkenin başkenti temel alınarak hazırlanır. Yükselen yerleşimine bakılarak haritanın hangi tarihe kadar geçerli olacağı bulunur. Buna uygun şekilde her süreç için harita hazırlanabilir.

 

“İngressus” kelimesi Latince kökenlidir ve “giriş” anlamına gelir. Koç Burcu Ingressus horoskopu Güneş’in koç burcuna girdiği zaman temel olarak hazırlanan bir horoskoptur. Güneşin Koç burcunun ilk derecesi içine girdiği an gezegen için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Geleneksel astrolojide uygulanan kurala göre haritanın geçerlik süreci Yükselen burcun yerleşimine yani ev çizgisinin bulunduğu burca göre tayin edilir.

 

Eğer Yükselen “öncü” (kardinal) burçlardan bine rastlamışsa haritanın geçerlik süreci sadece 3 aydır. Bu nedenle Güneş Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına girişleri için yapılan başka horoskoplar hazırlanmalıdır. Eğer Yükselen “Değişken” burçlardan birinde yerleşirse haritanın ömrü altı aylıktır. Güneş terazi burcuna girince sonraki dönem için başka bir harita hazırlanmalıdır. Şayet Yükselen “Sabit” burçlardan birindeyse haritanın ömrü 1 yıllıktır ve tüm dönem için geçerlidir.

 

Öncü Burçlar : Koç-Yengeç-Terazi-Oğlak

Değişken Burçlar : İkizler-Başak-Yay-Balık

Sabit Burçlar : Boğa-Aslan-Akrep-Kova

 

 

TÜRKİYE’NİN 2015 KOÇ INGRESSUS HOROSKOPU

 

 

Yukarıda görülen Türkiye 2015 Ingressus horoskopu, 21 Mart 2015, Ankara, saat 00:45 için hazırlanmıştır. Bu anda Güneş Balık burcundan çıkarak Koç burcuna girmektedir. Güneş yerleşimi 00 derece 00 dakika Koç olmaktadır. Horoskopun Yükselen burcu Değişken burçlardan Yay burcunda olduğundan haritanın geçerlik zamanı 6 aydır. Bu durumda yıl içinde başka bir Inressus horoskopu kurulmasına gerek vardır. Bu durum karışık olan zamanlarda ortaya çıkar. Ülkenin 6 ay içinde bile önemli olaylar yaşayacağını ve değişimleri yansıtacak yeni bir harita gerekeceği anlaşılır.

 

Ingressus horoskopu Mundane haritalarda olduğu gibi analiz edilir. Gezegen ve ev yerleşimleri kadar gezegenlerin yaptıkları görünümler de önemlidir. Gezegenlerin ve evlerin temsil ettikleri alan ve konulara göre analiz ve yorum yapılır. Yükselen burç ülkeyi temsil eder ve yöneticisinin düştüğü ev önemlidir. Yükselen burç Yay olup yönetici gezegen JÜPİTER zararlı 8.evde yerleşmiştir. 8.Ev ayrıca "Kesişen Burç" olarak büyük zarar görmüştür. Bir ev içinde 3 burç olması ve ortaki burcun Ev çizgisi (cusp) olmaması Kesişen veya Kıstırılmış Burç oluşturur. Bu evin yaşam alanı büyük zarar görür. TC Ingressus haritasında ekonomiyi temsil eden 2.ev büyük zarar görmektedir.

 

Ingressus horoskopunda Jüpiter zararlı 8.evde ve Satürn 12.evde yerleşerek haritayı baskı altına almıştır. Ayrıca 4.evde yerleşen Mars ve Uranüs de kavga ve kaos işaretidir. Ekliptik ekseninde yerleşen Ay halkın temsil eder ve ne kadar zorlanacağını açıklar. Yükselen burçta yerleşen Plüto ülke ve halk üzerindeki baskıları ve barış havasının olmayacağını gösteriyor. Mars ile Yükselen arasında göze çarpan üçgen (tine) görünüm aşırı güç kullanma meylini ve gözünü hiç bir şeyin yıldıramadığı cesareti gösterir. Düşmanları için kolay lokma sayılmaz ama başını da kolayca maceralara sokabilir.

 

Ancak bize göre horoskopun en fazla dikkat çekici yerleşimi 8.ev olarak gözüküyor. 8.Evde yerleşen JÜPİTER her şeyden önce adalet sistemi ve hukuk temsilcisidir. Jüpiter burada zararlı yerleşimde olmasına yanında geri hareketlidir. Jüpiter ayrıca bankaları ve finans kurumlarını temsil eder. Bu durumda hukuk ve adalet hesabına iyimser olmak mümkün değildir. Radikal değişimler ve genel hukuka aykırı uygulamalar olacağı anlaşılıyor. Adaletin olmadığı her yerde konuşulur.

 

Plüto 1.evde güce susamış ve bunu kullanmak için bir şeyden çekinmeyen kuvveti gösterir. Her şeyi kontrol altına almak ve kendine bağımlı tutmak için çalışır. Aşırı zorlayıcı, inatçı ve acımasızdır. Plüto ile Uranüs arasında göze çarpan sert kare açı gücün kullanımında yaşanan zamana yakışmayan ve başka insanlara tuhaf gözüken gaddarlıklar olacağının işaretidir. Böyle devirlerin yaşanmasından sonra insanlar keşke böyle bir yıl hiç olmasaydı diyebilirler !

 

Alıntıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir yorum bence. Yükseleni yay olan politikacılar satürn yay'da olacağı için özellikle aralık ayında zorluklar yaşayacaklar, diyen yorumcular da var. Aralık'ta engellemeler veya skandallar yaşayabilirler. Ama bu yorumda anlatıldığı gibi Türkiye'nin çok üzücü olaylar yaşamasına rağmen ve daha uzun süre ekonomik sıkıntılardan kurtulamayacak olmasına ve sınır komşularıyla sorunlar yaşayacak olmasına rağmen daha iyi bir yola gireceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...