Jump to content

Cadılığa Başlangıç - Temel ve İleri Cadılık Dersleri


sirius

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar,

 

Bu konuyu açma sebebim, yönlendirmeler yaparak bir yol çizmeniz. Haliyle burada yoğun bilgiler verilmeyecektir. Forumda bir çok konu var ve önemli olanları üste sabitliyoruz. Ama bu oldukça fazla yer kaplıyor. Amaç bunları biraz azaltmak ve sürekli gelen “cadılığa nasıl başlarım?” sorularına yanıt vermektir. İşte bu konu altındaki aşamaları takip ederseniz, cadılık yoluna adım atmış sayılırsınız. BU yüzden forum içinde paylaşılan temel ve ileri cadılık derslerine (bunları ders olarak nitelendirmek doğru değil ama o şekilde başlatıldığı için böyle devam ediyorum) yönlendirmeden önce başlangıç sürecini paylaşacağım.

 

Aslında daha önce “cadılığa nasıl başlarsınız?” Diye bir konu paylaşmıştım. Ama benim öngörüm zaten temel ruhsal bilgileri olanların ilk araştırmalarını yaptıktan sonra girmek isteyecekleri yönündeydi. Sonradan şunu fark ettim ki, sıfır temelle, doğrudan cadılığa girme eğiliminde olanlar büyük bir çoğunlukta ve temel ruhsallıkla ilgili bilgileri olmadığı için çok büyük karmaşaya giriyorlar.

O yüzden o konu yerine bunu açıp, cadılık öncesini de kapsayacak şekilde daha detaylı bir başlangıç kaleme almak elzem oldu.

“Çok fazla bilgi karmaşası var, kafamız karışıyo” diyenler için;

FORUM NEDİR?

 

Sürekli gelen mesajlar ve serzenişlerden anlıyorum ki, forum mantığını pek kavrayamıyoruz. O yüzden önce bu giriş yazısını yazmak faydalı olacaktır.

 

Forumlar, salt bilgi verme için oluşturulmuş platformlar değillerdir. Tek taraflı bilgi vermek için internet siteleri, dergiler, bloglar ve nice oluşum söz konusudur. Forumlar, bilgi paylaşımının yanı sıra, alakalı bilgiyi geliştirmek, bilgiyi tartışmak, karşılıklı bir tartışma ortamı (saygı çerçevesinde elbette) yaratmak için kurulmuştur. Yani bir foruma girdiğinizde ve bir konu okuduğunuzda “harika” demek dışında, o konuya bildiğiniz bilgi varsa onu ekleyebilir, bir bilgi üzerine saygı çerçevesinde tartışma başlatabilir veya konuyu açan kişiye konuda aktarılan bilgi ile alakalı soru sorabilir ve sorgulayabilirsiniz.

Yani bilgi karmaşası olduğunu düşündüğünüz bir konu varsa hiç çekinmeyin, sorun-sorgulayın. Amaç da budur zaten. Herkes kendi açtığı konudan (alıntı da olsa) belli bir düzeyde sorumludur. Lütfen “bu neden böyle” “bu konudaki bilgiyle bu çelişiyor” “bunu detaylı açıklar mısınız?” gibi sorularınızı alakalı konularda esirgemeyiniz.

 

Forumlar aktif katılım yerleridir, bu yüzden “bilgi karmaşası” var bahanesini üretmeyin, aktif olun. Konuları okuyun ve çelişen bilgiler görürseniz alakalı konular altında sorun-soruşturun….

10 adımda Cadılığa Nasıl Başlarım?

 

10 adımda aydınlanma, 5 adımda feng shui, 7 adımda yoga, 9 adımda cinsellik gibi konular çok popüler olduğu ve sevildiği için ben de o formatlara uygun hale getirdim. Belki bu başlık altında ilginizi çekmeyi başarabiliriz… Eğer bunu da başaramazsam bir sonraki konum “witchcraft for dummies” tarzı olacaktır. Bu aşamaları bir klavuz gibi varsayabilirsiniz. Doğru ve emin adımlarla nasıl bu yola girersiniz onu göstermektir asıl amaç. Zaten yola girdikten sonra nasıl ilerleyeceğinizi keşfetmek zor olmayacaktır.

 

1- Bol bol teorik bilgi edinin, bol bol okuyun. Mesela aşağıdaki tüm konuları okuyarak başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

2- Teorik bilgileri okurken içselleştirerek yavaş yavaş okuyun ve notlar alın. İçselleştirmek uzun zaman alacaktır. Bunlarla yetinmeyin alabileceğiniz kitapları edinin ve okuyun.

 

 

 

Bu kitaplarla sınırlı kalmayın, ezoterizm içeren, ruhsallık içeren hatta kişisel gelişim içeren kitaplar okuyun. Bunlar ilk adım olarak önemlidir. Kafanızdaki soru işretlerini alakalı konularda sorabilirsiniz.

 

 

 

ve

 

 

 

3- Cadılığın teorik kısmı çok önemlidir. Peki ne öğrenmem gerekiyor? Diye soranlara şunları kafadan sıralayabilirim

 

· Aura, çakralar, enerji kanalları

· Enerjinin işleyişleri, kullanımları

· Temel inançlar, Yasalar (mesela 3 kat yasası nedir, sempati büyüsü nedir)

· Ruhsal erdemler ve etikler

· Dinler tarihi-ezoterizm ve kadim sembolizm

· Paganizmin ve büyünün tarihsel süreci

· Altar nedir, altar malzemeleri, anlamı

· Renkler, amaçları

· Mevsim döngüleri, amaçları

· Bol bol mitoloji ve yorumlamaları

· Tekamül bilgileri, reenkarnasyon okumaları

· Parapsikoloji konuları

· Spiritüalizm okumaları (bolca var)

· Az biraz astroloji, zamanlama bilgisi (Okültizm ve cadılıkta timing önemlidir yani zamanlama. Gezegen saatlerine bakabilirsiniz.)

· Vs. vs. liste daha da uzar gider… Ne bulursanız –kitap olarak- okuyun.

· Mesela 13 prensibi okurken cadılık hakkında neleri araştırmanız gerektiğinde fikir verebilir:

 

 

 

4- Paganizm ve cadılık hakkında okumalara öncelik verin ve size uyup uymadığını bakın. Belki bu yol size uygun değildir. Bu konularda yeterince okumak tabi ki aylar ve yıllar alan bir süreç. Bunun için kendinize 1 yıl ayırın. (1 yılın sonunda düşünceleriniz daha net hale gelecektir.)

 

5- Peki, pratik yapmayacak mıyım? Elbette yapacaksınız. Teorik bilgi, pratik ile içselleşmediği sürece önemsizdir. Ama teorik bilgi sağlam olmadan pratik uygulamaya da geçilmez, binanın zemini gibi düşünebilirsiniz. Haliyle pratiklere meditasyon ile başlayın. Meditasyonu hayatınızın bir amacı haline getirin. Meditasyonu yoga veya tai-chi gibi bir bedensel pratikle destekleyebilirsiniz. En az 1 ay-3 ay kadar devam edin, alışkanlığınız haline gelsin.

 

6- Mutlaka bu süreçte rüyalarınızı takip edin. “Rüya Güncesi” tutun. Başlangıçta olan biri için rüyalar çok önemli rehberlerdir. Hatırlamıyorum diyen arkadaşlar için yenileyeyim; herkes rüya görür sadece hatırlamaya niyet edin ve her sabah zihninizi hatırlamak için zorlayın. 2-3 hafta içinde hatırlamaya başlayacaksınız.

 

7- Meditasyondan sonra, gerekli görürseniz sezgileri arttıracak çalışmalara başlayabilirsiniz. Veya usui Reiki gibi bir sisteme uyumlanırsanız o da ilerlemenizi sağlayacaktır.

 

8- Bunları yaptıysanız ve cadılığa adım atacaksanız, meditasyonun yanı sıra cadılık araştırmalarını yoğunlaştırabilirsiniz. Yani bitkiler, renkler, genel kurallar, etikleri. Bunlar için yabancı kaynaklara bakmanız gerektiğini hatırlatırım.

 

9- Ardından element meditasyonları, doğa meditasyonları ile enerjinizi yükseltmeye başlayın. Ayrıca farklı meditasyonlar yapabilirsiniz. Affetme, topraklanma gibi meditasyonlar yaygın ve temeldir. Bunlar dışında farklı kaynaklardaki güvenilir meditasyonları yapabilirsiniz.

 

10- Yavaş yavaş altarınızı tamamlayın. Tamamladıkça çember pratiklerine başlayabilirsiniz. Çember pratikleri öncesinde element çalışmaları, imgelemeler ve meditasyon konusunda yeterli olmalısınız. Çember pratiklerini, güçlü bir çember açtığınızı hissedene kadar devam edin. Lütfen şu konuyu bir bakınız:

 

 

 

11- Ve ardından temel ve ileri cadılık dersi uygulamalarına başlayabilirsiniz. Zaten sonrası gelecektir.

Beraberinde araştırmalarınıza devam edebilirsiniz.

11 adım oldu ama sıkıntı değil… Bu adımları çoğaltmak oldukça mümkün.

 

Devam eden araştırmalarınızda, büyü pratiklerini deneyebilirsiniz.

 

Büyü pratikleri için tek bir kaynaktan yararlanmamanızı tavsiye ederim ve basit büyülerle örneğin basit düzeyde korunma büyüleri deneyerek yapabilirsiniz. Örneğin korunma büyüsü yapacaksınız, iyice araştırın farklı ritüelleri karşılaştırın; dualarınızı yazın. Renkleri, günü ve zamanlamayı doğru tercih edin. Ve ritüelinizi oluşturmaya başlayın. Malzemeler nelerdir? Neyden korunacaksınız? Vs. vs. ana taslağı belirleyin ve formülünüzü deneyebilirsiniz.

 

Şunu hatırlatmamda fayda var. Basit büyü dediysem genelleme olarak algılamayın. Büyülerin seviyesi sizin seviyeniz ve formülü geliştirmenize bağlıdır. Yani bir negatif enerjilerden korunma var, ki zor değildir, bir ileri seviyesi hem negatif enerji hem negatif varlıklardan korunma var. Daha ilerisi kara büyü dahil hepsinden korunma var. Hatta doğal afetlerden korunma var… ? Yani korunma büyüsü örneğinde olduğu gibi büyülerin de seviyeleri vardır.

 

Siz ilk büyülerinizi olabildiğince basit amaçlar için tutmaya özen gösterin. Zamanla detaylandırabilirsiniz.

Zamansal Planlama

 

Bütün bu süreç için bir plan çıkarmak gerekirse şöyle bir planı takip edebilirsiniz. Bu kendi planınızı çıkarmak için bir örneklemedir.

1 yıllık araştırma süreci ve paganizmi/cadılığı anlama süreci olarak kendinize tanıyın.

 

1,5-2 ay : teorik araştırma - cadılık, paganizm, enerjiler – Bu süre zarfında sadece teorik araştırmaya odaklanın. Bol bol okuyun. Bir defter edinin ve notlar alın.

1,5-3 Ay : Meditasyon Alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Zazen: 

 

-Mutlaka rüya güncesi tutmaya başlayın-

 

3-4 Hafta : Nefes pratikleri

2-3 Hafta : İmgeleme çalışmaları (yukarıda bahsettiğim farklı meditasyonlar)

2-3 hafta : konsantrasyon çalışmaları (forumda bolca var. Her çalışma için önemlidir)

İsterseniz 1-2 aylık süreçte de sezgileri ve görünüzü güçlendirmek için forum çalışmalarından faydalanabilirsiniz

 

3-4 Hafta : Tai Chi, Yoga veya başka bir bedensel pratik

Kendinizi hazır hissettiğinizde. Altarı ve ritüel malzemelerini tamamlama

3-4 Hafta : Element meditasyonları

3-4 Hafta : Çember pratiği

Adanma / Ritüel Aletlerini kutsama ve diğer pratikler…

 

-Bütün bu süreçte elbette okumaları bırakmamak gerekir.

 

TEMEL CADILIK DERSLERİ

 

 

 

İLERİ CADILIK DERSLERİ

 

 

 

 

 

Bütün bu sürece eklemeler yapılabilir. Dilerim bu taslak sizin yolunuzu çizmek için yardımcı olur. Artık özelden gelen tüm "cadılığa nasıl başlarım, kafam çok karışık, içimde dark magic mi var, cadı nasıl olacağım" sorularını buraya yönlendireceğim veya siz de yönlendirebilirsiniz.

 

Ayrıca katkı yapmak isteyen arkadaşlar yeni başlayan arkadaşlar için katkıda bulunabilirler.

 

Dileriz yardımcı olur...

Sirius

  • Beğeni 2
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan 3 yıl önce, 2012 Temmuz ayında buna çok benzer bir konu kaleme almışım. Ve son aşamada kalmışım paylaşmamışım, şimdi denk geldim. =) 3 yıldır aynı sorular hiç değişmemiş.. Boşa gitmesin onu da paylaşayım. (11. aşamayı yazmamışım onu yazıp tamamlıyorum)

 

Cadılık Planı

 

Cadılıkta ilerleme konusunda özellikle başlangıçta olan arkadaşların kafasında bir çok soru işareti oluyor. Bu yazıda cadılığa nasıl girileceğini ve nasıl bir plan izlenmesi gerektiğine değinmeye çalışacağım. Tabi ki burada ki plan kişinin isteğine göre değişebilir.

 

1-Bilgi edinme ve araştırma süreci;

Aura, çakra, enerji bedenler, genel anlamda bitkiler, cadılık ile ilgili kitaplar, araştırmalar, spiritüalizm, okultizm, parapsikoloji, evrensel enerjiler, meditasyonlar… Bunlar hakkında genel bilgi edinme süreci çok önemlidir. Bu bilgi edinme süreci hayatınız boyunca devam edecek elbette yine de başlangıçta sonraki ritüelleri tam anlamıyla anlamanız için bol bol araştırma yapmalısınız. Kitap okumak bu yolda çok önemlidir, bol bol bu konularla ilgili (sadece cadılık değil, yukarıda da bahsettiğim gibi diğer konularla ilgilide) kitap okumalısınız. Hatta bunların arasına spiritüel olarak sizin farkındalığınızı arttıracak mistik romanlarda sıkıştırabilirsiniz. Poelho Coelho’nun kitapları veya Siddharta, Bir Çift Yürek gibi romanlar bu konuda size yardımcı olacaktır. Kendinize bir kitap listesi hazırlayın (Bilgi kitaplarının arasına romanlar sıkıştırmak çok daha iyi olacaktır) ve bu kitapları edinerek okumaya başlayın.

 

Araştırmalarınıza muhakkak paganizmi ve mitolojileri de ekleyin. Ama bunların yanı sıra diğer dinleri de muhakkak araştırmanızı tavsiye ederim; İslamiyet (tasavvuf vb.), Yahudilik, hristiyanlık, Budizm, Hinduizm ve bazı felsefi ekolleri araştırmak ufkunuzu açacak ve daha evrensel bakmanıza (dinlerin özündeki ortak paydayı görmenize) olanak sağlayacaktır. Araştırma süreciniz çok yönlü olmalıdır. Çünkü Hakikat aynı yapbozun parçaları gibidir, her bir alan bir parçasıdır ve siz bu alanların hepsinde yeterli bilgiye sahip olduğunuzda ancak resmin tamamını görebilirsiniz. Elbette dinleri ve dinler tarihini araştırmak bir temel taş değil ama genel bilgiye sahip olmak oldukça keyiflidir.

2-Meditasyonlar ve Günceler

 

Meditasyon bu yolun olmazsa olmazı. Bilgi edinme süreci sırasında pratiklere meditasyonlar ile başlamanız oldukça önemli. Önce zihni eğitmeyi öğrenmeli, ardından çakra ve nefes meditasyonlarıyla devam etmelisiniz. Bunlara topraklanma meditasyonları ve diğer bazı önemli meditasyonları da ekleyin. Çakra nefes meditasyonları, renklerle meditasyonlar gibi meditasyonlar önemlidir.

 

Öte taraftan kendinize defterler edinin ve rüya güncesi tutmaya başlayın. Rüyalar bu yolda mesajları alacağınız ilk kanallardan biridir. Her sabah rüyalarınızı hatırlamak için kendinizi zorlayın ve saçma dahi olsa rüyalarınızı yazın, bu rüyalarınıza değer verdiğiniz anlamına gelir ve bilinçaltı daha çok rüyanızı hatırlamanıza olanak verir.

 

Bunun yanı sıra ek deftelerde tutabilirsiniz. Bunlar kendi bilgilerinizi aktardığınız gölgeler kitabınızın bir taslağı niteliğinde olabilir, aynı zamanda günlük çalışma planlarınızı ve önemli notlarıda bu deftere kaydedebilirsiniz. Kimisi , bu yolda düzenli günlük tutar, bu kişinin kendi ruhsal gelişimini takip etmesi açısından önemlidir.

3- Arınma Dönemi ve Ek Çalışmalar

Cadılığa ciddi anlamda girmeden önce bir arınma dönemine girmenizi öneririm. Genelde bu 21 günlük veya bir aylık bir süreci kapsar. Bu süre zarfında ağır çalışmalara odaklanılmaz, sadece arınmaya yönelik meditasyonlar önem arz eder. Ayrıca 21 gün boyunca hayvani gıdaları ve ağır yağlı besinleri az tüketmeye özen gösterin, onun yerine meyve ve az pişmiş sebzelere ağırlık verin.

 

Ayrıca bu arınma dönemine reiki ile de girebilirsiniz. Sağlam bir reiki öğretmeninden usui reiki eğitimi almak da bu yolda çok yardımcı olacaktır. Reiki’de de 21 günlük bir arınma süreci vardır, bu yolla birlikte o süreci ekleyebilirsiniz ve reiki’nin yardımıyla da arınma sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Reiki’nin prensipleri gibi bu süreçte önemli prensipleri de hayatınıza geçirmeye çalışın.

 

Aynı dönemde rüya güncesi ve ruhsal günlükler tutmak çok büyük fayda sağlayacaktır size. Kendinizdeki ruhsal gelişimi fark etmenize olanak verecektir.

4- Element Çalışmaları

 

Meditasyonlarda yeterli duruma gelince artık elementsel meditasyonlara başlayabilirsiniz. Önce elementler ilgi ilgili çok detaylı bir araştırma yapın. Elementlerin tekabül ettikleri özellikleri iyice araştırın. Her elementin bizde bir denkliği vardır, elementlerin neleri yönettiğini öğrenin. Elementlerin doğasının nasıl olduğunu araştırdıktan ve element denkliklerinde yeterli seviyeye gelince element çalışmalarına başlayabilirsiniz.

 

Önce klasik element meditasyonları yapın. Her hafta bir elemente yoğunlaşın. Meditasyonu mümkünse günde üç kere yapın. Meditasyon sırasında o elemente dair bir fiziksel işlevi izleyin. Mesela ateş elementi için mumun alevini, su için denizi, hava için gökyüzünü toprak için ise bir ağaca yaslanarak onu hissetmeyi, bu açıdan tercih edebilirsiniz.

 

-Not: Bu süre zarfında esbatları (özellikle dolunay) ve sabbatları kaçırmayın. Hiç olmazsa o günlere özgü dualar araştırıp, o duaları okuyun ve mum yakın, meditasyon yapın.-

 

5- Altar Malzemelerini toplamak

 

Element çalışmaları ve meditasyonlar sırasında yavaş yavaş altar malzemelerinizi toparlamaya başlayın. Zira bir sonraki aşama olan çember açmada bunlar oldukça fazla işinize yarayacak . Bu konuda yaratıcı olun. Türkiye koşullarında aletleri olduğu gibi değil farklı varyasyonlarla bulacaksınız. Athemeyi mektup açacağı, kazanı bakırcılarda, bazı aletleri de ikinci el dükkanlarda bulabilirsiniz… Açık fikirli ve yaratıcı olun. Mümkünse bazı aletlerinizi siz bile yapabilirsiniz. Alet toplama işi çok uzun sürdüğü için bir liste yapın. Her yeni aldığınız alette listeden silin ve unutmayın aletler hiç beklemediğiniz yerde hiç beklemediğiniz anda karşınıza çıkabilir, bunun farkında olun.

6-Çember açma

 

Yeterli meditasyon deneyimi ve altar malzemesine sahip olunca çember açmada doğru zaman geldi demektir. Bu aşamaya kadar çember açmanın mantığını ve nasıl çember açıyor olduğunuzu (bilgi edinme aşamasından dolayı) biliyor olmalısınız. Sitede verilen uzun yöntemleri kullanabilir veya siz de araştırabilirsiniz. Çember açma da çalışma gerektirir, mümkünse birkaç haftanızı çember açmaya ayırarak her gün bir hafta boyunca çember açın. Zaten bu sürece kadar meditasyon konusunda yeterli bir seviyede olduğunuz için çember açtıktan sonra meditasyon yapın (gerekirse elementler üzerine yapabilirsiniz. Veya pentagram gibi genel bir sembol veya genel bir tanrı ve tanrıça duası okuyabilirsiniz. )

 

7-Aletleri kutsama

Şimdi aletlerinizi kutsayabilirsiniz. Yeniden çember açın ve tüm aletlerinizi forumda verilen yöntem veya isteiğinize göre başka bir formülle çember içinde kutsayın. Her bir aletin sembolizimini, elementini, atlardaki yerini ve kullanım şeklini biliyor olmalısınız.

8- Esbat ve Sabbathlar

Artık çemberi açmayı bildiğinize ve cadılık hakkında başlangıç seviyesinde yeterli bir bilgiye sahip olduğunuza göre sabbat ve esbatları ciddi anlamda kutlayabilirsiniz. Sabbat ritüelleri için araştırmaya birkaç hafta önce başlayın. Sabbatın anlamını, tanrı ve tanrıçalarını araştırın, güzel bir duayı çevirin veya birkaç duayı araştırarak güzel bir dua yazın.

 

9- Tanrı ve Tanrıça

 

Tanrı için genel ve tanrıça için ayrı olarak genel bir dua araştırıp veya yazıp tanrı ve tanrıçaya yakarabilirsiniz. Aynı zamanda esbatlarda bir adak sunarak onları onurlandırabilirsiniz.

 

10- Adanma

 

Kimi solitary çalışan cadı daha yola ilk girdiği dönemlerde arınma ritüeli yaparken, kimisi kendine zaman tanır. Covenlarda adanma ritüeli 1 yıl 1 gün sonra yapılmaktadır. Sizde solitary olarak kendinize bir zaman belirleyip o zaman zarfının sonunda adanma ritüeli yapabilirsiniz. Bu şekilde yapmanın temel amacı , bu yolda yürüp yürümek istemediğinize dair emin olmanız ve neye adandığınızı, tanrı ve tanrıçanın bilgeliğini ve bu yolun erdemlerini idrak ettiğinz için “bilinçli ve farkında olarak” kendinizi yola adamanızdır.

 

-Bu aşamalar sırasında ve bunlardan sonra zaten cadılıkta yürümeye başlayacaksınız. Her daim disiplinleri elden çıkarmayın ve bu aşamalardan sonra yavaş yavaş diğer dallara eğilin. Bitkiler, kehanet, araçların (mum, ip, taşlar, kabuklar v.s.) büyüde kullanımlarını araştırın.. Bu araştırmalarınızın yanı sıra seviyenize uygun ağır olmayan ritüel ve büyü pratiklerini de yapabilirsiniz. Sağlam bir inanç, bilgi ve deneyimle bu yola başlarsanız, ilerlemeniz hem daha hızlı hem daha bilinçli olacaktır.

 

11- Araştırma Süreci ve Pratiklere Devam

 

Cadılık bir etiket değildir, cadılık kendinize atfedeceğiniz bir ünvan da değildir... Cadılık bir yaşam biçimidir ve bir inanç bütünüdür. O yaşamı yakaladığınızda ancak bu yolun tam içerisinde olursunuz. Bu da sürekli araştırma, pratikler yapma ve disiplini elden bırakmadan ilerlemek demektir.

 

Pagan olmak da sorun yoktur. Yine altar kurabilir Tanrı Tanrıçaya dua edebilir ve yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ama cadı olmak demek, Tanrıları onurlandırırken her daim kendini geliştirmek, yeni büyüler araştırmak ve büyüleri sürekli geliştirmek demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi konuyu açtım baktım da,burda yazanların hepsini yapmışım,mantığını anlayıp kavramışım ve cidden başarılı bir pagan olmuşum :) .Bazen ilerlediğimin farkına varmıyorum,ama merak ettiğim bir konu var.Şuan daha da ilerlemek için tanrı/tanrıça çağırma ritüelleri,invokasyon ve elemental varlığıma evokasyon yapıyorum fakat,daha ne kadar ilerleyebilirim bunun için bir konu bulamadım çok fazla.Bir fikri olan var mı?Telepati,telekinezi tarzı doğuştan gelen yetenekleri rahatlıkla yapabiliyorum.Büyüleri rahatlıkla yapıyorum,çağırma ritüellerimin hepsi başarılı ama bundan sonra naapmalıyım,naapabilirim merak ediyorum.Bir fikri olan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi konuyu açtım baktım da,burda yazanların hepsini yapmışım,mantığını anlayıp kavramışım ve cidden başarılı bir pagan olmuşum :) .Bazen ilerlediğimin farkına varmıyorum,ama merak ettiğim bir konu var.Şuan daha da ilerlemek için tanrı/tanrıça çağırma ritüelleri,invokasyon ve elemental varlığıma evokasyon yapıyorum fakat,daha ne kadar ilerleyebilirim bunun için bir konu bulamadım çok fazla.Bir fikri olan var mı?Telepati,telekinezi tarzı doğuştan gelen yetenekleri rahatlıkla yapabiliyorum.Büyüleri rahatlıkla yapıyorum,çağırma ritüellerimin hepsi başarılı ama bundan sonra naapmalıyım,naapabilirim merak ediyorum.Bir fikri olan?

 

İyi bir aşama kaydetmişsin . Daha ne istiyorsun ? Bir rehber ruh olana kadar devam edebilirsin örneğin . Ben bir cadı değilim , Lakin en azından bu dünya hayatında bir tanrı veyahut tanrıçaya denk olamayacağımızı düşünüyorum .. Tekamül ve öğrenme ruh varoldukça var olacaktır . Ama her aşamanın sınırları vardır . Ve sınırlar olmadan öz farkındalığa ulaşmak çok zor ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım artık buraya yavaş yavaş keşfettiğim şeyler ile ilgili konular göndermeye başlarım.Pekçok şey gördüm ve keşfettim buna yeni mühürler ve birkaç tanrı sembolü dahil,fakat çizimim berbat olduğu için hiçbirini kullanamıyorum adeta rezillik.Neyse,artık bir şekilde öğrendiklerimi derleme yapıp burda paylaşırım sanırsam.Astral seyahatle boyut boyut gezip yeni şeyler keşfediyorum ama kimseye anlatamıyodum.Çevrem İzmire göre biraz cahil ve yeniliğe açık değil,belki burda insanlar faydalanabilir ama mühür ve işaretleri çizemiceğim için büyük bir eksiklik oldu bu bana hep :( umarım halledebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi konuyu açtım baktım da,burda yazanların hepsini yapmışım,mantığını anlayıp kavramışım ve cidden başarılı bir pagan olmuşum :) .Bazen ilerlediğimin farkına varmıyorum,ama merak ettiğim bir konu var.Şuan daha da ilerlemek için tanrı/tanrıça çağırma ritüelleri,invokasyon ve elemental varlığıma evokasyon yapıyorum fakat,daha ne kadar ilerleyebilirim bunun için bir konu bulamadım çok fazla.Bir fikri olan var mı?Telepati,telekinezi tarzı doğuştan gelen yetenekleri rahatlıkla yapabiliyorum.Büyüleri rahatlıkla yapıyorum,çağırma ritüellerimin hepsi başarılı ama bundan sonra naapmalıyım,naapabilirim merak ediyorum.Bir fikri olan?

 

Bunlar daha ilk adımlar, bir bebeğin emeklemesi gibi... =) Hayalinin yettiği kadar sınırsızdır. Söylemlerine bakarak Wicca tarzı takıldığın için belli bir kısır döngü içerisinde azla yetinmen olağan (wicca geleneği böyledir. Cadılık ise kadimdir ve sonsuz bilgeliğe doğru uzar) ama her büyünün onlarca ileri seviyesi var. =)) Yani korunma büyüsü yapmış ve belli düzeyde işe yaramış olabilir ama bu büyüyü daha ileri seviyede yapacak tılsımlar, iksirler ve yöntemler var. Bunun dışında bir çok farklı teknik ve büyüler var, bunlar da ustalaşmak zaman alıcı. Yani bu yolun bir sınırı yok... Öğrenecek ve uygulayacak o kadar şey var ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani yaklaşık 12 yıldır bu yoldayım aktif olarak (hiç ara vermeden, doğrudan ilerleyerek) Daha da önceden bu yolda aktif olanlar da var. Ne onlardan daha bir kere "daha ne yapabilirim" diye bir cümle duydum ne de ben böyle bir cümle sarf ettim bu zaman zarfında. Öyle bir cümle aklıma dahi gelmedi. :) Bu cümleyi söyleyebiliyorsan, hiç ama hiç daha "cadılığın" içine girememişsin demektir. Daha hiç "anlayamamışsın" demektir yani... =) Bunu sert bir eleştiri olarak görme sadece yolun doğasından bahsediyorum.

 

pagan olabilirsin bu bir inanç çünkü onda sıkıntı yok, herkes olur. Wiccan olduysan bu cümleyi söyleyebilirsin dediğim gibi kekik nane lavanta ile her tür büyüyü yapıyorlar. Ama geleneksel cadılık böyle bir şey değil. Burada bu yolun en ama en temellerini veriyoruz. İşin %99u bunlardan sonra geliyor...

 

Eğer ki pagan ve wiccan olarak bu cümleyi söylüyorsan, daha fazlası için cadılığa adım atmaya cüret edebilirsin... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar daha ilk adımlar, bir bebeğin emeklemesi gibi... =) Hayalinin yettiği kadar sınırsızdır. Söylemlerine bakarak Wicca tarzı takıldığın için belli bir kısır döngü içerisinde azla yetinmen olağan (wicca geleneği böyledir. Cadılık ise kadimdir ve sonsuz bilgeliğe doğru uzar) ama her büyünün onlarca ileri seviyesi var. =)) Yani korunma büyüsü yapmış ve belli düzeyde işe yaramış olabilir ama bu büyüyü daha ileri seviyede yapacak tılsımlar, iksirler ve yöntemler var. Bunun dışında bir çok farklı teknik ve büyüler var, bunlar da ustalaşmak zaman alıcı. Yani bu yolun bir sınırı yok... Öğrenecek ve uygulayacak o kadar şey var ki.

 

Kendime ait büyülerim ve spellerim var fakat kendime ait tılsımlar ve iksirler yapmak istiyorum.Sanırım ilk hedefim eterik beden,elektrokinesi gücüm ve telepatiyi güçlendirmek olucak.Fakat acilen bir tılsıma ihtiyacım var yeni hedefim de bu olsun.Cevabın için teşekkürler admin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani yaklaşık 12 yıldır bu yoldayım aktif olarak (hiç ara vermeden, doğrudan ilerleyerek) Daha da önceden bu yolda aktif olanlar da var. Ne onlardan daha bir kere "daha ne yapabilirim" diye bir cümle duydum ne de ben böyle bir cümle sarf ettim bu zaman zarfında. Öyle bir cümle aklıma dahi gelmedi. :) Bu cümleyi söyleyebiliyorsan, hiç ama hiç daha "cadılığın" içine girememişsin demektir. Daha hiç "anlayamamışsın" demektir yani... =) Bunu sert bir eleştiri olarak görme sadece yolun doğasından bahsediyorum.

 

pagan olabilirsin bu bir inanç çünkü onda sıkıntı yok, herkes olur. Wiccan olduysan bu cümleyi söyleyebilirsin dediğim gibi kekik nane lavanta ile her tür büyüyü yapıyorlar. Ama geleneksel cadılık böyle bir şey değil. Burada bu yolun en ama en temellerini veriyoruz. İşin %99u bunlardan sonra geliyor...

 

Eğer ki pagan ve wiccan olarak bu cümleyi söylüyorsan, daha fazlası için cadılığa adım atmaya cüret edebilirsin... :)

Söylediğin her türlü cümle beni okadar yüreklendiriyor ki minnettarım. Sen çok yaşa sevgili sirius. Sana ve senin gibilere ihtiyacımız var : )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani yaklaşık 12 yıldır bu yoldayım aktif olarak (hiç ara vermeden, doğrudan ilerleyerek) Daha da önceden bu yolda aktif olanlar da var. Ne onlardan daha bir kere "daha ne yapabilirim" diye bir cümle duydum ne de ben böyle bir cümle sarf ettim bu zaman zarfında. Öyle bir cümle aklıma dahi gelmedi. :) Bu cümleyi söyleyebiliyorsan, hiç ama hiç daha "cadılığın" içine girememişsin demektir. Daha hiç "anlayamamışsın" demektir yani... =) Bunu sert bir eleştiri olarak görme sadece yolun doğasından bahsediyorum.

 

pagan olabilirsin bu bir inanç çünkü onda sıkıntı yok, herkes olur. Wiccan olduysan bu cümleyi söyleyebilirsin dediğim gibi kekik nane lavanta ile her tür büyüyü yapıyorlar. Ama geleneksel cadılık böyle bir şey değil. Burada bu yolun en ama en temellerini veriyoruz. İşin %99u bunlardan sonra geliyor...

 

Eğer ki pagan ve wiccan olarak bu cümleyi söylüyorsan, daha fazlası için cadılığa adım atmaya cüret edebilirsin... :)

Baya yanlış anlamışsınız sirius demek istediğim çok ilerledim baya iyiyim değil aklıma yapabileceğim birşey gelmemişti.Yani bir nevi "acaba şimdi naapsam" düşüncesi gibi.Cidden hala telepati sorunlarım var onun dışında kendimi tam veremiyorum materyaller cidden az fakat bulabiliyorum ve ilerleme kaydedebiliyorum.Yani bu konuda mesela cadılığa başlangıç ya,bende cadılığın devamında ne yapılabilir tarzı sordum aslında.Çünkü solitary olarak bir yere kadar gidebilirim diye düşünüyorum.Cadılıkta ilerlemek için şuan ne yapmam gerektiğini bilmiyordum o yüzden bu soruyu sordum.Kaldı ki etrafımda cadıyı geçtim paganlığa veya wiccanlığa ilgisi olan bile yok.O yüzdendir bu belirginsizliğim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baya yanlış anlamışsınız sirius demek istediğim çok ilerledim baya iyiyim değil aklıma yapabileceğim birşey gelmemişti.Yani bir nevi "acaba şimdi naapsam" düşüncesi gibi.Cidden hala telepati sorunlarım var onun dışında kendimi tam veremiyorum materyaller cidden az fakat bulabiliyorum ve ilerleme kaydedebiliyorum.Yani bu konuda mesela cadılığa başlangıç ya,bende cadılığın devamında ne yapılabilir tarzı sordum aslında.Çünkü solitary olarak bir yere kadar gidebilirim diye düşünüyorum.Cadılıkta ilerlemek için şuan ne yapmam gerektiğini bilmiyordum o yüzden bu soruyu sordum.Kaldı ki etrafımda cadıyı geçtim paganlığa veya wiccanlığa ilgisi olan bile yok.O yüzdendir bu belirginsizliğim :)

 

Senin vesilenle aktarmış oldum, dediğim gibi bunu sert bir eleştiri olarak algılama lütfen, asıl amacım yolun doğasına değinmekti. Wiccan veya pagan olmakla aradaki farklı belirginleştirmeye çalışıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorularınızı daha açık bir şekilde . Cadılık hakkındaki sorular bölümünden sorabilirsiniz . Daha ne yapabilirim gibi genellemeler kullanmak yerine . İnsanlar ömür boyu birşeyler yapmak zorunda , Bir matematikçi hayatını sürdürmek için aynı konuları anlatmaya gerekirse devam eder . Belki yeni bir formül keşfeder . Benim için inanç ; Gerçek yaşamaktır . Bütün hisler ve deneyimler ile beraber . Kazanımımıza devam edebilmek için , Yorulmak nedir bilmeyerek bir yolculuğa çıkmalıyız .. Yolların veyahut öğretilerin doğalarını bırak . Bu senin doğandır . :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esas amacımdan asla sapmamak için bu yoldayım zaten.Ne olursa olsun hep ileri durmadan ileri gitmek zorundayım.Daha yapmam gereken çok şey var.Görmem gereken çok şey var daha cidden gencim ve bundan mutluyum.Tavsiyeleriniz ve sözleriniz için teşekkürler cidden.Artık ne yapmam gerek diye düşünmem büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bir ustam var çok pratik yapamasakta merak ettiğim herşeyi soruyorum bu benim açımdan çok iyi.Kendi kendime çember açmalar falan yapıyodum ama bu yazınızı ve genel olarak bu forumdaki yazıları okuduktan sonra ne kadar eksik ve hatalı şeyler yaptığımı öğrendim onları düzeltmeye ve geliştirmeye çalışacağım.Aynı zamanda sabırlı olmam gerekdiğinide anladım teşekkürler Sirius

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bir ustam var çok pratik yapamasakta merak ettiğim herşeyi soruyorum bu benim açımdan çok iyi.Kendi kendime çember açmalar falan yapıyodum ama bu yazınızı ve genel olarak bu forumdaki yazıları okuduktan sonra ne kadar eksik ve hatalı şeyler yaptığımı öğrendim onları düzeltmeye ve geliştirmeye çalışacağım.Aynı zamanda sabırlı olmam gerekdiğinide anladım teşekkürler Sirius

 

Öğrenci ustasını takip eder, "kör usta"yı takip eden öğrenciye geçmiş olsun ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle aşamalı anlatman gerçekten çok iyi oldu çok da ilham verici oldu insan hemen çalışmaya koyulmak istiyor, ben çok yanlış yapmışım mesela yıllarca ciddi anlamda neresinden tuttuysam ordan girdim işin içine, tabii witchcraft for dummies de fena olmazdi ama alabildigimizle yetinecegiz sanirim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...