Jump to content

28 Eylül 2015 Kanlı Ay Hakkında Bilgi!


Moterda Olisya

Önerilen Mesajlar

Bu yılın en önemli gök olaylarından biri 28 Eylül’de yaşanacak. Ay, Dünya’ya en yakın konumda, 'Süper Ay' da denilen Dolunay şeklinde olacak ve 'Kanlı Ay' denilen kızıl renge bürünecek.Antalya’daki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi’nin (TUG) '2015 Gök Olayları Yıllığı'na göre bu yılın en önemli gök olaylarından biri 13 Eylül’deki parçalı güneş tutulmasının ardından, 27 Eylül’ü 28 Eylül’e bağlayan gece 'Tam Ay Tutulması' olarak gerçekleşecek.Ay, bu tutulmada kızıl renge bürünecek. Ay’ın Dolunay şeklinde Dünya’ya en yakın konumunda olacağı 28 Eylül Pazartesi günü yaşanacak Tam Ay Tutulması, Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Afrika, Antarktika, Pasifik Okyanusu’nun doğusu, Atlantik Okyanusu ve Hint Okyanusu’nun batısından görülebilecek.Tutulma Türkiye saatiyle saat 03.10’da başlayacak. Tutulma ortası ise 05.57’de yaşanacak. Saat 08.24’te bitecek tutulma, saat 06.30’a kadar ülkemizden izlenebilecek. Tutulmayla birlikte en son 1982’de görülen ’Süper Ay’ın ise 2033’e kadar tekrar olmayacağı kaydedildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın bir çok yerinden izlenebilecek bu " Kanlı Dolunay " tarih boyunca birçok değişimi de beraberinde getirdiği için kafalarımızı gökyüzüne çevirirken, hayatımızda ki değişimlere hazırlıklı olmamızda da fayda var. " Kanlı Ay " tutulması her zaman başlangıçların, bitişlerin ve büyük değişimlerin zamanı olarak bilinir. Ay'ın bu enerjisi, tutulmadan 2 gün öncesinden başlayarak 3 gün sonrasına kadar devam eder. Bu dönem'de özellikle de ilişkilerle ilgili değişimler yaşanır. Duygular yükselişe geçer, uyum sağlamakla ilgili sorunlar yaşanabilir ve bu durum ay tutulması sırasında normal şartlardan daha fazla üzüntü yaratabilir. Bu dönemde yapılan hareketlerden beklenen sonuçlar alınamayabilir ancak böylece önemli dersler çıkarılıp farkındalık kazanılabilir. Ay tutulması, bir araya gelmeler, gizli şeylerin ortaya çıkması, önemli kararlar vermek, uzun zamandır beklenen şeyler için uğraşmak, yeni bakış açıları kazanmak ve yeni yollara çıkmak için uygun bir zamandır. Aynı zamanda bu dönemde huzursuz olmanız, baskı altında hissetmeniz, duygu patlamaları ve aşırı heyecan yaşamanız da normaldir. Bu süreçte ilişkilerinizin dengesi bozulabilir. İlişkiye dair kaygılar ya da fazla romantizm isteği gerçekleri ikinci plana atabilir. Ayrıca özgürlük için duyulan istek de ilişkilerinize zarar verebilir. Bu dönemi sorunsuz atlatabilmek için egonuzu göz ardı etmeyi öğrenmeniz ve diğer insanların duygularını incitmemek için gerçekten çabalamanız gerekebilir. Ay tutulması ilişkilerinize dışarıdan bakmanızı da sağlar. Diğer insanların duyguları ve ihtiyaçlarıyla nasıl ilişki kurabileceğinizi fark etmeye başlarsınız. Ancak verdiğiniz tavizlerin kişisel isteklerinizin önüne geçmemesi için, beklentileriniz konusunda da açık olmanız gerekir. Ayrıca bu dönem de olumlu olmamız gerektiği söyleniyor. - KAYNAK ; Pudra.com -

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...