Jump to content

Doğum haritasında Stelyum


sidar

Önerilen Mesajlar

Doğum haritasında Stelyum

file:///C:/Users/HP/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.jpg

 

*Görselde Aslan burcunda Jüpiter, Güneş, Merkür, Satürn'den oluşan bir stelyum bulunmaktadır.

 

Stelyum, doğum haritasında bir burçta, bir evde üç ve daha fazla gezegen toplaşmasına denir ve bu gezegenler ortaya bir bütünlük çıkarırlar. Bu gezegenlerin birleşim açısında olması gerekmez, ortadaki gezegen köprü vazifesindedir.

Stelyumlar doğum haritasında ana konularla beraber yorumdan önce ele alınırlar. Ve her stelyumda, grubu oluşturan gezegenlerin yapısı, ortaya çıkacak güç konusunda bilgi verici olacaktır, gücün rehberi ise baş ve sondaki gezegenler arasında duran gezegendir. Dört gezegen var ise ortadaki iki gezegenden güçlü olan hangisi ise o köprüdür.

Stelyum etkileri burca, eve, toplanan gezegenlerin niteliklerine göre ayrı incelenir, bu yazıda bahsedilen etkisi burç içinde üç ve daha fazla gezegenin toplanmış olmasının kişiye yaptığı genel etkilerdir. Bu nedenle gezegen kombinasyonları değil sadece burçlarda gruplaşma ele alınmıştır.

1. Evdeki burçta(yükselen) bulunan stelyumlar kişiliğin dışa vurumunu gösterdiği için diğer evlerdekilerden çok daha önemlidir. Bununla beraber haritasında genel olarak su yoğunluğu olan birinde örneğin Oğlak burcunda bir toplaşma medyadan geliyorsa o kişide toprak grubunun ayakları yere sağlam basan yapısı, oğlak burcunun disiplinli, sorumluluk sahibi ve çalışkan yanı kendini gösterecektir.

 

Stelyum her haritada bulunmayabilir bu anormal bir durum değildir.

 

Bir haritada birden fazla stelyum bulunabilir bu da anormal bir durum değildir.

 

 

 

Koç burcunda Stelyum

 

Stelyumu koç burcunda bulunan kişiler çabuk heyecanlanan, coşkun ve hareketli kişilerdir. Hareketli, cesaretli davranışlarıyla dikkat çekerler. Kendi korkularını başkalarının korkusunu yenmek adına görmezden gelirler ve bu nedenle çevrelerinde “korkusuz” algısı yaratırlar. Kişilikleri sağlamdır, olayların üzerinde hakimiyetlerini kurmak isterler zira olaylara yön veren taraf olmak istekleri yoğundur. Sorunlarla mücadele şekilleri daha çok yapısaldır ve sürekli mücadele halindedirler, içlerindeki kaosu genellikle kimseye de fark ettirmezler.

 

Genel sağlık sorunları: Baş ağrısı, yüz ve boyun- saç derisinde strese bağlı rahatsızlıklar, depresyon eğilimi.

 

Boğa burcunda Stelyum

 

Boğa burcunda stelyumu bulunan kişiler bencil davranışlar gösterirler ancak buna karşın sıcak kanlıdırlar. Olayları istekleri yönetir zira bir şeyi canlarının istemesi yapmaları için tek sebeptir. İstediği zaman bencil istediği zaman dünyanın en kibar en vefalı en ilgili insanıdır. Stelyumu Boğa’da olan kişiler yeme-içme-seks konularında kendilerini sınırlama eğilimi gösterirler. Bunun illa kendileri açısından mantıklı bir sebebi vardır. Tembellikten hoşlanmazlar ve sürekli meşgul olmak isterler.

 

Genel sağlık sorunları: Kulak ağrısı, böbrek rahatsızlıkları, romatizmal rahatsızlıklar, yoğun melankoli, kansızlık

 

İkizler burcunda Stelyum

 

Haritasında ikizler burcunda stelyum bulunan kişiler iyi iletişim kuran ve geleceği+fırsatları görme yeteneği gelişkin kişilerdir. Genelde kötümserliğe eğilimli olurlar ve bu nedenle gerginlikleri çoktur. Kaygılıdırlar çoğu zaman sebebini bilmeden kaygılanırlar ve dolayısıyla içlerinde hep huzursuzluk vardır. Bu tür gerginliklerden de fiziksel olarak etkilenebilirler vücutları tepki gösterir zaten sağlıkları da çabuk bozulmaya yatkındır. Her mevsim tekrar eden kronik mevsimsel alerjileri, rahatsızlıkları olabilir. Açık havadan ve uyumaktan hoşlanırlar bu uyku açık havada olursa uzun süre yerlerinden kalkmak istemezler.

 

Genel sağlık sorunları: solunumla ilgili rahatsızlıklar, kemik ağrıları.

Yengeç burcunda Stelyum

 

Yengeç burcunda Stelyum bulunan kişiler hem duygusal hem de asabidir. Duygusallıklarını da gergin şekilde ifade etme eğilimleri olduğundan pek anlaşılmazlar. Korumacı yani gelişkin ve kanatları altına birini aldığında dünyanın en güçlü kişisidir, sınırlarını kendi belirler. Sağlığı bozulunca davranışlarında gerilimli bir yapıya bürünür. Duygusal yapısı ve hayal gücü nedeniyle gerçeklerden kopabilir arada dengesini kaybedebilir. Kendi kendini kandırma eğilimi yüksektir.

 

Genel sağlık sorunları: vücutta ani ve sebepsiz ağrılar, diş ve göz rahatsızlıkları.

 

Aslan burcunda Stelyum

 

Aslan burcunda stelyumu bulunan kişiler bencildirler ve daima kendilerini haklı görürler. Duygusal olarak denge kurmakta zorlandıkları için sürekli kendilerini tahlil etme ihtiyacı hissederler. Çocukları ve eğlenmeyi severler. Aşkta flörtöz, tatlı dillidirler. Eleştiriden hoşlanmazlar ve sinirlenince kırıcı olurlar ancak öfkeleri genellikle yersizdir. Sonradan pişman olurlar yahut bir aslan burcu gibi hep bahane bulur kendilerini haklı çıkarırlar.

 

Genel sağlık sorunları: Kalp ritminde problemler, ani göğüs ağrıları

 

Başak burcunda Stelyum

 

Analizci ve didikleyicidirler. Her konunun temelindekini merak ederler. Eleştirel, pratik ve dürüst yapıları sayesinde hem sevilirler hem de garipsenirler. Sempatik yanları insanlarla sıcak ilişkiler kurmalarında etkendir. Bulundukları ortamı düzenlemeye eğilimli, arkadaşlarına sürekli tavsiyeler veren, bazen konuşacağı yeri bilmeyen bir yapıları vardır. Vegan eğilimlilerdir. Bağımlılık ihtimalleri hep vardır, (özellikle ilaç ve alkol)her şeye çabuk bağlanırlar.

 

Genel sağlık sorunları: Mide ve sindirim problemleri, yumuşak deri enfeksiyonları, sivilceler

 

Terazi burcunda Stelyum

 

İnsanlarla çabuk yakınlık kuran ancak bir yanı da hep mesafeli olan bir tiptir. Sevdiklerinin özel günlerini unutmaz, şakacı ve şirindir bir kimsenin gönlünü nasıl alacağını bilir. Ancak siniri bozulunca, morali düşünce yemek yeme eğilimi artar özellikle şekerli ve karbonhidrat ağırlıklı gıdalar tüketir bu nedenle negatif enerjisini sporla atması gerekir. Bu kişiler için ahenkli olabilmek çok önemli olduğundan çevrelerinde ahenk bozulursa kendilerini toparlamaları zor olur.

 

Genel sağlık sorunları: üreme organlarında problemler, bel ve böbrek ağrıları

 

Akrep burcunda Stelyum

 

Akrep burcunda stelyumu olan kişi ketumdur, çok konuşsa bile az şey söyleyebilir. Zeki ve esprilidir. Kolay hastalanmaz ama hastalanırsa yataklara düşer, iyileşmesi zaman alır. Cinsel hayatında renkli bir yapısı vardır, mazohist eğilimler görülebilir. Akrep burcunda stelyumu olan kişilerde genellikle çocukluğunda yaşadıkları bazı aile sıkıntıları dikkat çekicidir. Sindirim sistemleri hassastır.

 

Genel sağlık sorunları: Ülser, hemoroit, genital bölgede rahatsızlıklar.

 

Yay burcunda Stelyum

 

Yay burcunda stelyumu bulunan kişiler geleneklerden uzak, özgürlüğüne önem veren ve kolay isyan eden tiplerdir. İçki ve şans oyunlarında bağımlılık tehlikeleri vardır. Görünüşleri kuvvetlidir ancak çok hassastırlar ve genellikle kusurlarını yenmek için pek çabalamazlar. Kilo almaya eğilimlilerdir ancak bir kısmı da hiç kilo almaz ve çok zayıftır.

 

Genel sağlık sorunları: Kemik rahatsızlıkları, ciğer ve kalp sorunları.

 

Oğlak burcunda Stelyum

 

Oğlak burcunda stelyumu bulunan kişiler disiplinli, ihtiraslı, dayanıklı olurlar ve diplomatik yönleri kuvvetlidir. Alkolden ve alkol alınan ortamlardan kesinlikle uzak olmalıdırlar zira alkol bu kişilerde bağımlılık veya rahatsızlıklar yaratabilir. Kendilerini güçsüz gördüklerinde alkole eğilimli olabilirler. Yalnız kalmak bu kişiler için rahatsızlık vericidir. Hava değişikliğine ihtiyaç duyarlar. Ruhsal gerilimleri sağlıklarını bozar.

 

Genel sağlık sorunları: Cilt rahatsızlıkları, kanda dengesizlik.

 

Kova burcunda Stelyum

 

Kova burcunda stelyumu bulunan kişilerin önsezileri çok kuvvetli değildir bu nedenle hatalara açıktırlar. Dünya görüşleri başkalarına farklı gelebilir ve insancıldırlar. Her zaman arkadaşlığa ihtiyaç duyarlar depresif olabilirler, sık sık bunalıma girebilirler ve bu nedenle yakın ilgi isterler. Açık hava sporlarına meraklıdırlar.

 

Genel sağlık sorunları: Ani depresyonlar ve kemiklerde sık sık incinme.

 

Balık burcunda Stelyum

 

Balık burcunda stelyumu bulunan kişiler çok konuşsalar dahi bazı şeylerden hiç bahsetmezler ve ağızları bazı konularda mühürlüdür bu nedenle iyi sırdaştırlar. Sık sık iki seçenek arasında kalırlar. Sempatik, cana yakın, kibar davranışları ve naif bir duruşları vardır. Teknolojik aletlere meraklıdırlar ve saklamaya eğilimlidirler, iyi bir koleksiyoner olabilirler. Bağımlılık yapıcı maddelere karşı hassastırlar.

 

Genel sağlık sorunları: sindirim sistemi, tansiyon rahatsızlıkları, sık sık baş dönmesi ve denge sorunları.

 

Alıntıdır....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...