Jump to content

Kundalini Yoga Temel Spiral Enerji Serisi


reincarnated

Önerilen Mesajlar

Kundalini Yoga Temel Spiral Enerji Serisi

 

 

Spine 1.jpg

 

1-) Rahat bir pozisyonda otur. Ayak bileklerinizi iki elinizle tutun ve derin nefes alın. Omurganızı ileri doğru esnetin ve göğsü yukarı kaldırın (lA). Nefes verirken omurgayı geriye doğru esnetin (lB). Bu hareketleri yaparken başın seviyesi sabit kalmalı. Hareketi 108 kez yineleyin. 1 dakika dinlenin.

 

Spine 2.jpg

 

2-) Topuklarınızın üzerine oturun. Ellerinzi şekildeki gibi uyluk üzerine düz bir şekilde yerleştirin (2A), omurgayı ileri doğru esnetirken nefes alın. Nefes verirken omurgayı geriye esnetin (2B). Nefes Alırken “Sat” düşünün. Nefes verirken “Nam” düşünün. 108 kez tekrarlayın. 2 dakika dinlenin.

Spine 3.jpg

 

3-) Rahat bir pozisyonda otur. Elinizde şekildeki gibi 4 parmak önde başparmak arkada olalak omzunuzu kavrayın. Nefes alırken sola dönün. Nefes verirken sağa. Nefesler uzun ve derin olmalı. 26 Kez hareketin tamamını tekrar edin. 1 dakika dinlenin.

Spine 4.jpg

 

4-) Parmaklarınızı ayı pençesi şeklinde kavrayıp kalp hizasında tutun (4A). Bir Tahtravalli hareketine benzer şekilde dirseklerinizi hareket ettirin bunu yaparken derin ve uzun nefes alın (4B). İşlem 26 kez tekrarlanacak. Nefes verirken kilidi çekin. 30 saniye dinlenin.

Spine 5.jpg

 

 

5-) Rahat pozisyonda dirsekleri düz tutarak dizleri sıkıca kavrayın. Üst omurgayı esneterek başlayın.

Omurga ileri esnerken nefes alın geri esnerken verin. 108 kez tekrarlayın. 1 dakika dinlenin.

Spine 6.jpg

 

6-) Nefes verirken omuzları aşağı indirin. Nefes alırkan omuzlar sık bir şekilde yukarı çekin. En az iki dakika bunu yapın. Omuz hareketleri 15 saniyede bir değişir. Omuzları dinlendirin.

Spine 7.jpg

 

 

 

7-) Sol ve sağa 5 er kez kafanızı çevirin, Nefesinizi boyun düzken alın.

Spine 8.jpg

 

8-) Boğaz seviyesinde ayı pençesiyle parmakları kilitleyin (8A). Mul Bhand uygulayarak nefes alın. Aynı teknikle nefes verin. Sonra elleri kafanın üzerine kaldırın. Aynı tekniği tekrarlayın. Döngüyü iki kez tekrarlayın.

Spine 9.jpg

 

9-) Sat Kriya: Baş üzerinde kollar gerilmiş bir şekilde topuklarınızın üzerine oturun (9A). Ellerinizi şekil (9B) deki gibi ayarlayın. Sonra “Sat” diyerek göbeği çekin. Ardından “Nam” diyerek rahatlayın. Bunu 3 dakika boyunca yapın. Sonra omurganını tabanınıdan kafatasına çıkan sıkışmış enerjiyi soluyun.

 

 

 

10-) 15 dakika sırt üstü uzanın ve tamamen rahatlayın.

 

 

 

YORUMLAR:

Yaş omurga esnekliği ile ölçülür; genç kalmak için omurga esnek kalmalıdır. Bu seri omurga üzerinde sistematik çalışır. 26 omurun tümü uyarılarak bir enerji patlaması hissedersiniz. Yeni başlayan acemiler için 108 tekrar listeleri 26 ya düşürülebilir. Dinlenme süreleride 1 ila 2 dakika genişletilebilir. Birçok kişi kriya’nın düzenli uygulaması sonrasında zihinsel berraklık ve canlılık hissettiklerini belirttiler. Diğer önemli bir faktörde omurilik sıvısının dolaşımının artmasıdır.

 

 

EK AÇIKLAMALAR:

Sat: Hakikat, Nam: Kimliktir.

Hareketlerden ayı pençesinin(Mudra) şekli böyledir.

 

 

mudra beergreep.jpg

 

 

Kaynak: pinklotus (çeviri bana aittir.)

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...