Jump to content

Kundalini Yoga Temel Spiral Enerji Serisi


reincarnated

Önerilen Mesajlar

Kundalini Yoga Temel Spiral Enerji Serisi

 

 

Spine 1.jpg

 

1-) Rahat bir pozisyonda otur. Ayak bileklerinizi iki elinizle tutun ve derin nefes alın. Omurganızı ileri doğru esnetin ve göğsü yukarı kaldırın (lA). Nefes verirken omurgayı geriye doğru esnetin (lB). Bu hareketleri yaparken başın seviyesi sabit kalmalı. Hareketi 108 kez yineleyin. 1 dakika dinlenin.

 

Spine 2.jpg

 

2-) Topuklarınızın üzerine oturun. Ellerinzi şekildeki gibi uyluk üzerine düz bir şekilde yerleştirin (2A), omurgayı ileri doğru esnetirken nefes alın. Nefes verirken omurgayı geriye esnetin (2B). Nefes Alırken “Sat” düşünün. Nefes verirken “Nam” düşünün. 108 kez tekrarlayın. 2 dakika dinlenin.

Spine 3.jpg

 

3-) Rahat bir pozisyonda otur. Elinizde şekildeki gibi 4 parmak önde başparmak arkada olalak omzunuzu kavrayın. Nefes alırken sola dönün. Nefes verirken sağa. Nefesler uzun ve derin olmalı. 26 Kez hareketin tamamını tekrar edin. 1 dakika dinlenin.

Spine 4.jpg

 

4-) Parmaklarınızı ayı pençesi şeklinde kavrayıp kalp hizasında tutun (4A). Bir Tahtravalli hareketine benzer şekilde dirseklerinizi hareket ettirin bunu yaparken derin ve uzun nefes alın (4B). İşlem 26 kez tekrarlanacak. Nefes verirken kilidi çekin. 30 saniye dinlenin.

Spine 5.jpg

 

 

5-) Rahat pozisyonda dirsekleri düz tutarak dizleri sıkıca kavrayın. Üst omurgayı esneterek başlayın.

Omurga ileri esnerken nefes alın geri esnerken verin. 108 kez tekrarlayın. 1 dakika dinlenin.

Spine 6.jpg

 

6-) Nefes verirken omuzları aşağı indirin. Nefes alırkan omuzlar sık bir şekilde yukarı çekin. En az iki dakika bunu yapın. Omuz hareketleri 15 saniyede bir değişir. Omuzları dinlendirin.

Spine 7.jpg

 

 

 

7-) Sol ve sağa 5 er kez kafanızı çevirin, Nefesinizi boyun düzken alın.

Spine 8.jpg

 

8-) Boğaz seviyesinde ayı pençesiyle parmakları kilitleyin (8A). Mul Bhand uygulayarak nefes alın. Aynı teknikle nefes verin. Sonra elleri kafanın üzerine kaldırın. Aynı tekniği tekrarlayın. Döngüyü iki kez tekrarlayın.

Spine 9.jpg

 

9-) Sat Kriya: Baş üzerinde kollar gerilmiş bir şekilde topuklarınızın üzerine oturun (9A). Ellerinizi şekil (9B) deki gibi ayarlayın. Sonra “Sat” diyerek göbeği çekin. Ardından “Nam” diyerek rahatlayın. Bunu 3 dakika boyunca yapın. Sonra omurganını tabanınıdan kafatasına çıkan sıkışmış enerjiyi soluyun.

 

 

 

10-) 15 dakika sırt üstü uzanın ve tamamen rahatlayın.

 

 

 

YORUMLAR:

Yaş omurga esnekliği ile ölçülür; genç kalmak için omurga esnek kalmalıdır. Bu seri omurga üzerinde sistematik çalışır. 26 omurun tümü uyarılarak bir enerji patlaması hissedersiniz. Yeni başlayan acemiler için 108 tekrar listeleri 26 ya düşürülebilir. Dinlenme süreleride 1 ila 2 dakika genişletilebilir. Birçok kişi kriya’nın düzenli uygulaması sonrasında zihinsel berraklık ve canlılık hissettiklerini belirttiler. Diğer önemli bir faktörde omurilik sıvısının dolaşımının artmasıdır.

 

 

EK AÇIKLAMALAR:

Sat: Hakikat, Nam: Kimliktir.

Hareketlerden ayı pençesinin(Mudra) şekli böyledir.

 

 

mudra beergreep.jpg

 

 

Kaynak: pinklotus (çeviri bana aittir.)

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • ENERJİ AKTARIMI VE YARDIM EDİN

   telekinezi yaparken eğer nesne elimdeyse oynatabiliyorum ancak elimden bırakıp temas etmeden hareket ettirmeyi denersem başaramıyorum tam olarak olmuyor sanki ellerimdeki enerjiyi aktaramıyormuşum gibi bunu nasıl başarabilirim acaba acil yardım.

   , Yer: Telekinezi

  • MUM GİYDİRME.(TEMEL ÇALIŞMA)

   Zanaatta çok kullanacağınız bir işlem, Candledressing deniyor, Mum giydirme ya da Mum sabitleme de diyebiliriz buna.Amaç çalışmalarda ve ritüellerde yada büyülerde kullanılacak mumun amacına göre daha etkili hale gelmesini sağlamaktır.Amaca uygun yağlar ve bitkilerle niyeti sabitlemeki hatta bir anlamda demirlemekte diyebiliriz.Niyet yüklemek, hayatınıza bir şey çağırmanın en şaşırtıcı yollarından biridir.Sevgiyi tezahür ettirmek, yeni bir iş, huzur, mutluluk isteyin hepsinde temel yapı aynıdır

   , Yer: Witchcraft

  • büyünün 3 temel prensibi (yeni başlayanlar için)

   büyünün 3 temel prensibi özellikle büyüye yeni başlayanlar ya da temele geri dönenler içindir. büyü çalışmalarında üç katı geri gelir diye bir şey YOKTUR. Ancak büyüde 3 temel prensip vardır. 1. enerjini yükselt 2.enerjini programla 3.enerjini yünlendir enerjinizi yünlendirirken yapmak istediğiniz şeyi hayal ederek programlamaya devam etmelisiniz.   ilk adımla başlayalım. herşeyden önce çalışabilmek için daha güçlü bir enerjiniz olmalı.sizin enerjiniz ne kadar güçlü ise o kadar çok enerj

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Enerji nedir ? (Soru)

   Enerji fizik tanımının dışında nedir ? Fikirlerinizi merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Enerji Topu (Psi-Ball) Oluşturma / Fırlatma Egzersizleri

   Merhabalar...Yepyeni bir konuyla karşınızdayım. Şu ana kadar enerji topları hakkında çok yazıldı, çok bahsedildi. Ama bu bitmek bilmeyen ve sınırı olmayan bir konu   Bu yazımda sizlere kendi kullandığım Enerji Topu oluşturma ve fırlatma egzersizlerini vereceğim. Umarım işinize yarayacak bir konu olur...   ENERJİ TOPU OLUŞTURMAK   Evet... İlk dersimizle başlayalım. Çoğu kişinin sandığının aksine enerji topu oluşturmak göründüğünden kolaydır. İlk enerji topunu oluşturan birisi hemen etrafa fır

   , Yer: Psişik Yetenekler

×
×
 • Yeni Oluştur...