Jump to content

Katina Destesi .( Elementlerin Ruhu . )


sidar

Önerilen Mesajlar

Elementlerin Ruhları (Selana, Ariman, Bedes ve İsfahan)

 

Elementlerin Ruhları olan Selana, Ariman, Bedes ve İsfahan, kişi kartları arasında ayrı bir kategoridedirler. Bu kartlar, fala bakılırken Deste’nin diğer kartlarıyla karıştırılmazlar. Kartları açma ve yorumlama işlemi bitene kadar, masanın bir köşesinde dururlar. Ruhlar, tavsiye vermek için vardır. Her açılımın sonunda, soru soran kişi, ters çevrilmiş Ruh kartlarının arasından şansına bir tanesini seçer. Bu kart o kişiye, sorunu nasıl ele alması gerektiğini ve bu sorunun çözümünü söyleyecektir.

Açılımda hangi metot kullanılırsa kullanılsın, Deste’nin dışında bırakılan bu kartlar, işe yaramaz görünebilirler. Oysa tam aksine, bu kartlar içlerinde ruhların tüm felsefesini sakladıkları için çok önemlidirler.

Ruhlar insanlara, kontrol altına alabilecekleri, kendi ellerinde olan ve tamamıyla onlara bağlı bulunan olayların sonuçlarını, kendilerini mutlu edecek yönde değiştirebilmeleri için yardımcı olurlar. Bu amaçla, tavsiyeler vererek onları yönlendirirler.

Çok eskiden, belki de “mutluluk” kelimesi bugünkü anlamını taşımıyordu; ancak bilindiği üzere büyücüler, kişilerin ruhsal yapıları, karakterleri ve davranışları üzerinde rol oynamayı üstlenmişlerdir. Geleceğimiz ve şansımız, tavır ve davranışlarımızdaki değişikliğe bağlı olarak tamamen yön değiştirebilir ve değişebilir.

Ruhlar’dan sadece adlarıyla bahsedilir. Selana, Bedes, Ariman ve İsfahan. Büyücüler, onların sırlarını başka hiç kimse öğrensin istememiş olmalılar ki, bu kartlar bir hayli gizemlidir. Örneğin, İsfahan’ı tarif ederken, “Asla onu kafese kapatamazsın…” ya da “Onu gördüğün zaman seni şaşkına çevirir, aklını başından alır” gibi ifadeler kullanılmıştır.

Büyücülerin genel felsefesi insanları mutlu etmektir. Bu dört Ruh kartı, mutlu bir yaşamın ipuçlarını verir.

İlerleme, denge, uyum ve öğrenme arzusu. Bunlardan ilk üçü, mutlu bir yaşam için gereklidir; dördüncüsü, yani öğrenme ise, bu ilk üçünü başarabilmek için kullanılması gereken bir araçtır.

Hayatımız beynimizin içindedir. Etrafımızdaki dünya, tavırlar, davranışlar ve bunun gibi şeyler, biz duygularımızla onları nasıl algılayıp anlıyorsak öyledir. Algılar duyguları oluştururlar. Sevinçten üzüntüye, öfkeden suçluluk duygusuna kadar, olumlu ya da olumsuz tüm duygularımız, etrafımızdaki dünyayı olumlu ya da olumsuz algılamamızla ilintili olarak oluşur.

 

http://www.gizlimabet.com/attachment.php?attachmentid=3479&d=1412954869

ABANOZUN RUHU SELANA

İlerlemeyi, gelişimi buyurur. Büyücüler, “Abanozun Ruhu sürekli şekil değiştirir” diye yazarlar. Kartların gecesi olan Cuma günü, bütün bir haftanın yorumunu yapmalısın. Bütün bu geçen günler boyunca neler yaptın? Şayet sana Selana açılırsa, mutluluğu bulmak için senin de ilerlemen gerekiyor demektir.

Senin mutsuzluğunun sebebi ilerleme özelliğinin olmamasıdır ve bu yüzden de, bugüne kadar hiçbir şey yolunda gitmemiştir. Daha fazla olumlu hislere sahip olmalısın. Daha çok sevip, daha az nefret et; daha az kıskanıp, daha çok alçakgönüllü ol ki; bugünkü üzüntün dünkü mutluluğun gibi olsun. Başka bir deyişle, dünkü mutluluğun bugünkünün yanında sönük kalacak, her günün bir önceki günden daha iyi olacak ve iyiden daha iyiye doğru ilerleyeceksin.

 

http://www.gizlimabet.com/attachment.php?attachmentid=3482&d=1412954869

 

YAKUTUN RUHU ARİMAN

Denge ve uyum verir. Yakutun Ruhu’nun iki hayatı olduğu yazılır. Birinde “büyücünün çinko tasında köle olarak yaşar”, diğerinde ise “serbest kaldığında kendini aşklara, sevdalara kaptırır”. Yaşamın hem siyah hem de beyaz yanları vardır. Bu iki rengin arasında kalan her şey de bir renk tablosudur. Hayatta acı çekersin, daha sonra da mutlu olursun. Sevinmen için acı da çekmen gerekir. Mutsuz geçen dönemler, mutlu dönemleri getireceklerdir. Seni öldürmeyen bu acılar, seni güçlendirecektir. Böylece bütünlüğe ulaşacaksın. Ve sonunda da diyeceksin ki, “Ben hayatım boyunca her şeyi yaşadım. Tüm duyguları. Hem acı çektim, hem mutlu oldum, hem de üzüldüm. Hem mutluluktan hem de kederden gözyaşı döktüm. Korktum da, sevindim de.” Sadece sevinci isteme. Üzüntüyü ve acıyı yaşamaktan kaçınma. Bu hoş olmayan duygular da var bizim hayatımızın içinde. Dengeli bir kişi hem sevinir hem de üzülür. Şayet bu Ruh kartı sana açılmışsa, acı çekmekten, emek harcamaktan ve denemekten kaçınmamalısın demektir. Derin sularda yüzmekten korkmamalı ve acı çekmekten kaçınmanın yeni tecrübeler edinmene engel olmamasını sağlamalısın. Riske gir, cesaret et.

 

http://www.gizlimabet.com/attachment.php?attachmentid=3480&d=1412954869

ZÜMRÜDÜN RUHU BEDES

Uyum amaçlı davranışlarda bulunmamızı öğütler. Büyücüler onu doğanın içine yerleştirmişlerdir. Doğada uyum vardır. “Zümrüdün Ruhu’yla karşılaşabilmek için, şafak vaktinde servi ağaçlarının ormanına gitmelisin.” Her seferinde çevrene ayak uydurmalı, uyum sağlamalısın. Aksi takdirde, sütün içinde boğulan sinek olursun.

Şayet sana Bedes açılmışsa, hem şu an yaşadığın olaylara hem de gelecekte gerçekleşecek olanlara ayak uydurup uyum sağlamalısın demektir. Davranışlarında aşırıya kaçma ve bir duygudan diğerine normal geçiş yap. Sakin ve sabırlı ol.

Bir harekette bulunmadan önce bir kez daha düşün. Kendine ikinci bir şans tanı. Daha esnek ol. Etrafındakilerle uzlaş ve onlara saygı duy.

 

http://www.gizlimabet.com/attachment.php?attachmentid=3481&d=1412954869

ELMASIN RUHU İSFAHAN

Bilgilenmeyi ve değişimi öğütler. Aynı hataları tekrarlamamak için öğrenmeli ve düşünmelisin. Geçmişinden ders al. Yeni bir şeyler istediğin zaman, hangi tavır ve davranışları sergilemen gerektiğini baştan öğren. Kendini tanı. İhtiyaçlarını belirle. Sorunlarının ne olduğunu belirlersen, onlara çözüm de bulunacaktır. Deste’ye, ilk sen öğrenesin diye, neyin seni rahatsız ettiğini söylemelisin. Aklını aç. Ufkunu genişlet. İşte o zaman kafanı meşgul eden sorunların için bir sürü çözüm bulacaksın.

 

Alıntıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...