Jump to content

Korku ve Endişelerden Kurtulmak İçin “Psoas Kası”nızı Rahatlatın


ArpiA

Önerilen Mesajlar

http://yeniboyutlar.com/wp-content/uploads/2015/06/ruh-kasi-psoas.jpg

 

Korku ve Endişelerden Kurtulmak İçin “Psoas Kası”nızı Rahatlatın!

 

Yapılan araştırmalar psoas kasının psikolojik halimize ve fizyolojik sağlığımıza direkt etki ettiğini gösteriyor!

Hızı giderek artan hayatımız içerisinde yeteri kadar dinlenmediğimiz, yeteri kadar esnemediğimiz zamanlarda psoaskasımız da gerilir ve hep gergin kalır. Peki gerginleştikçe korku ve endişeye neden olan bu kası en basit şekilde nasıl esnetebiliriz? Önce biraz onu tanıyalım…

Psoas (soas diye okunur) adını ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Psoas kası, Ruh Kası olarak da bilinir. Psoas kası öylesine büyük ve etkilidir ki, tam olarak esnediği, uzadığı ve dolayısı ile rahatladığı zaman sizi bu an’a bağlar. Bu anla olan bağınızı da güçlendirir. “Şimdi”de kalabildiğiniz süre arttıkça da ne geçmişten gelen korkular ne de gelecek kaygıları sizi esir alabilir.

Vücudumuz yüzlerce kemik, eklem, doku, kas ve diğer pek çok hareket eden parçadan meydana gelir. Ruh kasımız Psoas, vücudun stabilitesini sağlaması ve hareket kabiliyeti ile esneklik arasındaki bağı kurması açısından çok önemlidir. Psoas, çok kritik bir kas zira diğer pek çok kasın bağlantı noktası olup hem ruhsal hem fiziksel sağlık için büyük önem taşıyor.

 

http://yeniboyutlar.com/wp-content/uploads/2015/06/Psoas_RUH_KASI2-300x286.png

 

Psoas kası bacaklardan omurgaya kadar uzanır. İşin aslı, bu kas, bacaklarla omurgayı bağlayan tek kastır. T12 omurundan başlayıp, 5 lumbar boyunca devam eder, ardından kalça-bacak ile buluşur.

Psoas kasınızı esnetmek ve orijinal boyutlarına dönmesini sağlamak korku ve endişelerinizden arınmanızı sağlar. Bu esneme hareketleri aynı zamanda vücudunuzun şekillenmesini, incelmenizi ve fit bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Psoas kasınızı esnetmek ve çalıştırmak için aşağıdaki egzersizleri, sizi zorlamayacak bir seviyede 3-5 dakika duracak şekilde yapabilirsiniz.

 

http://yeniboyutlar.com/wp-content/uploads/2015/06/psoas-Stretch-1-300x264.gif

 

http://yeniboyutlar.com/wp-content/uploads/2015/06/psoas2-202x300.gif

 

http://yeniboyutlar.com/wp-content/uploads/2015/06/psoas3-300x123.gif

 

higherperspectives.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaybedecek hiçbir şeyiniz kalmadığında dünyanın en cesur ve umursamaz insanına dönüşürsünüz, ne kadar çok şeye sahipsen o kadar tutsaksın korkularına. Aşık olduğun kadar çok yakınsın kaybetmeye. Ne kadar çok umuda sahipsen o kadar endişelisin geleceğinden. Bu işin sistemi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnsanı rahatlatan ve öfkesini dindirip olaylara daha farklı bakmasını sağlayan başka bir yöntem daha var. Başparmağınızla kulak memenizin arkasını ovarken işaret parmağınızla da önünü ovuyorsunuz. Ama bunu uyumadan önce yapmayın. Neden bilmiyorum ama sürekli sıçratarak uyandırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben alnımın tam ortası ile ahşap bir kapıya veya dolaba kafa atıyorum ama hafifce vuruşlarla. Bu bana çok iyi geliyor ki tahminimce taç çakrayı veya alın çakrasını aktif ediyor. Kısacası ahşap olan bir şeye kafa atmayı deneyin. İşe yarayabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...