Jump to content

Mizah festivali /9-10 Mayıs


masal perisi

Önerilen Mesajlar

Bu sene ilk kez gerçekleştirilecek olan oyuncu Sertap Matyaş’ın hayata geçirdiği Mizah Festivali 9-10 Mayıs tarihleri arasında Akatlar Mustafa Kemal Kültür Merkezinde yapılacak.

 

Ahmet Kural, Ali Leskay, Burak Aksak, Büşra Pekin, Ceyhun Yılmaz, Metin Akpınar, Umur Bugay, Emrah Kaman, Erdil Yaşaroğlu, Ersin Karabulut, Murat Cemcir, Murat Kaman, Nihat Sırdar, Selçuk Aydemir, Şinasi Yurtsever, Uğur Gürsoy, Ümmü Burhan, Yiğit Özgür, gibi beyaz perde, televizyon, radyo ve mizah dergilerinin mizah ustaları yanı sıra Ella Chorisnoima ve @argostroloji gibi sosyal medyanın fenomen isimleri de festivalde bir araya geliyor.

 

TÜRKİYE’NİN İLK MİZAH FESTİVALİ

Mizahın farklı alanlarından usta isimlerin bilgilerini seyirciyle etkileşim halinde paylaştığı ve bilgi aktarımı gerçekleştireceği Mizah Festivali Türkiye’de bir ilk. Festivalde sanatçılar, "ideal mizah nasıl olmalıdır ile hali hazırda nasıl bir mizah yapılmaktadır" ayrımını gençlerle paylaşırken Mardin'de başka bir genç kitle mizahı öğrenmek için büyük bir imkan yakalamış olacak. Etkinlikten elde edilen gelir "Her Yerde Sanat Derneği" Aracılığıyla Mardinli gençlerin sanatsal çalışmaları için bağışlanacak.

 

MARDİN’İN SİRKHANESİ

Mardin'de sanat yapmak isteyen Türkiye'de bir destekçi bulamadıkları halde bu isteklerinden vaz geçmeyen gençlerin bir araya geldiği Sirkhane isimli oluşum tüm imkânsızlıklara rağmen oldukça başarılı işlere imza atıyor. Mardinli gençlerin bu gönülden ve azimli çabalarına Her Yerde Sanat Derneği de katkıda bulunuyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Mizah Festivali, bu gençlerin sanatsal çalışmalarına destek olmak açısından büyük önem taşıyor.

 

GENÇLER SANAT YAPSIN DİYE

Sanat yapmak isteyen gençlere destek veren Her Yerde Sanat Derneği, erasmus sistemini sanat alanında hayata geçirmeyi planlıyor. Yerelde sanat ve sanat eğitimine ilgi duyan gençlerin uygun bir ortam bularak kendilerini bu alanda geliştirmelerine ve başka ülkelerden gençlerle ortak çalışmalar yürütmelerine destek sağlamak adına sürekli uluslararası sanat projeleri düzenleniyor. Bu projeler ve festivaller sayesinde yerelde birçok çocuk ve genç, sanat atölyeleri ve projelerde gönüllü çalışma imkanı buluyorlar. Dernek bünyesinde gerçekleşen ve büyük bir çaba, teknik çalışma ve insiyatif gerektiren tüm sosyal etkinlikler gönüllü olarak yürütülüyor.

 

 

Cumartesi ve Pazar 2 (iki) gün geçerli bilet fiyatları

1. Kategori - Tam 175.00 TL Öğrenci 135.00 TL

2. Kategori - Tam 141.00 TL Öğrenci 109.00 TL

3. Kategori - Tam 106.00 TL Öğrenci 82.00 TL

4. Kategori - Tam 71.00 TL Öğrenci 55.00 TL

 

http://img2-acunnstatic.mncdn.com/uploads/i/620x340/uploads/icerikler/2015/04/28/620_340_7f7250b0c8ddf7a97f58a85d046090cc.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cilt Cilt lombak dergileri , her hafta uykusuz , Gülcan yurdun robinson crouse serisini ve dünyanın bütün mizah gündemini okuyan biri olaraktan , Benimde katılmam gereken bir festivalmiş . Ben nasıl fenomen olamadım ya , Hep önümüze göremeyeceğimiz engeller koydular sebastian . Ekmeğimi bulamadım , Ekmek teknesi filikası oldum .:D

 

Yalnız fiyatlar nedir arkadaş 1 haftalık kamp sanki mizah mı yapıyorsunuz . ? :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...