Jump to content

Akbank Sanat Dünya Müziği Günleri


masal perisi

Önerilen Mesajlar

Akbank Sanat, Mayıs ayında, farklı coğrafyalardan gelen dört grubun katılımıyla Dünya Müziği Günleri'ne ev sahipliği yapıyor.

 

7 Mayıs'ta, kariyerinin 40. senesini kutlayan, Dünya Müziği'nin öncü gruplarından kabul edilen ve Türk folk müziğinden de ilham alan Fin grup Piirpauke'nin konseriyle başlayacak etkinlik, 12 Mayıs'ta, virtüöz piyanist Lang Lang'a Carnegie Hall konserinde eşlik etmiş, Çin geleneksel enstrumanı erhu ustası Guo Gan ve Japon geleneksel enstrumanı kotoyla Batı Dünyası'nda büyük başarı kazanmış Mieko Miyazaki'nın sıradışı konseriyle devam edecek.

 

26 Mayıs'ta, Pakistan'dan bir ikili; sitar enstrumanının yaşayan en büyük üstadlarından olan Ashraf Sharif Khan ve yine Pakistan'ın önde gelen tablacılarından olan Shahbaz Hussain, verecekleri konserle seyircilere çok özel bir deneyim yaşatacaklar.

 

Akbank Sanat Dünya Müziği günleri, Batı Afrika müziğinin yükselen yıldızı; kora, ngoni gibi geleneksel enstrumanlar çalan ve kökleri Orta Çağ'a dek uzanan bir griot (hikaye anlatıcı) aileden gelen Senegalli Diabel Cissokho'nun grubuyla vereceği konserle sona erecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...