Jump to content

Kayahan Hayatını Kaybetti


Ancients

Önerilen Mesajlar

 

Eskimeyecek eserler bıraktı ardında... Ve birçok eseri Nilüfer'in sesiyle ölümsüzleşti... Son yıllarda yaşı ve hastalığı dolayısıyla sessiz kalmış olsa da, çocukluğumu eserleriyle dolduran başarılı bir sanatçıydı. Nur içinde yatsın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çocukken söylerdim avaz avaz...

"bu kaçıncı çalınışı kapının

bu kaçıncı sen değilsin başkası

peşimde mazinin ayak sesleri

nelerden vazgeçiyoruz bir düşünsene

kırık kalpler üstüne kuruyoruz bir şeyi

bu kalleşlik belki bana yakışmıyor ama

sarı saçlarından sen suçlusun"

huzur içinde yat Kayahan... sen öldün, romantik adamların da nesli tükendi böylece...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kayahan'ın ölümü üzerine elbette medya bırakmıyor olayı ve her olayda olduğu gibi, suyunu çıkarana kadar ve artık o haberleri "eeh yeter" diye gözardı edene kadar bizler, duyarlılık adı altında servis etmeye devam edecekler. Yine de Kayahan ile ilgili arada yakaladığım bir haber var. Bu kadar duygu yüklü birinin gizem konularına kayıtsız kalmasını zaten beklemiyordum. Bu haber de bunu meşrulaştırmış oldu... İşte haberden ilgimi çekenler;

 

1. Kayahan için 13 sayısının bambaşka bir anlamı vardı. Önceleri o da 13'ün uğursuzluğuna inanırken, 1986'da 'Geceler' şarkısı ile Akdeniz müzik yarışmasına 13. sıradan girip kazanınca, 13 uğurlu sayısı haline geldi. Pek çok işini 13 sayısına göre ayarlamaya başladı.

 

2. Ustanın vazgeçemediği tek şey deniz... 21 yıllık hayat arkadaşı İpek Açar'ı alıp hiç kimselere haber vermeden bir anda sandala binip denize açılmayı çok severdi Kayahan... Denizi bu kadar seven biri olarak balık yemeyi de çok severdi. Balığın iyisinden de balıkçı kadar iyi anlardı. (Su ile sezgilerin arasındaki bağı düşününce insan şaşırmıyor sezgilerinin gücüne)

 

3. Kayahan başkalarının gördüğü rüyalara inanmaz fakat kendi gördüğü rüyalara inanırdı. Hatta ikinci kızı Aslı Gönül doğacağı zaman doktorlar "Erkek çocuğunuz olacak" dediğinde Kayahan "Hayır, benim kızım olacak" demiş, hatta Aslı Gönül'ün yüzünü tarif etmişti.

 

4. İpek Açar ile Kayahan birbirlerine hediye olarak mücevher değil palmiye, meşe, çam ağaçları alıp Gönül Köşkü'nün bahçesine diktiler.

 

Kaynak: Cumhuriyet

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için Eurovision tarihinin daima birincisi. Yaptıkları müzikten nasıl zevk alıyorlar ama...

En güzel kısmı bence şurası; "Ayy la la la lay la la la la" kısmı.

 

Kayahan'ın vücut dili efsane, ne kadar içinde ama, yaşıyor resmen mesleğini. 02:15 'da dudağını ısırışı, gitarın sapındaki çiçek ayrıntısı ve gitarını öperek teşekkür etmesi...

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...