Jump to content

zihinsel hastaliklar ve cakra-astral beden iliskisi ile ilgili sorular


ginger

Önerilen Mesajlar

son zamanlarda uzerinde cok dusundugum bir konu ile ilgili sorularim var, sizlerin cevaplarini merak ediyorum.

-zihinsel hastaliklar cakralarin duzgun calismamasi ile ilgili olabilir mi? pratikte uygulanabilecek cozumleri var midir?

-zihinsel hastaliklar astral bedenin fiziksel bedenden kismen ayrilmasi sebebiyle olusabilir mi? ( Sylvan Maldoon'un Astral Bedenin Projeksiyonu adli kitabinda bu konudan bahsedilmis ve sizofreni hastalarinin astral bedenlerinin fiziksel bedenleriyle tam bagli olmadigi ileri surulmus. )

-zihinsel hastaliklarin biyoljik sebepler disinda sebepleri olabilir mi?

 

Burada zihinsel hastaliklardan kastim sizofreni, bipolar bozukluk vs nin yaninda depresyon da olabilir. Ayrica bekledigim, buyu ya da negatif enerjili varliklarin etkileri konusunda bir cevap degil ( sebeplerden bazilari bunlar da olabilir tabi) . Daha ziyade enerji calismalari konusunda neler yapilabilir sorusuna cevap ariyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba benim düşüncem insanlar bu tür hastalıklara pek farketmeden yakalanıyorlar örneğin depresyon gibi duygudurum bozukluklarını bazen kişi kişiliğine ve karakterine yakıştırmadığı ve kabullenmediği için teşhis gecikebiliyor o zamana kadar özellikle kök çakranın işleyişi bozuluyor haliyle tabi benzer duygular ve düşüncelerin sürekli işleyişi nörokimyasal boyutta hücrelerde bir dizin olarak sürekli kaydediliyor. Sürüngen beynin zihinsel hastalıklara olan katkısı günümüz biliminde kabul edilmiş durumda kendini korumaya yönelik emirler veren bu küçük ilkel organ insanın sürü yanını ve içgüdüsünü temsil ediyor acaba fazla mı iyiyim yada kimse neden sevmiyor beni yada babam büyük adam olacaksın dedi olamadım gibi düşüncelerle Okb depresyon yada bipolar bozukluklar gelişebiliyor. Her hastalık rehberdir aslında kişiyi belli bir inanç kalıbına sürükler bunlar üzerinde meditasyon yapmak reiki 2.seviye veya üstü birinden mental şifa yardımı almak düzenli çakra gibi ömür boyu yapılan ruhsal çalışmalarda da bulunmanın kişiyi bu hastalıklardan koruyacağı düşüncesindeyim. Bu arada şizofreni olduğunda farkında olunabilen bir hastalık değil hasta tarafından genetik faktör daha çok ön planda ırsi varsa eğer asrtrolojik haritada belli transitlerle bile çıktığını gördüm insanlarda. Astral bedenle alakalı hastalık pek duymadım ölüm risklerinin olduğu kesin.Ama dediğiniz gibi olsa kordon bağı gevşemiş herkesin hasta olabileceği düşücesindeyim daha uzun yazardım klavye biraz bozukta karmaşık da yazdım biraz özür dilerim .

:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sidar ozetle bir takim dusunce bozukluklari cakra isleyisini etkiliyor o da daha fazla rahatsizliga sebep oluyor diyorsun sanirim, ben de katiliyorum. Peki dusunce bozukluklari -yasadigimiz cevrenin etkileri vs disinda- yine cakra vs ye baglanabilir mi? Cunku boyle bir donguden kurtulmak cok zor, o dusunce duygu bozukluklari meditasyonla ya da bir takim pozitif dusunce yontemleri ile bir sure duzelse de iyilesmiyor gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O düşünce kalıplarını oluşturmaya ilk ne zaman nerde ve neden karar verdin bunu ortaya çıkarmak için yapılan psikoterapiler ve quantum Düşünce seansları önemli evet psikolojimiz yaşadıklarımızın ardından kalan bir tortu sonuçtur daha çok o yüzden önemli olan kalıplarımızı kırmak ve sağlıklı bűnyenin manyetizmasını korumak sağlıklı bir hali sürdürmek hastalıklı bir halle başa çıkmaktan daha kolaydır her zaman bu arada kimsenin çakraları doğuştan dört dörtlük değil herkeste güçlü ve zayıf olanları var ama ruhsal yönden gelişmiş kişiler ve mantra çalışmasını düzenli yapanlar sorunlu çakrayı hemen fark edip yoluna koyabilirler buarada hortum bağlama ve enerji çekme gibi psişik saldırılara karşı farkındalık sahibidirler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eklemem gereken şeyler var , İnsan ruh ve bedenden oluşmuş bir bütündür . Fizik beden kemik doku kan şeklinde nasıl alt parçacıklara ayrılıyorsa ruhda enerji küreleri dediğimiz çakralarla bağlantılı bir şekilde katmanlara ayrılıyor ,Mesela tuz eksikliğinden dolayı epilepsi olan bir insan duydum toprak bedene ait bir mineral eksikliği , Nazar örneğini vereyim, Size karşı hınç ve kin besleyen bir insanla beraber zaman geçirdiğinizde size yönelttiği negatif enerji titreşimleri çakralarınızın işleyişini bozuyor bu da duygu ve düşüncelerde bozukluklara sonunda da depresyona yol açıyor yada bir tür okb bu tür şeyler oluyor ... Hepsi birbiri ile bağlantılı aslında parçadan bütüne sonra tekrardan bütünden parçaya bakış açısı kazanmamızda gerekiyor ,Mental ve ruhsal yönden benzer insanlarla takılmamızda da fayda var . Burada haset duygusunu insan gizli bir günahmış gibi sakladığı için yaydığı enerjiyi fark edemez ,Sizin manyetizmanızda da oluşturduğu çatlağı iyice derinleştirebilirler bu yüzden kozmik irade bu insanla yollarınızı ayıracak bir olay yada kavga çıkartır sizi korumak için ,Belki o zaman için maddi ve manevi rızkınızın daralması gerekiyordu bu vazifeyi yerine getirecek tabita sahip biriyle zorunlu olarak takıldınız kozmik plan mı deriz ne deriz şahşi ütopik düşüncelerim olsada geçiririm aklımdan böyle şeyler ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özellikle bazı zihinsel rahatsızlıkların astral / fiziksel bedenin uyumsuzluğunu tetiklediği 1900'lü yılların başlarında araştırılmış ve gerçeklik payı oldukça yuksek bir teori olarak kalmış , Bedri Ruhselman'ın da bununla ilgili çalışmaları mevcut .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

özellikle bazı zihinsel rahatsızlıkların astral / fiziksel bedenin uyumsuzluğunu tetiklediği 1900'lü yılların başlarında araştırılmış ve gerçeklik payı oldukça yuksek bir teori olarak kalmış , Bedri Ruhselman'ın da bununla ilgili çalışmaları mevcut .
.

 

Ne gibi psikosomatik hastalıklar gibi fiziksel yapıyı da etkileyenler mi ,Yoksa tamamen dediğin gibi frontal lob ile bağlantılı olaraktan zihinsel mi .? Detaycı yapımdan dolayı özür dilerim .:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bipolar geçirmiştim haritamda uranüs ay birleşik,bazen bu konum psikolojik problemlere sebep olabiliyordu.satürnüm asc ilebirleştiği için tam olarak 12. ev mi yoksa 1. evde mi çözemedim.bir iş arkadaşım var yükseleni boğa ay burcu yengeç görsem üflesen uçacak o kadar zayıf sinirli yapısından. sanki yükseleni boğa olan benim maşallahım var :D.fakat onun 6. evinde satürn vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • İğne Falı ile ilgili

   Herkese merhaba,   Birkaç yıldır forumdayım ancak ilk kez bir konu açıyorum. Bir arkadaşım İğne Falı diye bir şeyden bahsetti. Bir kağıda daire şeklinde alfabeyi yazdıktan sonra ortasına kan veya tükürük koyuluyor. Daha sonra iplik geçirilmiş bir iğne sivri ucu tükürüğün üstüne gelecek şekilde ve iplik gergin olacak şekilde tutuluyor. Daha sonra sorulan cevaplara yanıt olarak iğnenin arka ucunun harflere doğru dönüyor. Başka bir arkadaşım bunu duyup denediğini ve olduğunu söyledi. Kendisine bir

   , Yer: Fal ve Kehanetler

  • Enochian ile istenilen kişinin rüyasına girmek...

   Enochian, yani "Meleklerin kullandığı dil" anlamına gelen söz konusu alfabeyi kullanarak bir başkasının, hedef kişinin rüyasına girmenin mümkün olduğu söylenir. Doğrulu veya yanlışlığı konusunda kesin bir yargıya varmayız çünkü yapılan yorumlarda kimilerinde işe yararken kimilerinde herhangi bir etki göstermediğini gördüm. Şansınızı deneyip tecrübelerinizi paylaşmanız umuduyla konuyu açmaya karar verdim. Aşağıda vereceğim görselden de görebileceğiniz üzere uygulanması gayet basit bir işlem.  

   , Yer: Witchcraft

  • Ruhsal cerrahi-Eterik beden ameliyatı

   İlgilenen kişiler için kitaptan fotoğrafları direkt olarak atıyorum. Bunu yapmak için aura görme yetiniz ve koruyucu meleklerle iletişimde olmanız gerekir. Uzun bir süreçtir. Brezilya'da John Of God ismindeki şifacı da bu tekniği kullanarak her gün binlerce hastayı iyileştiriyor. Youtube'da biraz aratın hastanın burnuna metal soktuğunu ve hastanın hiçbir acı çekmediğini göreceksiniz.

   , Yer: Bioenerji

  • Cadılık , Büyücülük ve Okültizmle İlgili Filmler

   http://img384.imageshack.us/img384/1883/rosemarys20babyad4.jpg  Rosemary's Baby(1968) Yönetmen: Roman Polanski   Bu filmi bir çoğunuz izlemişsinizdir diye tahmin ediyorum. Kült film statüsündeki filmlerdendir. Biri aktör diğeri ise ev hanımı olan çift bir apartman dairesine taşınırlar fakat komşularında bir takım gariplikler sezerler. Komşuları güdümünde Şeytan'ın çocuğuna gebe bırakılan ev hanımı hem kocasının satanist işbirlikçi komşularıyla hem de doğruluk ve bebeği arasında zorlu bir m

   , Yer: Filmler

×
×
 • Yeni Oluştur...