Jump to content

Tanrıya Dava açıldı


numeroloji

Önerilen Mesajlar

http://i.hizliresim.com/mrZRdY.gif

 

AP - LINCOLN - Tanrı'ya dava açan meclis üyesi, beklemediği bir şeyle karşılaştı: Bir cevap. Omaha Eyalet Senatosu'nun en eski üyelerinden hukukçu Ernie Chambers, geçen hafta, dünya üzerinde terörist tehditler yaratıp korku salmaktan ve geniş çaplı ölüm, yıkım ve her daim milyonlarca insanın terörize olmasına yol açmaktan, Tanrı'ya dava açmıştı. Chambers, hareketini ciddiyetsiz bulduğu bir federal hukuk davasının tetiklediğini, herkesin herkesi dava etmeye hakkı olduğunu hatırlatmak için de böyle bir eyleme kalkıştığını söylemişti.

Chambers'a Tanrı adına iki imzasız cevap geldi. Bunlardan biri, Tanrı'nın bazı dünyasal yasalardan muaf olduğunu söylüyor ve insanların yarattığı zulüm ve acılardan Tanrı'yı sorumlu tutmanın önemli bir noktayı gözden kaçırdığını ekliyor: "Ben erkek ve kadını özgür iradeleri ve ölümsüz yaşam sözüyle yarattım, özgür irade benim onlara en büyük hediyemdir." Bu cevapta başmelek Mikail de tanık gösteriliyor. İkincideyse Corpus Christi hukuk bürosunun telefonu yer alıyor, ancak bu numaraya bırakılan mesajlardan cevap alınamıyor.

 

Tanrının "olayların faili" olduğunun ileri sürüldüğü davada tanrının her yerde olmasının yerel Douglas Bölge Mahkemesine tanrıyı yargılama yetkisi verirken, tanrının her şeyi bilen olmasından dolayı, bu davayla alakalı mahkeme celbine ihtiyaç olmadığı hükmüne varıldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka bir haber daha eklemek istiyorum:

http://i.hizliresim.com/EzM25D.jpg

 

Kiliseye dava açıldı: 'Tanrının varlığını ispat etmezsen dolandırıcısın'

 

Rusya'da bir ressam, Rus Ortodoks Kilisesi'ne dava açarak Kilise'nin tanrının varlığını kanıtlamasını, aksi takdirde yasa dışı ilan edilmesini istedi.

türkrus.com'un haberine göre Rusya'nın Omsk kentinde Vasiliy Melniçenko adlı ressam, “tanrının varlığını ispat etmesi, aksi takdirde dolandırıcılık suçundan yargılanması” talebiyle Rus Ortodoks Kilisesi'ne dava açtı.

Komsomolskaya Pravda Gazetesi'nin haberine göre, kilisenin “halkın inancını istismar ederek kazanç sağladığını” söyleyen sanatçı, dava dilekçesinde şu ifadelerle şikayette bulundu:

 

“Zamanında 10 ruble ödeyerek kilisede vaftiz oldum. Bunun karşılığında tanrının beni kutsayacağı, koruyucu meleğin yardım edeceği, kutsal duaların benim ve yakınlarımın üzerinden eksik olmayacağı vadedildi. Bunlara inanarak, 15 yıl boyunca düzenli olaral kilisede ibadet ettim, ayinlere para ödedim, kiliseden alışveriş yaptım, bağışta bulundum. Bir yıl içinde kiliseye 400 dolar ödedim. Ama vadedilen saadet yerine, sadece hastalık ve dert gördüm.”

 

"Tanrının varlığının kanıtlanmasını isteyen" Melniçenko, aksi takdirde "tanrının Rusya'daki temsilcisi sıfatıyla faaliyet gösteren Rus Ortodoks Kilisesi'nin yasa dışı ilan edilmesini" istedi.

 

 

Sanatçının tepkisine kiliseden cevap gecikmedi. Din adamı Andrey Kurayev, "Gitsin mahkemeye versin, avukatlara para harcasın. Böyle aptalları cezalandırmak lazım" sözleriyle Melniçenko'ya tepki gösterdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Tanrıya/Tanrıçaya

   Tanrı veya Tanrıçaya vb diğer şeylere söylemek veya kusmak istediklerinizi yazabileceğiniz başlık. Asıl olan kaybolduğu için bunu açıyorum, Bir gün bulunursa buna gerekli işlem yapılır. Yaratanın şikayetlerimizden kaçmasına izin veremem.

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • ABD'de İlk esrar kafe açıldı

   ABD'de İlk Esrar Kafe Açıldı http://www.turkishny.com/images/stories23/local/201109_la_esrar2.jpg ABD'de ilk kez esrar servisi yapılan kafe açıldı. Daily Telegraph'taki habere göre Oregon'a bağlı Portland'da açılan Cannabis Cafe'de, müşterilere doktor reçetesiyle verilen esrar servisi yapılacak. Şimdiye kadar reçetesine esrar yazılan hastalar genellikle uyuşturucuyu lisanslı bir eczaneden almak zorunda kalıyordu. Kafe, resmi tıbbi esrar kartları bulunan Oregon sakinlerine açık. Eyalette reçe

   , Yer: Gündem

  • Tanrıya Küsmüş İmam..

   bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. ansizin iceri dalan bir köylü köyü sel basmakta oldugunu haber verir. butun cemaat hemen kendilerini disari atip, kacar. sadece imam butun israrlara ragmen köyü terketmeyi reddeder ve tanri nin kendisini koruyacagini soyleyerek, camide kalir. kisa bir sure sonra sular camiye ulasir, imam caresiz minareye cikar. sular minarenin ilk katina yukselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir. ancak dinibutun imam, tanri nin kendisini koruyacagini soyleyer

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • YKS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

   ÖSYM, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş belgelerini "https://ais.osym.gov.tr/" adresinden erişime açtı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.   Adaylar, YKS'ye girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecek.  

   , Yer: Gündem

  • Tanrıya Ulaşan Üç Peygamber - Uw-on Onulus Uqus

   Tanrıya Ulaşan Üç Peygamber Herkesin öğrenmiş ve inanmış olduğu din bilgilerine saygı duyuyoruz. Fakat din konusunda kabul edilmiş, doktrin hâline gelmiş olan bilgilerin dışında bir de bu bilgiler, saf, katıksız bilim süzgecinden geçirilir, ortaya bambaşka gerçekler çıkar. Sümela manastırındaki merasim nedeniyle konuya ayırımlara girmeden bir de bilim açısından bakacağız.   Ortodoks inancına göre Meryem Ana Sümela’dan göğe uçmuştur. Ön-Türk uygarlığı incelendiğinde gerçekler bambaşkadır:

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

×
×
 • Yeni Oluştur...