Jump to content

Tiplerine Göre Şehir Erkekleri ve Kadınları


paranormalfikir

Önerilen Mesajlar

Erkekler...

 

Kadınların kendi aralarında konuşurken erkekleri çeşitli kategorilere ayırdığını biliyor muydunuz? Evet öyle, çeşitli kategoriler var. Ben de bu kategorilerin ne olduğunu kadınlardan öğrendim. Kendi gözlemlerimi de ekleyerek ortaya şöyle bir liste çıkardım.

Gri eşofmanlı özel üniversite erkekleri

Genellikle Yeditepe, Koç, Sabancı, Bilgi Üniversitesi öğrencileridir. Bu tür, yaz-kış altında gri eşofman üstünde kapüşonlu sweatshirt ile gezer. Ellerinde cüzdanları, otomobil anahtarları ve sigara paketleri vardır. Hava güneşliyse gözlük takmadan dışarı çıkmazlar. Toplu halde bulundukları yer Bebek, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’dir. Etraflarında her zaman kendi ‘cins’lerinden kızlar vardır. Derin sohbetler yapılmaz, çünkü bilgileri sınırlıdır. İlişkileri de uzun sürmez.

Kemik gözlük, fular, puro erkekleri

Yaşları genç olmasına karşın, kendilerini büyük göstermek için uğraşan tiplerdir. Çeşitli renklerdeki pahalı gözlük çerçeveleriyle kendilerine ‘entellektüel’ havası vermeye çalışırlar. Her yemekten sonra mutlaka devasa bir puro yakarlar. İçmeyi bilmeseler de ‘Bak, benim bu büyük puroyu alabilecek param var. Ayrıca puro içiyorsam gustom da var’ mesajı vermeyi amaçlarlar. Bebek ve Nişantaşı’ndaki kafelerde sıkça görülürler. Yanlarındaki kadını küçümseme eğilimleri vardır.

Orta yaşlı ama genç görünmeye çalışan erkekler

Evlidir, en azından başından bir evlilik geçmiştir. Gençler gibi giyinmeye bayılır, son moda ve marka jean’lerle dolaşırlar. Etraflarında hep genç kızların olmasını isterler. Nitekim genç kızların gittikleri mekanları tercih ederler. Akmerkez, Kanyon, İstinye Park gibi sosyetik alışveriş merkezlerinin kafelerinde sıkça görünürler. Gençler kadar atak olmadıkları için bir masadaki genç kızı saatlerce kesebilirler ama icraatları sıfıra yakındır.

Sadece marka giyen ‘tiki’ ya da ‘concon’ erkekler

Üzerlerindeki her kıyafette, marka devasa boyuttadır. 100 metre öteden hangi markayı giydikleri görünsün isterler. Marka tutkusu o kadar fazladır ki, internette indirimli kıyafet-aksesuar satan sitelerdeki fırsatları kaçırmamak için sabah 07.00’de kalkıp sipariş verirler. Bir araya geldiklerinde de konuştukları tek konu markalardır. Bu sohbetten hoşlanan kızları tercih ederler. Reina gibi gece kulüplerinde bolca görünürler. Markaya hasta olmayan kızları yanlarına bile yaklaştırmazlar.

Yarı ünlü Cihangir erkekleri

Dizide, reklamda, klipte küçük rol almış ama bir adım ötesine geçememiş, albüm yapmış ama patlamamış erkeklerdir. Herkesin kendilerini tanıyacağını sanırlar. Biriyle ilk tanıştıklarında sadece adlarını söylemenin yeterli olduğunu düşünürler. Tabii ki pek kimse tanımaz ama tanınırmış gibi yaparlar. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, toplu olarak bulundukları yer Cihangir’dir. Kadınları etkilemek için, sürekli teklif aldıklarını ama senaryoyu beğenmedikleri için kabul etmediklerini söylerler.

Teoman-Bukowski karışımı ‘cool’ erkekler

Hayatın anlamını çözmüş gibi ortalarda dolaşan, kimseyi umursamaz tavır içinde olan erkeklerdir. Yeni tanıştıkları kişiyi hemen küçümsemeye başlarlar ya da hiç ilgilenmezmiş gibi davranırlar. Sorsanız bir tek Bukowski kitabı okumamıştır ama ona göre kadınların sırrını çözmüştür. Yaşamlarını tamamen seks üzerine kurmuşlardır. Cihangir’de, Beyoğlu’nda ve Karaköy-Tophane hattındaki kafelerde bulunurlar. ‘Fos’ oldukları kısa sürede ortaya çıktığı için kadınlar tarafından terk edilirler.

Gazeteci, sanatçı, bohem erkekler

Egosu yüksektir. Gazeteciler; dünyayı yönetme, komplo teorilerine hakim olma, yazılarıyla ülkeyi yerinden oynatma iddiasındadır. Sanatçılar “Beni anlamıyorlar” havasındadır. Ne olacağına karar verememiş, zamanında kazandığı ya da babasından kalan parayı yemekte olanlar ‘bohem’ iddiasıyla ortada dolaşmaktadır. Sarhoşlukları çekilmez, çevredeki her dişiye sarkarlar. Cihangir ve Beyoğlu mekanlarıdır.

Spor salonu erkekleri

Hayatlarını vücutları üzerine kurmuşlardır. Bunların bir kısmı spor salonlarını ‘av sahası’ olarak değerlendirir. Salona gelen kadınları tavlamak için uğraşıp dururlar. Bir kısmı da gittiği pahalı spor salonuyla övünür, bilmem kaç kilometre yürüdüğünü, bilmem kaç kez mekik çektiğini söyleyerek çevresindeki kadınların kendisine hayran olacağını düşünür. Tekeşlilik bu cinse göre değildir. Tabii ki yıllık aidatı 5 bin doların üzerinde olan spor salonları mekanlarıdır.

Avukat, doktor gibi kariyer erkekleri

Hayatlarını okumaya adamışlardır, bunun takdir görmesini beklerler. Özellikle doktorlar ‘tanrı kompleksi’ içindedir. Çabuk samimi olup ‘siz’ aşamasından ‘sen’e geçerler. Herkesi, her mesleği küçümserler. Her ailenin ‘hayırlı kısmet’ kategorisinde olduklarından evlenmek için acele etmezler. Gizli ya da aleni çapkındırlar. Genellikle pek kimsenin bilmediği butik kafe ve restoranlarda görünürler.

Modern, kültürlü, cazip erkekler

‘Böyle erkek var mı?’ diyeceksiniz ama evet, var. Ne istediğini bilen, kişiliği oturmuş, yanındaki kadına hanımefendi gibi davranan, dünyayla ilgili, okuyan, araştıran, bakımlı, giyimine özen gösteren, nazik erkeklerdir. Kadınlara yaklaşırken küçümseyerek değil, mutevazılıkla yol alırlar. Seks önemlidir ama onlar için her şey değildir. Sadece arkadaşlıkla da yetinebilirler. Şehrin entellektüel kafelerinde görülürler ama hep yanlarında bir kadın vardır. Çünkü çoğu kapılmıştır.

 

 

Kadınlar...

 

Plaza kadınları

 

Genellikle Maslak, Levent gibi plaza semtlerinde çok görülürler. Etek-ceketince çorap ve laptop çantaları ayrılmaz parçalarıdır. Gün içindeki konuşmalarda cümlelerin arasına İngilizce kelimeler sıkıştırırlar. Az paralara çalışsalar da ‘Kurumsal şirkette çalışıyorum şekerim’ havasını atarlar, kazandıklarından daha fazla harcarlar. Bütün hafta boyu, hafta sonu nereye gideceklerini konuşurlar. Öğle yemeklerinde şirket çalışanlarının dedikodusunu yaparlar. Hep uzun ilişki arasalar da kısa ilişkilerin öznesi olurlar.

 

Sarı saçlı, aşırı makyajlı kulüp kadınları

Bir çeşit vampir gibidirler. Öğlen 2’ye kadar uyurlar, kalkıp önce telefon dedikodularını yaparlar. Daha sonra kuaför ve bakım zamanı gelir. Kentin uzak semtlerinde otursalar da, vakitlerini hep Nişantaşı, Bebek, Etiler gibi semtlerde geçirirler. Gece önce pahalı bir yerde yemek, ardından kulüp saati gelir. Yanlarında değişen erkek grupları olur. Hepsine ‘Kanka’ derler ama birkaç buluşmadan sonra görüşmezler. Sevgilileri yoktur. Çünkü hiçbir erkek o tempoya dayanamaz.

 

Hayatını alışverişe endekslemiş kadınlar

Akmerkez, Zorlu Center, İstinye Park gibi popüler alışveriş merkezlerinde ellerinde ünlü markaların poşetleri ile gezen kadınlardır. İndirim günlerini asla kaçırmazlar. Bazen toplanır, bir arabaya doluşur ve uzak semtlerdeki outlet’lere giderler. Daha da abartanları, indirim zamanı sezonluk alışveriş için İtalya’ya, Fransa’ya gider. Çoğu evlidir, eşlerinin iyi bir işi vardır. Bekarlar kendisine bu standardı sağlayacak eş aramaktadır.

 

Sosyal medya kadınları

 

Hayatlarını Twitter’a, Instagram’a, Facebook’a vakfetmişlerdir. Çiçeği, böceği, yemeği, bebeği, kısacası gördükleri her şeyi fotoğraflayıp, sosyal medyada paylaşırlar. Tabii kendi seksi fotoğraflarını da koymayı unutmazlar. Yarattıkları sanal dünyada mutludurlar. İnternette bu kadar vakit geçirdikleri için sevgiliyi de internetten bulurlar ama hep hayal kırıklığı yaşarlar.

‘Hayat bana güzel’ kadınları

 

Hiçbir şeyi takmayan, kimseyi umursamayan, gezen, eğlenen, hayatı üç pula satan bir havaları vardır. “Amaaan dünyaya bir kere daha mı geleceğim” şeklinde özetlenecek hayat felsefelerini dibine kadar yaşarlar. Her türlü konser, etkinlik ve partide bolca görülürler. Kendi kendilerine düşman yaratmayı sonra da bu düşmanlarla mücadele etmeyi çok severler. Aslında hayatlarındaki en büyük aksiyon budur. Sosyal medyadaki paylaşımlarında erkeklere yönelik sürekli ‘atar’lı yazılar vardır. Ama aslında birini bulsalar, kulu kölesi olacak kadar da yalnızlardır.

 

‘Beni hak etmiyor’ kadınları

 

Öylesine büyük kriterleri vardır ki, dünyada buna uygun hiç kimse yoktur. Zengin olsun, başarılı olsun, zeki olsun, yakışıklı olsun, eğitimli olsun vs. derken yıllar geçmiştir ama hala yalnızdırlar. Bu işin içinden de “Yok şekerim, kimse beni hak etmiyor. Şu dünyada beni taşıyacak erkek bulamadım” diyerek çıkarlar. Yanlarına yanaşan her erkeği bu kriterlerle ölçtüklerinden biriyle uzun soluklu ilişki yaşayamazlar. Bu tür kadınları, Nişantaşı kafelerinde kadın arkadaşlarıyla otururken görebilirsiniz.

 

Buğulu bakışlı duygu kadınları

 

Duygulara çok önem verirler, günü birlik ilişkiler onlara göre değildir. Genellikle kız arkadaşlarıyla, şehrin her semtindeki kafelerde görülebilirler. Bir erkekten hoşlansalar da asla gözlerini çevirip bakmazlar, ama kendilerine bakıldığının farkındadırlar. “Ciddi değilsen, uzun bir ilişki istemiyorsan sakın yaklaşma” sinyali gönderirler. Mehmet Coşkundeniz’i (öhöm), Kahraman Tazeoğlu’nu, Tuna Kiremitçi’yi okurlar. Geçmişlerine bağlıdırlar. Geceleri Beyoğlu 45’likte eğlenirler.

 

Tartışmacı siyaset kadınları

 

Beyoğlu’ndaki Yakup 2, Asmalı Cavit gibi mekanlarda kalabalık masalarda otururlar. Yanlarında her zaman erkekler vardır ama sevgili modunda değillerdir. Masada mutlaka siyaet konuşulur. Birkaç kadeh rakıdan sonra ya daha da ateşli bir şekilde tartışmaya devam ederler ya da içlerine kapanırlar. Sürekli aynı gruplarla dışarı çıkarlar. O grubun içinde beğendikleri bir erkek mutlaka vardır ama politik tavırları yüzünden bunu açık etmezler.

Sadece evlenmeyi amaç edinmiş kadınlar

 

Anneleri tarafından “Ne yap yap, 25’inde, bilemedin 26’nda evlen” mottosuyla yetiştirilmiş kadınlardır. Bir erkeğin evine tanıştıktan sadece birkaç gün sonra diş fırçası ve pijama götürmek gibi bir adetleri vardır. Zaten ilişkinin birinci haftasından itibaren gelecek planları yapmaya başlarlar ve sevgililerini kaçırırlar. Sergilerde, sanatsal etkinliklerde sıkça görülürler. Orada bulunmalarının

amacı da yeni eş adaylarıyla tanışmaktır.

 

Özgüveni sonsuz kadınlar

 

Dünyayla ilgili, eğitimli, kendini yetiştirmiş, ayakları üzerinde durabilen, bir erkeğe ihtiyacı olmadan da yaşayabileceğini kanıtlamış, güzelliğin dışta değil ruhta olduğunu özümsemiş kadınlardır. Klasik erkek oyunları onlara sökmez, bir erkeğe birden fazla şans vermez. Her yerde rastlanabilir ya da hiçbir yerde rastlanamaz. Bu tür kadınları bulmak biraz şans işidir. Çünkü çoğunun sevgilisi vardır.

 

(Mehmet COŞKUNDENİZ)

 

Tiplerine göre şehir erkekleri

Tiplerine göre şehir kadınları

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gri eşofmanlı özel üniversite erkekleri

Genellikle Yeditepe, Koç, Sabancı, Bilgi Üniversitesi öğrencileridir. Bu tür, yaz-kış altında gri eşofman üstünde kapüşonlu sweatshirt ile gezer. Ellerinde cüzdanları, otomobil anahtarları ve sigara paketleri vardır. Hava güneşliyse gözlük takmadan dışarı çıkmazlar. Toplu halde bulundukları yer Bebek, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’dir. Etraflarında her zaman kendi ‘cins’lerinden kızlar vardır. Derin sohbetler yapılmaz, çünkü bilgileri sınırlıdır. İlişkileri de uzun sürmez.

:punish2:

Nefret ediyorum :sick:

 

İstanbul'a göre yazılmış,toplumun %5lik sadece zengin tayfasını temsil eden ve cinsiyetçi bi yazı.

Erkekler listesinde olan avukat-doktor kariyer,cool,sanatçı ya da araştıran-kültürlü kadınlar yok listede.

Plaza kadınlarını da baya aşağılamış.:nea:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erkekler...

Modern, kültürlü, cazip erkekler

‘Böyle erkek var mı?’ diyeceksiniz ama evet, var. Ne istediğini bilen, kişiliği oturmuş, yanındaki kadına hanımefendi gibi davranan, dünyayla ilgili, okuyan, araştıran, bakımlı, giyimine özen gösteren, nazik erkeklerdir. Kadınlara yaklaşırken küçümseyerek değil, mutevazılıkla yol alırlar. Seks önemlidir ama onlar için her şey değildir. Sadece arkadaşlıkla da yetinebilirler. Şehrin entellektüel kafelerinde görülürler ama hep yanlarında bir kadın vardır. Çünkü çoğu kapılmıştır.

 

Hepsi kapılmamıştır , gereğini arz eder iyi akşamlar dilerim.

:p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özgüveni sonsuz kadınlar

 

 

Dünyayla ilgili, eğitimli, kendini yetiştirmiş, ayakları üzerinde durabilen, bir erkeğe ihtiyacı olmadan da yaşayabileceğini kanıtlamış, güzelliğin dışta değil ruhta olduğunu özümsemiş kadınlardır. Klasik erkek oyunları onlara sökmez, bir erkeğe birden fazla şans vermez. Her yerde rastlanabilir ya da hiçbir yerde rastlanamaz. Bu tür kadınları bulmak biraz şans işidir. Çünkü çoğunun sevgilisi vardır.

 

:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...