Jump to content

UFO Kazaları


deniss85

Önerilen Mesajlar

51. BÖLGE ve UFO’LARLA İLGİSİ

 

Bu bölge , test uçuşlarının yapıldığı UFO gözlemleriyle doludur. Evet 51. Bölge'de, başta 1947 Roswell'de düşen UFO enkazı olmak üzere, birçok olayda ele geçen UFO enkazları ki bunların enaz 9 tane olduğu söylenmekte, bölgedeki yeraltı hangarlarında tutulmakta ve bunlar üzerinde bilimsel ve teknolojik amaçlı araştırmalar yapılmaktadır.

 

Bob Lazar askeri yetkililer tarafından Los Alamos'tan 51. Bölge'deki “ S-4 “ denilen bir alanda , Groom Lake’in güneyindeki Papoose Lake’de bir askeri üste dünya dışı kaynaklı uçan cisimlerin teknolojisi ve propulsion sistemlerini çözmesi için getirilen bilimadamlarından biridir. Lazar dediğine göre, kendisi ele geçmiş olan bir UFO'nun “ reverse engineer “ tersine mühendislik" ile ilgili kısmında çalışmış, fakat orada bulunduğu süre içinde hiç dünyadışı varlıkla karşılaşmamıştır.

 

Lazar’ın iddia ettiği eğitimsel belgeler kesinlikle doğrulanmış ve üste çalıştığı , vergi ve maaş bildirisinden de doğrulanmıştır. Lazar'ın bu konuda 1989 yılında kendini basın ve televizyonlar aracılığıyla deşifre etmesinin nedeni öldürülme korkusundandır. Çünkü kendisi, en yakın arkadaşına çalıştığı gizli projeleri anlatmış ve bir gece arkadaşıyla birlikte 51.Bölge'nin etrafında gizlenerek arkadaşına gece 03'ten sonra talim yapan UFO'ları izlerken , güvenlik timlerine yakalanmışlar ve 3 gün ve gece boyunca sorguya çekilmişlerdir. Öldürülme korkusuna kapılan Lazar çareyi kendini deşifre etmekte bulmuş ve ilk önce Las Vegas Tv 'den ünlü programcı George Knapp olmak üzere, CNN Larry King'te dahil birçok Kanala çıkmıştır.

 

Lazar'ın bu akıllı davranışı hem hayatının kurtulmasına hem de Amerka'nın yıllardır tüm Dünyadan gizlediği 51. Bölge'nin deşifre olmasını sağlamıştır. Lazar , iddialarını ilk olarak televizyon röportajlarında yaptığı için , bir çok meraklı kişi , uçan uzay araçlarının, UFO 'ların parıltısını yakalamak için üsse en yakın kamu alanlarına gelmeye başlamışlar. Bir çok insan burada UFO gözlemlemiş ve hatta bazıları manevralar yapan bu ışıklı cisimleri filme almayı başarmıştır..Bu görüntüler dünya televizyonlarında birçok belgeselde gösterilmiştir..( Türkiye'de de UFO Gerçeği programlarında da bu görüntülere yer verilmiştir.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

KALAHARİ ÇÖLÜ OLAYI

 

 

 

7 Mayıs 1989 günü saat 13:45 sularında bir donanma firkateyni “ SA Tafalberg “ Cape Town’daki karargahına, radar ekranında Afrika Kıtası’na doğru kuzey-batı yönünden saatte 5746 deniz miliyle ilerleyen tanımlanamayan bir uçan obje gözlemlediklerini bildirdi. Donanma karargahı, cismin varlığını onaylayarak, onun hava üssü radarları, ordu yer radarı ve Cape Town’daki D.F. Halan Uluslararası Havaalanı radarlarınca da tespit edildiğini bildirdi.

Cisim saat 13:52’de Güney Afrika hava sahasına girdi. Cisimle telsiz irtibatı kurulmaya çalışıldı, fakat tüm iletişi çabaları sonuçsuz kaldı. Valhalla Hava Kuvvetleri Üssü durumdan haberdar edildi ve olay yerine iki Mirage MIG savaş uçağı gönderildi.

 

Cisim aniden savaş uçaklarının yetişmesi mümkün olmayan bir hızla yön değiştirdi . Saat 13:59’da Filo lideri Goomen , cismin görülebildiğini ve yerinin radarla tespit edildiğini rapor etti. Orduya, Thor 2 lazer silahı yüklü 2 keşif uçağının havalandırılarak cisme ateş açması emredildi ve bu derhal yapıldı.

 

Ateş sonrasında, Filo lideri Goomen , cismin kör edici ışıklar yaydığını bildirdi. Cisim sallanmaya başlamıştı fakat hala kuzey yönünde ilerlemeyi sürdürüyordu. Saat 14:02’de cismin irtifa kaybettiği ve dakikada 3000 fit alçaldığı rapor edildi. Kontrolünü kaybeden cisim, aniden büyük bir hızla 25 derecelik bir açı yaparak Güney Afrika-Botswana sınırının 80km. kuzeyindeki Kalahari Çölü’ne düştü.

 

Filo liderine cisim araziden kaldırılana kadar bölgenin çember içine alınması söylendi. Bir grup hava kuvvetleri istihbarat görevlisi, tıbbi ve teknik ekip ile birlikte incelemelerde bulunmak ve enkazı kaldırmak üzere kaza yerine gönderildi.

 

Cismin incelemesi sonucu elde edilen bulgular şöyledir:

 

150 metre çapında ve 12 metre derinliğinde bir krater.

 

Kraterin içine 45 derecelik bir açıyla saplanmış gümüş renkli, disk şeklinde bir cisim.

 

Cismin etrafındaki kumlar ve kayalar aşırı sıcaktan eriyerek birbirlerine kaynamış.

 

Cismin etrafındaki yüksek manyetik ve radyoaktif alan hava kuvvetlerinin elektronik ekipmanlarının çalışmamalarına yol açmıştır.

 

Takım lideri, objenin detaylıca incelenebilmesi için gizli bir üsse taşınmasını önermiş ve bu yapılmıştır. Daha sonra, çarpışmanın yaşandığı arazi kumlarla ve taş molozlarıyla, doldurularak olaya dair kanıtlar yok edildi.

 

Aracın Cinsi : Bilinmiyor, Dünya dışı kaynaklı olması kesin..

 

Orijin : Bilinmiyor- Dünya dışı ...

 

Tanımlanabilir İşaretler: Yok- Aracın yanlarına anlaşılamayan işaretler çizilmiş

 

Boyutlar : Yaklaşık 20 yarda

 

Uzunluk : Yaklaşık 9.5 yarda

 

Ağırlık : tahmini 50 Ton

 

Yapı Maddesi: Bilinmiyor- Aracın dışı son derece parlak, Düz gümüş renkli, Dış yüzünde hiçbir bağlantı yeri görünmüyor

 

İtici Güç Kaynağı: Bilinmiyor-Laboratuar sonuçları bekleniyor

 

Notlar: Araçta hidrolik tipte iniş takımlarının bulunması kazaya elektronik arızaların neden olduğunu düşündürmektedir. Kazaya cismin lazerle vurulması neden olmuş olabilir. Araç hidrolik basınç ekipmanlarıyla açılmış ve içinde iki insanımsı varlık bulunmuştur.

 

İnsanımsı Varlıkların Tıbbi Raporları

 

Orijin : Bilinmiyor- Dünya dışı ..

 

Uzunluk : 1.20-1.35 cm.

 

Ten Rengi : Grimsi mavi ten, yumuşak ve oldukça esnek

 

Saç : Vücut tamamen kılsız

 

Baş : Normal insanınkinden büyük. Kafatası yüksek, başın etrafı koyu mavi işaretlerle kaplanmış

 

Yüz : Yanak kemikleri çıkık

 

Göz : Geniş ve yana doğru çekik, göz kapağı yok

 

Burun : 2 burun deliği var

 

Ağız : Dudaksız, küçük bir yarık biçiminde ağız yapısı.

 

Çene : İnsanlarınkine oranla küçük

 

Boyun : İnsanlarınkine oranla oldukça ince.

 

Kulaklar : Yok.

 

Vücut/ Kollar : Uzun ve ince, dizlere kadar uzanıyor.

 

Eller : Perdeli, pençe biçiminde 3 parmaktan oluşuyor.

 

Gövde : Göğüs ve karın çizgilerle kaplı

 

Kalça : Küçük, dar

 

Bacaklar : Kısa ve ince

 

Cinsiyet : Cinsel organ bulunmuyor.

 

Ayaklar : 3 parmaklı, tırnaksız.

 

Not: İnsanımsı varlıklardan her hangi bir kan ya da doku örneği alınamadı. Kendilerine çeşitli yiyecekler sunulduğunda yemeyi reddettiler. İletişim şekillerinin telepatik olduğu sanılıyor. Varlıklar, Hava Kuvvetleri Üssünün 6. Katında tutuluyorlar.

 

Kaza sonrasında ele geçirilen iki varlığın daha ayrıntılı bir inceleme yapılmak üzere 23 Haziran 1989’da Wright-Peterson Üssü’ne gönderilmesi istendi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(FİRDEVS @ 1 08 2006, 09:33 ) 1682[/snapback]

YA BİŞEY SORABİLİRMİYİM_? BU UFO OLAYLARINA FAZLACA KAFA YORDUM VE ARAŞTIRMA YAPTIM AMA GENEDE BAŞKA Bİ DÜŞÜNCEDE OLANA KİŞİLERLE KONUŞMAK İSTİYORUM.
[/b]


Nasıl birileriyle? mesela benim gibi ufolara inanmayan biriylemi? :biggrin:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu olayı yıllar önce Türkiye deki Ufologların ustası olan rahmetli Haluk Egemen Sarıkayanın kitabında okumuştum.Aklımda kaldığı kadarıyla yazmak istedim.Teksasın Aurora kasabasında bir adam 100 yaşındaki ninesinin bir gün televizyon seyrederken filmdeki ufoyu gösterip bunun aynısı bizim kasabaya düşmüştü demesi üzerine yaşlı kadına olayı anlattırır 1897 yılında nine genç kız yada çocukken bir gün kasabalarına gökten dumanlar içinde gelen büyük gürültüyle düşen bir şeyden bahseder.Kasabanın erkekleri ellerinde tüfekleri ile cismin düştüğü yere giderler kadın ve çocukların evlerinden çıkmasına izin vermezler ancak pencereden büyük bir disk şeklindeki ufo yu görürler gerçi ne olduğunu anlamazlar ama daha sonra babasından cismin içinden çıkan ölü küçük gri yaratığın Aurora mezarlığına törenle gömüldüğünü cisimden kalanların ise dağın eteklerinde bir yerlere gömüldüğünü öğrenir.Nninesinden bu olayı öğrenen şahıs onun yaşlılığına sulanmış beyninede yarattığı hikayelere verir inanmaz ancak bir müddet sonra nine ölür vicdanının sesini dinleyen adam kütüphaneden eski gazeteleri araştırır 1897 tarihli bir Dallas Morning gazetesinde gerçektende kasabaya düşen bir cismin haberi vardır ve içindeki ölü yaratıktanda bahsetmektedir.1986 Yılında olayın filmide yapılır The Aurora Encounter isimli filmin başrolünde Jack Elam oynar.Ufo Crash in Aurora 1897 ismiyle çoğu sitede olaydan bahsediliyor ancak ingilizcem olmadığından pek yararlanamıyorum daha ayrıntısını öğrenen arkadaşlarla paylaşmak isterim.Aklımda kaldığı kadarıyla size aktarmak istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o yorum yapan şahsın gördüğünü bilemem ama ben çok defa yavaşlatıp izledim öyle bir direk arkası durumu yok. ayrıca çoğumuz birçok fake görüntü izlemişisdir artık ve fake ile gerçeği ayırt edebilcek haldeyiz. bu tarz görüntülerde effect yapamazsın çünkü çok sırıtır ha diyelim böyle bir maket yaptılar nasıl o hızla yere çarpıp tekrar sekebilir? youtube daki yorumlara pek aldanmayın arkadaşlar. benim hayatım uçaklarla geçti orda bile görünen şeyin uçak olabileceği yorumunu yapan 15 yaşında çocuklar olur ki uçakların öyle bir manevra yeteneğinin olmadığından haberleri yok evlerindeki playstationlarında hariç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Roswell olayı; 1947 de ABD de Roswell yakınlarına bi UFO düşmesi olayı.. Hani o iki ölü biri canlı üç uzaylı yakalandığı rivayeti ve otopsi görüntüleri bu kazayla ilgili.. Yanılmıyorsa yukarıdaki videoyla ilgili Kodak firması "o film o tarihte ürettiğimiz bir filmdir ve görüntüler o zaman çekilmiştir" tarzı bi açıklama yapmıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...