Jump to content

Hidra


ryancooper

Önerilen Mesajlar

1993 yılında İngiltere'nin Durham kentinde dünyaya geldi. 4 yaşından bu yana Ankara'da yaşayan Hidra ilkokul yıllarında rap müzikle tanıştı ve 2008 yılında rap müzik icra etme kararı aldı. O günden bu yana etkili sözleri ve doğaçlama yeteneğiyle çevresinin dikkatini çekti.

 

Gün geçtikçe daha üretken olan Hidra, internette yayınlamadığı iki albümün ardından ilk internet albümü Gücüme Giden Yol'u 2010 yılının başında yayınladı ve yetersiz reklama rağmen dikkat çekmeyi başardı. Yoğun çalışmaların ardından aynı senenin sonunda çıkardığı 'Nikotin Tedavisi' isimli albümü kendisini bir basamak daha yukarıya taşıdı. Son olarak çıkardığı Grafit ve Kilin albümüyle tüm Türkiye'de dinlenmeye ve dinleyicinin, özellikle genç kitlenin beğenisini toplamaya tam anlamıyla başladı. Genellikle sert ve eleştirel tarzdaki şarkılarıyla çizgisini gösteren Hidra 2012 yılında katıldığı Türkiye çapında düzenlenen Freestyle Fighters yarışmasında birinci gelerek şampiyon oldu.

 

Bugüne kadar dinleyiciye sunduğu sayısız hit parçanın yanısıra Türkçe Rap'in birçok önemli ismiyle çalıştı ve hem şehri Ankara'da hem de şehirdışında birçok konser verdi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde bir yandan eğitim hayatını sürdüren Hidra, şu sıralar yeni albümü Hedefte'yi tamamladı ve albümü satışa sundu. Dinleyicilerin memnun kalmasıyla kendisi de mutlu oldu. Bunun verdiği şevkle kendinde zaten baki olan doğaçlama (freestyle) yeteneğini kullanarak Devrap Freestyle Yarışmasında birinci oldu.

 

21 Eylül 2014 Holigan Albümü Satışa Çıktı ön siparişlerde dinleyicilerinden beklediği ilgiyi gören Hidra farklı soundlar ve farklı sanatçılarla çalışmaya özen gösterdi. Albümde Hasip Aksu, Rapozof, No1, Defkhan Hidraya eşlik ettiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...