Jump to content

Yağlanan saçlar için öneriler


masal perisi

Önerilen Mesajlar

Fazla yağlanan saç ve saç derisinin iki nedeni var:

 

1. Saçlı derinin altında her bir saç teline bağlı bulunan yağ bezleri fazla yağ üretiyordur.

2. Saç yeterli sıklıkta yıkanmıyor ve saç derisi yağdan ve kirden iyi arındırılmıyordur.

 

Sebebi ne olursa olsun yağlı saç derisini kontrol etmenin en kolay ve basit çözümü saçı günlük yıkamak.

 

Siz de çevrenizde sıklıkla saçını günlük yıkamaktan kaçınan insanlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu kişiler genel olarak iki sebepten ötürü saçlarını her gün yıkamadığını söyler: İlki “her gün yıkanan saç daha çabuk yağlanır” , ikincisi ise “ saç derisindeki yağ saçı besler” düşüncesi.

[h=1]Saçı her gün yıkamak doğru mu?[/h]Saçı günlük yıkamak yağ bezinin daha çok yağ üretmesine neden olmaz. Aksine saç derisi yağlı olan kişiler için saçı sık yıkamak ve biriken yağı arındırmak saç ve saç deri sağlığını iyileştirmek için ilk önemli adım. Sık yıkanmayan yağlı ciltlerde kaşıntı ve hassasiyetle sık karşılaşılır. Bu da başka bir problemle uğraşmak anlamına geliyor.

 

Saç derisinde biriken yağın içinde besleyici bir özellik bulunmuyor. Deride bulunan yağ, saç deri sağlığını korumak ve deriyi nemli tutmak amaçlı. Evet, saç derisinin yağa ihtiyacı var ancak derisi kolay yağlanan kişilerde bu yağın 'günlük' biriken miktarı yeterli. Saç yıkandıktan 3-7 saat içinde saç derisinde yeniden deri sağlığı için yeterli miktarda yağ çıkışı gerçekleşiyor zaten.

 

[h=1]Hangi şampuanı kullanmalı?[/h]Yaşa ve hormonlarımızın çalışma düzenine bağlı olarak yağlanmanın daha yoğun olduğu dönemler olabilir. Örneğin ergenlik döneminde, hormonların etkisiyle ciltte ve saçtaki yağ oranı artar.

 

Aslında yağlanmayı önleyen bir şampuan yok. Ancak yağı temizleme özelliği daha iyi olan şampuanlar var. Daha yağlı ciltlerin 'yağlanmaya karşı' formüle edilen şampuanları kullanmasını tavsiye ediyoruz.

 

Kremleme ve hacim verme özelliği olan şampuanlar, yağlı saçlar için uygun değiller. Yağlı saç derisine sahip insanların 'Ph derecesi cilde uyumlu' şampuanları tercih etmesini öneriyoruz.

 

Ayrıca haftada bir kere kepeğe karşı şampuan kullanılması yağlı ciltleri arındırmak açısından da faydalı oluyor.

 

[h=1]Yağlı saçlardan kurtulmak için 7 öneri:[/h]

 • Saçınızı günlük yıkayın.
 • İyi durulayın.
 • Hacim veren fazla yumuşak yapan şampuanlardan kaçının.
 • Saçınızı çok ellemeyin.
 • Uzun süre sıcak fön kullanımı tercih etmeyin.
 • Yıkamada çok sıcak su kullanmayın.
 • Haftada 1-2 kere kepeğe karşı şampuanlar kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Yeni Başlayanlar İçin Cadılık İlkeleri

   Cadılığın, tüm yeni başlayanların aşina olması gereken bir kaç prensibi vardır.Cadının piramidi'nden zihni eğitmeye ve enerjiyi nasıl kullanacağını bilmeye. ZİHNİ EĞİTİM Büyücülük öğrenmek istiyorsanız zihni eğitim çok önemlidir.Bir büyü rehperine ihtiyacınız yoktur ve bir sunak yapmanızada.İlk olarak yapmanız gereken zihni eğitmek.Meditasyon yaparak zihninizi disipline etmeyi öğrendikten sonra görselleştirme tekniklerine geçebiliriz.Daha sonra yapacağımız çalışmalarda imajine çok önem

   , Yer: Witchcraft

  • Başarı ve motivasyonu sağlamak için şans bilekliği majisi

   Forumda sınava girecek yada kendi işinde motivasyon ve başarıyı sağlamak isteyenlere basit bir maji uygulamasını paylaşmak istedim.Bu konu ile ilgili okul zamanlarında çok sıkıntılar çekiyordum.Kendimce yaptığım ufak araştırmadan sonra reçetemi çıkardım.Benim işime çok yaradı ve sizede iyi geleceğine inanıyorum dostlar. MALZEMELER 1.Susam (1 tatlı kaşığı) 2.Dört adet yonca 3.Bir Adet tarçın 4.Üç tatlı kaşığı nane 5.Gri ve yeşil renkli bileğinizi saracak uzunlukta ip

   , Yer: Witchcraft

  • büyünün 3 temel prensibi (yeni başlayanlar için)

   büyünün 3 temel prensibi özellikle büyüye yeni başlayanlar ya da temele geri dönenler içindir. büyü çalışmalarında üç katı geri gelir diye bir şey YOKTUR. Ancak büyüde 3 temel prensip vardır. 1. enerjini yükselt 2.enerjini programla 3.enerjini yünlendir enerjinizi yünlendirirken yapmak istediğiniz şeyi hayal ederek programlamaya devam etmelisiniz.   ilk adımla başlayalım. herşeyden önce çalışabilmek için daha güçlü bir enerjiniz olmalı.sizin enerjiniz ne kadar güçlü ise o kadar çok enerj

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Benden Nefret Etmen İçin Üç Sebep

   çünkü ben bir gezegenim, küçük bir tabancayım ve beyin kıvrımlarınım

   , Yer: Forum Oyunları

  • Yeni Açılacak Sanat Cafe İçin Fikir Önerileri

   Uzun zamandır hayalini kurduğum mekan için sonunda gereken adımları attım. Önümüzdeki 2 haftalık süreçte hazırlıklar tamamlanarak kafemiz açılacak. Bu konuda çeşitli önerilere, fikirlere açığım. Ama öncelikle kendi kafamdaki fikirleri ve uygulanacak şeyleri yazayım.   Cafe Muğla / Bodrum'da açılacak. Konsept standart coffee house, butik kahveci konsepti olacak. İlk etapta 6 tane standart masa, bir tane de kalabalık gruplar için uzun masa bulunacak. Zamanla artacak bu sayı. Aşağı yukarı bütün s

   , Yer: Gnoxis Cafe

×
×
 • Yeni Oluştur...