Jump to content

Beynimizin Bize Oyunları


Prometyus

Önerilen Mesajlar

Merhaba Gnoxis Ailesi;

 

Bu konuyu kendi yorumumla anlatıcağım.

 

Mesela bazı kişiler gözümün önünden simsiyah birşey geçti, karşı odadan sesler duydum , yatağa yattığımda baş ucumda birileri beni izliyor vb. diyen çok kişi var… Ve çoğu kişi de bana varlık/varlıklar musallat oldu ne yapmalıyım diye araştırmaya başlıyor. Ama maalesef yanılıyorlar neden mi derseniz varlıklar durduk yere bir insana musallat olmaz ve gözükmez. Bunun olması için onlarla senelerdir uğraşmanız lazım diye düşünüyorum… Yani bu olay bir musallat işi değildir. Peki nedir ? Son günlerde izlediğiniz filmler, diziler, okuduğunuz kitaplar , Araştırdığınız konular vb. şeyler beyninize kaydedilir ve aşırı düşündüğünüz zaman bir anda önünüzden siyah birşey geçer veya bi ses duyar gibi olursunuz çünkü beyin size küçük bir oyun oynar bi nevi illüzyon yapar ve sizi korkutur çözümü ise bu tarz korku filmler,dizileri korku kitaplar vb şeylere ara vermenizdir.

 

Iyi Forumlar. Saygılar…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyin yaratıcılıkta sınır tanımaz. Unuttuğunuz bir şeyi hatırlatmak için bile yoktan var edebilir bir şeyi. Beni tanıyanlar bi tarafıyla gülecektir bu olaya, annemin arkadaşı mesela beni tam kabenin yanındayken beni de orada dibinde görmüş kanlı canlı olarak. Bu ilk vaka değil daha önce de oralarda başkalarına görülmüşlüğüm var :D . Basitçesi insanın aklına gelen şey aynen gözünün önüne gelebiliyor, en güzel haliyle ya da en korkunç haliyle. Bunu sürekli görene şizofren deniyor diğerlerine ise sağlıklı hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslına bakarsan illüzyon(fiziksel illüzyon) öznel bile değildir. Nesneldir. Yani izlenen filmle,diziyle;okunan kitapla araştırılan konuyla vesaire ilgili olması bile gerekmez. Dünya üzerindeki her insan tarafından aynı algılanabilen bazı uyarıcılar var. En basit örneği gece asılı olan paltoyu insan olarak görmemiz mesela. Bu tarz olaylar tamamen doğal. Ama gel de bedensiz varlıklar tarafından taciz edilen kesime anlat bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her şeyi de "beynin oyunu" diyerek beyne atmak çok doğru değil!

 

Bizim motivasyonumuz olmasa da zaten hayat da ki bir çok şey ilizyon...

Paranormalite dediğimiz olgu burada işin içine giriyor.

Gördüğümüz bu ilizyon aslında bilip keşfettiğimiz şeylerden biri mi yoksa bilmediğimiz bir şey mi?

 

Söz konusu rüyalar ise evet haklısınız, beyin önemli faktördür.

Ama id ve ufo olaylarını ben önemsiyorum

Yeni bilgiler vaad ediyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalırsa beynin oyunu değil. Beyin ve ruhun ilüzyonu denebilir belkide...

Ben gördüğümüz varlıkların ve yaşadığımız durumların beynimizin ruhumuzun gücünden faydalanarak bizim zayıflıklarımıza karşı bir oyun oynadığını düşünürüm bu durumda. Bana kalırsa psikolojik olarak zor zamanlar yaşadığımızda ruhumuz bu ruhsal parçayı bir kenara atıyor ve buda bizim ruhumuzun bir parçası olduğu için canlı ve bize zor anlar yaşatıyor. Bunun sonucundada "Ruhsal Problemler" doğuyor bence. Sadece bir düşünce, birşey iddia etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında demeye çalıştığım parapsikolojiyle alakası olmayıp bu tarz birşey yaşayıp ben varlık gördüm vs demesi anlatmak istediğim bu tabi bazı şizofren görür uzun zamandır deneyimleyen pp ciler belki görür onu bilemem tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi yerde haklısın da bi yerde haksızsın da,mesela herhangi birisini düşünelim,diyelim bu adam birsürü şey yaşadığını söylüyor ve hayatının artık hafifçe tehlikeye girmeye başladığını bundan nasıl kurtulabilceğini sorduğunu varsayalım.Eğer bu adama biz "halisülasyondur,ilizyon olabilir bi doktora başvur"dersek ve eğer yanılırsak adam çok yanlış yerlere gidebilir.Bize ters de gelse,mantıksız da gelse elbet hayatın ona göstermediği bir yerden bu olaylar çıkarsa ve bu adam bunlar hakkında ilizyon derse,sağlığından yaşamına kadar herşeyi batabilir,hatta intihara bile gidebilir bu.Ama tabi bu olayların olabilmesi için öncelikle bi olgunluğa ulaşmış olman,o olayı kaldırabilecek olman gerekiyor.Eğer sen o olayı gerçekten yaşar ve kaldıramazsan intihara kadar gider dediğim gibi.Bazen gözlerimizi kapatıp "bu sadece hayal,sadece ilizyon"deriz ama gözümüzü açmaya korkarız,o şeyin yanına gitmeye ona bi hayalmiş gibi davranmaya korkarız.Çünkü o şey gerçektir ve karşınızdadır.İnanın o anın korkusuyla deneyimi hiçbişeyde yok.O anı eğer kaldırabilir,anlamlandırabilir,nedenini bulabilir ve onun bir halisülasyon değil bir gerçek olduğunu anlayabilirseniz işte o zaman sizi kimse durduramaz.Ama çoğu insan bu olayları 1-2 defa yaşar kafasına takmaz çok basit bi hayat geçirir onlar tabi halisülasyon olur.Ama herşeye halisülasyon diyerek kurtulmayı beklerseniz hikayeniz MJ-Thriller'daki gibi olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Beynimizin ne kadarını kullanıyoruz?

   Beynimiz yaklaşık 10-12 milyar arası nöron (sinir hücresi) içerir. Ancak bilindiği üzere beynimizin çok düşük bir yüzdesini kullanırız. Bunun nedeni aslında sinir hücrelerinin (yani bilgi depolayan nöronların) kendi kendilerini yenileyebilme özelliklerini yitirmiş olmalarıdır. Eğer sini hücresine sentrozom ya da sentrozomun görevini görebilecek enzim nakledilirse kendi kendilerini yenileyebilme özelliklerini kazanabilirler mi? Eğer bu mümkünse, beynimizin daha fazla bölümünü kullanabilir miyiz?

   , Yer: Bilim & Teknoloji

  • Atari Oyunları

   Çoğumuzun en az 5 yılını beraber geçirdiği atarileri özleyeniniz vardır elbet. O grafiksiz ama zevkli oyunları çoğu bilgisayar oyununa tercih ederim açıkcası. Aynı zevki vermese de atari oyunlarını emülatörler sayesinde bilgisayarlarda oynayabiliyoruz. Bakalım isimlerini hatırlayabilecek misiniz..   http://img10.imageshack.us/img10/7289/51124684.png   http://www.mediafire.com/?a8j75hhhdx9176e Oyunları, virtuanes programı ile açın. Tuşlar değiştirmediğiniz sürece X, Z, Backspace ve Enter dır

   , Yer: Oyun

  • Mum alevi bize ne anlatıyor?

   Temiz, Sabit ve Güçlü Bir Yanık Bu başarı ile net bir büyüyü gösterir, büyü veya dua başarılı bir şekilde gönderildi ve cevabınızı ya da hızlı bir şekilde dileklerini alacaksınız.   Yavaş Zayıf Yanık Büyü, dua ya da niyetiniz daha çok çalışmaya ihtiyaç duyar - daha fazla zaman, enerji ve çaba gerektirir.   Cızırdama, Çatırdama Bu, sizinle çalışmak isteyen bir ruhu veya atayı gösterebilir. Ayrıca ruhun sizden gelen bir mesaja yanıt verdiği anlamına da gelebilir.   Bir Kararsız, Atlama,

   , Yer: Witchcraft

  • Açlık Oyunları Serisi

   Açlık Oyunları 'Bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. Hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. Açlık Oyunları kesinlikle büyüleyici.' —Stephenie Meyer   'Elimden bir türlü bırakamadım… Bağımlısı oldum.' —Stephen King KAZANMAK ÜN VE TALİH, KAYBETMEK İSE KESİN ÖLÜM ANLAMINA GELİR. BU OYUNUN GALİBİNİN KARNI DOYACAK KAYBEDEN İSE ÖLÜMLE TANI

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • Beynimizin Kapasitesi Dolabilir Mi?

   http://www.neoder.org/wp-content/uploads/2013/04/brain.jpg   Beynimiz her saniye yeni bilgilerin akınına uğrar. Bazı günler aklımız o kadar dolar ki, beynimizin o an artık hiçbir şey alamadığı hissine kapılırız. Fakat beynimizin tamamen dolması gerçekten de mümkün müdür? “Kelebek Etkisi” filminde, hayatının akışını değiştirmek için sürekli zamanda geriye doğru yolculuk yapan baş karakterin beyni, yaşadığı farklı hayatlara ait anılarla o kadar fazla dolar ki, beyninin depolama yetisi sonun

   , Yer: Gnoxis Cafe

×
×
 • Yeni Oluştur...