Jump to content

Altı Ayaklı Yiyecekler


serpentine

Önerilen Mesajlar

Termit afrikada güney amerikada bol bol tüketiliyor .Arı larvaları japonyada revaçta.İpek böceklerimizde özellikle vietnamda kapış kapış . Nitekim karınca yumurtaları meksikada baya popüler öğün . Böcekler hadi bir nebzede benim aklım ne zaman çin pazarındaki gibi bulduğunu yakalayıp yemek olarak sunma moduna bürüneceğimizde.

 

Haber başlıklarıda bu şekil olur o zamanları görürsek :confused:Fare stoklarımız tükendi ithal ettiğimiz farelerde hormon endişesi ,deniz hıyarlarında aşırı tuz tespit edildi sağlığa zararlı,3 kez sıçramayan çekirgeleri tüketmek zararlı yetkililer açıkladı, iplik böceği aşırı tüketimi mide de topak topak ip oluşumuna neden oldu ...

 

 

http://im.haberturk.com/galeri/2011/12/25/411494/63f66e2a42de40dcdcc29699f7b1481f_k.jpg

 

http://www.haberself.com/res/img/hbr/1/6/16323_m.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pythagoras'ın ağzından....

 

"Ey insanlar, günahkar besinlerle bedenlerinizin kutsallığını kirletmeye bir son verin. Ekinlerimiz var; dallarda bütün ağırlıklarıyla sarkan elmalarımız var; bağlarda olgun üzümlerimiz var; kimileri ateşte de pişirilebilen lezzetli bitkilerimiz ve otlarımız var. Sütten mahrum değilsiniz; kekik çiçeklerinin üzerindeki hoş kokulu baldan da. Dünya, sonsuz zenginliği ve cömertliğiyle, bütün ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar ve öldürmeye ya da kan dökmeye gerek kalmaksızın size yiyecek verir. Et, yalnızca yabani hayvanların açlığını giderir. Hatta bütün hayvanların da değil: Atlar, koyunlar ve çiftlik hayvanları, çimenlerle beslenir. Ama vahşi ve saldırgan olanlar; aslan,kaplan, kurt ve ayılar, yiyeceklerini kanla ıslanmış olarak severler. Ah, ne kadar yanlıştır, etten bedenleri etle beslemek; açgözlü bir bedeni, başka bir bedeni yiyerek semirtmek; bir yaratığın yaşamını bir başka yaratığın ölümüne bağlamak! Dünya, o annelerin en yücesi, sana bunca şey verirken, tıpkı Cyclop'lar gibi, zalim dişlerinle büyük yaralar açmadan mutlu olamazsın; başka hayatları yok etmedikçe doymayan iştahını ve o sonsuz açlığını gideremezsin bir türlü! Ama bizim o Altın Çağ dediğimiz eski zamanlarda, dünyanın onlar için ürettiği bitkiler ve ağaçlardaki meyvelerle mutluydu insanlar; dudaklarını kanla kirletmezlerdi. Kuşlar göklerde güvenle uçar, tavşanlar tarlalarda korkusuzca dolaşır ve balıklar kendi saflıkları yüzünden oltaya takılmazlardı. Ama bir gün birisi, artık o her kimse, aslanların avlarını kıskandı ve açgözlü göbeğini etle doldurarak, suça ve günaha giden yolu açtı. Silahlar ilk başta yalnızca vahşi hayvanların kanlarıyla lekeleniyordu ve bu kadarla kalması gerekirdi: Bizi yok etmeye çalışan hayvanları öldürmenin günah olmadığını kabul ediyorum ama her ne olursa olsun, hayvanların yenmemesi gerekiyor."

 

Pisagor tabii tahmin edememiş o zamanlar insanların böceklere bile göz dikebileceğini. Bunun üzerine yorumunu çok merak ederdim açıkcası. Heralde yukardaki kadar kibar olmazdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yerim ya. Problem olmaz.

Ben küçükken otlayan inekleri görüp onlara özenerek bahçedeki çimenlerde otlamış insanım. Böcek falan da yermişim zaten. En azından ne oldukları belli. Bir Burger King hamburgerinden daha iğrenç değiller gözümde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böcek yemektense insanların nüfusunu azaltalım derdim de nüfusu çok olanlar zaten et yemiyor :D Hindistan'da en düşük et tüketimi, Çin'de en yüksek böcek tüketimi. Türklerin tarihi et yemekle başlıyor. Devlet isimlerinde bile koyun var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...