Jump to content

Hayalet Korkular


kizginkuzgun

Önerilen Mesajlar

[h=1]Hayalet Korkular[/h]

http://www.mistikalem.com/thumbnail.php?file=resimler/OFKE_884850821.jpg&size=article_medium

Hepimizin geceleri uykularımızı kaçıran suçluluk duygularımız, korkularımız, karabasanlarımız var. Bunların kaçı gerçek, kaçı zihnimizin acımasız bir oyunu?

Eski zamanlarda, bir Japon köyünde yaşayan genç bir kadın ağır bir hastalığa yakalanmış. Kocasına: ‘’Seni çok seviyorum. Ben öldükten sonra senin başka birisiyle olmanı düşünmek bana çok acı veriyor. Bunu asla yapma. Kabullenemem. Eğer yaparsan bir hayalet olarak geri döneceğim ve seni rahat bırakmayacağım’’ demiş.

 

Kocası da ona bir daha asla başka birisini sevmeyeceğine, yeniden evlenmeyeceğine dair söz vermiş.

 

Kısa bir süre sonra genç kadın hayata veda etmiş. Kocası aylarca derin bir keder içinde matem tutmuş ama bir gün, onu matemden çıkaracak bir kadınla tanışıp aşık olmuş. Kadın da ona tutkuyla bağlanmış. Tüm köyün katıldığı güzel bir törenle nişanlanmışlar.

 

Nişanın yapıldığı gece adam odasına çekildiğinde karısının hayaleti belirmiş karşısında. Öfkeli ve kırgınmış. Sözünü tutmadığı için adamdan hesap sormuş. Bu, geceler boyu devam etmiş.

 

Karısının hayaleti, adamın nişanlısıyla yaptığı tüm konuşmaları biliyormuş. Öyle ki, kelimesi kelimesine tekrarlıyor, aldığı armağanları, gittikleri her mekânı tüm ayrıntılarıyla tarif ediyormuş.

 

Adam çıldırmak üzereymiş. Ne uyku giriyormuş gözüne artık, ne de nişanlısına duyduğu sevgiden haz duyabiliyormuş. Perişan halini gören bir arkadaşı ona, çok değerli bir Zen ustasının adını vermiş ve gidip danışmasını tavsiye etmiş.

 

Zen ustası adamın hikâyesini dinlemiş ve ona:

 

''Karının hayaleti gerçekten çok akıllı. Ona hayran olmamak mümkün değil. Sana dair her şeyi biliyor. Bir dahaki sefer geldiğinde ona, onu ne kadar takdir ettiğini anlat. Kendisinden hiçbir şey saklayamadığını, verdiğin sözü tutamadığın için çok pişman olduğunu ve soracağın son bir soruya da doğru cevap verirse nişanı bozacağını ve hayatının sonuna kadar yalnız yaşayacağını söyle.’’

 

Zavallı adam Zen ustasına: ‘’Peki, soracağım soru ne olacak?’’ demiş.

 

Zen ustası adamın kulağına eğilmiş ve soruyu fısıldamış:

 

''Gece yanında bir torba dolusu fasulye bulundur. Karının hayaleti geldiğinde torbaya elini daldır ve rast gele bir avuç fasulye al. Karının hayaletine, elinde ne kadar fasulye olduğunu sor. Her şeyi bilen bu kadar akıllı bir hayalet, bunu da bilecektir. O zaman sözünü tut ve nişanı boz. Eğer bilemezse, bunun tek açıklaması vardır ve bu da hayaletin senin zihninin bir oyunu olduğudur’’ demiş.

 

O akşam adam yatağına çekildikten hemen sonra her zaman ki gibi hayalet belirmiş ve adama öfkeyle söylenmiş:

 

''Senin bugün Zen ustasına gittiğini biliyorum. Neler konuştuğunuzu da.''

 

Bunu üzerine adam: ''Karıcığım, sen gerçekten de her şeyi biliyorsun, çok akıllı bir hayaletsin. Şimdi soracağım soruyu da bileceğinden eminim. Eğer bu soruyu doğru cevaplarsan nişanı hemen bozacağım'' deyip elini torbaya daldırmış.

 

''Söyler misin karıcığım, elimde kaç fasulye tanesi var?''

 

Ne ilginç; hayaletten cevap çıkmadığı gibi o andan sonra bir daha hiç görünmemiş.

 

Hepimizin geceleri uykularımızı kaçıran suçluluk duygularımız, korkularımız, karabasanlarımız var. Bunların kaçı gerçek, kaçı zihnimizin acımasız bir oyunu?

 

Hepsi birer fasulye testini hak etmiyor mu?

 

Doç. Dr. Şafak Nakajima

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Son yaptığım Hayalet tespit cihazı (EMF Detector)

   http://www.gnoxis.com/emf-detector-meter-kendi-yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1m-emf-%C3%B6l%C3%A7er-56702.html   Tüm arkadaşlara uzun bir aradan sonra yeniden merhabalar,   Yukarıda linkini vediğim üzere daha önce açmış olduğum konuda emf detectorlerin ne amaçla ve nasıl kullanıldığını kısaca anlatmıştım. Özellikle son 20-30 yıllık paranormal araştırma ve gözlemlerde kullanılagelen techizat listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. Aşağıda kendi yaptığım EMF Detector -bir nevi hayalet tespit cihazı- r

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Gercek Hayalet Cekimleri - Ghost Adventures Goldfield Hotel Redemption HD

   Benim cok sevdigim hayalet avcilari Ghost Adventures ekibinden, ilk tuglanin havaya firladigi hotele yeniden sok bir iletisim kurduklari ruhlar alemi, ve cok enteresan paranormal olaylar daha ne diyim? izleyin siz ne dusunuyorsunuz? artik elimizde bilimsel bir kanit mi bu?   http://www.youtube.com/watch?v=aVPt8eW7BCc&list=PL4AQmj5DOLR-GQNp9Ijoic6eS84ecHvZf&index=5

   , Yer: Paranormal Varlıklar

  • Hayalet gezegen Vulkan

   26 mart 1859 günü Fransız doktor ve amatör astronom Lescarbault Güneşe Merkürden daha yakın bir gezegen gözlemlediğini açıkladı. Ona Roma Ateş Tanrısı Vulkan’ın ismini verdi. Gezegenini hareketlerini hesap etti ve bilgiler çağının ünlü astronomu Urbain Le Verrier’e gönderdi. Le Verrier zaten Merkür’ün rotası dışına sapmalarını daha önceden fark etmişti. Vulkan’ ın çekim gücünün buna sebebiyet verdiği fikri ona çok çekici geldi. Le Verrier raporları kontrol etti. Güneşin arkasına yakın siyah küç

   , Yer: Uzay ve Gizemleri

  • Otostop Çeken Hayalet

   her cumartesi otostop çeken ölü kız!!!!! Adamın biri, bi cumartesi gecesi evine dönüyomuş. Birden 15-16 yaşlarında sevimli bi kızın yolun kenarında otostop yaptığını görmüş. Adamın da aynı yaşlarda iki kızı varmış. Hemen arabayı kızın yanına yanaştırmış, "Gece yarısı böyle ıssız bir yerde n'apıyosunuz Allah aşkına? Bu saatte otostop mu yapılır?" demiş.   Kız, "Uzun hikaye. Rica etsem beni evime götürür müsünüz? Buraya çok yakın. Bu iyiliğinizi ömür boyu unutmam" diyerek arka koltuğa oturmuş. Kı

   , Yer: Şehir Efsaneleri

  • Kolombiya'da Görünen Hayalet!!

   Selam arkadaşlar bu benim ilk mesajım ve ilk videom Google'da buldum büyük ihtimalle fake ama videodaki sesten çok tırstım.   Kanada'da tam 12 ay ingilizce kursuna gittim ve orada bazı paranormal investigation(paranormal araştırma) guruplarına ve gezilerine katıldım.Hayalet denen şeyin gerçekte olduğunu ama bizim düşüncelerimizde ki hayalet tasvirinden çok farklı olduğunu öğrendim.Türkiye'de de böyle organizasyonların yapılmasını canı gönülden isterim.   http://www.liveleak.com/view?i=762_119

   , Yer: Paranormal Resim ve Videolar

×
×
 • Yeni Oluştur...