Jump to content

EMF Detector/Meter (kendi yaptığım EMF Ölçer)


cyaxeres

Önerilen Mesajlar

Daha önce farklı bir konu altında, yapmış olduğum ilk EMF algılayıcının resmini ve merak edenler için işe yarar bir devre şeması paylaşmıştım. Yaptığım ilk EMF algılayıcı belli bir hasaslığa sahip olsa da, daha hassas bir ölçüm yapan yeni bir cihaza ihtiyacım vardı. Daha da ötesinde, 'ölçüm' yapabilen bir cihaz... Bu yeni projeye başlarken -tabii dürüst olmak da gerekirse- referans aldığım devre şeması kendim çizdiğim bir şematik olmasa da, bunu modifiye etme fikri bana aitti ve buna başlıyorum. Her yeni adımda yeni resimler paylaşacağım. Ne kadar sürer bilemiyorum, malum ekonomik imkanlar elverdikçe çalışmamı sürdüreceğim. Tamamladığım taktirde de konu başlığında bunun tamamlandığını belirteceğim. Fakat önce EMF ölçerlerin paranormal gözlem ve araştırmalarda ne amaçla kullanıldığını kendimize hatırlatalım diyorum.

 

Son yüzyıl içerisinde yapılagelen paranormal araştırmalar, gözlemcilerin, olası bir paranormal etkinlik süresince ve zaman zaman bu etkinliğin sonrasındaki (kısa) bir süre içerisinde doğal ortamın elektromanyetik alanında değişiklikler olduğu tecrübesine ulaşmasını sağlamıştır. Bu her zaman korku filmlerinde görsellendiği üzere bina lambalarının yanıp sönmesine veya tesisattaki kısa devrelerin sonucu kıvılcımların parlamasına etki edecek denli güçlü etkiler olmasa da, bir takım RF alıcılarda parazitlenmeler (ki insan duyum eşiğinin haricinde kalan bir düzeyden bahsediyorum), yükselticisi olan cihazlarda doğal işleyişine dair olmayan seslerin gelmesi, ortamda genel anlamda mikro- veya miliamper/volt değerinde oynamalar vs şeklinde gözlemlenmiştir. Olası bir etkinliğin varlığını kayda almak veya teyit edebilmek amacıyla EMF cihazları neredeyse tüm paranormal araştırma gruplarının vazgeçilmez araçlarından biridir. Yalnız bu konuda kesinlikle vurgulamamız gereken husus, bu türden bir cihazın ASLA BİR KESİNLİK VERMEYECEĞİ fakat bir ihtimal sunabileceğidir. Zîra yukarıda bahsini ettiğim durumlar, cep telefonunuzdan, yakınlardaki bir baz istasyonundan veya çevredeki cereyan şebekesinden bile kaynaklı olabilecektir. Bu yüzden bu aletten en iyiye yakın sonucu alabilmek için, çevrenizde bu ortamın elektromanyetik düzeyine etki edebilecek unsurları azaltmak iyi bir fikir olacaktır ;)

 

EMF ölçerlerin kullanılmasının bir diğer nedeni ise, bedensel hayatın sonrasında 3 boyutlu evrende mevcudiyetini -bir şekilde- devam ettirmekte olan 'ziyaretçimizin' bir şekilde iletişime geçme arzusu içerisinde olabileceği ve bunun en alenî ve en kolay yolu olarak, bu türden hassas bir algılayıcıya ufak bir temasta bulunmayı deneyebileceği gerçeğidir. Amerika'da bundan kısa bir süre öncesinde bir şirket, genç yaşta kaybettiği kızının hayaleti ile iletişime geçmek için Ghost Box adında bir cihaz yapan bir adamdan bu cihazın patentini almıştır. Kısaca özetleyecek olursak, sadece tespit ve ölçüm maksadıyla olmasa da, bir nevi ouija tahtası görevi görebilecek olmasıdır. Yalnız bu paragrafı da aynı tümceyle bitirmek isterim ki, bu cihaz asla bir kesinlik vermez; olasılık verebilir.

 

Bir başka kullanım nedeni olarak da, yapılmakta olan gözlem ve araştırmanın gerçekten bir paranormal etkinliğin sonucu/süreci olup olmadığını teşhis edebilmektir. Bazen bulunduğumuz ortamdaki elektronik cihaz kullanımının yoğunluğu, bizlerde göz yanılmalarına, sanrılara ve daha ileri düzeyde halusinasyonlara sebep olabilmektedir. İşte bunun kişinin kendi kendine yarattığı bir illuzyon olup olmadığını teyit edebilmek için söz konusu mahaldeki araştırma öncesinde emf ölçümü yapılır.

 

Konuyu kısa kesip yapmakta olduğum aletin ilk foto.larını koyuyorum. Tamamladığım her adımda yeni bir fotoğraf ekleyeceğim.

 

Devreyi monte edeceğim dış kasalar, bağlantı kablolarını muhafaza edecek flex boru, vs vs

emf01.jpg

 

cihazın sesli uyarı verebilmesi için gerekli olan yükseltici devresi

emf02.jpg

 

Algılayıcı ve dönüştürücü devre (plakanın boş kısımlarını kesip attım):

emf04.jpg

 

algılanan frekansı ölçüm paneline iletecek olan bölüm:

emf05.jpg

 

algılayıcı anten görevi görecek olan probe:

emf03.jpg

 

to be continued... ;)

emfdevre01.jpg

cyaxeres tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HELIOGNOSIS - Liquid Comparison using the Experimental Life Energy Meter Bu cihaz da sanırım aynı görevi yapmakta..?Arkadan ranyo tüpü benzeri bi aygıt takılıyor bu şekilde ortamdaki sinyal,frekans türü şeylerin ölçümü sağlanmış oluyor..?Cyaxeres sen bu cihaz hakkında ne düşünüyorsun...???

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HELIOGNOSIS - Liquid Comparison using the Experimental Life Energy Meter Bu cihaz da sanırım aynı görevi yapmakta..?Arkadan ranyo tüpü benzeri bi aygıt takılıyor bu şekilde ortamdaki sinyal,frekans türü şeylerin ölçümü sağlanmış oluyor..?Cyaxeres sen bu cihaz hakkında ne düşünüyorsun...???

 

 

Bu aleti ismen biliyordum fakat her nedense pek ilgimi çekmemişti. Biraz siteleri dolaştım bununla ilgili ve uygulamalı anlatımlara baktığımda gözlem ve araştırmalarda tecrübe edilebilecek birşeye benzese de, her nedense elektrostatik tespit yapan cihazların değişik bir türü gibi geldi. Bir yerden devre şemasını bulabilseydik belki çalışma mantığını anlamaya çalışırdık. Fakat tekrar söylemem gerekirse, pek ilgimi çekmedi. Ama yerde bulsam almamazlık yapmazdım sadece :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...