Jump to content

Geldiklerini Çok Belli Ettiler (Lütfen Yardımcı Olun)


cengolas

Önerilen Mesajlar

Selamlar herkese,sitede ilk konum kayıt olalı uzun süre olmuştu fakat yöneticilerimizin yoğunluğundan yeni onaylandım öncelikle teşekkür ederim herkese.

 

Geçen yaz şilede 4 arkadaşım ve ben teyzemin yazlığına gittik bu konularla ilgili bilgim iyi denilecek kadar yok onu belirtmek isterim ve net bilgisi olmayan arkadaşlar bu işe sakın kalkışmasın başlarına büyük belalar alırlar şimdi anlatıcağım üzere değerlendirmenizi kendiniz yapınız.(Yazım kurallarına elimden geldiğince dikkat edeceğim eğer yanlışım olursa özür dilerim herkesten)

 

Gecenin ilerleyen saatlerinde sohbet sohbeti açtı 3 erkek 2 bayan arkadaşımızla paranormal olaylardan biraz bakınalım internette derken hadi dedik davet yapalım olduğu kadar olmadığı kader şeklinde.Fakat elimizde malzemeler yoktu ertesi gün merkeze inip malzemeleri temin ettik saat gece 2,2 buçuğa kadar bu konu hakkında araştırmalar yaptık nasıl çağırılır çağırıldığında nasıl konuşmamız gerekir nasıl gönderilir falan fıstık.Derken beklenen an geldi daveti yaptık ve sonuç alamadık malesef,malesef demek istiyorum merak sardığımız için.Bu tuhaf geçen 3.günüm ve sonunda sizlerle paylaşmayı uygun gördüm başım daha çok belaya girmeden bana yardımcı olmanızı gönülden istiyorum arkadaşlar.

 

Cuma günü sabah saat 8de uyandım herzaman ki gibi işe gitmek maksadıyla,odamın kapısı dışarıdan kilitliydi annemi aradım onlar 7 7buçuk civarında çıkıyorlar evden babam annem kız kardeşim okul ve iş nedeniyle."Saçmalama oğlum senin odanın kapısını neden kilitleyelim" dedi neyse ben hallederim anne deyip kapattım telefonu hiç aklımın ucuna gelmedi tabii böyle birşey olduğu.Sağa sola bakındım saatimi takmak için komidine yöneldiğimde saatte komidinin üstünde yoktu,geceleri genelde affola tişört olmadan yatarım üstümde.Çekmecemi açtım tişörtü aldım ne göreyim? Saatimle oda kapısının anahtarı yan yana duruyor.Kuşkulanmadım değil arkadaşımı aradım tuhaflık varmı sende gibilerinden "yok kanka iyimisin" dedi iyiyim sonra görüşürüz dedim açıkcası tırstım biraz :) Elimi yüzümü yıkamak için lavaboya yöneldiğimde odamdan babamın sesiyle "Günaydın oğlum" lafını duyunca elim ayağım titremeye başladı girdim odaya kapattım kapıyı açtım interneti araştırma yapayım konuyla ilgili diye bulamayınca birşey çıkıp işyerine gittim.Çağrı merkezinde agent olarak çalışıyorum ben.Oturdum çağrı masamın başına çağrı almaya başladım.80 dakika mola hakkımın 10 dakikasını çay ve sigara yaparak kullanıyım diye mola butonuna bastım basar basmaz "Günaydın oğlum" lafını tekrar duydum.Tuhaf oldum çıktım terasa sigara içerken tuhaf şekilde elimi yaktım izi hala duruyor.Çay üstüme döküldü falan.İzin istedim takım liderimizden sağolsun anladı o halimi kötü olmuştum baya gittim eve kapıyı açmak için anahtarı taktığımda anahtar girmedi denedim denedim girmiyor anahtar.Noluyo yahu gibilerinden tekrar deneyince açıldı kapı.Girdim içeriye odama gidip üstümü değiştirdim falan mutfağa gidip ekmek arası bişeyler hazırlayacaktım ki gitmez olaydım,girdim mutfağa mutfağın balkonunda canlı canlı gördüm sanki annem babam kız kardeşim konuşuyorlar sinirli sinirli.Kapıyı açtım kimse yok.O anki korkumu anlatamam kimseye arkadaşlar cidden yaşayan bilir.Banyoya gidip elimi yüzümü yıkayacam suyu açıyorum kaynar su akıyor elim yanıyor odama gidiyorum sanki yatakta biri uzanıyormuş gibi bilgisayarda bakınırken,tuhaf tuhaf sesler falan.

İkinci gün daha sık yaşamaya başladım bu olayların en az iki katını.Televizyon açıkmış gibi gidiyorum salona televizyon kapalı annemin çığlık seslerini duyuyorum beynimin içinde,kız kardeşimin kabusuyla uyanıyorum ertesi gününe.

Kolum uyurken kırıldı,kırılan kolumda ufak tefek kesikler inanlımıyacak denilecek olaylar yaşıyorum anlattığım şekilde,şuan tek kolumla birşeyler yazmaya çalışıyorum,şuan bile tüylerim diken diken oluyor an itibariyle bi huzursuzluk var içimde.Hissediyorum buralarda biryerlerde olduğunu,zaman zaman gün içinde duyuyorum kilometrelerce uzaktan çığlık seslerini.Bugün takım liderimi arayıp işe bir süre gelemiyeceğimi söyledim.İşimdende oluyorum.Biriyle konuşurken yanımda biranda birinin olduğunu hissediyorum.Hissediyorum yani burda geldi biliyorum ve benden ne istediğini bilmiyorum açıkcası.Aradan bu kadar zaman geçmiş 5 kişiden neden ben ve neden bu kadar uzun zaman sonra? Cidden hayatım zindana dönücek biliyorum.

Bu varlıklar yüzünden kafayı yiyecek ve akıl hastanesine yatacak ilk ve son kişi olmamayıda istemiyorum arkadaşlar.Çok huzursuz çok kötü durumdayım,mutlu huzurlu bir hayatım vardı fakat 3 gün içinde olanlardan sadece birkaç kısmını yazabildim tek kolla.Burdan 15-16 yaşını geçmemiş kardeşlerime sesleniyorum,gözünüzün yağını yiyim bulaşmayın bu işe.Merak ediyorsanız filmlerini izleyin korkun korkun ki uğraşmayın.Kafamın içinde benimle alay ediyo arkadaşlar oynuyor benimle.Kız arkadaşımla çok kötü olduk sözlümle desem daha yerli olur.Çok mutluyduk ayrıca cuma gününden sonra bugün en son ayrılma noktasına geldik.Biliyorum ya o burda şuanda beni izliyor,ne yapabilirim kafayı yemek üzereyim.

Bu yazdıklarımda gerçek dışı hiç birşey yoktur.İlk konum olduğuna bakmayın ben bunları 3 gün öncesine kadar yazıcağımı tahmin etmezdim ki hala inanamıyorum.

 

Yardımcı olan olmayan herkese gönülden teşekkür ederim,Allah sizi kazadan beladan,şeytanın vesveselerinden korusun ve yüceltsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşın da belirtmiş olduğu üzere senin yapabileceğin (sanırım) tek şey, evde bir arındırma uygulaması yapmak olacaktır. İnançlı isen kendi inancın perspektifinde bazı yöntemler izleyebilirsin. Tek başına iken korkuyor isen birkaç arkadaşın ile birliklte olman daha doğru olacaktır ki, ruhsal direncini kırabilecek duygu ve dürtüleri zihinsel gündeminden uzaklaştırman şart. Aksi taktirde daha çekici bir hal alırsın. Rahatlamaya, kendinden emin ve güçlü bir duruş yakalamaya çalış öncelikle. Basit birkaç arındırma tarifi yazıyorum, zîra herkesçe bilinen en yaygın yöntemlerdendir.

 

- Sirke temizliği: Evdeki her mobilya, beyaz eşya, kapı ve pencere çerçeveleri vs kısacası fiziksel temas yaşadığın tüm objeleri doğal sirke ile sil. Temizlik sirkesi olarak satılan kimyasal ürünleri değil, elma, üzüm, dragon sirkesi gibi bitkisel kökenli olanları kastediyorum. Temiz bir beze biraz dökerek uygulayabilirsin. Sirkenin o bilindik keskin kokusu eşyaların üzerinde kalmayacaktır, rahat ol. Bu, rahatsız edici etkilerin ortamdaki kalıntılarını sıfırlayacaktır.

 

- Tuz eriyiği: Bir kabın içerisine su doldurup içerisine yoğun düzeyde tuz ekleyeceksin. Suyun sıcak olması, tuzun daha çabuk erimesine yardımcı olacaktır. Bir önceki silme işleminde kullandığın bezi yıkayıp temizledikten sonra aynı yerleri bu tuz eriyiği ile silmen gerekecek. Bundaki amaç, bir önceki dezenfekte işlemiyle temizlenen ortamı bir süre daha temiz tutmak olacaktır. Birçok paylaşımın altında ''çok fazla supernatural izliyorsunuz'' şeklinde atışmalara tanık oluyorum. Filmlere atraksiyon katma maksadıyla senarize edilen şeyler çok olsa da, farklı kültürlerde uygulanmakta olan yöntemler de referans alınmaktadır, bunu unutmayın. Ben bu konuda sadece bu uygulamanın doğruluğunda ısrarlı olduğumu belirtmek istiyorum. Tuz sonrasında iz bırakabilir, bu uyaryı yazmam gerekiyor.

 

- Adaçayı tütsülemesi: En yakındaki aktardan bir avuç kadar adaçayı alıp, tüm odalarda bunu tütsülemek şekliyle gezdireceksin. Bunu, o an istenmeyen varlıklar için bir nevi 'ortam daraltması' olarak düşünebilirsin. Kesnlikle duygusal ve düşünsel bir yoğunlaşman olmalı. Ne istediğini ben bile sana bakarak hissedebilmeliyim. Veya en azından kendi tümcelerinle oluşturduğun bir duayı sıkça tekrar ederek bunu yapabilirsin. Bu, arındırma işleminin -bence- en önemli ve kilit kısmıdır. Dilersen özel mesaj ile kendi notlarımdan birini yazabilirim.

 

Eminim diğer arkadaşların farklı önerileri veya eklemek isteyecekleri şeyler olacaktır. Hatta benim bu konuda forumdaki herkese bir önerim olacak. Bu türden durumlarla yüzleşmek zorunda kalan arkadaşlar için ortak bir şekilde korunma dualarımızı beraberce yönlendirebiliriz. Bu türden anlık organizasyonlar düzenlemek zor olmasa gerek.

 

Herşeyin umudun ve beklentilerince olması dileğiyle sevgili arkadaşım, iyi şanslar...

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahsi kanaatim bunun bir musallat vak'asi olmadigi yonunde. Ilk etapta bir doktora gorun derim. Her ne kadar cok ciddiye almiyorsak bile bu tur seyler beyindeki bir tumorun veya sizofreninin bile habercisi olabilir. Sizin durumunuz bunlardan biridir demiyorum ancak ilk once doktor diyorum. Doktor durumu tespit edemezse daha sonraki adim buralar olmali.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesajının sonunca combo yapmışsın "Allah sizi kazadan beladan,şeytanın vesveselerinden korusun ve yüceltsin." demişsin ben sana bir şey söyleyeyim müdür çok basit bir çözüm eğer senin inancın gerçekten kuvvetliyse yani bu yaptığın comboda ki kadar allaha güvenip sığınıyorsan bu tür varlıklar bana musallat oldu benle oynuyor sesler duyuyorum gibi şeyler hiç etkilemez seni hiç umurunda olmaz ama belli ki senin inancın zayıflamış. Sana en etkili ve basit çözümünü söyledim tabi sen anlayabilirsen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşın da belirtmiş olduğu üzere senin yapabileceğin (sanırım) tek şey, evde bir arındırma uygulaması yapmak olacaktır. İnançlı isen kendi inancın perspektifinde bazı yöntemler izleyebilirsin. Tek başına iken korkuyor isen birkaç arkadaşın ile birliklte olman daha doğru olacaktır ki, ruhsal direncini kırabilecek duygu ve dürtüleri zihinsel gündeminden uzaklaştırman şart. Aksi taktirde daha çekici bir hal alırsın. Rahatlamaya, kendinden emin ve güçlü bir duruş yakalamaya çalış öncelikle. Basit birkaç arındırma tarifi yazıyorum, zîra herkesçe bilinen en yaygın yöntemlerdendir.

 

- Sirke temizliği: Evdeki her mobilya, beyaz eşya, kapı ve pencere çerçeveleri vs kısacası fiziksel temas yaşadığın tüm objeleri doğal sirke ile sil. Temizlik sirkesi olarak satılan kimyasal ürünleri değil, elma, üzüm, dragon sirkesi gibi bitkisel kökenli olanları kastediyorum. Temiz bir beze biraz dökerek uygulayabilirsin. Sirkenin o bilindik keskin kokusu eşyaların üzerinde kalmayacaktır, rahat ol. Bu, rahatsız edici etkilerin ortamdaki kalıntılarını sıfırlayacaktır.

 

- Tuz eriyiği: Bir kabın içerisine su doldurup içerisine yoğun düzeyde tuz ekleyeceksin. Suyun sıcak olması, tuzun daha çabuk erimesine yardımcı olacaktır. Bir önceki silme işleminde kullandığın bezi yıkayıp temizledikten sonra aynı yerleri bu tuz eriyiği ile silmen gerekecek. Bundaki amaç, bir önceki dezenfekte işlemiyle temizlenen ortamı bir süre daha temiz tutmak olacaktır. Birçok paylaşımın altında ''çok fazla supernatural izliyorsunuz'' şeklinde atışmalara tanık oluyorum. Filmlere atraksiyon katma maksadıyla senarize edilen şeyler çok olsa da, farklı kültürlerde uygulanmakta olan yöntemler de referans alınmaktadır, bunu unutmayın. Ben bu konuda sadece bu uygulamanın doğruluğunda ısrarlı olduğumu belirtmek istiyorum. Tuz sonrasında iz bırakabilir, bu uyaryı yazmam gerekiyor.

 

- Adaçayı tütsülemesi: En yakındaki aktardan bir avuç kadar adaçayı alıp, tüm odalarda bunu tütsülemek şekliyle gezdireceksin. Bunu, o an istenmeyen varlıklar için bir nevi 'ortam daraltması' olarak düşünebilirsin. Kesnlikle duygusal ve düşünsel bir yoğunlaşman olmalı. Ne istediğini ben bile sana bakarak hissedebilmeliyim. Veya en azından kendi tümcelerinle oluşturduğun bir duayı sıkça tekrar ederek bunu yapabilirsin. Bu, arındırma işleminin -bence- en önemli ve kilit kısmıdır. Dilersen özel mesaj ile kendi notlarımdan birini yazabilirim.

 

Eminim diğer arkadaşların farklı önerileri veya eklemek isteyecekleri şeyler olacaktır. Hatta benim bu konuda forumdaki herkese bir önerim olacak. Bu türden durumlarla yüzleşmek zorunda kalan arkadaşlar için ortak bir şekilde korunma dualarımızı beraberce yönlendirebiliriz. Bu türden anlık organizasyonlar düzenlemek zor olmasa gerek.

 

Herşeyin umudun ve beklentilerince olması dileğiyle sevgili arkadaşım, iyi şanslar...

 

 

Allah razı olsun senden bu yöntemi yarın sabah deneyeceğim söylediklerinle birebir olarak,umarım faydasını görürüm.

Allah'ın selamı üstüne olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

syn. kizginkuzgun şizofreni veya psikolojik olabilicek hiç bir etken hayatımda yok dediğiniz gibi beyin tümörü olabilir fakat gözlemlediklerim bu yönde değil çok şükür.Onların varlığını hissedip yaptıklarını farkettiğimin gerçek olduğuna doktordan daha emin olabilirim,eminim doktorda bu konuda herhangi bir teşhis koyamaz sağlık problemim olduğunu düşünmüyorum fakat en yakın zamanda bir doktora gözükürüm her yolu denemem şart oldu ki yaşadığımı doktor benden daha iyi bilemez sonuçta,yorumunuzz ve yönlendirmeniz için teşekkür ederim.

cengolas tarafından düzenlendi
yanlıs yorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesajının sonunca combo yapmışsın "Allah sizi kazadan beladan,şeytanın vesveselerinden korusun ve yüceltsin." demişsin ben sana bir şey söyleyeyim müdür çok basit bir çözüm eğer senin inancın gerçekten kuvvetliyse yani bu yaptığın comboda ki kadar allaha güvenip sığınıyorsan bu tür varlıklar bana musallat oldu benle oynuyor sesler duyuyorum gibi şeyler hiç etkilemez seni hiç umurunda olmaz ama belli ki senin inancın zayıflamış. Sana en etkili ve basit çözümünü söyledim tabi sen anlayabilirsen.

 

Sen bişey anlatamamışsın ki anlıyayım hocam.Combo nedir onun önce bi açıklamasını yaparsan sevinirim ayrıca Allah sizi şeytanın şerrinden korusun ve yüceltsin cümlesinde ne gibi bir tuhaflık olabilir? İnancım çok şükür sağlam zayıfladığı falanda yok.İslamın şartlarını yerine getirip bu işe kalkışanlarında başları çok büyük belaya girebiliyor önlemlerini almazsa,biz önlemini almadık ceremesini ben çekiyorum anlatabildiysem ne mutlu bana,saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarım bunları "şu çocuklar cehennemde yanmasın doğru yola gelsinler" zihniyetiyle yazmıyorsundur.Gerçek olduğundan şüpheciyim.Bence de bir doktora görün.

 

"Şu çocuklar cehennemde yanmasın doğru yola gelsinler" zihniyetiyle konu açmayı düşünseydim içeriğinde farklı yazılar farklı yorumlar olabilirdi.Gerçek olduğuna inanıp inanmamak size kalmış tabiki,doktorluk birşey olduğunu pek sanmam ama o yoluda deniyeceğim,teşekkür ederim sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amacım sorgulamak yargılamak değil ama, bana inandırıcı gelmiyor. Bu konular hakkında çok bilgisi olmadığını söyleyen, iki üç cümlede müslüman inancına sahip olduğunu belli eden birisinin ilk günde korktuğu anda annesi veya akrabaları vasıtasıyla hacı-hocaya danışmak yerine gelip bu siteye soru sorması bana hayatın olağan akışına uygunmuş gibi gelmedi. Bu konularda herkes hacı hocaya danışmalı demiyorum ancak internet üzerinde bilgi almaya çalışmak ve bunun için siteye üye olmak, beklemek... Tuhaf... Bu sebeple okuyanlara gerçekçi gelmiyor olabilir... Gerçekse de geçmiş olsun... İnancınıza uygun yöntemler denemeniz gerektiğini göz ardı etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne çağırdığınızı ve malzemeleri yazarmısınız ?

 

Sarıdan yapılmış bir tas aldım öncelikle.İçerisine su doldurdum ve üzerine kırmızı bir örtü örttüm.Elimede bir elma dalı aldım.Aşağıda yazılı daveti (21)kere okudum.Her defasında elimdeki elma dalı ile bir kere yere vurdum.Ayrıca elimlede bir kere tasa vurdum.Yirmi bir kere tamamlanınca tasın üzerindeki kırmızı örtüyü kaldırdım herhangi birşey yoktu konudada belirttiğim gibi veya ben farkedemedim. Malzemeleri kaldırıp yerlerine koyduk davetimizde eksik bişey varsa ve bu yüzden musallat olmuşlarsa ciddi anlamda yardım lazım

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amacım sorgulamak yargılamak değil ama, bana inandırıcı gelmiyor. Bu konular hakkında çok bilgisi olmadığını söyleyen, iki üç cümlede müslüman inancına sahip olduğunu belli eden birisinin ilk günde korktuğu anda annesi veya akrabaları vasıtasıyla hacı-hocaya danışmak yerine gelip bu siteye soru sorması bana hayatın olağan akışına uygunmuş gibi gelmedi. Bu konularda herkes hacı hocaya danışmalı demiyorum ancak internet üzerinde bilgi almaya çalışmak ve bunun için siteye üye olmak, beklemek... Tuhaf... Bu sebeple okuyanlara gerçekçi gelmiyor olabilir... Gerçekse de geçmiş olsun... İnancınıza uygun yöntemler denemeniz gerektiğini göz ardı etmeyin.

 

Üyeliğimin onaylanması olayların gelişmesi binevi tesadüf oldu zaten. Üyeliğim ogün siteye girdiğimde bu konu hakkında bilgi toplamak için onaylanmıştı bende konu açmak durumunda kaldım.Müslüman inancımı cümlelerle anlatamadığıma göre yeterli cevabı vermek istedim.Burda yaşadığım şeyleri yazarken eğer insanların bana inanmadığı kanaatıne varsaydım zaten yardım isteyip bu konuyu açmazdım. ki siteye bunun içinde üye olduğumu söylediğimi hatırlamıyorum.Siteye o daveti yapmak araştırmak için kayıt olduğumuda konuda belirttim göz gezdirirseniz. Başımada bu tür olaylar gelince siteye girip paylaştım doğal olarak. kimseye sen buna inanmalısın demiyorum. Bunlar aileme anlatıcaklarım arasında en sonuncusu belki hiç biri olmayadabilir neticede onların keyfini kaçırmak istemem.Akrabalarımın ailemin vasıtasıylada hocaya danışacak kadar küçük yaştada değilim menzile gitmeyi düşünüyorum zaten şu sıralar kız arkadaşımla beraber.Bu sebeple okuyanlar zaten yardımcı olmayıp güler geçerler zorla değil ya. Teşekkür ederim aydınlattığınız için ve forumda genelde bu tür konulara bu gözle bakıldığını birkez daha hatırlattığınız için böyle tepki alıcağımı bileydim hiç kalkışmazdım bu konu işine okadar yazmaya içtenlikle anlatmaya falan. Yardım eden etmeyen herkes gönülden sağolsun iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arapça bir metin Türkçe karakterlerle yazılmış idi. İşin sakat yanlarından biri de bu zaten. Çok fazla telafuz hataları vardı. İçeriğini ve kelime anlamlarını dahi bilmediğinden eminim. İkinci el bilgilerle bir işe kalkışırken daha dikkatli ve seçici olmaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesajının sonunca combo yapmışsın "Allah sizi kazadan beladan,şeytanın vesveselerinden korusun ve yüceltsin." demişsin ben sana bir şey söyleyeyim müdür çok basit bir çözüm eğer senin inancın gerçekten kuvvetliyse yani bu yaptığın comboda ki kadar allaha güvenip sığınıyorsan bu tür varlıklar bana musallat oldu benle oynuyor sesler duyuyorum gibi şeyler hiç etkilemez seni hiç umurunda olmaz ama belli ki senin inancın zayıflamış. Sana en etkili ve basit çözümünü söyledim tabi sen anlayabilirsen.

 

Dostum zaten İslamda büyü yasak bu arkadaş gitmiş büyü yapmış,inansa ne yazar inanmasa ne? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende buna benzer olaylar yaşamaya başlamıştım bir süre korkmuştum ama bu varlıklar korkuyla beslenirler o yüzden bir süre sonra alışmıştım ve bana bulaştıkça dalga geçtim üstüne gittim ve bir süre sonra olaylarım bitti bütün iş beyin ve korkuda bitiyor kendimce

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...