Jump to content

"Modern Türk Resminde Cumhuriyet İmgesi"


masal perisi

Önerilen Mesajlar

[h=1]http://im.haberturk.com/2013/11/11/893402_detay.jpg?1384164119[/h][h=2]Pera Müzesi'nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıl dönümü anısına gerçekleştirdiği sergi 17 Kasım 2013 tarihine kadar uzatıldı[/h]Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıl dönümü anısına gerçekleştirdiği “Düşler, Gerçekler, İmgeler: Modern Türk Resminde Cumhuriyet İmgesi” sergisi, izleyicilerden gördüğü yoğun ilgi üzerine 17 Kasım 2013 tarihine kadar uzatıldı.

“Düşler, Gerçekler, İmgeler: Modern Türk Resminde Cumhuriyet İmgesi” sergisi; Avni Arbaş, Nuri İyem, Abidin Dino’dan Bedri Rahmi Eyüboğlu’na, Cihat Burak'tan Turan Erol, Nedim Günsür Yüksel Arslan’a uzanan geniş dağılımlı seçki, Kuvayi Milliye yılları, köy yaşamı, göç, gecekondulaşma ve kentleşme, modern yaşamın yalnızlaşan bireyleri ile geçmişi yorumlama gibi alt temaları içererek, plastik sanatlar aracılığıyla Cumhuriyet tarihimize bir bakış sunuyor.

Ekrem Işın küratörlüğünde hazırlanan, Cumhuriyet tarihimizin çeşitli dönemlerini, tarihin, toplum bilimin ve resim sanatının süzgecinden geçirerek farklı bir yaklaşımla okumayı amaçlayan “Düşler, Gerçekler, İmgeler: Modern Türk Resminde Cumhuriyet İmgesi” sergisi 17 Kasım Pazar akşamına kadar izlenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...