Jump to content

Dobri Dovrev


Siyah karlaR

Önerilen Mesajlar

http://img153.imageshack.us/img153/4712/mk0t.jpg

 

98 yaşındaki iyilik meleği, kimilerine göre Tanrı'nın oğlu Dobri Dobrev hakkında bu zamana kadar hiçbir şey okumadım, bu ismi daha önce hiç duymadım diyorsanız, bu yazı amacına ulaşıcak gibi görünüyor. Birkaç gündür yerli ve yabancı basında kendine yer buldu bu adam ve onun ibretlik hayatı. Hızla konuya girmekte fayda var.

 

http://img826.imageshack.us/img826/8991/jryj.png

 

Dobri Dobrev Kimdir?

98 yaşındaki bu adam şu anda Bulgaristan'ın Sofia kentinde bir yerlerde yaşamını sürdürüyor. Bir dönem Tanrı'nın oğlu olduğuna o kadar çok inanan varmış ki tabiri caizse, bu yaşlı adam yürüyen bir anıta dönüştürülmüş. Aslına bakarsanız halen insanların sonsuz derecede saygı ve sevgi duyduğu bir yardım meleği olarak biliniyor bu sevimli yaşlı adam.

 

http://img706.imageshack.us/img706/6128/12x3.jpg

 

Peki neden?

Acı ama gerçek, bu yaşlı adamın dilenmekten başka hiçbir seçeneği yok. İşte tam bu noktada ona neden Tanrı'nın oğlu sıfatını yakıştırdıklarını anlamanız daha mümkün. Hayatınızdaki bütün zevklerden vazgeçen ve yollarda, ama çoğunlukla kiliselerini katedrallerin önünde dilenen bu adami dilenerek kazandığı her bir kuruşu, kötü durumdaki Bulgar kiliselerinin, katedrallerinin restorasyonuna, yetimhanerlin elektrik ve su gibi giderlerine harcamıştır ve halen bu kalemlere kazandığı bütün parayı yatırmaktadır. Şu ana kadar 40.000 euro'ya yakın para bağışladığı bilinen bu yaşlı adam, aylık sadece 80 euro gibi komik bir emekli maaşıyla ve hayırseverlerin yardımlarıyla ayakta durmaktadır.

 

http://img707.imageshack.us/img707/2252/tyic.jpg

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...