Jump to content

Evde biri sürekli mutsuz ise


PelBer

Önerilen Mesajlar

Ben normalde çok mutsuz bir insan falan değilim. ama annem öyle. sürekli her şeye kızıp mutsuz oluyor, bu da evdeki durumları bayağı etkiliyor tabii. artık evde durdukça sinirlerim bozuluyor, anneme yaklaşmak istemiyorum, sanki yanına gitsem veya dokunsam bütün mutluluğumu alcak gibi. böyle bir şey var mı? bir insan birinin enerjini alabilir mi? o enerji ordan uzaklaşınca yenilenir mi?

yani asıl sorum şu, enerji hep içimizde ve yenilenebilir bir şey mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ELbette enerji etkileşimleri var, bilhassa yakın çevremizdekilerle etkileşim daha fazladır. Özellikle ailemizle olan aurik bağlar sayesinde bu tür etkileşimler daha da artar. Bağlar olmasa dahi enerji etkileşimleri çok daha yoğundur. Ailenizden birinin mutsuz olması ve negatif duygular aktarması tüm aileyi ve evi etkiler, sizi de mutsuzlaştırır... Kişi duygularından kurtulmadığı ve neşeyi hissetmediği sürece o enerji yayılımına devam eder.. Kişi oradan uzaklaşsa dahi, o negatif enerji eve sinebilir, ki bu da evde huzursuzluk hissine sebebiyet verebilir (evlerinde enerjileri vardır ve bu içinde yaşayan ailenin yapısına göre şekillenir). Burada elbette o kişiyle iletişimi koparmayıp, o kişiye yardım etmek ve daha neşeli biri olmasını sağlamak önem arz ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evde mutsuz olan birileri varsa diğer kişiler tabi ondan etkilenir. Hatta şöyle söyleyeyim sana, eğer algıların fazlasıyla açıksa yanından geçen bir insan yoğun bir mutluluk ve ya mutsuzluk hissediyorsa bundan bile etkilenebilirsin. Mesela benim annem de aynen bahsettiğin gibi. sürekli gergin, sinirli, sorun çıkarmaya yer arıyor, mutsuz, depresif. O evdeyken herkes gergin oluyor evde durası gelmiyor insanın. Kendi içinde ki saf enerjini korumaya çalışmalısın. Günlük hayatımızda kullandığımız enerjiden bahsetmiyorum, moral denen motivasyon sağlayan enerjiden bahsediyorum. Enerjini hor kullandığın zaman tükenmiş gibi hissedersin. Hani bazı insanların sanki yaşam ışığı sönmüş gibidir, öyle hissederler, kollarını kaldıracak gücü bulamazlar kimi zaman. Bu enerji bir kere negatifleştiği ya da bir süre boşa harcandığı zaman (sinir,asabiyet, kavga, kin,nefret gibi şeylerle) geri dönüşü olmayacak diye bir şey yok tabi ki. Bu enerjinin nasıl tekrar olumlu hale getirildiği ya da tekrar hayat dolu olunduğu hakkında belli bir yöntem veremem ben. Ha diyebilirsin o zaman nereden biliyorsun geri kazanılabileceğini diye, kendi uyguladığım şeylerden biliyorum. Bazı özelliklerimden dolayı bu tür şeylere daha kolay ulaşabiliyorum. Meditasyon gibi, ya da ne bileyim değişik yapılan ritüeller (geniş anlamda kullandım bu kelimeyi) gibi şeylere ihtiyacım yok.Her insan için geçerli olabilecek yöntemlerden haberim yok açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle söyleyeyim babam sinir hastası eve girdiği anda bütün pozitif enerjimizi emiyor üzerine negatif enerji yayıyor :D ciddiyim tam bir tehlik o eve girince bütün mutluluk bir anda sinire dönüşüyor bizde sinirli bir hal alıyoruz ve son zamanlarda dikkatimi çekti evimize gelen insanlarda evimizde oldukça sinirli davranıyor sirius'unda dediği gibi kişilerdeki negetif enerji yayılabilir hatta bulunulan ortama da yayılır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mümkün diye düşünüyorum... Bir yazıda sadece psişik vampirlerin değil, normal insanların da sürekli enerji çektiklerini duymuştum, sanırım sürekli enerji çekiyoruz etraftan ve bununla besleniyoruz... Bu yüzden kendimizi arıtmamız çok önemli diye düşünüyorum... Aynı annen gibi yaklaşık bir aydır benim de bazı sorunlarım var psikolojik olarak, hatta konu açmıştım gören vardır içinizde, bundan dolayı bizim evde de huzur kalmadı, herkes mutsuz olmaya başladı :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim annemde aynen öyle. mutlu olmak için yeterince nedeni varken mutsuzluğu tercih ediyor. Demek ki bu bir tercih diye düşünüyorum ve uzak duruyorum. Konuşulacak güzel konular varken hep insanı üzecek olayları anlatıyor anlatıyor bir daha başa dönüyoruz. Ortamda sadece benim değil herkesin morali eksilere düşüyor. Kadın o kadar negatif bi kadın olmuş ki konuşmasa bile verdiği elektirik artık böyle. Sadece bu kadarda değil. insanlara sorun da çıkarıyor. insanları bilerek üzüyor. artık telefonum çaldığında açıp açmamak ta hep kararsız kalıyorum. hep bi kötü haber alıyorum o arayınca. hal hatır sormak için aramaz çünkü. mutlu haberleri başkalarından duyarım. ama maşallah annem felaket tellalı gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçindeki enerjinin gücüne inanırsan ve bunu hissedersen insanlarıda etkileyebilirsin. benim annem babam arkadaşlarım hatta beni tanımayan insanlar bile ne kadar negatif gergin olursa olsun benim yanımda huzur neşe bulur ve enerjilerini benim istediğim yönde devam ettirir . tek bir nokta var insanlara biyoenerjini değil içindeki bitmek bilmeyen sonsuz gücü kullanmalısın yoksa tükenip halsizleşebilirsin ..enerji olayı çok basit aslında .insanları tavırları olayları değil her zaman kendinizi ve yapabileceklerinizi dikkate alın. tabi bunu yaparken dikkatlide olun ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna benzer bir durum benim yengemde var, kendileri uzakta yaşıyor ve bayramlarda anneannemde onlarla altlı üstlü oturduğu için gitmek zorundayız. Kadın sürekli bağrınmak ve kavga etmek için yer arıyor, bizimle ilgili kişisel sorunlarından ziyade bu insanın sürekli pimi çekilmiş bomba gibi o evin içinde yaşaması benim tahammül sınırlarımı zorluyor ve ben de oraya gitmek istemiyorum. Hiç gitmesem anneannemi özlüyoruz, sırf onun hatırı için gidiyoruz ama her oradan evimize döndüğümüzde bir daha gitmeyeceğim demeden de duramıyorum.

Hemen hemen her insanın hayatında bu tarz insanlar var sanırım. Enerjimizi emen vampirler mi yoksa negatif enerji yüklü insan görünümlü yaratıklar mı bunlar pek bilimsel açıklamam yok ama bu işin çözümü sanırım bizde bitiyor. En azından şu gün oldu bu huzursuz ortamın normale dönemeyişinden yola çıkarak diyebilirim ki; öyle bir insan gördüğünüz vakit koşarak uzaklaşın oradan.

Böylesi hepimiz için daha hayırlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...