Jump to content

4x4'lere Seferberlik Emri


Ariakas

Önerilen Mesajlar

Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Daire Başkanlığı, yurt genelindeki 4x4 cip sahiplerine yazı gönderdi.

 

Sınırda askeri hareketlilik devam ederken olası bir savaş durumuna karşı yurt genelinde de 4×4 jeep sahiplerine Milli Savunma Bakanlığı Seferberlik Daire Başkanlığı tarafından yazı gönderildi. Tebligatta olası bir seferberlik durumlarında bu kişilerin araçlarına el konulacağına dair duyuru yapıldı. Sadece İstanbul’da bu sayının 5 bin olduğu ifade edilirken İlçe Emniyet Müdürlüklerine çağırılan araç sahiplerinden olası bir seferberlik durumunda araçlarını 6 saat içinde söz konusu birliklere teslim etmesi gerektiği bildirildi.

ASKER SINIR HATTINDA

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü’nden kalkan F-16’lar her gün eğitim ve taktik uçuşu yapıyor. Keşif uçuşlarında ve alınan istihbarat bilgilerine göre Esad’a bağlı askeri birliklerin Türkiye, Lübnan ve Ürdün’e yakın bölgelerde yığınak yaptıkları öğrenildi. Sınır bölgelerine askeri sevkiyat da devam ediyor. 20 araçtan oluşan askeri konvoy geniş güvenlik önlemleri altında önceki gün Hatay’ın Yayladağı İlçesi 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na geldi. Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı tarafından Kilis’e gönderilen ve daha sonra 2. Hudut Komutanlığına bağlı karakol çevresine indirilen tank, füze rampası, uçaksavar bataryaları Suriye sınırının sıfır noktasındaki hâkim noktalara konuşlandırıldı.

 

STRINGER’LAR ŞAM’A ÇEVRİLDİ

Suriye sınırındaki karakollarda konuşlandırılan stringer füzeleri de olası savaş ihtimali üzerine Suriye’ye çevirili olarak bekliyor. Suriye’deki iç savaşın ardından Ağustos 2012’de, Hatay’ın Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerindeki sınır karakollarına konuşlandırılan ’Atılgan’ ve ’Zıpkın’ adlı Türk yapımı zırhlı araçlar, olası bir savaşa karşı ateşlemeye hazır bekletiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dikdatörümüz Esatla laf dalaşına giriyor Türkiye adına, ceremesini bizim masum askerlerimiz niye çekmek zorunda! Çok hevesli erdoğanın funları olan %50'si kapışsın Suriyeyle. Ben erdoğanın askeri olmam onun saçma sapan diklenmesinden çıkan savaşada girmem. Zamanının geldiğini koltuğundan olacağını biliyor bari ortalığı karıştırıp çekileyim düşüncesinde sayın dikdatörümüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Astral Projeksiyon Allah'amı bağlıdır? O'nun emri ile midir?

   Benim çok merak ettiğim konu özellikle bu site ve nette anlatılan tekniklerle gerçekten profesyonel anlamda bu seyehati yapanların olup olmadığı. Mesela sitemizde bu konuda uzman her istediği an astrale çıkabilen birisi varmı? Araştırmalarım sonucu genelde bunu yapanlar bu konudan bahsetmekten kaçınıyorlar. Bi daha yapamayacakları düşüncesiyle güçlerinin azalması gibi... O halde bu bize sunulan doğa üstü güzel deneyim Allah tarafından yönetilen bir durum değilmidir? Kiminin sınav sonuçlarını gör

   , Yer: Astral Seyahat

  • Fama Fraternitatis’in Yedi Emri

   1. TANRIYA VE MAMONA AYNI ANDA HİZMET ETME   Hizmetteyseniz, aynı anda hem Tanrı’nın hizmetinde (Evrensel İlkeler) hem de para enerjisinin sembolü olan Mamon’un hizmetinde olamazsınız.   Paranın rolünü ihmal edemeyiz, fakat en eksiksiz ekonomik bağımsızlığı ve paraya karşı tam bir kayıtsızlığı geliştirmeliyiz. Miras veya iş yoluyla belli bir ekonomik kolaylığa kavuşmuşsanız, o sizindir ve onun sorumluluğu size aittir. Paranızı çarçur etmemelisiniz.   Asla unutmayın ki zenginlik görünmezin güç

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • UFO'yu Vurma Emri Aldım...

   İngiltere'de yeni yayınlanan gizli belgelere göre,Soğuk Savaş döneminde ABD'li pilot Milton Torres,İngiltere hava sahası üzerindeyken bir UFO'yu vurma emri alımış.   GİZLİ BELGELER AÇIKLANDI   İngiliz Savunma Bakanlığı 1986-1992 yılları arasında kayıtlara geçen 19 farklı olayla ilgili belgeleri kamuoyuna açıkladı.Açıklanan belgelerden birinde 1957 yılında,26 yaşındaki ABD'li pilot Milton Torrese'ın Kent Şehri haca sahasındayken UFO'ya rastladığı ve UFO'yu vurma emri aldığı yazılı. 24 ROKET

   , Yer: Ufoloji

×
×
 • Yeni Oluştur...