Jump to content

Rüyalarınızı Hatırlamanıza Yardım Edecek Büyü


Agaric

Önerilen Mesajlar

uyku.jpg

Pek çoğumuz uyurken yüzlerce rüya görüp sabah kalktığımızda rüyalarımızın çoğunu bazen de hiçbirini hatırlamayız.

Rüyaların hatırlanması için ;

 

*Uykunun çok derin olmaması,

*Stresten uzak olmak

*Rüya güncesi tutmak(Kalkar kalkmaz tutulan rüya güncesi rüyalarımızın bir kısmını kaydetmemize yardımı olur. Zira rüyalarımızın çoğunu sabah hatırlasak dahi ilerleyen saatlerde unuturuz.)

 

Bu yöntemler rüyaları hatırlamamız için herkes tarafından söylenen öneriler. Ama bazen bu öneriler de işe yaramaz. Bir ya da iki gün rüyaları hatırlamamak belki rahatsızlık vermeyebilir. Ancak bu durum kronikleşirse bir süre sonra rahatsızlık vermeye başlar.

 

Aşağıda vereceğim uygulama bana aittir. Geçen yıllarda bu durum bende kronikleşince sinirlerim bozulmaya başladı. Aylarca hiçbir rüya hatırlayamadığımı bilirim. Sanki hiç uyumamışım gibi gelirdi. Ben de her cadı gibi temel olan bilgilere dokunmayarak bir maji uygulaması hazırladım. Ve bu uygulamadan sonra rüyalarımı daha az unutmaya başladım. Umarım sizde de işe yarar.

 

Kullanılacak Bitkiler:

 

*Papatya:Rahatlama ve Uyku için (Ayrıca şu bitkiler de kullanılabilir:Şerbetçi otu,Güvercin otu,Kedi otu)

*Lavanta:İç ve dış dengenizi sağlamanız için (Ayrıca şu bitkiler de kullanılabilir:Kahkaha çiçeği,Güvercin otu,Çarkıfelek)

 

(Rüya hatırlayamama probleminiz kronikleştiyse ayrıca şifa amaçlı Melek otu,Çuha çiçeği,Rezene veya Biberiye kullanabilirsiniz.)

Kullanılacak Mumlar:

*Mavi:Şifa,iletişim ve yaratıcılık için(Renkli rüyalar görmenizi ve kronikleşen unutkanlığın hafiflemesini sağlar.)(Su elementini yansıttığından yaratıcılığı arttırma ve iyileştirici özelliği vardır.) Şifa amaçlı mavi mum kullanabilirsiniz.Şifa amacınız yoksa sadece yaratıcılık için de mavi mumu çemberinize dahil edebilirsiniz.

*Sarı:Rüya için(Sarı rengi mumda zeka,hatıra ve rüyalar için kullanılır.)(Hava elementini yansıttığı için zeka ve aklı kullanma kapasitesini arttırır.) Sarı mum kesinlikle bulunmalıdır.

Maji Uygulaması Sırasında İsmi Geçecek Tanrılar ve İsimlerinin Kullanılma Nedenleri:

hypnos.jpg

Hypnos: Hypnos Uyku Tanrısı olarak bilinir. Onu burada ele almamızın nedeni ise bir mit ya da efsane diyelim.

Hypnos efsaneye göre Endymion'a aşık olmuştu ve Endymion'a gözleri açık uyuma yeteneğini vermişti. Böylece sevgilisi uyurken onun gözlerini seyrediyordu.

[burada faydalanmamız gereken yer Endymion'un gözleri açık uyuması.Bunu da kendimize uyarlarsak derin uyku halinden çıkmak ve rüyaları hatırlamak için zihnimizin Endymion'un gözleri gibi açık olması rüyaları hatırlamamızı sağlaması ama aynı zamanda da Endymion'un uyuduğu kendini toparlayabilmesi için dinlenmesi.]

 

endymion.jpg

 

Endymion: Endymion bir Tanrı ya da Tanrıça değil. O sıradan biri. Yani bir ölümlü. Hypnos'un aşık olduğu bir erkek. Endymion çok yakışıklı bir rüzgar çobanı hatta o kadar yakışıklı ki kendi dünyasında ortalığı karıştırdığı yetmezmiş gibi ölümsüzlerin dünyasında da büyük karmaşaya neden oluyor. İsmi Hypnos'la, Selene ile geçiyor. Ancak Hypnos ile birlikte olduğuna dair bir bilgi yok. Anlaşılacağı üzere Hypnos'un aşkı tek taraflı :)

Endymion hakkında iki efsane var biri Selene'nin kendisini yanında tutmak için onu sonsuza kadar uykuya yatırması. İkincisi ise Zeus'un ölümsüzlerin dünyasındaki karmaşayı sonra erdirmek için Endymion'a bir dilekte bulunmasını istemesi. Ve Endymion'un da kendi isteği ile yakışıklılığından bir şey kaybetmemek için sonsuza kadar uyumak istediği.(Ne karmaşa ama :))

[Onu burada anlatmak istememin nedeni ise uygulamada isminin geçiyor olması. Ve bu majide esas aldığımız noktanın onun gözlerinin açık olmasını mecazi olarak temel almamız. Bu sadece maji uygulamaları için geçerli değil her şey için geçerli o da şu: "Bir şeyi ne kadar iyi tanır, ne kadar çok inanırsanız onu gerçekleştirmeye de o kadar yaklaşırsınız.]

 

apollo.jpg

Apollo: Yunan İyileştirme Tanrısı. İnsanlara tıbbı o öğretmiştir. Her gün Güneş doğmadan önce 4 atlı arabasıyla gökyüzünü baştan başa dolaşır ve Güneş doğar.

[Kronikleşen durumlarda iyileştirme amaçlı ismi kullanılabilir. Apollo'nun ismini kullanmanız gerekiyorsa majiyi güneş doğmadan önce gerçekleştirmenizi tavsiye ederim.Ayrıca kutsal ağacı Defne olduğu için uygulama sırasında defne bitkisinin ya da tütsüsün kullanılması uygulamanın etkisini arttıracaktır.]

 

Uygulamanın Yapılacağı Zaman:

*Dolunayda psişik güçler en yüksek noktaya ulaşır bunun için Dolunay zamanı yapılabilir.

*İstenmeyen bi duygulardan ya da durumlardan kurtulmak için Son Dördün tercih edilir.

*Gün olarak da Çarşamba günü oldukça uygun olacaktır.

*Saat olarak ancak Apollo'nun ismi geçecekse güneş doğmadan biraz önce (Bunu da şart görmüyorum). Ancak çağırılmayacaksa tam bir saat vermeyi gerek görmüyorum. Sadece dikkat etmenizi istediğim bir husus var o da: Bu olaydan önce uyumayınız minimum 8 saat biz bu uygulamayı uykuya yatmadan önce yapmalıyız.Sonuçta Uyku Tanrısı'nın ismini kullanıyoruz ve bunun için biraz uykumuzun olması uygulamayı etkili kılacağını düşünüyorum.Uygulamadan sonra ise istediğiniz zaman uyuyabilirsiniz.

[Dolunay ve Son Dördün zamanlarının uygun olacağı düşüncesindeyim. Bu iki zamanda da yapılabileceğine ve sonuç alınabileceğine inanıyorum.]

 

Uygulama Sırasında Kullanılan ve Önceden Bilinmesi Gereken Bilgiler:

*Çember açma ve kapama

 

Ritüel

 

Hepimizin bildiği gibi uygulama yapılmadan önce güçlü bir çember açmak uygulamanın etkisini arttırır.Çember açmayı tam olarak bilmeyen ya da hatırlamak isteyen arkadaşlarımız için;

http://www.gnoxis.com/temel-cadilik-dersleri-1-cember-acma-22130.html

Adım-1: Çember açılmadan önce kullanacağımız tüm eşyaları tedarik edelim.

Adım-2: Çember açılır.(Çember açılırken sarı ve mavi mumlar su ve hava elementini temsil etmek için çemberde bulunur. Benim size tavsiyem ayrı iki mum almanız çemberdeki mumların yerini oynatmayın.)

Adım-3: Mumları kutsayınız.(Kutsama yağınız ile) Ardından mumları yakınız.(Mumların yakılma sırasını çemberi açarken uyguladığımız sırayla aynı olmasına gerek yok.Ben kendi ritüellerimde hep benim için en çok önem arz eden mumu önce yakarım. Örneğin yaratıcılığı arttırma ve rekli rüyalar ise maviden, aklınızı(zihninizi) kullanma kapasitesini arttırmak ve rüyalarınızda ilerlemek istiyorsanız sarıdan başlayarak yakabilirsiniz. Tabiki bu benim yöntemim siz nasıl istiyorsanız öyle yakınız.)

(Kutsama yağıyla ilgili bilgi için; http://www.gnoxis.com/ileri-seviye-cadilik-dersleri-2-yaglar-43690.html )

Adım-4: Bitkileri kutsayınız.

(Kutsanmayla ilgili bilgi için; http://www.gnoxis.com/cadilikta-kutsama-ve-koruma-47285.html )Adım-5:Bu adımda ismi geçen Tanrı Hypnos için bir şiir-ilahi-dörtlük okuyoruz. Hissettiğiniz şeyleri söylemeye gayret edin. Sırf okumuş olmak için okumayın kendi yazdığınız şiirlerin etkisinin daha fazla olacağı düşüncesindeyim. Çünkü daha inançlı okuyacaksınız.Aşağıdaki dizeleri ben yazdım. Şiirimin başını paylaşmıyorum. Şiirin sonunu size ilham vermesi için yazıyorum. Unutmayın şiirin başı size ait.

HYPNOS İÇİN

....

....

....

Tanrı Hypnos uykuyu dağıtan sensin,

Tüm canlılara uyku bahşeden.

Ebedi karanlığın içinde,

Erebos'ta yaşayan.

Geceleri Nyx ile birlikte,

Gökyüzüne çıkan.

Thanatos'un kardeşi,

Selene'nin aşık olduğu çobanı,

Sonsuza dek uyutmaya giderken,

Ona aşık olan.

Ve gözleri açık uyumasını sağlayıp,

Onun gözlerini izleyip,

Selene'den gizlice

Ona aşık olan.

 

Ben isterim ki benim de gözlerim açık olsun,

Uykuda ancak mecazi anlamda.

Zihnim dinlenmek için uyusun,

Ama gözlerim açık olsun rüyalarıma.

 

Ve hatırlayayım uyanınca her şeyi,

Bilirim sen de hatırlamasını isterdin,

Endymion'un senin karşılıksız sevgini.

 

Şiirinizi okurken bir yandan da bitkilerinizi tutuşturmaya başlayın.(Cisimleri yakmamız gerektiği için kurutulmuş halleri işimizi kolaylaştıracaktır.) Yakma kabınızın içine bırakın kül olana kadar yansınlar yalnız sönerse tekrar yakmayın.Yakma kabını çemberinizin etrafında -çemberden çıkmadan- dolaştırın.Bir yandan da zihninizde bir çift gözünüzün daha olduğunu ve rüyalarınızı artık bu gözlerinizle göreceğinizi ve unutmayacağınızı imgeleyin.

[Cisimleri tutuşturma nedenimiz sorulursa;Eski öğretiler bize bir şeyi yakmanın içindeki enerjiyi serbest bırakacağından bahseder.]

(Daha fazla bilgi için;http://www.gnoxis.com/nesneleri-yakmak-kuvarslar-ve-dilekler-mum-renkleri-ve-dilekleri-51096.html)

 

Adım-6: Çemberi kapatmaya başlamadan önce Tanrı Hypnos'a teşekkür edin ve çemberinizi kapatmadan önce bir kez daha diğer çift gözünüzü imgeleyin.[Mumlarınız bırakın bitene kadar yansınlar. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da kullandığınız mumları başka uygulamalarda kullanmayın.]

Adım-7: Çemberinizi kapatın. Bitkilerin küllerini rüzgarla savurun ya da bir keseye aktarıp denize atın ya da toprağa gömün ama sakın çöpe atmayın.

Uygulamadan sonra istediğiniz vakitte uyuyabilirsiniz.

 

Not:Yunan Mitolojisinde Morpheus rüya aleminin kralı olarak geçer. Uygulamada Hypnos ile beraber çalışabilirsiniz.

Ayrıca ben ek güç olarak Apollo örneğini verdim ama rüyada rehberlik isteniyorsa kavşakların ve cadıların Tanrıçası Hecate eklenebilir.

Ritüel ile alakası olmasa da ayrıca aşk için Afrodit,sınav dönemi ve hayat mücadelelerinde Athena,evlilik için Hera, aile sorunları için Hestia da ritüele eklenebilir.(İsteğinize bağlı ama ritüelin akışını sekteye uğratır diye düşünüyorum.)

Şifa amaçlı kronik durumu olanlar için: Apollo ile ilgili detayları uygulamada vermedim. İsteyen olursa detayları veririm.

 

[Teknik açıdan eksikliklerim ve yanlışlarım olabilir; kendi uygulamam olduğu için de yanlışlarımın farkına varamamış olabilirim. Uyarılarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.]

Sevgiyle kalın.

 

Agaric

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Muskayı Okumada Yardım

   Arapçayı yeterince iyi okuyamadığım icin ayetleri tam çıkaramadım. El yazısı Arapça okuyabilen arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. 

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Büyü Hakkında Soru - Cevap

   büyü, bir çok insanın ne olduğunu bilmediği, ya da hakkında eksik bilgiye sahip olduğu bir terim. bu konu başlığı altında eskiler ya da yeni başlayanlar fark etmeksizin hep birlikte sorularımızın yanıtlarını arayalım ve bildiklerimizi paylaşalım... bu konu hakkında soruları ya da sorunları olanlar lütfen çekinmeden buraya yazsınlar. ben ve eminim diğer konuya hakim arkadaşlar elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız bu konuyu... sevgi ve ışıkla...

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Cadılık büyü ve korunma hakkında.

   Merhaba,9 aya yakın bir süredir araştırmalarımı yapıp kendimi gelşitiriyorum cadılık üzerine.Artık büyü yapmaya başlamam için tek eksiğim olduğunu düşünüyorum.Korunma konusunda yeterli bilgim yok ve bu konu önemli olduğu için es geçmemeliyim diye hissediyorum.Rica etsem bu konunun altına bilgisi olanlar cadılıkta korunma hakkında ne biliyorlarsa yazarlarsa sevinirim.Korunma büyüleri,keseleri,spell jar'lar vb.Korunmak istediğim şey günlük hayatta veya çalışma yaparken bana zarar vermek isteyen va

   , Yer: Witchcraft

  • 5 Antik Büyü Kitabı - Metni

   ABRAMELİN'İN BÜYÜ KİTABI Bu kitaplardan biri Kabalistik bilginin ezoterik (gizli, özel) kitabı olan Büyücü Abramelin'in kitabıdır.  Batı ezoterik düşüncesinin kökleri Doğu Akdeniz'deki Geç Antik döneme dayanır. Bu, doğunun batı ile buluştuğu bölgeydi. Dolayısıyla bu aynı zamanda Babil, İran, Mısır, Levant ve Yunanistan'ın din ve entelektüel geleneklerinin birbirine karışabildiği bir alandı. Bu türden çeşitli geleneklerin karışmasıyla ana akım Hristiyanlıktan farklı olarak Hermetizm, Gn

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Büyü

   Büyü çok korkunç değil mi ya da korkunması gereken bir konumu merak ediyorum. Bir insanın hayatını komple değiştirebilicek bir etkiye sahip olması fikri beni korkutuyor açıkcası

   , Yer: Paranormal Resim ve Videolar

×
×
 • Yeni Oluştur...